PDA

View Full Version : I Samsung Pad za trku ima :D



grom
11-05-2010, 22:56
Da je iPad postavio domaci zadatak dokazuje i ovo,Samsung u 4 kvartalu ove godine izbacuje svoj model P1 Simple Pad.
Danas sam imao prilike da taj model pogledam,pa i da uslikam isti :D

Sto se samih karakteristika istog tice,prilicno su nas sturo ljudi iz Samsunga informisali.
Nabacili su nam samo neke informacije.
Ekran AMOLED 7 incha,procesor 1 GHz,memorija 16 GB+Micro SD,kamera 5 mpx, EDGE/UMTS/HSDPA 7.2 /HSUPA 5.67.Sto se tice SIM kartice ne znam da li ce zahtevati bas 3G ili ce moci i 2G SIM-ovi raditi u njemu. Sto se operativnog sistema tice (ovaj na prezentaciji nije bio sa OS-om) najverovatnije ce biti BADA OS,mada postoji mogucnost da ga ipak okite Windows Mobile OS-om 7.0

Detaljnije informacije bih trebao do kraja meseca dobiti,bar su tako ovi iz Samsunga obecali

Evo i par slicica :D

http://img685.imageshack.us/img685/1324/img0164fh.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/7826/img0165mb.jpg

http://img143.imageshack.us/img143/5729/img0166q.jpg

http://img10.imageshack.us/img10/138/img0167n.jpg

Godzilla
11-05-2010, 23:08
Ok je to... ali iPad je iPad... apple je apple ;)

grom
11-05-2010, 23:12
jeste,ali,cini mi se da iPad ima dobru konkurenciju...videcemo jos

iKnez_95
12-05-2010, 00:16
jel se meni to cini ili s prednje strane desno od natpisa samsung ima kamerica (ova zadnja slika)? jesu li spominjali neku cijenu, barem otprilike? /off: a sto se u odsjaju lijepo vidi jabucica

iMorris
12-05-2010, 00:23
Samo pogledajte sa cime je slikan ovaj Samsung :D :party:
Necemo dalje :) :)

iKnez_95
12-05-2010, 00:25
Samo pogledajte sa cime je slikan ovaj Samsung
o tome
ja i govorim. jabuka bas dolazi do izrazaja

grom
12-05-2010, 00:30
Jabuka forever :D sta cu kad mi je iPhone uvek pri ruci :D Samo da ste videli face likova iz Samsunga,dok iPhone-om slikam njihovo cedo :D :D :D

cena ce biti oko 650e (ili ce toliko nas kao operatera kostati) ...jedino nisam siguran koliko ce memorije imati prodajna verzija,jer su nesto spekulisali sa 32GB +micro SD (ovaj test je na 16 GB)
da,ima kameru od 5 mpx i frontalnu za video call,bar ovaj testni model,ali ce i prodajni 99% zadrzati istu kameru

i da...ima direktnu podrsku za USB,sto znaci da cemo moci da mu memoriju prosirimo USB flash memorijom ili USB hard diskom

Kapetan
12-05-2010, 00:51
Jabuka forever :D sta cu kad mi je iPhone uvek pri ruci :D Samo da ste videli face likova iz Samsunga,dok iPhone-om slikam njihovo cedo :D :D :D

cena ce biti oko 650e (ili ce toliko nas kao operatera kostati) ...jedino nisam siguran koliko ce memorije imati prodajna verzija,jer su nesto spekulisali sa 32GB +micro SD (ovaj test je na 16 GB)
da,ima kameru od 5 mpx i frontalnu za video call,bar ovaj testni model,ali ce i prodajni 99% zadrzati istu kameru

i da...ima direktnu podrsku za USB,sto znaci da cemo moci da mu memoriju prosirimo USB flash memorijom ili USB hard diskom

Pozajmice tebi brat nesto bolje od iPhone-a surfujes na poslu. Pa nek dodju ti iz Samsunga i balave :)

Sve ovo je fino ali daleko je Sljamsung jos od apple-a po ovom pitanju ...

grom
12-05-2010, 00:56
Pozajmice tebi brat nesto bolje od iPhone-a surfujes na poslu. Pa nek dodju ti iz Samsunga i balave :):vb_exploder:

bato,sto se samog kucista tice,odradili su ga sjajno,a i ekran objasnjava...
zaboravih da napisem gore,video snima u HD res. 720p.

Ako stave BADA OS (po meni cista-neuspela kopija iphone-ovog os-a,sa malim primesama androidovih widgeta) onda i nece biti nesto po mom ukusu,a i ukusu vecine iphone ljubitelja,ali ako grunu u njega WM 7.0 ,e to ce vec biti ozbiljna stvarcica :D ali necemo sada o WM 7.0 :D

ali,kao sto rece...ipak je to samo SLJAMSUNG :D

1024
12-05-2010, 01:04
Ili ti imas ogromnu saku, ili je ovo mnogo manje od iPada :P

Nemam nista protiv sto "Apple izbaci nesto, a onda svi krenu da prave 'killere" ahem, kopije istog", ali mi se bas ne svidja svo ce trziste tablet racunara da bude preplavljeno "overgrown verzijama mobilnih telefona" :(

grom
12-05-2010, 01:13
Ili ti imas ogromnu saku, ili je ovo mnogo manje od iPada :P
7" je samo ekran i dodaj jos,da kazemo 2", od prilike u dijagonali je oko 9".

Ovi su ga okarakterisali bas kao drugi "telefon" . Tj.nisu ga ni okarakterisali kao telefon,vec kao sjajnu spravu da iz pokreta uzivate u carima Facebook-a,Twittera i slicnog...i naravno i za koferencijsku video vezu. SIM najvise sluzi za povezivanje sa internetom kada wifi spot nije u blizini,a opcije Poziva i SMS-a su tu cisto ako zatreba :D

iSavcic
12-05-2010, 01:37
Apple je Apple i nikad ne bi uzeo ovaj Samsung, mada svaka roba ima svog kupca!
Ja to znam iz raznih iskustava. Drugar je kupio tel Samsung i900 Omnia i video sam sve kad sam stavio taj telefon pored mog iPhone-a,... I ista je prica sa ovim Samsung Pad-om i iPad-om.
Tako da ni estetski ni softwerski a ni hardverski ne moze da se poredi ovaj Samsung sa iPad-om!
Apple je pokazao svoju moc i stil, i mislim da nikad necu prestati da koristim njihove proizvode!

MegaSkot
12-05-2010, 02:29
Koliko god volim Apple proizvode, ovaj Samsung bar ima USB, što je po meni nešto obavezno. Mogu da kopiram u svoj uređaj šta god i kad god želim. Sve u svemu, za Apple je misaona imenica USB port zbog naci politike kompanije.

grom
12-05-2010, 03:10
Po karakteristikama ima nekih prednosti,a videcemo na sta ce sve to da lici kada izdje i finalna-prodajna verzija


Sent from my iPhone using Tapatalk