PDA

View Full Version : IPad GPS



Sharky
11-05-2010, 03:01
Na koji fazon me iPad wifi preko aplikacije Maps nadje tacno u metar?
Koliko znam samo 3g modeli imaju integrisani gps modul

Kapetan
11-05-2010, 03:11
moze li bit preko ip-a? jedino mi to pada na pamet

Sharky
11-05-2010, 03:14
To je i meni palo na plamet, ali bas ulicu i broj, pa aj i da imam staticki ip, pa sam jos preko wifi rutera koji dodeljuje ip po dhcpu.
Tako da sam ip izbacio iz opcije
EDIT: zanimljivo u settings ima da seukljuci i iskljuci opcija Location Servis, zar to nije vezano za gps

Kapetan
11-05-2010, 03:46
Da, ali ti si na netu "vidljiv" preko adrese modema ne preko adrese pc-ja koju ti da dhcp. Bilo ona staticka ili dinamicka.

EDIT: I mene je zbunjivalo malo pogotovo sto imam Location Services u Settings !?

Sharky
11-05-2010, 03:54
U pravu si, kad iskljucim wifi ne moze da me locira, svaka mu cast na tacnosti

Kapetan
11-05-2010, 04:05
Evo na apple sajtu oko Location Services-a tekst

Location Services allows applications such as Maps to use information from Wi-Fi, cellular, and Global Positioning System (GPS) networks to determine your approximate location. This information is collected anonymously and in a form that does not personally identify you.
About location precision or accuracy

Depending on your iPad model and available services, Location Services uses a combination of Wi-Fi, cellular, and GPS to determine your location:


iPad Wi-Fi only uses Wi-Fi for Location Services (when a Wi-Fi network is available).
iPad Wi-Fi + 3G can use Wi-Fi, cellular, and GPS. If you're not within line of sight to GPS satellites, iPad Wi-Fi + 3G can determine your location using Wi-Fi. If your iPad is not in range of a Wi-Fi hotspot, it can determine its location using cellular towers.

Applications that can display your location on the screen, including Maps, indicate your current (approximate) location using a blue marker. If your location can’t be determined precisely, a blue circle also appears around the marker. The size of the circle depends on how precisely your location can be determined—the smaller the circle, the greater the precision.

Rakic90
11-05-2010, 04:48
Zasto ja nikako ne mogu da pronadjem sebe na maps-u? Molim vas bez saveta, ukljuci location serv, ukljuci wifi, itd...

Edit: wifi model ima i kompas...

grom
11-05-2010, 09:57
zbunjujuce,kompas mu je tacan,a i lociranje preko WiFi takodje...jasno mi je sto se tice WiFi lociranja,ali kompas...

Kapetan
12-05-2010, 02:54
Zasto ja nikako ne mogu da pronadjem sebe na maps-u? Molim vas bez saveta, ukljuci location serv, ukljuci wifi, itd...

Edit: wifi model ima i kompas

Unistall open ssh pa reboot i trebalo bi da rijesi problem. Takodje meni vise ne nestaje znak za wifi kao sto sam ranije rekao u mom thread-u o iPadu.