PDA

View Full Version : touchpad v4.0



woffer
07-05-2008, 15:58
izasao je touchpad v4.0 i ima opcije screenview koja omogucava da vidimo monitor computera na iphonu dok upravljamo sa comp... Po meni je to jedan od najbolji programa za iphone jer prakticke iz druge sobe mozes upravljat computeron i nemoras vise gledat na monitor na comp nego je sve na iphonu. Problem je sta se program placa... Jeli ima crack za touchpad v4.0?

Markisha
07-05-2008, 16:24
To je touchpad pro! Ne samo iz druge sobe, vec i iz drugog grada! :P Mozes prebacivati slike sa kompa na iPhone
i u potpunosti upravljati svojim kompom...
Uostalom evo videa, a aplikacija kosta 15$ :-\

kocka90 mi je sinoc pokazao ovaj video, a ja sam ostao bez teksta u potpunosti!

http://www.youtube.com/watch?v=nlKVxdR9tvE

woffer
07-05-2008, 17:19
za mene je to najbolji program napravljena za iphone!!! Zato pitan jel postoji neki crack ili tako nesto

iShoe
07-05-2008, 17:37
ja sam do sad za ovu svrhu furao VNsea koji je free moram priznati da ne radi bash naj sjajnije, i da zna da zabaguje po nekad. mozda je problem u tome shto imam 2 monitora na 1920 x 1800 a touchpad sam koristio samo kao daljinski za iz kreveta i radio je super :)
oba programa bi trebalo da rade na istom principu :)

iMrawius
07-05-2008, 17:38
kako dobro >:( ovo vredi kupiti.

iMrawius
07-05-2008, 17:45
A na pc-ju mi treba VNC ???

iShoe
07-05-2008, 18:19
da

zastotako
07-05-2008, 19:03
kad smo vec kod ovoga ima jedan program za komp, zove se befreeiphone isto radi kao i touchpad, znaci poenta je da samo budes u wlan-u dobijes jednu ip adresu, i nju samo ukucas u safari odmah ti izbaci sve sto ti je trenutno na komp, pomocu ovog programa mozete upotpunosti da kontrolisete svoj komp od gledanja filmova, dokumenta i svega ostalog

branko.kotor
08-05-2008, 04:15
koji je source za touch pad pro

shedoks
08-05-2008, 12:27
bigboss

branko.kotor
08-05-2008, 14:42
ja ne umojem naci touchpadpro, kaze na sajt instalirati community sources, kako da uradim to, sta da dodam u instaler pod sources
imao sam stariju verziju touchpad, za kontrolu itunesa, ali sam je mako, a zab sam dje sam je naso

Markisha
08-05-2008, 16:16
ja ne umojem naci touchpadpro, kaze na sajt instalirati community sources, kako da uradim to, sta da dodam u instaler pod sources
imao sam stariju verziju touchpad, za kontrolu itunesa, ali sam je mako, a zab sam dje sam je naso

Dodaj ovu adrsu:

thebigboss.org/repo.xml
to je adresa za BigBoss source!

iMrawius
08-05-2008, 23:13
A meni nije jasno sta treba da se kuca na vnc-u na PC-u a sta treba na Touchpadu da se kuca kakva ip adresa kakva sifra itd.

mile
09-05-2008, 02:51
U VNC-u na pc-u samo podesis username i password.

A na telefonu trebas da ukucas ip adresu tvog racunara i username i pass koji si prethodno podesio! ;)

branko.kotor
09-05-2008, 03:09
treba da se kuca ip:port

iMrawius
09-05-2008, 12:46
U VNC-u na pc-u samo podesis username i password.

A na telefonu trebas da ukucas ip adresu tvog racunara i username i pass koji si prethodno podesio! ;)
Hvala sada cu da uradim. :D

Markisha
10-05-2008, 23:32
za mene je to najbolji program napravljena za iphone!!! Zato pitan jel postoji neki crack ili tako nesto


Evo onda samo za tebe :P

Meni radi fantasticno i prosto sam odusevljen da ne mogu doci sebi!!!

Naravno prvo instalirajte aplikaciju! ;)
Ubacite source koji sam vec pomenuo na par mjesta a o je najbolji source na svijetu ovome:

http://repo.cnpda.com.cn
I instalirajte crack za Touchpadpro iz !CNPDA kategorije!
Na kompu instalirajte npr. TightVNC server u njemu podesite sifru i vidide koji je port
kada se spusti u sys tray stavite kursor preko njega i vidjecete svoju ip adresu, ako je vec ne znate ;)
Zatim u aplikaciji idete na plus
Name: bilo sta
Address: vas ip:port
Pass: pass koji ste stavili u VNC
Iskljucite media server
Save
Klik na tu konekciju koju ste napravili i to je to!
Malo buguje u odredjenim segmentima za sada, bar meni, ali Boze moj...
Sretno koristenje!

iShoe
11-05-2008, 03:20
ok it is official touchpad pro radi mnogobolje/brze/stabilnije od drugih vnc programa.... evo ovu poruku kuampreko njega :)

iSejf
12-05-2008, 18:28
Ja sam razumeo da Touchpad radi preko wlan-a?

Kako je onda neko pomenuo da mozes da upravljas svojim kompom iz drugog grada? :)

Markisha
12-05-2008, 18:33
Ja sam razumeo da Touchpad radi preko wlan-a?

Kako je onda neko pomenuo da mozes da upravljas svojim kompom iz drugog grada? :)


Pa ako imas WiFi u tom gradu i ako ti je komp logovan na VNC klient zasto nebi mogao?

iSejf
12-05-2008, 18:47
Ahaaa... :) :) :)

Hvala, sad kapiram. Meni je prvo palo na pamet da radi preko direktne wi fi konekcije... Kao home network.

Odlicno, odmah cu da ga skinem :)

iMrawius
12-05-2008, 19:07
AAAAAAa radi Touchpad i uspeo sam da se ulogujem samo sada kako da vidim desktop od PC-ja. :D :D :D :D :D

iMrawius
12-05-2008, 19:48
Ja sam krekovao Touch pad i isao sam na activate pa check activation i pise mi Activation Error da li jos nekom se to desava.I onda kada hocu da vidim svoj desktop pise mi you need to activate this copy of touchpad Pro to use ScreenView. :'(

iMrawius
12-05-2008, 20:28
Ajde ako neko ko se bolje razume u ovaj program da mi pomogne ako hoce moj MSN [email protected]

kocka90
12-05-2008, 23:24
za mene je to najbolji program napravljena za iphone!!! Zato pitan jel postoji neki crack ili tako nesto


Evo onda samo za tebe :P

Meni radi fantasticno i prosto sam odusevljen da ne mogu doci sebi!!!

Naravno prvo instalirajte aplikaciju! ;)
Ubacite source koji sam vec pomenuo na par mjesta a o je najbolji source na svijetu ovome:

http://repo.cnpda.com.cn
I instalirajte crack za Touchpadpro iz !CNPDA kategorije!
Na kompu instalirajte npr. TightVNC server u njemu podesite sifru i vidide koji je port
kada se spusti u sys tray stavite kursor preko njega i vidjecete svoju ip adresu, ako je vec ne znate ;)
Zatim u aplikaciji idete na plus
Name: bilo sta
Address: vas ip:port
Pass: pass koji ste stavili u VNC
Iskljucite media server
Save
Klik na tu konekciju koju ste napravili i to je to!
Malo buguje u odredjenim segmentima za sada, bar meni, ali Boze moj...
Sretno koristenje!
Radi!!! hvala!!!

branko.kotor
13-05-2008, 14:39
instalirao sam krek za ovaj program, ali mi je na telefon screen kvaliteta kao bootscreen na kompjuter, znaci ono u bmp 8bit

edit: otkrio problem: hd view

iMrawius
13-05-2008, 14:58
instalirao sam krek za ovaj program, ali mi je na telefon screen kvaliteta kao bootscreen na kompjuter, znaci ono u bmp 8bit

edit: otkrio problem: hd view
Ajde PLZ mi reci kako si krekovao Touchpad i kako da ga aktiviras,posto ja sam ga krekovao i nece da mi pokaze desktop.

branko.kotor
13-05-2008, 15:35
dodao sam onaj source sto su naveli u par postova iznad, i samo ga instalirao, i to je to.
ne znam zbog cega tebi nece, probaj da ga deinstaliras, i ponovo stavis.

iMrawius
13-05-2008, 16:44
dodao sam onaj source sto su naveli u par postova iznad, i samo ga instalirao, i to je to.
ne znam zbog cega tebi nece, probaj da ga deinstaliras, i ponovo stavis.
Uradio sam to i nece,na kom si firmwareu i preko kog programa si otkljucao fon.

iMrawius
13-05-2008, 16:59
RADI mi jaooooo kako strava program jaoooooo radiiiii ljudi radi mi touchpad samo sam reinstalirao krek i instalirao ga opet. HVALA BRANKU

iMrawius
13-05-2008, 17:15
E da, da li zna neko sta trebam da uradim da bi mogao da gledam Filmove preko Touchpada.

branko.kotor
17-05-2008, 16:14
instalirao sam update ove aplikacije 4.1 i vise mi ne vazi crack koji je za 4.0
kako da vratim aplikaciju na 4.0

Markisha
19-05-2008, 15:04
instalirao sam update ove aplikacije 4.1 i vise mi ne vazi crack koji je za 4.0
kako da vratim aplikaciju na 4.0


Evo ti pomoci moj dobri branko! ;)

Kao prvo upozorenje svima koji to ne znaju:
Nemojte updateovati crackovani softver, sem ako potpuno niste sigurni da je izasao crack za taj update!!!!!!!!!

U slucaju Touchpad-a ovaj novi update ne donosi nikakve promjene, vec je napravljen uglavnom da bi ljudi uradili ovo sto je uradio i branko! Mada developer tvrdi da je napravio fix za neki bug ako se koristi touchpad na monitorima preko 30''!

Dakle evo ti link:

http://rapidshare.com/files/115711950/touchpad.zip

to ti je ver. 4.0
samo prekopiraj folder koji si skinuo preko vec postojeceg u folderu applications!!!

Dalje moraces da uninstall-iras touchpad crack, refreshuj springboard i onda ga ponovo instaliraj i to bi trebalo da ti rijesi muke!

Javi sta si uradio!

BataRaka
19-05-2008, 23:28
Ja sam uradio sve po tvojim uputstvima i odlicno radi!!! :D :D

Hvala!
Pozdrav

branko.kotor
20-05-2008, 01:57
reinstalirao sam win, koji bjese ono program preko kog mogu da prebacim ovaj folder u telefon

Markisha
20-05-2008, 10:29
Ja sam uradio sve po tvojim uputstvima i odlicno radi!!! :D :D

Hvala!
Pozdrav


Nema na cemu, drago mi je da sam mogao da pomognem!

@branko.kotor program koji ja koristim je WinSCP!

branko.kotor
20-05-2008, 13:53
uspio. hvala, poz

Baka
20-05-2008, 15:28
Ljudi ja MALOOOOOOOO zaostajem:)))
Ne mogu nikako da nadjem u instaleru touchpad :(((
Da li moze neko tacno da mi napise source???
http://.......................
Unapred hvala...

iSejf
21-05-2008, 01:03
source je BigBoss.... A posle dodas jos jedan source da bi instalirao crack... Imas sve u textu gore...
Kad dodas sources, potrazi malo kroz kategorije ili idi na search!

Ja sam sve odradio kako treba, instalirao Touchpad pro.... Pa crackovao.... Pa VNC server..

I pratio upustva... upisao sifru, ip i port...

I nece da se nakaci?

Jedino mi je malo konfuzno to sa portom... U VNC-u, gde pise DISPLAY OR PORT NUMBERS, jel treba da je na AUTO ili nesto drugo?

Hvala na pomoci!

davorv
21-05-2008, 23:24
Ja sam ostavo kako je i bilo... odnosno kliknuo sam na ports (cini mi se da je vec bilo upisano od 5900 i 5800) i apply (on prebaci na display 0 ali ja vise nista nisam radio) i samo sam u Touchpadu dodao posle IP adrese :5900 i sve radi super

e sad ja imam drugo pitanje :)

ranije je neko u postu napisao da moze da se koristi preko bilo koje wifi mreze odnosno i sa drugog kraja sveta, medjutim meni kada predjem misem preko TightVNC servera u sys trayu pise local IP adresa (imam linksys wifi router ADSL modem i on ima adresu 192.168.1.1 a ostali kompjuteri dalje redom)

kako da resim da mi VNC radi preko IP adrese koja ima izlaz na net

Hvala unapred

Markisha
22-05-2008, 13:34
uspio. hvala, poz


Drago mi je da sam mogao da pomognem!

Btw. Pronasao sam crack za novu ver 4.2!

http://rapidshare.com/files/116726348/Touchpad-Pro-4.2-Patch.rar

U tom folderu imate i instrukcije na engleskom sta treba uraditi!
Napomena: ja ovaj crack nisam probao, drzim se stare verzije koja mi super radi!
Ako bude bilo potrebe probacu, pa cu reci sta sam uradio!

iSejf
25-05-2008, 21:02
E, ja nemam pojma zasto, ali meni UOPSTE NE RADI!!!!

Sve sam instalirao kako treba, pratio uputstva...

Jel mozda treba da mi je komp konektovan preko wifi mreze... Posto nije, nego je preko LANa....
Mozda je glupo pitanje, ali vise ne znam sta da radim?

Kv8
25-05-2008, 22:52
Moras da imas WLAN a ne LAN...
Skinite i Touchpad media server jer malo koci kada se sve radi onako preko misa a sa slikom ekrana...

iMrawius
26-05-2008, 17:51
Uffff nemojte da instalirate ili updajtujte touchpad na 4.2V posto ja sam hteo da vidim kakav je 4.2 posto je pisalo da mogu video snimci sa PC-ja na iPhone da se gledaju i ja instalirao 4.2 i nece da prihvati Crack probao sam i markishin krek i od nekog programera krek i nece pa nece i n kraju sam vratio staru verziju happy end. :D

Markisha
26-05-2008, 18:01
Ovaj crack za v4.2.2 bi trebao da radi posto je od ljudi koji jos nisu omanuli, probaj ovo
Skini ovaj fajl:

http://rapidshare.com/files/117763673/touchpad.v4.2.2.cracked.hunterx.cnpda.zip
otpakuj ga i prekopiraj preko originalnog fajla u /applications/touchpadpro.app folderu!

pa javi radi li!

iMrawius
26-05-2008, 18:09
Ovaj crack za v4.2.2 bi trebao da radi posto je od ljudi koji jos nisu omanuli, probaj ovo
Skini ovaj fajl:

http://rapidshare.com/files/117763673/touchpad.v4.2.2.cracked.hunterx.cnpda.zip
otpakuj ga i prekopiraj preko originalnog fajla u /applications/touchpadpro.app folderu!

pa javi radi li!
;D bolje ne ;D posto sam jedva vratio staru verziju 4.0 ali ako mi ponovo bude dosadno probacu ovaj krek koji si ti dao i javicu hehe ;D ako ti uradis javi.

YooHoo
26-05-2008, 19:58
Meni ne radi.

iMrawius
26-05-2008, 21:31
Meni ne radi.
E i meni nije radio 10 dana pa sam se mucio i na kraju nekako je proradilo,uradi sledece/

Ako imas WinSCP SSH-uj telefon.
Zatim iz Var-Mobile-Library-Preferences,zibrises iz Preferences foldera obrisi ovo com.touchpad.list i zatim sa rapidsharea skini krek http://rapidshare.com/files/113965833/Touchpad.V4.0.CrackPatch.HunterX.zip.html i ubaci u Preferences folder taj krek ides var-Mobile library pa u Preferences.

YooHoo
27-05-2008, 01:19
opet nista. jel tebi radi tako?

iMrawius
27-05-2008, 12:57
opet nista. jel tebi radi tako?
Meni radi,cekaj nece da ti prihvati krek,si uradio Active-Check Activation.

YooHoo
27-05-2008, 16:30
jesam i nista.nema veze drzim se ja 4.0 za sada ;D

YooHoo
29-05-2008, 03:08
Izasao Touchpad 4.30

iMrawius
29-05-2008, 08:50
Izasao Touchpad 4.30
Pa da taman su napravili krek za 4.2 i sada normalno ide 4.3 ;D

damjank
24-08-2008, 02:12
novi sam kolac i treba mi mala pomoc
skinuo sam installerom sa Xsellizevog sorsa krekovan Touchpad Pro 4.44 i pratio sva ova uputstva ovdje i nikako ne mogu da uspostavim konekciju.
ima li iko pojma zasto? ???

branko.kotor
06-09-2008, 20:45
kako da nadjem touchpad na 2.0.1 fw