PDA

View Full Version : iSpirit jailbreak za iPad



iphone-srbija
03-05-2010, 12:35
Uspesno sam jailbreakovao svoj iPad sa Spirit-om (http://spiritjb.com)

Koristio sam ga na Windows 7 Ultimate, podesio kompatibiliti mod na Spirit.exe na Windows 98, imam najnoviji iTunes 9.1.1.

Spirit.exe nije hteo da se pokrene, trazeci najnoviju verziju iTunes-a. Nakon kopiranja Spirit.exe u isti direktorijum gde je i Itunes.exe, sve je proradilo.

Jailbreak traje 2 sekunde, kada se iPad restartuje, dobijete Cydia ikonicu na Springboard-u.

Vodite racuna sa instalacijom paketa sa Cydia-e jer nisu svi prilagodjeni i kompatibilni sa iPad-om! Ako negde zabaguje, moracete da radite restore!

A sad da koristim malo jailbreak pogodnosti :)

Lazar
03-05-2010, 12:40
epa petre konacno si docekao da mozes da ubacujes sve sto ti se svidja :)

veselinovic
03-05-2010, 16:10
Upravo tako...it's showtime :):):)

Na AppTrackr se momentalno pojavila kategorija "iPad apps only" sa novim aplikacijama koje se pojavljuju iz sata u sat :) Znaci, dostupne su SVE aplikacije sto su hvaljene ovih mjesec/dva:
- Fieldrunners HD
- Keynote, Numbers, Pages iz iWork paketa
- Mirrors Edge
- Sketchbook
- iElektribe
- Weather HD

...i mnoge druge...

Nemam rijeci...jos jednom sve pohvale za dev community :)

fantastico
03-05-2010, 19:15
Uspesno sam jailbreakovao svoj iPad sa Spirit-om (http://spiritjb.com)

Koristio sam ga na Windows 7 Ultimate, podesio kompatibiliti mod na Spirit.exe na Windows 98, imam najnoviji iTunes 9.1.1.

Spirit.exe nije hteo da se pokrene, trazeci najnoviju verziju iTunes-a. Nakon kopiranja Spirit.exe u isti direktorijum gde je i Itunes.exe, sve je proradilo.

Jailbreak traje 2 sekunde, kada se iPad restartuje, dobijete Cydia ikonicu na Springboard-u.

Vodite racuna sa instalacijom paketa sa Cydia-e jer nisu svi prilagodjeni i kompatibilni sa iPad-om! Ako negde zabaguje, moracete da radite restore!

A sad da koristim malo jailbreak pogodnosti :)

Ajde samo malo bolje objasni kako podesiti kompatibiliti mod , kad kod mene ima samo mogucnost OK , i nista vise , a kada mu kazem OK dobijem ERROR.
Hvala

PS
U svakom slucaju sutra sam kod vas.

fantastico
03-05-2010, 19:17
Ajde samo malo bolje objasni kako podesiti kompatibiliti mod , kad kod mene ima samo mogucnost OK , i nista vise , a kada mu kazem OK dobijem ERROR.
Hvala

PS
U svakom slucaju sutra sam kod vas.


OK,OK , video sve ,

Desni klik , pa kompatibiliti , pa Win 98.....

iPhonovic
03-05-2010, 19:31
/Off

C-c-c, sram vas bilo, skidate piratski Windows 7... :D

P.S. I ja sam ga skinuo :)

http://www.redmondpie.com/run-iphone-apps-in-native-resolution-of-ipad-non-pixelated-9140723/

Mozda nekome bude interesantno

maksa
03-05-2010, 22:38
Meni je sve proslo OK tokom JB. Stavio sam Appsync za verziju 3.2 i regularno je sinhronizovao aplikacije koje sam imao u Itunes.
Jedino mi pravi problem i sad nece da sinhronizuje muziku koju imam kao ni fotografije.

iphone-srbija
04-05-2010, 12:53
ja josh cekam da zakrpe Cydia-u i uopste jailbreak za iPad... sve je isuvise rizicno sada instalirati, nemam vremena da radim restore :)

Kapetan
04-05-2010, 21:02
Upravo tako...it's showtime :):):)

Na AppTrackr se momentalno pojavila kategorija "iPad apps only" sa novim aplikacijama koje se pojavljuju iz sata u sat :) Znaci, dostupne su SVE aplikacije sto su hvaljene ovih mjesec/dva:
- Fieldrunners HD
- Keynote, Numbers, Pages iz iWork paketa
- Mirrors Edge
- Sketchbook
- iElektribe
- Weather HD

...i mnoge druge...

Nemam rijeci...jos jednom sve pohvale za dev community :)


Jesi li instalirao nesto od ovoga ili si samo vidio da postoji?

Da li si imao neki problem do sada?

iphone-srbija
04-05-2010, 21:21
ne, aplikacije sve rade super, samo sto su njihove ikonice na Springboard-u bele :) to je jer nisam instalirao AppSync 3.2, koji je josh rizican, tj. moze da zabode iPad

tako da, stavite samo Installous i mozete instalirati aplikacije preko njega

na apptrackr sajt idete i download radite preko Safarija!

Kapetan
04-05-2010, 21:31
Sacekacu onda makar 10-ak dana sa JB-om dok se ne poboljsa nesto, u medjuvremenu da se naviknem na isti:)

iphone-srbija
04-05-2010, 21:41
ma :) slobodno odradi jailbreak samo nemoj da dodajes neproverene stvari preko cydia-e

Sharky
04-05-2010, 22:58
A zasto je problem uraditi restore na ipadu wifi?

maksa
04-05-2010, 23:48
ja sam uradio JB. instalirao sam mu appsync 3.2.
Do sada jedino ne radi ibooks. Takodje nece da mi prebaci slike i musiku koju sam imao na kompjuteru. instalirao sam Mirror's Edge i to radi stvarno super i dobra je igrica.

iphone-srbija
04-05-2010, 23:49
pa nije ni malo ako imas sat dva da sve ispocetka podesavas i instaliras :)

hm... obzirom da sam ga napunio skoro 50GB, trebalo bi mi i vise od 2 sata, a to ovih dana nemam ;)

Kapetan
05-05-2010, 00:49
ma :) slobodno odradi jailbreak samo nemoj da dodajes neproverene stvari preko cydia-e

A provjerene su ??

Razmisljao sam danas da odmah odradim jb,ali nisam jos siguran nesto...

Kapetan
05-05-2010, 02:58
ja sam uradio JB. instalirao sam mu appsync 3.2.
Do sada jedino ne radi ibooks. Takodje nece da mi prebaci slike i musiku koju sam imao na kompjuteru. instalirao sam Mirror's Edge i to radi stvarno super i dobra je igrica.


Kaze covek fino sta mu ne radi posle JB-a....Zato ne bih cackao

EDIT:


E ne dade mi djavo mira, morao sam to da odradim. Ovaj JB mi je skratio zivot 5 godina :P

Posle jb-a se restartovao i pojavio onaj ekran u bojama (ja sav srecan :P),medjutim tu se ponovo restartovao i zakucao na kruzic koji se vrti. Ajde reko' mozda tako treba....Cekaj ne cekaj 10-15 min kruzic i dalje vrti. Ja pritisnem home+power da resetujem, pojavi se jabuka i PONOVO ZAKUCA! Mene vec zmarci poceli da hvataju, pomislih "neces valjda...". Pustim jos jedno 10-ak min jabuka i dalje stoji. Ponovo home+power, restartujem ga on opet zakuca na jabuku. "Ovo je vec ozbiljno pomislih". Pocnem po googlu da kopam a on mi ko za baksuz izbacuje sve neke naslove sa Recovery loop tekstovima, sa restore-om sa ne znam cime .... Aaaaaaa vec sam poceo da se tresem, palim cigaru uh. SRECOM,posle 15-ak min googlanja nadjem na neko uputstvo za JB i tu medju komentarima ljudi nadjem lika koji ima isti problem.
Resenje je bilo: Drzati home+power i pustiti odmah nakon pojavljivanja crnog ekrana. Ne dozvoliti da se ponovo upali. Pustit ipad 5-10 min. Spojiti na usb, upaliti itunes, upaliti iPad i pustiti da zavrsi proces JBa. Ja sve to fino uradim, iPad se upali,ponovo mi se pojavi sareni ekran, dodje home screen, Cydia na springboardu i sve fercera :) :)
Eto tako, da znate ako se nekom desi isto ovo da ne panici :)


Sacuvao sam odmah SHSH, tako da sam miran sad.

iphone-srbija
05-05-2010, 13:27
ne, on je rekao da je instalirao i AppSync 3.2 pa zbog toga ima te probleme... ja nemam apptrackr jos i nemam nikakve probleme, tako da, jos jednom ti kazem, slobodno uradi jailbreak :)

Kapetan
05-05-2010, 13:50
ne, on je rekao da je instalirao i AppSync 3.2 pa zbog toga ima te probleme... ja nemam apptrackr jos i nemam nikakve probleme, tako da, jos jednom ti kazem, slobodno uradi jailbreak :)

Znaci ti si samo JB uradio, nista AppTrack i sl. ?

Da li je bezbjedno instalirati SBSettings i Safari Download Plug-in?

iphone-srbija
05-05-2010, 14:20
znam da je bezbedno Installous, OpenSSH, afc2add (valjda)...

neki su stavili i SBSettings, nisam procitao da pravi probleme

fantastico
05-05-2010, 14:58
znam da je bezbedno Installous, OpenSSH, afc2add (valjda)...

neki su stavili i SBSettings, nisam procitao da pravi probleme

Po tvom uputstvu sam instalirao Cydia i sve radi super ali jos jedno pitanje je :
-Kako instalirati Instalous,AppTracker i sl.
Jer , ja sam instalirao Winterboard , ali kada kliknem na njega nece da se podigne i kada udjem preko Setings/Extension tamo ne vidi ni jednu instaliranu temu.

Kapetan
05-05-2010, 15:26
Installous se dodaje iz Cydia source-a: http://cydia.hackulo.us/


Samo sto nije puna rezolucija, i ne mozes da biras recimo iPad only za aplikacije kao kad bi isao preko Safarija.

iphone-srbija
05-05-2010, 18:00
ajooj, pa ko je pominjao Winterboard :) gde to nadje, to je disaster u najavi :)