PDA

View Full Version : par pitanja u vezi nove igracke..



max_serbia
01-05-2010, 23:30
Keva hoce da uzme ipad ..

ali njoj pored toga sto je lagan, i lako prenosiv, i odlican za surfovanje internetom, kod kuce i na putu, njoj treba i nesto drugo..

naime, dosta cesto kuca prezentacije u office-u, kuca u wordu, i tako dalje, sve u svemu, potreban joj je office.

E sad, ono sto nju (i mene) zanima jeste, kakav "office" ima macintosh, i sam ipad? Posto se zaista ne razumem u mac, osim sto imam iphone.

I da li je moguce te dokumente sa ipada otvoriti na nekom windows racunaru, ili ga samo mac OS otvara?


I da li se zna kako ce se resiti pitanje usb-flash porta?


hvala na odgovorima ..

Sharky
02-05-2010, 01:58
iPad koristi isti operativni sistem kao iphone, tako da, kako je na iphonu tako je i na ipadu.
Za office dokumenta mozes da koristis openoffice, goodreader... i gomilu ostalih, i za ipad i za iphone.

zixY
02-05-2010, 02:29
Imace Office za iPad kako sam video takodje ima iWork koji je isto dobar... ( za iWork nisam siguran da li jos uvek ima, ali bice za par meseci... ). :D

AwaX
02-05-2010, 03:56
iWork (Pages, Numbers i Keynote) imas vec u verziji za iPad. verujem da ce quickoffice (onog trenutka kad izadje) imati vise feature-a nego ista verzija za iPhone. sto se prezentacija tice iPad je za to extra. mozda da uzmes i onaj vga konektor da mozes da ga prikljucis na projektor.

iDarth
02-05-2010, 10:15
Poenta je da je Mac (iPhone, iPad...) softver vise user friendly tj. laksi za baratanje. Ako zna da radi u Windows programima, nece joj biti problem da koristi iPad.

max_serbia
02-05-2010, 14:23
ali da li ce te prezentacije ili dokumenta moci da se otvaraju na windows racunarima (npr. napisemo neki fajl, posaljem ga na mejl, i neko na windowsu ga otvori, da li je to moguce?)

Sharky
02-05-2010, 14:37
Quickoffice, goodreader... Sluze za otvaranje, editovanje... M. Office fajlova tako da ce sigurno moci, zaboravih da kazem da rade i sa pdf fajlovima

Tactman
02-05-2010, 19:01
ne znam baš da li je to prava stvar za kucanje office dokumenata. kucati na touch tastaturi nije isto kao na hardverskoj, šta god ko pričao, naročito duže stvari.
kad se uračuna da ipad mora da ima neki stalak/držač, a možda i eksternu tastaturu, sve to postaje glomaznije i ne baš elegantno rešenje ( a i fino podiže cenu). sve to može i daleko jeftiniji netbook, osim ako poenta nije da se mama hvali pred prijateljicama.

Godzilla
02-05-2010, 19:56
Omg... pa iPad ima dosta boljih stvari od notebook-a... tu sa razne aplikacije... u neku ruke i igrice ;) dosta laksa prenosivost... itd... itd...
Ne verujem da bi uzela iPad kako bi se hvalila... -.-

Lazar
02-05-2010, 19:58
ko kaze da je ipad bolji za pravljenje prezentacija i tekst dokumenta taj stvarno nema veze sa vezom... ajde da citas ali da ih pravis... kako da ne...

max_serbia
03-05-2010, 00:32
da, da, da bi se hvalila :D mora da je to .. ;)


ma.. njoj je bitno da je mali, i lako prenosiv, i da se lepo surfuje, jer dosta putuje ..

a pored toga, treba joj i kad-kad da napise, ili napravi nesto ..

naravno da ne kupuje ipad, da bi pravila prezentacije :) nego joj je glupo ako to nema, jer bi onda uzela neki laptop ..

djalf
04-05-2010, 14:39
Za iste pare moze da uzme vrlo dobar laptop i da ima sve na njemu. Za iPad sam samo ako je bitna autonomija baterije i lakoca.