PDA

View Full Version : Lenovo G550



iKnez_95
29-04-2010, 23:56
Stari je dobio sluzbeni laptop lenovo g550. Kao prvo zanima jel ima neko iskustvo sa ovim laptopom. A drugo, laptop je dobio sa rijecima kako je nov novcat. E ja sad imam par razlog da sumnjam u to (nije sad bitno koji su), pa me zanima da li postoji neki program koji bi pokazao kad je laptop proizveden i kada je uopste poceo da radi?

noname
30-04-2010, 21:35
Trebalo bi da bude manje više očigledno da li je laptop korišćen. Npr. probaj da u usb portove staviš fleš, ako fleš jedva ulazi to može da bude pokazatelj da nije korišćen. Pogledaj po danu da li na displeju, tastaturi i gumenim držačima(na kojima stoji komp) ima treagova korišćenja. Često između slova na tastaturi mogu da se vide čestice prašine koje nije baš lako očistiti ili izvaditi. I najzad, možeš da pokušaš sa sistem restore, ako se pojave neki datumi to je siguran znak da je korišćen, mada to ne pali ako je sveže instaliran sistem.
Inače komp je izuzetan, ima ddr3 ram memoriju, intelova arhitektura, core 2 duo T6600, solidan hard, a ako ima uz sve to i nvidijinu grafiku onda mogu da ti kažem sa 100%om sigurnošću da na njega može da se instalira Snow Leopard i sve će raditi besprekorno osim interneta( ako je Broadcomov wifi onda je moguće pokrenuti ga ali ethernet sigurno ne radi ali i to može da se prevaziđe uz jedan dodatak od par hiljada dinara).
Nadam se da sam ti pomogao :).

Rakic90
30-04-2010, 21:43
Extra laptop, ja ga imam. Graficka je identicna po jacini kao ova sada sto je u novim mbp 13".

iKnez_95
01-05-2010, 00:53
@noname: manje vise po tim stvarima sam i gledao (nasao sam jedan file koji je napravljen 20 februara-to je otklonilo sve sumnje). al dobro je da znam u buduce.
@Rakic90: malo sam ga procackao, i zadovoljan sam. jedino na sta se jos nisam navikao je to sto je monitor 16:9-ali tri dana koristenja ce to da resi.