PDA

View Full Version : iPod Touch-Internet



aloalo
25-04-2010, 16:12
Interesuje me kako mogu da idem na internet preko ipod touch-a
Cuo sam za WiFi al nemam pojma kako se to u Srbiji koristi? :(
Hvala puno
Btw imam Ipod Touch 2G (8GB)

Lazar
25-04-2010, 16:17
hehe ne znas wifi kako se koristi?

wifi ti je bezicni internet... moras da imas ruter koji ima wifi i koji ce tvoj net recimo sbb-ov ili telekomov da prosledjuje na druge uredjaje...

mozes wifi da nadjes u mnogim kaficima hotelima i slicno...

naravno neki su zakljucani ali neki i nisu...

inace wifi se u svim zemljama isto koristi :)

aloalo
25-04-2010, 16:22
hehe xD lol
Znao sam da je bezicni internet,ali nisam znao kako da povezem sa ipod-om
razumem, znaci moram da imam ruter?A ovo za kafice nisam najbolje skapiro? xD hehe
Ako odem u neki kafic koji ima wifi sta onda mogu??? :? (kako sam glup xDD)

Lazar
25-04-2010, 16:35
pazi ako imas ruter onda mozes tvoj internet da prosiris na druge uredjaje koji imaju wifi podrsku...
otkucas parametre ako je to potrebno otkucas sifru ako je potrebno i to je to...

za kafice... ima dosta kafica u kojima imas otkljucan internet samo sednes na pice ides u settings wifi i izaberes njihov ruter iz liste i stikliras ga... on ce sam da se ukonektuje i samim tim ces moci da ides na internet... to sve isto vazi i za tvoj net kuci ako imas ruter ili wireless modem ili tako nesto...

aloalo
25-04-2010, 17:01
Hvala ti punoo :)
Samo josh jedno pitanje,znam da smaram..
Ako se povezem preko kafica ili hotela koliko dugo mi net ostaje na ipod-u? :)

Lazar
25-04-2010, 17:05
hehe ocito se ne razumes u tehniku i te takve stvari :)

ostace dok si ukonektovan sto znaci dok si u regionu gde ima wifi... a to je najcesce 50m od rutera... nekad manje nekad vise sve zavisi...

folk
29-07-2010, 01:01
Stara tema, ali možda nekog zanima a ne zna za to.
Programčić za mobilne telefone "JoikuSpot" - ima ga za više mobilnih operativnih sistema - može da pretvori telefon u bežični ruter koji šeruje 3G internet. Ja probao na nokiji E51 i mom ajpod taču, i radi super. Dobro dođe kad zatreba internet a nema wifi-a, a mrzi vas da se zezate na drugim telefonima i njihovim očajnim browserima :)

Satyr
31-07-2010, 01:29
kako si isprobao 3G na iPodu majke ti? Oo

folk
31-07-2010, 10:58
Nisam lepo objasnio. Iskoristio sam 3g internet sa nokije e51 tako sto sam nokiju pretvorio u bezicni ruter preko onog programa, i onda surfovao preko ajpoda.