PDA

View Full Version : [Installer] Ver 3.1 + Fix



Markisha
06-05-2008, 02:42
Izasao je update za Installer!
Ubacen je Search u okviru kategorija!!! Sto je naravno fantasticno, sada necu morati da skrolujem na dole pola sata! (cini mi se da su imena svih aplikacija pocinjala na s... ;D)
Ako vam se ne pojavi pri prvom Refreshovanju probajte par puta!

iShoe
06-05-2008, 02:47
e bash sam sad hteo da napishem ovo :)

evo malog dodatka:
kazu da ova verizja ne podrzava poznaitje "hakerske" sorsove i da moze da naidje do problema ako apdejtujete instaler pa dodate tipa i.unlock ili tako neki sors. kazu da se jednostavno nece prikazivati sadrzaj tog sorsa.
ja sam imao dodat sors i posle updejta mi pokazuje cini mi se normlano :)

hvala bogu za serch :)

Markisha
06-05-2008, 03:00
To za hakerske sourceve nisam znao, ali sredice to oni vec nekako ne sumnjam... ;D
Nego, sada primjetih da je u listi sourceva ovim updateom dodat 'Local Packages'
i daje adresu /Media/Installer! Cemu ovo moze sluziti?

iMrawius
06-05-2008, 08:50
Oooooo,to sam cekao,kako je strava sto su ubacili serch. :D

sveta3j
06-05-2008, 19:49
Jeste extra za search,ali bas mi se desilo da sam dodao source i.unlock.no da bih instalirao ziphone ibrick fix,da bih se povezao sa pc suitom i nece da mi ga prikaze.Je l zna neko neki drugi source za taj patch?

iMrawius
06-05-2008, 19:54
Jeste extra za search,ali bas mi se desilo da sam dodao source i.unlock.no da bih instalirao ziphone ibrick fix,da bih se povezao sa pc suitom i nece da mi ga prikaze.Je l zna neko neki drugi source za taj patch?

A da li si instalirao ono sto ti nudi na pocetku PC Suit onaj Deamon program ako nisi instaliraj ga.

djalfirevic
07-05-2008, 09:57
Jeste extra za search,ali bas mi se desilo da sam dodao source i.unlock.no da bih instalirao ziphone ibrick fix,da bih se povezao sa pc suitom i nece da mi ga prikaze.Je l zna neko neki drugi source za taj patch?

A da li si instalirao ono sto ti nudi na pocetku PC Suit onaj Deamon program ako nisi instaliraj ga.


Ja sam pokusao da odradim taj daemon i odradim sve ono sto on kaze, sada restartuj fon i sl. I na kraju mi izbaci da se tokom procesa mora restartovati dva puta iPhone sto i jesam uradio, medjutim nije uspelo...

iMrawius
07-05-2008, 11:12
Jeste extra za search,ali bas mi se desilo da sam dodao source i.unlock.no da bih instalirao ziphone ibrick fix,da bih se povezao sa pc suitom i nece da mi ga prikaze.Je l zna neko neki drugi source za taj patch?

A da li si instalirao ono sto ti nudi na pocetku PC Suit onaj Deamon program ako nisi instaliraj ga.


Ja sam pokusao da odradim taj daemon i odradim sve ono sto on kaze, sada restartuj fon i sl. I na kraju mi izbaci da se tokom procesa mora restartovati dva puta iPhone sto i jesam uradio, medjutim nije uspelo...
Skini winSCP,laksi je od PC suitea i ne treba nista da se instalira.

mile
08-05-2008, 03:51
Nova verzija moze da ima problema sa premission i sa "Package download failed"!

Evo resenja za te probleme:

SSH-ujte u telefon sledece:


rm -R /var/mobile/Library/Caches/Installer
rm -R /var/mobile/Library/Installer/Temp
cd /Applications/Installer.app
./Installer

posle toga refresujte sourceve i restartujte telefon.

Trebalo bi onda da radi! :D

Perko
08-05-2008, 22:12
Ljudi,dokle je doslo za kakve se stvari radujemo... search za ovo je trebalo oooodmah da izadje,a ne ovoliko... "trcao" sam po ekranu kao lood,hvala Bogu da izadje... :S

iMrawius
08-05-2008, 22:44
Ljudi,dokle je doslo za kakve se stvari radujemo... search za ovo je trebalo oooodmah da izadje,a ne ovoliko... "trcao" sam po ekranu kao lood,hvala Bogu da izadje... :S
Meni je sjebao instaler ali sva sreca otkljucao sam ga ponovo sa ZIphoneom i sve sada radi I OrbLive hehe. ;D

Mirela
09-05-2008, 19:02
Meni novi installer brzo troši bateriju. Da li je to slučaj i kod vas?

iMrawius
09-05-2008, 19:30
Meni novi installer brzo troši bateriju. Da li je to slučaj i kod vas?
he i moja sestra se zove Mirela,meni nije trosio bateriju nego mi je sjebao instaler,ali ni ne treba mi search na instaleru. :D

Mirela
09-05-2008, 22:19
Pozzz sestri :D. Strašno brzo mi troši bateriju. Kad ga izbrišem ne troši. Ali sad imam problem kako vratiti onaj stari a da se ne radi sve ponovo. Što će se dogoditi ako ga ponovo pređem ZiPhone-om. Hoće li mi ostati svi programi, glazba, video?

iMrawius
09-05-2008, 22:21
Pozzz sestri :D. Strašno brzo mi troši bateriju. Kad ga izbrišem ne troši. Ali sad imam problem kako vratiti onaj stari a da se ne radi sve ponovo. Što će se dogoditi ako ga ponovo pređem ZiPhone-om. Hoće li mi ostati svi programi, glazba, video?
Samo klikni na Do it all i sve ce da radi i nista nece da ti obrise nista.

Mirela
09-05-2008, 22:27
Hvala ti. Budem probala :D

Mirela
09-05-2008, 22:51
Trebao si reći da neke aplikacije neće raditi i da ću u uninstall folderu izgubiti sve instalirano. Bit će tu još problema

iMrawius
10-05-2008, 11:23
Trebao si reći da neke aplikacije neće raditi i da ću u uninstall folderu izgubiti sve instalirano. Bit će tu još problema
Ides ja imam 10 stranica aplikacija i isto sam preko ZIPhonea kliknuo na Do ti All i sve aplikacije rade.Da izvini zaboravio sam da se izgube iz uninstala programi ali ako imas PC Suit ili winSCP onda ces preko njih moci da brises programe.

mile
10-05-2008, 20:01
Mirela i Iphone 8GB, stvarno ne znam sta radite. Kakvo do it all. To se radi kada se uradi restore iz itunsa. Ne moze tek tako na "prazno!" ;)

I normalno je da nema nijednog programa!

A objasni mi kako si to ukapirala da instaler trosi bateriju, jer kada izadjes iz njega on prestaje sa radom!

iMrawius
10-05-2008, 20:11
Mirela i Iphone 8GB, stvarno ne znam sta radite. Kakvo do it all. To se radi kada se uradi restore iz itunsa. Ne moze tek tako na "prazno!" ;)

I normalno je da nema nijednog programa!

A objasni mi kako si to ukapirala da instaler trosi bateriju, jer kada izadjes iz njega on prestaje sa radom!
Moze do ti all,ne mora restore da se radi,ako ti se sjebe instaler samo klik na do it all i popravice ga. ;)

mile
10-05-2008, 20:13
Pa verovatno da moze da "radi", ali se to ne radi tako, samo posle nastanu veci problemi!

iMrawius
10-05-2008, 20:24
Pa verovatno da moze da "radi", ali se to ne radi tako, samo posle nastanu veci problemi!
e pa meni nisu nastali problemi. ???

dule.duky
11-05-2008, 02:21
p[robao sam Ziphpne i nista se nije promenilo i dalje ne mogu da pokrenem instaler stalno se flashuje .....

Mirela
11-05-2008, 12:19
Pa vjerovala sam čovjeku i poslušala ga. Iphone mi je radio savršeno dok nisam uradila update novog installer-a. Uz njega sam uradila i updete Touchpad-a. Touchpad, ne da troši, nego ždere bateriju. U početku sam mislila da je to installer ali on nije u tolikoj mjeri kao Touchpad. Brisanjem Touchpad-a baterija duže traje ali opet mi nije kao prije. Zato imam osjećaj da je neki problem i u installer-u.

Markisha
11-05-2008, 13:34
[quote=Mirela ]
Pa vjerovala sam čovjeku i poslušala ga. Iphone mi je radio savršeno dok nisam uradila update novog installer-a. Uz njega sam uradila i updete Touchpad-a. Touchpad, ne da troši, nego ždere bateriju. U početku sam mislila da je to installer ali on nije u tolikoj mjeri kao Touchpad. Brisanjem Touchpad-a baterija duže traje ali opet mi nije kao prije. Zato imam osjećaj da je neki problem i u installer-u.
Moguce da ti u stvari bateriju trosi WiFi! Nemoj ga drzati upaljenog kada ga ne koristis!

mile
11-05-2008, 14:28
Kazem ti sto se tice baterije, sigurno je neki drugi razlog.

Nije sigurno instaler ili touchpad!

Mirela
11-05-2008, 16:44
Kod mene je problem touchpad. Znam što govorim jer sam ga obrisala i sad mi baterija traje dan i pol a kad je on instaliran ne može ni pola dana. Nisu mi pokrenuti wifi, edge, ssh, bluetooth...
Mile, vidim da si stručnjak u ovim vodama pa mi, molim te, reci je li moguće da je manja potrošnja baterije moguća s Bootloader v4.6

mile
11-05-2008, 18:58
Ja sam bio i na 3.9 i na 4.6 i nisam primecivao neku znatnu razliku! ;)

Mirela
11-05-2008, 20:06
Od kada ima iphone nikada nisam imala problema sa njim do zadnjeg updeta installer-a i touchpada. Možda da spomenem da sam touchpad pokušala obrisati, instalirati i opet obrisati. Tako sam zaključila da mi je on jako brzo trošio bateriju. Danas sam BootNeuter-om flash-ovala bootloader 4.6 i nakon toga ponovo instalirala touchpad. Sada je trošenje baterije u nekim granicama. Ono je stvarno bilo nenormalno

Mirela
12-05-2008, 14:29
Novi problem >:(. Nakon flash-anja bootloader-a ne mogu instalirati programe. Događa se to da kad se vratim na desktop onaj kružić se vrti i vrti i naravno sve je blokirano. Preko SSH izbrišem program i sve opet proradi ali kako da popravim da radi instalacija? Zna li netko kako to riješiti?

Markisha
20-05-2008, 01:04
Izasao je update 3.11!

Trebalo mi je malo da pohvatam sta su ubacili, ali ima par zgodnih novina!

Sada postoji Search i u Uninstall sektoru
Od sada je moguce refreshovati pojedinacne sourceve, samo izaberete odgovarajuci source
i pritisnete Refresh now, sto je isto po meni super korisno ;)

Sretno koristenje!

EDIT 20.05.:
Primjetio sam jos par stvari:
Poslije instaliranja ili uninstaliranja aplikacija uradi samo respring iliti soft reboot, vise ne ide na lock screen
Kada se doda neki source, vise ne refreshuje sve sourceve, vec samo taj source, sto je super
Sourcevi se sada mogu brisati kao poruke, ono slide sa lijeva na desno i pojavi se delete

Po meni Installer se primakao maksimalnoj funkcionalnosti, mada opet nikada ne znas sta ce novo da smisle ;)

iSejf
21-05-2008, 01:16
ajde sad cu da probam taj novi... nadam se da nece napraviti neki haos :)

Nego, jel zna neko kako mogu da sklonim update????
Stoji mi update za touchpad a ja necu da ga updatujem... ne znam kako da ga izbrisem???

exsaleen
06-07-2008, 14:09
Pozdrav svima,
jos sam nov u svemu u vezi sa iphonom pa mi nije sve jasno uvezi terminologije jer imam telefon 3-4 dana.Citao sam sve u vezi sa otkljucavanjem Zibrijem ali nigde ne pise;

-da li treba biti povezan sa Itunes,
-da li treba imati u telefonu SIM karticu,ako treba koju ,jer imam i AT&T i nasu
- da li prvo restorovati telefon pa ici na "DO IT ALL"

Sve ovo pitam jer ne znam da li cu izgubiti podatke sa telefona ili ce ostati , a preko PC suit-a sam zeznuo stvar jer me bune ona kineska slova.
Unapred zahvalan !

sveta3j
06-07-2008, 14:29
da,treba da bude povezan sa itunesom,stavi karticu,nasu i napravi mu bekap u itunesu(mogu kontakti,slike,poruke,al ne i aplikacije).ne treba da radis restore sada,nego samo da ga otkljucas,pa ti nije potreban ni bekap.dakle,sve sto treba da uradis je da instaliras itunes,povezes ga sa iphonom,ne zatvarajuci itunes otvoris ziphone i kliknes do it all..

exsaleen
14-07-2008, 16:48
jel moze neko da mi kaze koje aplikacije su osnovne za "normalno" koriscenje iphona,tj koje su obavezne da imas na istom?

sveta3j
14-07-2008, 18:19
app suport patch,kb2,ibrickr(AFC2Hack),region patch,isms,categories,docs,isim,swirlymms i movemms(ili samo najnoviji swirly ako znas da ga krekujes) i naravno xsellize source.

exsaleen
15-07-2008, 20:36
Hvala "Sveti3j' (sa zakasnjenjem) na odgovorima u vezi mojih postova i molio bih da mi odgovoti na sledece pitanje (problem)?

- Kada podesim EDGE (za Telenor) pocinje da mi se skida kredit , ne puno ali malo po malo .Ako tako ostavim ode 200 din na dan,
a jedino mi pomogne to da obrisem podesavanja u EDGE ili da restartujem network setting.

Da li je jos neko imao slican problem i ako jeste kako je to resio? Hvala !

iverlin
15-07-2008, 20:42
ja sam si skinuo boss prefs i tamo si uvjek iskljucum edge.

exsaleen
16-07-2008, 06:34
Znaci - to je uobicajna stvar, nije greska u "otkljucavanju" samo se odredjenim programom EDGE iskljuci.

dulecar
17-07-2008, 21:26
imam problem sa installerom kada mi se skine program i krene da se instalira pise:
"Main script execution failed" ili pise Error 1:InstallApp!
Ne znam sta da radim?

iverlin
17-07-2008, 21:29
koji model iphona?

dulecar
17-07-2008, 22:28
Obican iPhone verzija softvera 1.1.3

dulecar
20-07-2008, 18:33
Ima li pomoći?

dulecar
21-07-2008, 16:57
Samo da kažem da je meni pomoglo to što sam izbisao Installer.app, pa ga opet instalirao preko PC Suite-a, i sve xtra radi!

pozz

Niko
21-08-2008, 11:37
Hvala "Sveti3j' (sa zakasnjenjem) na odgovorima u vezi mojih postova i molio bih da mi odgovoti na sledece pitanje (problem)?

- Kada podesim EDGE (za Telenor) pocinje da mi se skida kredit , ne puno ali malo po malo .Ako tako ostavim ode 200 din na dan,
a jedino mi pomogne to da obrisem podesavanja u EDGE ili da restartujem network setting.

Da li je jos neko imao slican problem i ako jeste kako je to resio? Hvala !


Hmm, meni stoji edge non-stop i nikada mi nije skidao nista sa racuna.... ???

FistoKit
21-08-2008, 18:12
Hvala "Sveti3j' (sa zakasnjenjem) na odgovorima u vezi mojih postova i molio bih da mi odgovoti na sledece pitanje (problem)?

- Kada podesim EDGE (za Telenor) pocinje da mi se skida kredit , ne puno ali malo po malo .Ako tako ostavim ode 200 din na dan,
a jedino mi pomogne to da obrisem podesavanja u EDGE ili da restartujem network setting.

Da li je jos neko imao slican problem i ako jeste kako je to resio? Hvala !


Hmm, meni stoji edge non-stop i nikada mi nije skidao nista sa racuna.... ???


Verovatno ti radi update neka aplikacija ili je iPhone podesen da vuce nesto s neta bez tvog znanja

denys01
10-09-2008, 12:47
treci put radim sa zaphone-om ali mi i dalje ne da installer.ima ko kakvu ideju