PDA

View Full Version : iPad in da haus :)



iphone-srbija
23-04-2010, 13:30
Evo i nama je stigao jedan... Prvi utisci su da je iPad neverovatna sprava i da će definitivno promeniti i doneti dosta toga novog!

Za sada toliko... uskoro mozda i neki sajt samo za iPad (http://www.ipadsrbija.com/) (ako nadjemo vremena) :rupa:
http://www.ipadsrbija.com/ipad-srbija.jpg

Sharky
23-04-2010, 13:32
Eto me u kosovskoj uskoro :)

dado
23-04-2010, 13:43
Svaka čast :vb_cheers: uživajte u njemu :)

igne
23-04-2010, 13:57
Hocu i ja jedan.. :smrc:

adzo89
23-04-2010, 14:06
cestitke, slika je vrh! isrbija.net izgleda odlicno na ipadu :)

mikenzi
23-04-2010, 15:00
Neki lik mi startuje ribu, a ja citam ovaj post na iPod-u i ljubomoran sam :D

maksa
23-04-2010, 15:12
Moje cestitke, eto sad nisam vise usamljeni vlasnik Ipada u Srbiji.

bkns
23-04-2010, 16:40
svaka vam cast! moze li da se zna po kojoj ste ga ceni nabavili?

woffer
23-04-2010, 17:02
Daj petre opsi malo, kakvo je tvoje misljenje, sta ti se dosada najvise svidilo, sta ti se zasada nesvida... Hehhe ;)

djalf
23-04-2010, 18:40
Da li ce moci da se nabavi preko vas?

maksa
23-04-2010, 19:24
Ja imam Ipad vise od 10 dana i vise nego sam zadovoljan. Moram reci da vrlo iscekujem JB jer mi podosta stvari nedostaje. Baterija je stvarno izdrzljiva. mucim ga i zlozstavljam ali ne bas po ceo dan i izdrzi i nekoliko dana.

Sto se tice nabavke imam ja kuci 2 ipad-a. Jedan je moj a drugi prodajem moj prijatlj koji ga je meni doneo. Covek se vraca nazad pa rece da ce sebi da kupi novi a da i zaradi. Inace on trazi 800 eura za WI FI 32GB. Ako je neko voljan mogu mu dati telefon.

igne
23-04-2010, 19:28
Ja cu sacekati malo.. :vb_cool2:

djalf
23-04-2010, 20:06
Ja imam Ipad vise od 10 dana i vise nego sam zadovoljan. Moram reci da vrlo iscekujem JB jer mi podosta stvari nedostaje. Baterija je stvarno izdrzljiva. mucim ga i zlozstavljam ali ne bas po ceo dan i izdrzi i nekoliko dana.

Sto se tice nabavke imam ja kuci 2 ipad-a. Jedan je moj a drugi prodajem moj prijatlj koji ga je meni doneo. Covek se vraca nazad pa rece da ce sebi da kupi novi a da i zaradi. Inace on trazi 800 eura za WI FI 32GB. Ako je neko voljan mogu mu dati telefon.
Ma super mu cena, "samo" 350 evra hoce da zaradi, pravi $rbin :smackbum:

adzo89
23-04-2010, 21:27
kakav je merak surfovat netom sa ipadom :)

kocka90
23-04-2010, 23:46
danas sam pitao u uscu u apple-u kada stize iPad kod nas, a onaj lik kaze da stize u junu...za cenu nisam ni hteo da pitam jer znam da ce biti visoka :D

James
23-04-2010, 23:53
izgleda da sam ja jedini ubedjen da mozda ipak nece biti visoka, tj nesto mi govori da ce cena biti evrposka + max 10%. nadam se da ne gresim.

@iphone-srbija (http://www.isrbija.net/member.php?u=2)

ocekujemo detaljan review

Sharky
24-04-2010, 00:10
danas sam pitao u uscu u apple-u kada stize iPad kod nas, a onaj lik kaze da stize u junu...za cenu nisam ni hteo da pitam jer znam da ce biti visoka
Ja pitao onog na pocetku kneza milosa, isto kao neki apple distributer koji delje po usima i rece mi isto u junu, i naravno nije mi ni padalo na pamet da pitam za cenu

Predrag
24-04-2010, 00:57
Cestitam na iPadu...... da ga koristite mnogo godina :)))

djalf
24-04-2010, 02:41
Ih mnogo godina, pa sledece godine izlazi novi... :)

veselinovic
24-04-2010, 08:37
@iphone-srbija

Ima li kakvog review-a? :)

Dajte ljudi, imate ga vec 2-3 dana:)

Sharky
24-04-2010, 11:55
Petar je postavio post da su dobili iPad i od tada ga nema na forumu, vec se brinem, da li je neko uspeo da ga odvoji od iPada? :) :)

iphone-srbija
24-04-2010, 12:08
:D bice review uskoro! Sharky je u pravu, tesko je odvojiti se :)

samo da nadjem malo vremena... :)

djalf
24-04-2010, 13:05
Ajde Petre odgovori na pitanje, da li moze da se nabavi preko vas?

AwaX
24-04-2010, 13:10
ajde ovako da ja probam.
1. otkad sam ga uzeo skoro da ne palim kompjuter
2. veeeliki multi-touch screen radi bez imalo lag-a
3. vitruelna tastatura je sasvim dovoljne velicine za brzo kucanje
4. igrice su ludilo (probao sandstorm, labyrinth hd i piano-smule)
5. aplikacija Photos je fenomenalna (trazenje odredjene slike u nekom od albuma je toliko smesno jednostavno)
6. mislio sam da je 3gs brz.... e paaa... vise nije :)
7. ajde na kraju i par zamerki
- ima bulit in compas ali ne i app za isti
- nema weather app
- nema voice memos a ima mikrofon
- nema calculator

sve zamerke ce se verovatno resiti u nekom od sledecih update-a. siguran sam.
toliko od mene. odoh da se igram :)

igne
24-04-2010, 14:10
uh, ko ce ovo da doceka... :(

adzo89
24-04-2010, 15:06
uh, ko ce ovo da doceka... :(

upravo tako :) tek sam ga juce narucio, a pare sam bio spremio jos prije dvije nedjelje....(propadose mi dvije nedjelje)...

iphone-srbija
24-04-2010, 15:16
Ajde Petre odgovori na pitanje, da li moze da se nabavi preko vas?

ne "valjamo" mi iPhone/iPad-ove... makar za sada :)

1024
24-04-2010, 15:16
Hm... Moram ja da svratim da vidim (pipnem) to cudo. Mozda mi "bliski susret" smanji pesimizam... mada cisto sumnjam :)

djalf
24-04-2010, 15:28
1024 kralj pesimizma :)
Promenices misljenje a posle vodis na pice jer nisi verovao u Apple. :P

igne
24-04-2010, 15:30
upravo tako :) tek sam ga juce narucio, a pare sam bio spremio jos prije dvije nedjelje....(propadose mi dvije nedjelje)...

ti si ga barem narucio, ja jos nemam ni predstavu kako i kad, najblize mi izgleda za mesec-dva kad se pojavi u evropi pa da sam odem po njega ali stvar je u tome da ce prvo dobijati oni koji su rezervisali, sto znaci da se ni nezna kad ce ga biti u slobodnoj prodaji :( covece, ko da cekamo ferrari :D

Godzilla
24-04-2010, 16:31
Bas mi je drago sto ste dobili iPad :) Red je ;)
Jes' da nemam nikakvu zelju da posedujem iPad... ali ne bih ga ni odbio :)
Uskoro da ocekujemo svetlecu jabucicu za iPad? :D

1024
24-04-2010, 17:00
1024 kralj pesimizma :)
Promenices misljenje a posle vodis na pice jer nisi verovao u Apple. :P

Da se razumemo: Ja ne sumnjam da ce iPad da bude hit, i da ce da se prodaje kao blesav (vec se prodaje kao blesav) i da ce Apple da zaradi na njemu i bice im super. Ali uredjaj nije dobar! :D Ma da, sad cu ja vas da ubedjujem :D Jedino mi je zao sto su primenili neke odluke vezano za iPad koje nisu trebali i bez kojih bi on bio... ono sto su svi hteli da bude :)

Necu vise da pricam dok se ne sretnem sa uredjajem... mada i to govori dovoljno. Kad sam prvi put cuo za iPhone (tj. video kako ga Steve hvali :) ) odmah sam znao da je to to. Kad sam prvi put video iPad (tj. video kako ga Steve hvali) odmah sam video da nesto tu nije u redu.

Lazar
24-04-2010, 17:06
ja se slazem sa 1024.... meni su ti tablet uredjaji nekoristni kao i netbook racunari... bar ja ne vidim neku koristi od njih... ipad mi je skroz promasaj a to da li ce da zarade to je sigurno da hoce kao i na svemu do sad :)

kocka90
24-04-2010, 17:09
kao sto yahoo kaze: :)
Right now Steve Jobs could sell his old underwear for $200 a pair (the "iPants"), and the sheep would line up at your local Apple store.

1024
24-04-2010, 17:25
Mislis da ljudi ne bi navalili da kupuju "Steve Jobs" modnu kolekciju? (Jeste da bi se sastojala od samo jednog modela, ali nema veze)

Warning: incoming offtopic!
http://atomic-playground.com/images/offtopic.gif

Tactman
24-04-2010, 23:24
osnovni model od 500 dolara će biti nekih 500 evra kod nas, možda vrlo malo iznad toga. mislim da priče o nekim naduvanim cenama forsiraju preprodavci koji žele da iskoriste gužvu dok ga nema kod nas. ne mogu da se cene ipad-a napumpavaju više jer će onda krenuti da zadiru u cene mac laptopova. ako pogledate cene u dolarima videćete da je najskuplji ipad sa 829 dolara i dalje ispod cene početnog mac laptopa od 999 dolara. taj neki odnos mora da se zadrži. jer, ne može najskuplji ipad da košta kao macbook pro, niti ima smisla niti je apple to tako zamislio.

igne
24-04-2010, 23:30
Da ne pocinjemo ovde ponovo isto, vec sada prodaju od 800 do 1200e. Naravno da ce biti do 800e najskuplji model.

Kapetan
24-04-2010, 23:42
I to 800E je po meni gornja granica. Sve preko toga je cist bezobrazluk.

Kv8
24-04-2010, 23:42
Da li moze onaj model sa 3Gom da se koristi kod nas ili se ceka otkljucavanje?

djalf
25-04-2010, 03:25
Moze jer nije zakljucan modem. Ali se koriste nove MicroSIM kartice koje kod nas nema.

Kapetan
25-04-2010, 03:52
U prevodu moraces da imas ostar noz i mirnu ruku i od obicne napravis micro :)

Evo malo informacija o tome

http://en.wikipedia.org/wiki/Micro-SIM#Card_sizes

Kv8
25-04-2010, 09:23
Pa da, to nije problem, a mogu i da probam i da kloniram karticu a kupim praznu mikrosim.

Predrag
25-04-2010, 09:59
I mene zanima ta prica oko micro_sim kartice. Narucio sam 3G varijantu pa me zanima kako dodci do kartice posto Telenor nema jos uvek (tek sada porucuju za Norvesku)

djalf
25-04-2010, 11:55
@1024
Razumemo se skroz ;) Mislim da je iPad preskupa igracka za ono sto nudi. Za te pare stvarno moze da se uzme vrlo solidan laptop. Luksuz, pa ko ima nek uzme :)
off: Svaka cast za potpis, moram da probam taj Chrome ovih dana.

igne
25-04-2010, 14:34
Mislim da je uporedjivanje iPad-a sa laptopom pogresno, imam laptop i ipak zelim iPad ali ako cemo tako onda bi trebali da kazemo da je bezveze kupiti recimo win mobile telefon, recimo HTC HD2 kada vec imamo PC, treba kupiti nokia 6700 i imas PC i to je to.. :rolleyes: Znam, neko ce reci to je iPhone u velicini sveske A4 formata ali mislim da nije samo to :) Ako me razocara zbog necega, lako cu resiti taj problem ;) Mada mislim da nece ;D

djalf
25-04-2010, 15:26
Telefon i tablet nisu isto, tesko ces da nosis svuda iPad kao sto nosis iPhone ;) Velicina ipak igra ulogu, a realno, iPhone po funkcijama moze vise od iPad-a. Laptop uporedjujem jer i jedno i drugo moras da "nosis", ne mozes da ih stavis u dzep, zar ne? A ako gledamo cenu, iPad nema tu sta da trazi (mada je osnovni model realno 370e i za te pare bi ga i ja uzeo).

igne
25-04-2010, 15:56
Aj da se kladimo da ces imati iPad :) Mozda ne odma ali posle nekog vremena sigurno ;) Ako je tablet toliko "nepotreban" i laptop bolja varijanta zasto polako pocinje era upravo tableta, nije stvar u znanju nego za sta ti je lakse za poneti da ti bude pri ruci, iPhone je ipak mali za neko kvalitetnije surfanje netom ili prezentaciji slika, a verujem da ce i razonoda biti kvalitetnija na tabletu koji je realno lakse nositi sa sobom i ima izdrzljiviju bateriju za razliku od laptopa ;) Neke od ovih stavri su upravo ono zbog cega je tablet upotrebljiviji od laptopa.. Ovo nije moje ubedjenje, samo sagledavam stvari iz realnog ugla za sta je ustvari tablet zamisljen :)

zixY
25-04-2010, 16:09
Get an iPad instantly with your iPhone. :D

http://i.imgur.com/W8qpn.jpg

Tactman
25-04-2010, 16:53
Aj da se kladimo da ces imati iPad :) Mozda ne odma ali posle nekog vremena sigurno ;) Ako je tablet toliko "nepotreban" i laptop bolja varijanta zasto polako pocinje era upravo tableta, nije stvar u znanju nego za sta ti je lakse za poneti da ti bude pri ruci, iPhone je ipak mali za neko kvalitetnije surfanje netom ili prezentaciji slika, a verujem da ce i razonoda biti kvalitetnija na tabletu koji je realno lakse nositi sa sobom i ima izdrzljiviju bateriju za razliku od laptopa

tableti su više zamišljeni kao nešto bolji e-book readeri nego zamena za laptop/netbook. ti što rade prezentacije slika ili slično moraju da imaju laptop kako god okrenu, jer niko neće ići na poslovni put samo sa ipadom.

što se krajnih korisnika tiče, dok nabave čitavu skalameriju usb dodataka, spoljne tastature, spoljne kamere, itd, to je daleko veće smaranje od netbooka/laptopa. a ako hoćeš net osuđen si na 3g varijantu, jer na wifi bar kod nas ne možeš svuda da računaš, a 3g će biti dodatni problem jer ipad koristi neke nove micro sim kartice.

djalf
25-04-2010, 17:48
Aj da se kladimo da ces imati iPad :) Mozda ne odma ali posle nekog vremena sigurno ;) Ako je tablet toliko "nepotreban" i laptop bolja varijanta zasto polako pocinje era upravo tableta, nije stvar u znanju nego za sta ti je lakse za poneti da ti bude pri ruci, iPhone je ipak mali za neko kvalitetnije surfanje netom ili prezentaciji slika, a verujem da ce i razonoda biti kvalitetnija na tabletu koji je realno lakse nositi sa sobom i ima izdrzljiviju bateriju za razliku od laptopa ;) Neke od ovih stavri su upravo ono zbog cega je tablet upotrebljiviji od laptopa.. Ovo nije moje ubedjenje, samo sagledavam stvari iz realnog ugla za sta je ustvari tablet zamisljen :)
Necu da se kladim, imacu iPad ;) Samo cu ga uzeti za 300-350e kad ispadne jer po meni ne vredi vise :eyebrows:
Jedina prednost su interfejs i autonomija. Sve ostalo je na strani laptopova, a spisak je bogme podugacak ;)

igne
25-04-2010, 19:10
@Tactman: Nisam naveo iPad za poslovne ljude jer nema ni tu namenu tako da ne preterujemo, niko ga tako nije ni predstavio.. Ovo mi nekako dodje kao za ubijanje dosade i razonodu, kada sam rekao prezentaciju slika mozda se nisam dobro izrazio, mislio sam ako hocu da tamo da drzim slike i npr pokazem prijteljima, rodbini interfejs je super odradjen za te stvari, internet je super saltati na njemu a sto se tice 3G wifi to vec zna kako ce sa time onaj ko ga zeli ili ne zeli, ja kuci imam wifi a bogami ima ga u mom gradu na svakom cosku i kaficu tako da meni ni ne treba 3G..

Predrag
28-04-2010, 16:31
Postovani gospodine Radovancevic,

upravo se sprovode testiranja micro SIM kartica koje cemo imati u ponudi.
Potrebno je da se kartice nakon testiranja njihovih fizickih svojstva i testiraju i on-line.
Ceo postupak testiranja sim kartica bi trebalo da bude zavrsen u prvoj polovini jun-a.
Komercijalno lansiranje iPAD-a neće biti pre jula tako da bismo micro sim kartice trebali da imamo spremne do tada.


S Postovanjem,


Business Support
Customer Care & FLS
Telenor d.o.o.
telefon: +381 63 9868
fax: +381 11 3013 975
e-mail: [email protected]
www.telenor.rs