PDA

View Full Version : Pesme u jedan "folder" - album



vikhiiz
17-04-2010, 14:41
Kako da napravim jednu sličicu, jedan album, a da mi unutra stoje različiti izvođači... Da ne pravi po jedan album za jednu pesmu !
U pitanju je house muzika, pa pola ni nema Cover.jpg, i izgleda ružno...

Kako da napravim jedan album u koji ću staviti svu muziku različitih autora, ali da pritom zadržim nativ naziv (ukoliko postoji) albuma tih pesama koje ću gurnuti u jedan album ?

HELP !

OzzY
17-04-2010, 15:39
Nazalost, nikako (ili meni nista ne pada na pamet ;)). Imam i ja isti problem, na FW 3.0 imao sam vise razlicitih izvodjaca a svi su imali isti album - "Absolute Power Metal". Kad bih kliknuo na "Albums" on bi prikazao JEDAN "Absolute Power Metal". Sada na FW-u 3.1.3 (isto i na 3.1.2) on prokaze u "Albums" VISE "Absolute Power Metal", za svakog izvodjaca po jedan. A kad kliknem na bilo koji on prikaze sve pesme (razl. izvodjaca) u jednom. Ovo nema logike. JBG, ne znam zasto su to promenili u novom FW-u. Mozda su samo zasrali nesto. :D

skyline
17-04-2010, 15:49
Moj predlog ti je da napravis u itunesu new playlist, tu ubacis te pjesme koje ti trebaju....

stisnes ctlr+A pa desni kliik i get info.

Tu na mjesto gdje ti je album napises nesto(Npr tehno) i tamo gdje je ona kockica ubacis zeljenu sliku albuma :)

OzzY
17-04-2010, 15:55
Provalio sam!!! Nisam nikad pokusao da resim taj problem do sada. Fora je u tome da stavis u polje "Album Artist" (u iTunes-u) istog "izvodjaca". Time svaka pesma ima razlicitog IZVODJACA ali u plejeru kad kliknes na "Albums" on ce ti prikazati JEDAN album a ispod nejga ce da pise taj "Album Artist". Nadam se da je to ono sto si hteo (ili htela).

vikhiiz
17-04-2010, 15:59
http://i40.tinypic.com/2466dlj.png

Napravio sam playlist, ali se desilo upravo ono što sam izbegavao da mi se desi :) A to je da imam HAOS u iTunesu :) Nemam ni jedan cover, a ovakav izgled me nervira ...
Probaću sa tim da stavim Album Artist... Ali me nervira što van (glupavog) iTunesa, on svakako beleži te metapodatke na fajl, i u win-u će mi stajati za sve njih jedan album artist... Ako me razumeš :)

I da, muškog sam roda :)

EDIT: Uradio sam kako si rekao... dodelio jedno ime za Album Artist i pogledaj...
http://i40.tinypic.com/2yju97s.png

Jeste bolje (nema 100 pojedinačnih pesama, već 10ak), ali opet nije jedan folder.. Imam čak situaciju da gde piše UNKNOWN ALBUM !?!

iPhonovic
17-04-2010, 16:23
Selektujes pesme, dalje Edit Info, onda ubaci sliku albuma i stavi naziv albuma isti za sve(npr. House)...Mozda pomogne, ne znam tacno da li ce posle da ih stavlja odvojeno zato sto su razni izvodjaci...mada ne bi trebao.

1024
17-04-2010, 16:58
Nisam siguran kako ovo ide, ali polja u "Edit Info" sa kojima treba eksperimentisati su "Artist", "Album" i "Album Artist". Trebalo bi da, ako su Artisti razliciti, a Album i Album artist isti, onda sve pesme budu u istom albumu.

OzzY
17-04-2010, 17:04
@vikhiiz (http://www.isrbija.net/member.php?u=3713): Ja mislio to oces jedan album na iPod-u. Meni ovo radi na iPod-u.

horrorchick
18-04-2010, 19:35
Nazalost, za svaku pesmu koju zelish u istom folderu morash posebno na Edit Info i stavish identichne Artist i Album imena, Album Artist mozesh da izbrishesh... Nekad se Genre ne slaze, pa i to pogledaj...

mikenzi
18-04-2010, 23:47
Evo kako ja to radim:
Kreiram Playlistu i u nju ubacim pesme razlicitih izvodjaca. Selektujem ih sve, idem na Edit info. Mozes da sredjujes nazive i artiste, ali ono sto ti je najbitinije jeste da stavis naziv albuma (Recimo House 2010) i onda kliknes na options i stavis 'part of a compilation' na yes, ubacis album artwork i sve pesme ce ti biti u jednom folderu/playlisti, imace album artwork isti!

vikhiiz
19-04-2010, 00:09
Ok, tako sam i uradio, ali pogledaj šta radi !
Zapisuje te podatke u same fajlove (valjda se to zovu metapodaci)... Samim tim mi menja orignalne nazive albuma !!!
A šta ako ne želim da mi to uradi !
Zašto je ovaj iTunes ova komplikovan (glupppp !!!))

http://i40.tinypic.com/nb6e8i.png

OzzY
19-04-2010, 00:12
@vikhiiz: Zasto je iTunes glup? Svaki program ce to da ti uradi.
Nije da branim iTunes, cak ga i mrzim, ali on nije kriv za zapisivanje meta podataka. ;)

vikhiiz
19-04-2010, 00:17
Dobro sad, o tome da li je glup sam program ili povezanost između telefona i programa, o tome bi mogli da diskutujemo...
Ali hajde, reci ti meni kako nije glup, kad ja ne mogu kreiram folder u koji ću ubaciti šta god ja hoću, dodeliti mu ime i sliku, i aj ćao :)
Ovako, on meni kreira hiljade malih thumbnailova, koji su u suštini albumi, i meša mi ih sa pravim albumima..
A da ne govorim o tome, što moram da skrnavim meta podatak koji mi govori o pravom poreklu pesme (sa kog je albuma), kako bih ga "zajebao", uslovno rečeno !
Želim da ubacim House muziku, u kojoj nema 2-3 pesme od istog izvođača... i ? Kako to da uradim, osim da izmenim native meta podatke...

UŽAS !
Kreiranje foldera sa različitm pesmama je moguće uraditi na mp3 playeru od 30€

OzzY
19-04-2010, 00:22
Moj drugi post u ovoj temi uspeva da zajebe plejer na iPod-u. Na kompu je drugacije. A i ne koristis valjda iTunes za slusanje muzike na kompu?!?!? :D :D :D

vikhiiz
19-04-2010, 00:24
Ma ne, naravno !
Nego želim da sve prebacim na iPhone, ali tako da mi sve bude sortirano.. A ne želim da mi napravi 1000 albuma u iTunesu, jer ću se pogubiti, kada ih budem editovao (menjao, tražio, brisao...)... Kapiraš ?

1024
19-04-2010, 02:02
Napravi plejliste, to ce da ti resi sve probleme :) U plejlistu mozes da nabacas sta god pozelis i to ce da bude tamo. Jedino nece da ima sliku :)

mikenzi
19-04-2010, 16:13
Imace i sliku, izabrace nasumicno jednu, naravno ako te pesme u playlisti imaju sve odradjen album artwork sa originalnog albuma.