PDA

View Full Version : jel sam izmislio toplu vodu ili...?



tadija
13-04-2010, 23:00
Jel normalno da sam uspeo da dodjem do ovde (settings) sa zakljuchanim 3gs na 3.1.3 i 05.12.01. baseband, i novim bootrom-om?!

Prethodno stanje je bilo ono samo da mogu da napravim emergency call i nishta vishe.

Sada mogu da udjem na home screen, sinhronizujem podatke sa itunes itd, a telefon nije jailbreak-ovan, niti otkljuchan, znachi nemam cydia niti mrezu, ali mogu da ga koristim kao ipod i da pokrecjem ove default aplikacije...

http://img111.imageshack.us/img111/4369/3gs.png

zoky099
13-04-2010, 23:22
pa zašto nebi mogao pogledat osnovne funkcije, nije to ništa novo :)

tadija
13-04-2010, 23:29
Pa zato shto je jedina opcija koju sam mogao u poslednjih mesec dana da uradim
emergency call, znachi nisam nikako mogao da dodjem do home screen-a,
mislio sam da svi imaju takav problem?!

kada se prikachi na itunes bio je samo onaj screen gde kaze da moram da aktiviram iphone i nishta drugo nisam mogao...

da sam uspeo ovo ranije, mogao sam da ga koristim kao ipod, za internet, mail itd...

a sad mi nije jasno, jel svi koji kazu da imaju zakljuchan 3gs imaju moj prethodni problem ili moj trenutni problem?

CKAJBOKEP
13-04-2010, 23:56
Cek, kazes da si uspeo da otkljucas telefon, bes icega..? :)
Ti si genije... P' jel si nesto radio ili je odjednom poceo da se ponasa kao da je JB..?

LuDi MiLoJkO
14-04-2010, 00:06
@CKAJBOKEP zašto ne pročitaš lepo post, ko je spominjao otključavanje....

verovatno si nekako aktivirao telefon preko itunesa, i sad možeš da se igraš sa osnovnim funkcijama. ja mislim da je to regularno.

tadija
14-04-2010, 00:32
Znachi nije jailbrake-ovan i nije unlock-ovan.

Da, uspeo sam da "nekako" aktiviram telefon preko itunes,
shto mi je omogucjilo da koristim osnovne funkcije, instaliram besplatne aplikacije itd,
ali i dalje nemam mrezu i nemam cydiu, pa ne mogu nishta vishe od toga.

Ali posle mesec dana drzanja telefona u ormaru, chak i ovo mi dosta prija.

Ono shto me zanima je upravo to da li je aktivacija preko itunes regularna stvar,
tj. da li svako moze da uradi to, jer meni se chini da nije to tek tako...

Znam da ja nisam mogao nishta slichno ranije kada sam poqshavao...

Treba mi josh mishljenja od ljudi koji imaju zakljuchan 3gs...?

Serious_Virus
14-04-2010, 00:45
Znachi nije jailbrake-ovan i nije unlock-ovan.

Da, uspeo sam da "nekako" aktiviram telefon preko itunes,
shto mi je omogucjilo da koristim osnovne funkcije, instaliram besplatne aplikacije itd,
ali i dalje nemam mrezu i nemam cydiu, pa ne mogu nishta vishe od toga.

Ali posle mesec dana drzanja telefona u ormaru, chak i ovo mi dosta prija.

Ono shto me zanima je upravo to da li je aktivacija preko itunes regularna stvar,
tj. da li svako moze da uradi to, jer meni se chini da nije to tek tako...

Znam da ja nisam mogao nishta slichno ranije kada sam poqshavao...

Treba mi josh mishljenja od ljudi koji imaju zakljuchan 3gs...?

Regularna je, ali sad imas itouch umesto iphona, morat ces cekat na unlock za 5.12 bb da bi mogao koristit mob za SMS i pozive, i jb za 3.1.3 da bi moga instalirat hackovane igrice.

Rakic90
14-04-2010, 00:49
Brate, ako si ubacio karticu operatera preko kojeg si kupio telefon, prikacio sync kabl I usao na iTunes, sasvim je normalno da se telefon aktivira. To sam i ja uspeo da uradim. Moj je sa AT&T.

tadija
14-04-2010, 00:58
E upravo to sam uradio.

Sad samo zalim shto se nisam toga setio ranije, ali sasvim sluchajno sam pronashao neku AT&T karticu u fioci, ne znam ni odakle mi, mozda od nekog ranije ajfona...

Ali to nije bilo mogucje uraditi bez te kartice, to sam hteo da znam, sad mi je sve jasno.

Poz svima, dok ne izadje neki jb... o/

Sharky
14-04-2010, 02:29
Dosli smo do zakljucka, tema moze pod lock, ako zatreba otkljucavanje javite se nekome od moderatora ili meni
/Lock