PDA

View Full Version : itunes autorizacija



Serious_Virus
10-04-2010, 03:03
Instalirao sam dosta app i igrica a nisam uradio autorizaciju itunesa, do sad nisam imao nikakvih problema pa me interesuje koja je uopste svrha te autorizacije itunesa?

Planirao sam formatirat komp pa me takodje interesuje da li bi trebao uradit tu autorizaciju pre formata, bojim se sad da bilo sta radim jer sam jedva izvukao mob iz recovery loopa:):)

Ako pre formatiranje sacuvam iTunes folder iz mydoca i vratim ga nakon instaliranja novog sistema da li ce mi ostati sve app na mobu kad odem na sync??

Hvala.

mikenzi
10-04-2010, 14:20
Nema to veze sa telefonom, samo sa Itunes-om i Apple politikom da omogucuje da se jedan app store account koristi na maksimum 5 kompjutera. Slobodno autorizuj tvoj kopm, a mozes i da dizes sistem ponovo. Ako iskoristis svih 5 uvek mozes da resetujes u iTunes account podesavanjima da opet imas 5 slobodnih kompova.

torla
10-04-2010, 15:00
Ako iskoristis svih 5 uvek mozes da resetujes u iTunes account podesavanjima da opet imas 5 slobodnih kompova.

ja sam 3 put restartovao acc pokusao 4-ti put i kaze mi nije moguce tek 2011 god..
Moro sam napraviti novi

Preporucujem da ides Deautorizacija

mikenzi
10-04-2010, 15:10
tri puta si do sada iskoristio svih 5 autorizacija?

vikhiiz
29-07-2010, 23:57
Ljudi, meni ništa nije jasno oko te autorizacije?
Pitanje: da li komp treba da bude autorizovan prilikom prebacivanja krekovanih aplikacija ili ne?

U svakom slučaju (i kada je autorizvan i neautorizovan) imam problema. Izbacuje mi grešku!
Šta da radim?

Byakuya
30-07-2010, 02:30
1.da li imas otvoren itunes account?
2.ako imas ide gore na padajuci meni pa authorize this computer(ako nisi iskoristio svih 5 autorizacija)
3.prvo na telefon prebacis jednu free aplikaciju tipa facebook pa onda koliko oces krekovanih
4.ovo je najbitnije od svega instaliras appsync preko cydia da bi uopste i mogao krekovane aplikacije da koristis.

vikhiiz
30-07-2010, 11:26
1. Naravno, imam :) Zar ne vidiš da sam napisao da imam problema i kada ga autorizujem i kada to ne uradim. Uvek izbaci grešku.
2. Znam kako se autorizuje računar. Mada mi nije jasno šta znači iskoristiti svih 5 autorizacija?
3. I ovo znam :) Izgleda da nisi ukapirao moje pitanje :) Ja sve znam oko tih stvari (Appsync, free + krekovane, itd.) samo mi nije jasno da li komp treba da bude autorizovan na moje ime ili ne, s obzirom da ubacujem app koje nisu moje, odnosno one koje su krekovane!
4. Appsync instaliran odavno. Kao što rekoh imam prebačene krekovane aplikacije ali kada na primer ubacim nove (neke nove skinute sa AppTrackr), izbaci mi grešku u vezi sa autorizacijom!
Zato i pitam, da li uopšte mora da bude autorizovan komp ili ne?

Byakuya
30-07-2010, 11:46
Mrzelo me u 2 ujutro da citam :)

Ok sada je slika malo jasnija...evo ovako po jednom accout imas 5 autorizacija tj sa jednim account mozes na 5 kompova da budes ulogovan ili vise veraovatno 5 puta si reinstalirao komp i tako istrosio autorizacije...U principu trebalo bi svaki put pre resintalacije deautorizovati komp...mada niko od nas se toga ne seti...

Tako da mora komp biti autorizovan prilikom prebacivanja...da li si mozda koristi i vise accounta?

vikhiiz
30-07-2010, 12:23
Da! Komp (iTunes) mi je uvek autorizovan i sve teče ok. Međutim, skinem neku aplikaciju (obično više njih) i od jednom mi izbaci da imam problem sa autorizacijom... I tako često...

Znači komp mora uvek da bude autorizovan bez obzira što ubacujem krekovane aplikacije?

A komp često reinstaliram, ali nikad nisam imao problema sa autorizacijom u smislu da mi je istekla ili šta već...

Byakuya
30-07-2010, 13:10
Mora da bude autroizovan da bi prebacio aplikacije na telefon...samo zato...eto sad imas problema:)

predator_dv
15-11-2010, 16:55
jel zna neko moze li se izvrsiti autorizacija racunara koji nema pristup internetu??

.stefan
15-11-2010, 16:58
naravno da ne moze....kako da ga autorizuje kada ne moze da pristupi serveru....?

predator_dv
15-11-2010, 17:26
heh u to sam se sam uvjerio, vrijedilo je pokusat-upitat..

.stefan
15-11-2010, 17:40
razmisli samo logicno i odgovor ce ti odmah biti: ne....nema potrebe pitati...ali dobro...

nikolad
23-10-2011, 00:03
Samo mi nije baš najjasnije šta se dešava pošto 5 put autorizuješ... Šta kad 6. put reinstaliram windows?

Goxy86
23-10-2011, 00:10
Desava se to da ces morati da napravis novi account... Ali da ne bi doslo do toga svaki put pre reinstalacije wina udji u itunes i deautorizuj racunar... Na taj nacin ces uvek biti na istom broju autorizacija...

miodrage
23-10-2011, 11:16
Ili kad dodjes do broja 5 http://www.tecca.com/tips-and-tricks/how-to-deauthorize-all-your-itunes-accounts-at-once/ i sledi step-by-step uputstvo.

Babakaj
23-10-2011, 17:23
ovo je i mene interesovalo.
Sad mi i nije toliko bitno, ali za kupovinu aplikacija... dobro je imati tu mogucnost.

chunga
23-10-2011, 19:59
Uzeo sam lap top pre neki dan. Instalirao sam iTunes na njega i izvrsio autorizaciju, sve je proslo ok.

E sad me interesuje sta se desava sa iPhone-om i sa iPod Nano kada ih prikopcam na lap top, da li ce mi sve obrisati sa njih, slike, muziku, aplikacije itd? Jer sam do sad samo korisito kompjuter za povezivanje sa iTunes.

nikolad
24-10-2011, 12:05
Tnx, ostala su mi jos dva pokušaja, koja treba znači pametno sačuvati ;)

vikhiiz
23-12-2011, 23:37
Da li to znači da je moguće (setiti se gde sam autorizovao kompove, pa) povratiti slotove deautorizacijom istih?
I da li tu spadaju i mobilni uređaji ili samo računari (mislim da znam odgovor, al da pitam)?

onoo
25-12-2011, 20:03
Kad avtorizaciju napraviš sa 5 kompjutera, možeš da resetuješ.
Idu samo računari

vikhiiz
25-12-2011, 20:16
Ma fora je što ne mogu! Moram da čekam avgust 2012.!
Zato pitam... ukoliko bih pokušao da se setim kome sam sve dao šifru da se autorizuje, pa se deautorizuje, to bi izvadilo situaciju?
Jer kontam, da ukoliko sam uradio sledeće (što nije isključeno), reinstalirao komp, a pre toga zaboravio deautorizaciju istog, to znači da mogu da zaboravim na taj jedan u ovoj situaciji - avgust 2012.? :)
Joooj što komplikujuuuuu!

Nesha
26-12-2011, 19:18
ako neko moze da uradi deauthorize to ce ti vratiti jedan slot, a ako si zaboravio pre obaranja sistem taj zaboravi. Mislim da samo jednom godisnje moze da se kaze deauthorize all.

vikhiiz
26-12-2011, 19:25
^upravo to! To mi i kaže... tek u avgustu 2012. mogu da uradim taj magični klik! SMOR!

niki93t
03-01-2012, 02:23
Imam problem sa pojedinacnim deautorize... Imam dva laptopa kod mene i na oba sam autorizovao acount, sada imam problem kad hocu na oba da uradim deautorize iTunes zabaguje i ode u not responding... Ima li neko ideju kako ovo da odradim i u cemu je problem?
Koristim Windows 7 ako je bitno....