PDA

View Full Version : REVOLUCIONARNA APLIKACIJA - Backgrounder!!!



veselinovic
03-10-2008, 20:28
Ljudi, ne znam za vas, ali ja sam se ekstra iznenadio kad sam danas naisao na jednu malu novu aplikaciju koja se zove

BACKGROUNDER (available in Cydia)

Aplikacija omogucava pravi multitasking!!! Da dobro ste culi :) Upravo sve sto Apple nije htio da iphone ima :) sad postoji :)

Radi perfektno, sve sam probao! Nalazim da je najkorisnije trenutno kod koristenja dva tipa programa:
1. chat clienti (tipa BeejiveIM, IM+, Rooms i sl) koju sad mogu da rade u pozadini i obavijeste te onda kad vam neko ostavi poruku
2. Online Radio (Pandora i sl) - pustite sebi muziku u pozadini i nastavite kucati poruku ili surfati :)

evo malo upustvo kako se koristi!:

Backgrounding can be enabled via one of two methods:
Per-instance

To enable backgrounding for the currently-running instance of an application, press and hold the menu/home button until a message pops-up stating "Backgrounding Enabled".


Note that only the current instance will be affected; if the application is terminated and relaunched, the new instance will not have backgrounding enabled.
By default

To specify that certain applications should have backgrounding enabled by default, create the following preferences file:
/var/mobile/Library/Preferences/jp.ashikase.backgrounder.plist

... with the following format, where the <string> values represent the bundle identifiers of the applications that are to be enabled:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>enabled_apps</key>
<array>
<string>com.apple.weather</string>
<string>com.apple.calculator</string>
</array>
</dict>
</plist>


Uzivajteeeee :)

adzo89
24-03-2009, 01:39
bravo majstore ovo mi je trebalo!vrh!

DjPopa
24-03-2009, 01:56
Ovo ja vec imam par meseci...

Lazar
24-03-2009, 02:03
meni ovo ne funkcionise bas nesto...nesto mi i nije mnogo korisno...ne znam zasto....imam je instaliranu od pre 20tak dana

zexx0r
24-03-2009, 05:07
i ja je imam par meseci, ne kapiram odakle od jednom ovo...

DjPopa
24-03-2009, 14:01
meni ovo ne funkcionise bas nesto...nesto mi i nije mnogo korisno...ne znam zasto....imam je instaliranu od pre 20tak dana

sta nije u redu?
meni je dosta korisna,ne moram najzad vise da prekidam igru kada primim sms na koji treba da odgovorim,samo je pauziram,drzim home malo duze,vrati me u meni,odgovorim na poruku,udjem u igru opet i nastavaljam odakle sam stao :)

Lazar
24-03-2009, 14:08
kod mene nece uvek da upamti ne znam sto...vise puta mi se desi da startuje programe,igre ispocetka...probacu da je reinstaliram mozda mi i verzija neka starija provericu...

arula
24-03-2009, 14:37
primeti li se povecana potrosnja baterije?

nikolakv88
05-04-2009, 17:16
ja ljudi neeemam pojma kako da ubacim sve ovo, (imam iphone cela 3 dana) a ova aplikacija bi mi mnoogo znachilla (navikao na symbian). Unapred hvala na pomoci...

DjPopa
06-04-2009, 00:43
@nikolakv88 - pise u prvom postu,imas je u Cydia-i...U principu,treba ti WiFi i to je to
@arula - ja tu aplikaciju ne koristim puno,a radi u pozadini kao i OpenSSH,ali uopste nisam primetio da je povecanja potrosnja baterije,nadam se da sam u pravu...

starijibrat
08-04-2009, 21:23
uh, kako sam ga instalirao samo crash-uje
Nemogu cak ni da ga deinstaliram jer mi prsne cydija kad krenem na remove.
>:(

hofman
09-04-2009, 17:04
uh, kako sam ga instalirao samo crash-uje
Nemogu cak ni da ga deinstaliram jer mi prsne cydija kad krenem na remove.
>:(


Koristi jako mnogo memorije. Ja sam juče instalirao i danas sam skinuo sa telefona jer mi je umesto uobičajenih 38 MB slobodna memorija pala na 2,5 Mb.

ascg
11-04-2009, 10:51
meni je drasticno povecalo potrosnju baterije na dvije aktivirane aplikacije :(

iPhoneSA
13-04-2009, 10:24
Da je funkcija Background bila predvidjena na iPhone-u valjda bi je stavili, tj da je iPhone to mogao podnijeti, al posto nije, Apple to nije ni stavio, valjda sve ima svoje razloge...mozda nekad u buducnosti bude i brzi i jaci iPhone pa ta aplikacija postane standard, al trenutno ja ne bi nikome savjetovao instaliranje iste osim ako mu bas nije prijeko potrebna i ne moze bez nje, al onda mora i podnijeti zrtvu te igrackice...

Ender
28-09-2009, 15:18
novi sam, imam iPhone celih 10 dana, pa me interesuje kakva su iskustva sa Backgrounder-om - konkretno kako se odrazava na trajanje baterije i na brzinu, i kakva je stabilnost sistema. u pitanju je iPhone 2G sa FW 3.1