PDA

View Full Version : iPhone HD!!!!



Dexy
30-03-2010, 17:59
http://www.jutarnji.hr/iphone-cetvrte-generacije-s-boljom-multimedijom-dolazi-u-lipnju/672187/
http://www.gamers.ba/vijest/11010/iphone-hd-na-trzistu-22-juna

Da li je istina tko zna hmmm

Serious_Virus
30-03-2010, 18:13
Interesantno, mada ne verujem da će ovako izgledati.

kocka90
30-03-2010, 18:21
...moguce da ce povecati rez. i kameru, ali da tako izgleda nema sanse, svi znamo koliko ima prototipa svake godine i ni jedan nije pravi, i ne verujem da ce biti dok ga Steve ne predstavi... :)

1024
30-03-2010, 18:43
Imam par razloga da ne verujem u glasine. Mada, posle iznenadjenja sa iPadom nista ne moze da me iznenadi :D

Nakon mnogo premotavanja onog videa sa prvog linka, dosao sam do zakljucka da "tu nesto ne stima". I ne pricam o izgledu (koji je fail), vec o ikonicama na home screen-u. Prva stvar: ima 5 redova. Cisto sumnjam da bi Apple uradio tako nesto, pogotovo ne zajedno sa mogucnoscu za stavljanje pozadine. Druga stvar: Ikonicama su promenjena mesta, i dodate su nove (Facebook :O ), u odnosu na default raspored u recimo 3.0. To tako ne ide. Na prvoj strani Home Screen-a su uvek iskljucivo Apple-ove ikonice i nista drugo, third party aplikacije se po defaultu smestaju od druge pa nadalje. A i zasto bi menjali raspored dosadasnjih ikonica, koji su (sigurno) pazljivo planirali jos od prve verzije?
Sve u svemu, video je fake. Sto se drugih nagadjanja tice, reci cu samo "prvi iPhone je sigurno imao clickwheel i dve baterije".

sveta3j
30-03-2010, 18:45
mnogo je rogljast za nesto sto dolazi iz epla....al sto da ne povecaju rezoluciju,vreme je da po necemu pobegnu od konkurencije...al me zadivljuje ovaj novohrvatski -zaslon vece razlucivosti- :)

Sharky
30-03-2010, 19:36
Ovo sa prvog linka nema sanse, ali bas nikakve :)
s'obzirom da su skoro sve jake firme pocele da prave fabricki lezista i prikljucke za iphone na svojim mini linijama, automobilima i ostalim uredjajima, mislim da ce novi iphone zadrzati iste dimenzije, sa minimalnim estetskim promenama

jova_zmaj
30-03-2010, 19:42
Ruzan do bola!!! Apple nema šanse ovo da napravi!

Dexy
30-03-2010, 19:58
Meni je ekstra , da bar bude ovakav ..... Nema smisla vise imat ovakav dizajn i izgled kao prethodna 3 modela ..... krajnje je vrijeme da ubace makar 4" ekran , a to bas nece stat u ovo kuciste

1024
30-03-2010, 20:05
Zasto "makar 4'' ekran"? Zar se kvalitet ("dobrost") ekrana meri po velicini? Preveliki ekran = problem sa stavljanjem u dzep :D A tu je uvek i iPad :P

Verujem da Apple nece da menja dizajn, prosto zbog "tim koji dobija ne treba menjati". Apple izgleda lepo, skladno, i prepoznatljivo (ovo je vazno). A tu su i aplikacije koje treba da rade na novom uredjaju isto kao i na starom (sto su nam stavili do znanja kod iPad-a). Tako da, iako treba da dodje do hardverskih pomaka, pitanje da li ce do njih i doci.

Mada, sa druge strane, ako izbace jaci ekran sa podrskom za staru rezoluciju, programeri ce ocas posla da se prilagode. Samo ce to lose da utice na stare iPhone-ove, koji i dalje treba da kupuju nove aplikacije.

mikenzi
30-03-2010, 20:16
Pa starije generacije Iphona/Ipod-a vec kaskaju polako za novijim aplikacijama... Neke seckaju pa moras u safe mod, sa sad sa novim Open Gl standardom, ta razlika ce biti jos veca siguran sam!!!
U svakom slucaju bilo bi lepo da bude prednja kamera, iChat :), malo jaci procesor, vise rama i ja sam zadovoljan :)

no1livz4ever
30-03-2010, 20:24
Nisam siguran da je normalno na ekran od oko 4 incha ubacivati dekstop rez. To je sve stvar antialiasing-a i kvaliteta fontova. Naravno za browsing je bitno, ali Safari na iPhone-u i sa rez od 480x320 ubija skoro sve ostale (mozda opera na HD2). Treba bolja kamera, multitasking, ali ne za 3rd party, jer bi verovatno OS postao nestabilan. Integrisati soc networks u kontakte, klnacno omoguciti photo sharing preko bt, i naravno, nesto brzi procesor i graficki cip, jer bi tako iPhone verovanto ubio PSP kao mobilni gaming king. Ja ne bih menjao izgled u celini, mozda povecao ekran na 3,7 najvise 4 incha, i da to ne promeni znacajno velicinu uredjaja. Ko je drzao HD2 u ruci zna o cemu pricam (a ja imam velike sake)-nije problemnu visini, vec u sirini uredjaja i tezko se koristi jednom rukom.

Dexy
30-03-2010, 20:43
@1024 - Pa kako god okrenuo ajfonov sadasnji ekran daleko kaska sto se tice boja i svjetline kontrasta za AMOLED-om kakvog ima nexusone , a i dimenzijama kaska daleko za HD2 ...

Pun pogodak bi bio kad bi erkan bio oko 4" sa gore navedenom rezolucijom , uz male modifikacije na dizajnu , iako se ja nebi bunio da bude ovakav kao na onim slikama

bkns
30-03-2010, 21:11
da li je moguce da ce izaci vec u junu kao sto ovde pise??? to bi bilo extra!

max_serbia
30-03-2010, 21:16
pa sto se vise povecava ekran, to vise gubi na smislu.

kao sto rekose neki, hd2 i ostali sa ogromnim ekranom .. veliko je to mnogo za dzep ..

i ovoliki kolki je sad, sa futrolom, pa bude dosta (i previse) veliki ..


zamislite da bude jos veci, to nikako ne bi bilo dobro ..

djalf
30-03-2010, 21:52
Ja sam probao HD2 i ekran mu je extra. Moze da se koristi jednom rukom za zvanje ali za sve ostalo mora obe kao i na iPhone ;)
Novi iPhone bi trebalo da ima:
Vecu rezoluciju tipa 480x800
Prednju kameru 1.3Mpix
Multitasking
Landscape na SVE sto je u telefonu
Flash podrsku
Bolji Home Screen sa vise informacija (Email, Kalendar, Pozivi, Poruke)

bkns
30-03-2010, 22:50
a sta mislite koja ce mu biti cena kada napokon izadje?

no1livz4ever
30-03-2010, 23:20
@1024 - Pa kako god okrenuo ajfonov sadasnji ekran daleko kaska sto se tice boja i svjetline kontrasta za AMOLED-om kakvog ima nexusone , a i dimenzijama kaska daleko za HD2 ...

Pun pogodak bi bio kad bi erkan bio oko 4" sa gore navedenom rezolucijom , uz male modifikacije na dizajnu , iako se ja nebi bunio da bude ovakav kao na onim slikama

Stoji da su boje i kontrast lošije u odnosu na AMOLED, ali iznesi Nexus one na sunčan dan ... :)))
WVGA rez bi bila ok, ali ekran da ne bude veći od 4 incha.