PDA

View Full Version : Slike



roki
30-03-2010, 01:23
Imam problem sa ubacivanjem slika... Tacnije on prebacuje slike, i sve radi ok... Medjutim... Ubacujem neke slike koje su skenirane, tj. casopise, i iTunes convertuje to i prilagodjava iPhonu, al' medjutim od onoga sto je skenirano kad se zumira, nista se od texta ne vidi, i ne moze da se procita... Jel postoji neko resenje?

mikenzi
30-03-2010, 11:13
Mislim da ne, iTunes automatski prilagodjava slike ekranu kada radi sync, jedino ti rucno da ubacis slike (copy/paste) varijanta u neki folder...

OzzY
31-03-2010, 17:28
Resenje? u samom iTunesu/iUredjaju - ne! Svaka slika koja je sinhronizovana kroz iTunes, prilagodjena je velicini ekrana (320x480). Takodje, ona nije u svom izvornom formatu vec je smesteno po nekoliko (desetina) slika u neki Apple-ov *.ithmb format. Posledica ovog je ta da ti slike zauzimaju skoro duplo vise mesta na iUredjaju nego na kompu (pogotovo ako su izvorne u *.jpg formatu).

Jedan od kompromisa ti je da instaliras neku aplikaciju koja moze da cita "normalne" slike. Quickoffice na primer.

Drugi kompromis je malo komplikovan, NAPORAN (pogotovo ako imas mnogo slika), zahteva JB-ovan uredjaj, slika mora da bude *.PNG - ali moze da otvara slike u defaultnom Apple Photo Viewer-u (onaj na uredjaju) - i ja sam ga izmislio! :cool: Ako te zanima (ili bilo koga drugog) nek kaze, pa da napravim novu temu.