PDA

View Full Version : Alternativa iTunes-u



KatjaBg
29-03-2010, 22:00
Da li mozda postoji neki program koji je alternativa iTunesu? I cije instaliranje ne zahteva admin rights i moze mozda i da se instalira na externi HD.
Gledala sam ovaj PC suite ali on trazi iTunes da se ima. Probala songbird, ali mi on ne prepoznaje telefon.
Dakle treba mi nesto sto mogu instalirati na kompanijski lap-top (opet ja i moji problemi sa IT security-jem) i sto mogu koristiti za komunikaciju sa iPhonom.
Iphone je 3Gs, i nemam instaliran iTunes na ovom kompu (niti postoji varijanta da se instalira).

Serious_Virus
29-03-2010, 22:16
probaj sa iPhone Folders ili sa Aiseesoft iPhone Transfer

KatjaBg
30-03-2010, 09:58
Hvala, probam pa javim

EDIT:

iPhone Folders:
Requires iTunes 8 or 9 for normal operation.
Kao sto rekoh treba mi nesto sto ne zahteva iTunes, ako uopste postoji

EDIT:

Aiseesoft iPhone Transfer
Zahteva admins rights

mikenzi
30-03-2010, 11:09
Mislism da ne... Jer sa iTunes-om dolaze i drajveri za prepoznavanje iPhone/iPod-a... Svi do sada poznati traze iTunes, iFunBox, DiskAid, iPhone Folders.
Jedino da probas WinSCP, ali on ne radi mnogima...
Jel imas wireless na poslu???
Ako imas, instaliras lepo iFile, pokrenes server na njemu, udjes u internet browser, ukucas adresu koju ti izbaci iFile i mozes da ubacujes fajlove...

KatjaBg
30-03-2010, 13:41
Nemam na poslu, ali imam u stanu WiFi pa mozda tamo pokusam
A pokusacu i sa WinSCP

OzzY
31-03-2010, 17:59
@KatjaBg: Recimo i da uspes da nabacis iTunes na taj komp, zar on nece da izbaci upozorenje (ili sta vec) u kom stoji da ne mozes sinhronizovati svoj uredjaj sa dve razlicite iTunes biblioteke???

1024
31-03-2010, 19:45
@OzzY: Moguce je zaobici to, odnosno naterati iTunes da pomisli da su obe biblioteke iste.

@KatjaBg: Sta tacno podrazumevas pod "komunikacijom" sa iPhone-om? Za Sync muzike mislim da ne postoji odgovarajuca alternativa. Slike, aplikacije i druge stvari je vec moguce ubaciti "alternativnim nacinima", konkretno znam da OpenSSH i WinCSP rade bez iTunes-a.

CJay
31-03-2010, 19:56
ima i T-POT plugin za total commander...ako ima njega instaliranog na tom kompu...

OzzY
31-03-2010, 20:12
@1024: Ako je moguce, onda moze uz pomoc neke aplikacije za pravljenje portabilnih programa (VMware ThinApp na primer) da se napravi portable verzija iTunes-a. To bi trebalo da moze da se pokrene sa USB-a (eksternog HDD-a). Oce neko da proba?

1024
31-03-2010, 21:28
Cisto sumnjam. Ovo varanje library-ja se radi prosto tako sto se iskopiraju Library fajlovi sa jednog racunara na drugi (vidi ovde (http://www.isrbija.net/showthread.php?t=2977)), ali opet zahteva da iTunes bude instaliran na oba racunara "regularnim putem".