PDA

View Full Version : Blacksn0w RC2 Final released!



no1livz4ever
27-03-2010, 20:37
Verzija koju je napravio PushFix (uz odobrenje Geohota) nema više wi-fi bug kao originalni blacksn0w, niti nakon reset network dolazi do recovery loop-a, što je kod određenog broja uređaja bio problem baš zbog blacsn0w-a.
Dodajte repo u Cydiji:
http://cydia.pushfix.info/
i instalirajte blacksn0w RC2, restartujte iPhone, i to je to.
:angel:

Sharky
28-03-2010, 21:51
Sve u svemu source:

http://cydia.pushfix.info
je odlicno imati za sve fixeve, i preporucio bi svima da ga instaliraju

maaxiimus06
28-03-2010, 23:47
e,sad,da li treba ipak raditi unlock sa blacksn0w iz blackra1n ili samo instal Cydia pa iz ovog repoa instalirati blacksn0w RC2 kako bi se unlock-ovao tel...???
ili samo posle svega instal i ovo da bi proradili push-fix-ovi...???

Sharky
29-03-2010, 00:13
odradis blackra1n i instaliras samo cydiu i rock, pa posle preko cydie ovaj blacksn0w

byMaX
29-03-2010, 00:32
Da instaliramo i mi sa starim bootromom?

MegaSkot
29-03-2010, 00:34
Nema potrebe.

vlada2907
29-03-2010, 00:34
Da li ovaj blacksnowRC2, resava bug sa wifi-jem.... da npr, posle odredjenog vremena rada, wifi jednostavno blokira i moram da radim restart telefona ili racunara...da bi se ponovo konektovao i da bi wifi ponovo proradio....
I jos jedno pitanje, imam 3.1.2 otkljucan blackrain-om, instaliran push fix i push doctor, push mi radi ful... samo imam problem sa bagom wi-fi, e sad ako preko svega samo instaliram ovaj blacksnowRC2 iz Cydie, da li time resavam problem i da li to moze...???

no1livz4ever
29-03-2010, 12:48
Da li ovaj blacksnowRC2, resava bug sa wifi-jem.... da npr, posle odredjenog vremena rada, wifi jednostavno blokira i moram da radim restart telefona ili racunara...da bi se ponovo konektovao i da bi wifi ponovo proradio....
I jos jedno pitanje, imam 3.1.2 otkljucan blackrain-om, instaliran push fix i push doctor, push mi radi ful... samo imam problem sa bagom wi-fi, e sad ako preko svega samo instaliram ovaj blacksnowRC2 iz Cydie, da li time resavam problem i da li to moze...???
Upravo to je i bio cilj. NBaš kao si rekao, dodaš repo, install (wi-fi ugašen, znači preko mreže), nakon toga obavezno restart, i to je to.

djalf
29-03-2010, 13:51
Posto nemam sacuvan SHSH fajl na Cidiji, da li je neko probao ovo bez da radi restore, dakle preko starog staviti novi Blacksn0w?
Hvala unapred

priest77
29-03-2010, 13:53
Upravo to je i bio cilj. NBaš kao si rekao, dodaš repo, install (wi-fi ugašen, znači preko mreže), nakon toga obavezno restart, i to je to.
Ja sam ga instalirao preko WIFI mreze.

cabarakandi
29-03-2010, 14:58
kako rece djalf dali mozemo samo da ga instaliramo i ako nam sve radi(za sad)bez da radimo restore znaci cisto da nemamo problem u buduce???

vlada2907
29-03-2010, 17:31
Upravo to je i bio cilj. NBaš kao si rekao, dodaš repo, install (wi-fi ugašen, znači preko mreže), nakon toga obavezno restart, i to je to.
Ja sam instalirao blacksnowRC preko starog, i to preko wifi-ja.... Ali bug je ostao... Tj nisam resio problem... Opet wifi nadje mrezu, zakaci se, radi neko vreme i zabaguje....Sve oostalo kao i pre radi ok, kao i pre... E sad ako blacksnowRC2 mora de se instalira preko mreze.... da li se zna sigurno da samo tako resava wifi fix?, mogu da probam i tako....

zexx0r
29-03-2010, 17:58
Što nisi pokušao da UNINSTALL blacksn0w, pa reboot, pa install blacksn0w RC 2 ? :)

djalf
29-03-2010, 18:31
Onda znaci moze da se instalira preko wireless-a? Jer u prvom postu pise da ne mora preko 3G-a pa mi sad nije jasan onaj sto je rekao da ne sme preko wireless-a :wc:

Koliko je opasno raditi Uninstall Blacksn0w-a iz Blackra1n ikone na iPhone-u? Podsecam da ne mogu da uradim restore na 3.1.2 ;)
Meni ponekad kada se restartuje telefon pa moram Blackra1n ne radi Wireless, ali samo ponovo uradim i on proradi pa bih probao RC2.

no1livz4ever
29-03-2010, 19:52
Priča oko 3g vs wireless došla je sa Twitter-a, direktno od PushFix-a, jer mu je neki Ukrajinac prijavio problem. Ali, čovek je i sam rekao da nije bitno. E sad, u čemu se razlikuje ovaj od originalnog Blacksn0w-a. U tome što koristi različitu naredbu ("verified") u odnosu na stari, pa se može koristiti sa novim fw, tj. 3.1.3 gde je promenjena naredba u komunikaciji sa comm centre-om. Takođe, ova nova verzija se ne pokreće u toku, već na kraju boot-procesa, tako da nema opasnosti za pojavu boot loop-a kao kod ranije verzije. Zato se prvo pojavi springboard, i onda treba sačekati nekih 20-tak sekundi, da blacksn0w otključa phone.
Program popravlja bug koji je izazvan originalnim blacksn0w-om, ne i ostale bug-ove, koji mogu biti hardverskog ali i softverskog tipa.