PDA

View Full Version : Installer problem...



w33d4
26-04-2008, 02:11
Pozdrav!
Pa evo, imam ovu gresku, stalno mi se desava kad zelim nesto da instaliram...
Ugl kad udjem u installer, sve bude normalno, checkuje source i sve to... u redu.
Izaberem program koji zelim da instaliram, pokrene instalaciju, ide tako do kraja, i kad stigne do grada, i kao instalira program, onda me jednostavno izbaci iz installera i ne pojavi mi se taj program koji sam instalirao, i nemam ga uopste na telefonu, i ako restarujem, znaci neam...
Pogledao sam, nemam u Update-u nista za Installer, znaci verovatno imam najnoviju verziju, znaci ne znam sta to moze biti...
Pomozite :)

iMrawius
26-04-2008, 12:18
Pozdrav!
Pa evo, imam ovu gresku, stalno mi se desava kad zelim nesto da instaliram...
Ugl kad udjem u installer, sve bude normalno, checkuje source i sve to... u redu.
Izaberem program koji zelim da instaliram, pokrene instalaciju, ide tako do kraja, i kad stigne do grada, i kao instalira program, onda me jednostavno izbaci iz installera i ne pojavi mi se taj program koji sam instalirao, i nemam ga uopste na telefonu, i ako restarujem, znaci neam...
Pogledao sam, nemam u Update-u nista za Installer, znaci verovatno imam najnoviju verziju, znaci ne znam sta to moze biti...
Pomozite :)
Desi W33d4 sto godina te nije bilo,neko na forumu ima isti takav problem......restore pomaze :(

w33d4
26-04-2008, 15:14
A ne :(
Ne zelim restore da radim...
Probacu kad dodjem kuci da odradim samo otkljucavanje telefona, mozda to resi... Posto se tada instalira Installer.
Pa cu vam napisati kako sam prosao ;)

iMaster
26-04-2008, 18:02
A ne :(
Ne zelim restore da radim...
Probacu kad dodjem kuci da odradim samo otkljucavanje telefona, mozda to resi... Posto se tada instalira Installer.
Pa cu vam napisati kako sam prosao ;)


Probaj da ga otključaš sa iLiberty+, pregazi mu installer

mile
27-04-2008, 05:26
Pokusaj da izbrise 3-4 zadnja programa koja si instalirao, pa restartuj telefon i pokusaj ponovo!

mladencvele
12-05-2008, 14:06
koja je zadnja verzija installera ja imam 3.1 i sta je ristor imam isti problem?

iMrawius
12-05-2008, 14:20
koja je zadnja verzija installera ja imam 3.1 i sta je ristor imam isti problem?
3.1 je najnovija verzija instalera,restore je kao kad nesto zajebava Windows pa onda ga obrises pa ponovo ga instaliras tako je i kod iPhonea ako nesto ne radi iPHone onda samo restore preko itunesa ali trebas pre toga da imas restore fajl za zeljeni firmware.

iverlin
25-06-2008, 20:13
ljudi sta trebam napraviti nemogu pokrenuti installer kad ga ocu pokrenuti baci me van? pokusavao sam vec 100 puta i uvjek me baci van.

iverlin
26-06-2008, 22:15
ljudi zna netko sta se desava mojem iphonu, nemogu pokrenuti customize stalno me baca van iz programa. iphon je 1.1.4, mozda moram nesti instalirati? probao sam vec restorati i opet isto, molim pomognite.

iMrawius
27-06-2008, 19:14
Evo za one koji imaju problem sa instalerom (krene da se pali i ugasi se)

1.Skinite Instaler sa ovog sajta http://www.sendspace.com/file/8z4tg9 otpakujte rar.
2.Trebate da imate na PC instalirano winSCP ili iPhone PC Suite.
3.Zatim samo folder Instaler prekopirajte u Applications folder i promenite mu file permision na 775 i restartujte fon i radice instaler ponovo.

iverlin
27-06-2008, 19:59
e hvala installer sada radi al jis uvjek mi ne radi customize, a kako da to rjesim?

iMrawius
27-06-2008, 20:03
e hvala installer sada radi al jis uvjek mi ne radi customize, a kako da to rjesim?
File Permision resava.

Trebas prvo da imas instalirano na iphoneu open SSH program i BSD Subsystem ako ih nisi instalirao instaliraj ih.
Skini winSCP za PC sa ovog sajta http://winscp.net/eng/download.php
Kada se skinuo instaliraj ga i pokreni program.
winSCP ima da ti trazi Host name,user name i password.
U Host name polju trebas da kucas IP adresu tvog iPhone-a,ako neznas koja ti je IP onda udji u Settings pa u WIFI i ako si konektovan na WIFI imaces pored naziva tvoje mreze jednu plavu strelicu e pa na nju tapni i otvorice se jedan prozorcic sa IP Adresom e tu IP adresu trebas da kucas u Host name polju.
ZA user name trebas da kucas Root
ZA password trebas da kucas Alpine.
Kada si se iskucao klikni na Login.
Prvo tvoje logovanje trajace jedno 35sec.
Kada si se ulogovao otvorice se jedan veliki prozor sa folderima koji se nalaze u tvom iPhoneu NPR (Var,Root,Libary,Applications itd).
E ti udji u Applications folder i nadji folder SMSD (ako ti ta aplikacija ne radi) kada si nasao desni klik na folder SMSD i properties.
Kada si kliknuo na properties imaces tamo File Permision polje e pa u tom polju kucaj 0755 i stikliraj ono set owner and group itd.
Kada si sve to odradio klikni OK i i trebala bi da ti radi aplikacija. Cheesy

iverlin
27-06-2008, 21:33
dali je moci to preko pc suita ili preko iphone browsera jer ovaj winspc nevolim bas?

iMrawius
27-06-2008, 22:13
dali je moci to preko pc suita ili preko iphone browsera jer ovaj winspc nevolim bas?
Moze i Preko PC Suitea.

iverlin
27-06-2008, 22:16
e kako ja probao par puta ali nerazumijem kamo moram ici da mi proradi customize.

iMrawius
27-06-2008, 23:27
e kako ja probao par puta ali nerazumijem kamo moram ici da mi proradi customize.

Udjes u Files pa Application i tamo nadjes Customize folder i desni klik pa properties pa 755 napises.

iverlin
27-06-2008, 23:43
e to moram samo folder da stavim na 755 ili sve sto je u folderu customize na 755?

iverlin
27-06-2008, 23:48
da i sto sve moram oznacit tamo pod ownwr, group, every one?

iMrawius
28-06-2008, 11:04
da i sto sve moram oznacit tamo pod ownwr, group, every one?
ne ne nikako nemoj ownr group samo folderu promeni permision na 775 i to je to

iverlin
28-06-2008, 13:57
e hvala rjesio ja tako problem, a tako se za svaki program mora promjenit koji ne radi?

iMrawius
28-06-2008, 14:16
e hvala rjesio ja tako problem, a tako se za svaki program mora promjenit koji ne radi?
Da mora 8)

iverlin
28-06-2008, 18:59
stavio ja sada preko pc suita gtech2 i mirrorscope i isto me stalno baca van iz programa i sada sam stavio 755 i oped isto, sta da radim?

aguard_5
07-07-2008, 04:50
izbacuje me iz installera sta da radim!? ja bih bas volela na ovako lak nacin samo ubacim u pc suite ili winspc ali moj komp to ne podrzava (mac) pa sta da radim,jel ima neko ideju!? :(
uh vise!

iverlin
07-07-2008, 18:37
ako ti nije mac tad napravi tako kao sto je meni objasnjeno i radit ce.