PDA

View Full Version : Jos jedan razlog zasto je iPhone bolji od drugih telefona



iDarth
21-03-2010, 05:58
Kako prenosi ABC News, sesnaestogodisnja Eni Levic iz Ilinoja je pocela da oseca disharmoniju u svojim rukama. Osecaj drhtavice, utrnuca ili neizdrzljivog bola. Sportska povreda nije uzrok ovome vec SMSovanje sa prijateljima do 100 puta dnevno.

Doktorska dijagnoza nije bila zavisnost vec sindrom karpalnog tunela. Tretman je podrazumevao nosenje proteza na svakoj ruci i injekcije kortizona a na kraju i hirurgija. Naravno da mladoj tinejdzerki najteze padaju proteze i neprijatnost zbog istih koje mora da nosi danonocno.

Devojka je morala da smanji svoju naviku kucanja, i izjavila da je 4000 poruka mesecno smanjila na 2000. Ona veruje da postoji resenje, ali ne za njen problem sa kucanjem vec za karpalni tunel - iPhone! "Verujem u to s obzirom na kontrole dodira pa nece biti tako tvrd pod mojim rukama", rekla je ona.

Eto novog trzista za iPhone. Jos jedna stvar zasto je iPhone bolji od drugih telefona.

http://img25.imageshack.us/img25/7861/capjv.jpg (http://ianatomija.blogspot.com/2010/03/jos-jedan-razlog-zasto-je-iphone-bolji.html)
(ne zamerite mi na linku, forum ne embeduje ovu vrstu videa)

.stefan
21-03-2010, 13:46
Ovo cu da ponovim kao i u drugim temama ovog tipa:Ovo samo ima u americi i nigde drugde na svetu!jbt svako ce sebi da napravi reklamu na nekoj nebuloznoj prici!

A sto se tice ove devojke....no comment...osim:have a life....!!

djalf
21-03-2010, 16:33
Nadam se da postoje institucije koje lece takvu vrstu zavisnosti.
Sto ne koristi racunar? Veliku tastaturu?
A nema samo iPhone touch ekran ;)

priest77
21-03-2010, 17:00
jeste, malo glup nacin za reklamu, koja najverovatnije moze da se racuna kao antireklama :)

dule1
21-03-2010, 18:28
glupost zesca...

miodrage
21-03-2010, 22:28
Sy canalis carpi, iliti sindrom karpalnog tunela je pojava kada se transverzalni karpalni ligament zbog velikih naora u toj regiji zadeblja i pritisne neurovaskularne elemente koji tu prolaze. Kakve proteze i budalastine, iskljucivo je hirursko lecenje. Sticajem okolnosti, po struci sam ortoped, pa znam koliko ovih radimo na godisnjem nivou. Ali reklama je reklama :D

bend3R
22-03-2010, 00:32
Koji je ovo k&^%$ ?!

Rakic90
22-03-2010, 01:32
Sy canalis carpi, iliti sindrom karpalnog tunela je pojava kada se transverzalni karpalni ligament zbog velikih naora u toj regiji zadeblja i pritisne neurovaskularne elemente koji tu prolaze. Kakve proteze i budalastine, iskljucivo je hirursko lecenje. Sticajem okolnosti, po struci sam ortoped, pa znam koliko ovih radimo na godisnjem nivou. Ali reklama je reklama :D

Transverzalni karpalni ligament - hoces reci "retinaculum flexorum"? :):):):):) I tu nema vaskularnih elemenata, samo n.medianus. :P Ima iznad, ali ne znam da li su i oni pritisnuti...

srbinovic
22-03-2010, 01:38
Transverzalni karpalni ligament - hoces reci "aponeurosis palmaris"? :):):):):) I tu nema vaskularnih elemenata, samo n.medianus. :P

To nije aponeuroza palmarnog misica, proveri anatomiju jos jednom :)

Rakic90
22-03-2010, 02:28
Ispravio sam se u zadnjem trenutku. :)

.stefan
22-03-2010, 04:02
E za ovo treba reklama da se napravi,kakva obrazovana klijentela koristi iphone,a ne tamo o nekom zatucanom americkom tinejdzeru,koja kao da je rintala na njivi po ceo dan,a ne kucala poruke!:)
svaka cast momci za znanje anatomije!

djalf
22-03-2010, 10:14
I Geohot je bio Americki tinejdzer u trenutku kada je hackovao prvi iPhone ;)

.stefan
22-03-2010, 12:23
Haha....ja sam rekao zatucani tinejdzer,tako da on *****a....;)

miodrage
22-03-2010, 18:14
Rakicu, naravno da ima i vaskularnih elemenata. Nema velikih ali ima malih krvnih sudova koji ishranjuju nerve, i na koje moras jako da pazis. Isto tako jeste retinaculum flexorum, ali ne seces njega, nego bas transverzalni karpalni ligament. A on pritiska medianus, i ulnaris, stavise mnogo cesce strada ulnaris nego medianus. Teoretski desava se i da radialis pati, ali ja sam do sada video jedan jedini slucaj.
Da se vrnemo na temu... Nema veze na cemu se kuca ako se kuca lepo i nezno, cisto sumnjam da je bilo kakav iole veci pritisak potreban za bilo koji telefon. Kao bivshi vlasnik E61 odgovorno tvrdim da je kucanje na njemu prava milina. Ne znam koji je ono uredjaj na slici, ali mi ne deluje nesto preterano grubo. Znachi - mislim da je u pitanju samo marketing i nista drugo. Pre ce Sy canalis carpi da se zadobile od preteranog igranja Nintenda i sl. (sa onim joypadima je tako nesto sasvim moguce.

mikenzi
22-03-2010, 18:46
Evo jos jednog razloga zasto je iPhone bolji od odrugih telefona - Kratak kurs anatomije!!!

F117
22-03-2010, 21:02
Uz duzno postovanje prema covjeku koji je postavio ovu temu ali moram reci da je tema ULTRA GLUPA....Kao i sama prica o *ebenom retardiranom djetetu iz USA i njihovoj podloj marketing kampanji...FUJ!

djalf
22-03-2010, 23:54
Moram da se slozim. Ali. Bar smo saznali da u nasim redovima imamo ortopede koji nam mogu nekad zatrebati ;)
Nijedna tema nije glupa.

lilici
24-03-2010, 19:33
Motiku u shake, pa ce da se izleci, razmazotine Americke.

djalf
24-03-2010, 21:38
Word! E vala lepo receno :)

mikenzi
24-03-2010, 22:33
Motiku u shake, pa ce da se izleci, razmazotine Americke.
Sjajno. Trebalo bi da ubacimo opciju 'Like' Odmah pored ove 'Hvala' :)

milpedja79
29-04-2010, 15:46
Mislim da bi na Medicinskoj akademiji trebalo da otvore katedru za bolesti izazvane koriscenjem mobilnih telefona (koji, naravno nisu Apple), a kao glavni lek i terapiju daju na koriscenje najnoviji iPhon na trzistu kako bi se pacijenti lepo rehabilitovali. :)