PDA

View Full Version : iPod Touch - za početnike :)



Neo
18-03-2010, 19:12
Pozdrav!
Danas mi je stigao iPod Touch 2G 8GB, jailbrakeovan.
Ima nekih igara i programa. Nađoh Cydia i Installous preko kojeg sam instalirao par igara preko WiFi. Pročitah da se sve prebacuje preko iTunes-a, a takođe pročitah da prilikom sinhronizacije sa iTunes-om pobriše krekovane igre :confused:
Prvo, kako to namestiti da ne briše? Drugo, kako instalirati igre, prebaciti slike, filmove, muziku koje su prethodno skinute, npr sa nekog foruma (.ipa ili npr neki film) a nisu iz AppleStore-a (ili odakle već)

Ako može neko da mi pomogne, bio bih mu veoma zahvalan. Ovo mi je prvi put da se susrećem sa iPhone OS , ceo život sam na Symbianu :vb_kez:

euFFrat
18-03-2010, 20:09
za installous ne znam. ne koristim. sve igrice ubacujem prko kompa. igrice skines sa apptrackr.org . najverovatnije ce biti u .ipa.zip formatu. samo izbrises ovo .zip i bice normalna .ipa aplikacija. posle samo 2 klika na app i sam se pokrece iTunes i ubacuje u library . filmovi ti moraju biti konvertovani tako da ih iPod podrzava. koristi allok. moze da dodaje subs dok konvertujes. nadji ga na thepiratebay.com . muziku normalno prebacujes prvo u iTunes pa na iPod. da sredis svoju kolekciju (godine,izvodjaci,albume,artworks...) ima program TuneUp media ili Companion(nema crack)

mikenzi
18-03-2010, 20:10
Mnogo trazis druze, mnogo je to pitanja, a odgovori su jos duzi :) Predlazem ti da prvo odes na Apple sajt i tamo nadjes user manual da bi sve znao oko sinhronizacije sa tvojim kompom preko iTunes-a kao i gomilu drugih korisnih opcija, a onda ces na forumu (posebno u sekciji Tutorial) naci puno korisnih saveta...

Neo
18-03-2010, 20:15
Mikenzi, lako bih ja legalno, nego kako da mi ne briše krekovane igre? ;)

@euFFrat
dakle samo dvoklikom samo ubacije u iTunes? super.
Koji video format čita iPod Touch?

A najvažnije je pitanje, da li će mi iTunes obrisati postojeće, krekovane igre prilikom sinhronizacije, i kako to da sprečim?

iJova
18-03-2010, 21:45
Čita mp4 video format, ako hoćeš da staviš na njega neki film, moraš da skineš neki od milion iphone video converter-a :)

Za igre... obrisaće ti ih ako ih nemaš u iTunes library-u :)

Koren
19-03-2010, 13:16
Hm... Jovo jesi li siguran? Imam par igrica i programa instaliranih preko installous-a, znaci preko wifija, kojih nema u iTunes biblioteci, i kad uradim sinhronizaciju ne birse ih.

PozZ

Neo
19-03-2010, 20:17
iTunes prijavljuje da ima nove verzije sw, da li da updatujem, i hoće li se onda morati jailbrakeovati?

mikenzi
19-03-2010, 20:21
Ako updeatujes moraces da odradis jailbreak... Dok ne naucis vise o tome i procitas jos vise, ne radi update nikako!!!