PDA

View Full Version : Brzina prodaje iPad-a :)



no1livz4ever
13-03-2010, 09:59
www.redmondpie.com/100000-ipads-sold-on-first-day-7810931/ (www.redmondpie.com/100000-ipads-sold-on-first-day-7810931/)

Shiki
13-03-2010, 10:02
Ja samo mogu da kazem da je Steve kralj :)

iphone-srbija
13-03-2010, 10:19
slazem se :) i pored svih kritika, iPad ce izgleda biti gadget godine :)

nego, cenim da je vreme za sekciju iPad? :)

no1livz4ever
13-03-2010, 10:28
Interesantno je da svi pričaju o manama iPhone-a. Svi očekuju SAVRŠEN telefon. A mi koji se bavimo prirodnim i matematičkim naukama znamo da savršenstvo ne postoji, već je sve u domenu teorije verovatnoće. Ako zanemarimo filozofiju, može li neko da mi kaže koji je to telefon danas bolji od 3gs-a? Pritom me ne interesuje da li je procesor na 33Ghz, ili da li ima više RAM-a, ROM-a ili ostalih narodnosti. Pitanje jednostavno - koji telefon je bolji ako se imaju u vidu sve opcije - izgled, upotrebljivost, jednostavnost software-a, odziv ekrana, čitljivost na suncu .... ne mogu ni da nabrajam :).
Tako je i sa iPad-om. Nije savršen, naravno, ali to je trenutno najbolji touch-net-book, kako god ga nazvali, uređaj!

mikenzi
13-03-2010, 10:50
Stvar ukusa. Ako pitas mog caleta, najbolji telefon je Nokia, bilo koji proizveden do 2000. godine :D

@iphone-srbija: Vreme je za iPad sekciju :)

no1livz4ever
13-03-2010, 11:00
Stvar ukusa. Ako pitas mog caleta, najbolji telefon je Nokia, bilo koji proizveden do 2000. godine :D

@iphone-srbija: Vreme je za iPad sekciju :)

Pa da ... moja keva ima Nokiu 12.., tako nekako, i traje joj baterija 15 dana :))))

1024
13-03-2010, 11:07
mi koji se bavimo prirodnim i matematičkim naukama...
Kolega :) imas pravo, donekle. Medjutim, iPhone se i reklamira kao savrsen telefon, ljudi ocekuju ono sto se reklamira :D A tu je uvek i momenat zavisti i neznanja.


Tako je i sa iPad-om. Nije savršen, naravno, ali to je trenutno najbolji touch-net-book, kako god ga nazvali, uređaj!
Sa ovim vec ne mogu da se slozim. iPad bi bio mnogo bolji kad bi imao neki drugi OS. OS za mobilne telefone jednostavno ne ide na uredjaj koji je pet puta veci... ma koliko hiljada komada Apple prodao ;)

Za tablet uredjaj mi se cini da je bolja ideja varijanta sa olovkom, jer, ipak, po njemu treba i pisati, a to se najbolje radi olovkom.

iPad sekcija? Mozda... ali sta pisati tamo? Jailbreak jos nije ni u najavi, a OS je isti kao kod iPhone-a. Mozda da sacekamo da ga neko kod nas kupi ? :)

igne
13-03-2010, 11:15
kukuuu :D o ovome se uvek moze raspravljti satima i danima kao i uvek :D jednostavno apple je dosledan svojoj filozofiji, a to je upotrebljivo, kvalitetno izradjeno i pre svega jednostavno :) danas se svi trude da naprave najpametniji moguci uredjaj, da zna ovo, moze ono pa cak i po cenu toga da postane previse komplikovan i da mu naruse stabilnost OS-a, a to je upravo ono sto Steve stalno naglasava na promocijama Apple-ovih proizvoda, "jednostavno" i to je ono sto ga cini posebnim i teraju svoju politiku da ne zele nista da ubace u OS sto bi ga usporilo, bagovalo.. eto i taj famozni flash, briga ga.. :D i pogledajmo iPad, pomama za njim kao i za svim njihovim proizvodima iako su skupi ko sam vrag >:D sto se tice iPhone-a, mislim da je suvisno trositi reci o tome, jednostavno je bio revolucionaran telefon :vb_cool2:

no1livz4ever
13-03-2010, 11:17
Kolega :) imas pravo, donekle. Medjutim, iPhone se i reklamira kao savrsen telefon, ljudi ocekuju ono sto se reklamira :D A tu je uvek i momenat zavisti i neznanja.


Sa ovim vec ne mogu da se slozim. iPad bi bio mnogo bolji kad bi imao neki drugi OS. OS za mobilne telefone jednostavno ne ide na uredjaj koji je pet puta veci... ma koliko hiljada komada Apple prodao ;)

Za tablet uredjaj mi se cini da je bolja ideja varijanta sa olovkom, jer, ipak, po njemu treba i pisati, a to se najbolje radi olovkom.

iPad sekcija? Mozda... ali sta pisati tamo? Jailbreak jos nije ni u najavi, a OS je isti kao kod iPhone-a. Mozda da sacekamo da ga neko kod nas kupi ? :)

Ovo sam napisao bez ikakvog uvida u real hardware i software. Zato bi mogli ovu priču da pomerimo kada se empirijski uverimo u funkcionalnost uređaja :crash:

no1livz4ever
13-03-2010, 11:20
kukuuu :D o ovome se uvek moze raspravljti satima i danima kao i uvek :D jednostavno apple je dosledan svojoj filozofiji, a to je upotrebljivo, kvalitetno izradjeno i pre svega jednostavno :) danas se svi trude da naprave najpametniji moguci uredjaj, da zna ovo, moze ono pa cak i po cenu toga da postane previse komplikovan i da mu naruse stabilnost OS-a, a to je upravo ono sto Steve stalno naglasava na promocijama Apple-ovih proizvoda, "jednostavno" i to je ono sto ga cini posebnim i teraju svoju politiku da ne zele nista da ubace u OS sto bi ga usporilo, bagovalo.. eto i taj famozni flash, briga ga.. :D i pogledajmo iPad, pomama za njim kao i za svim njihovim proizvodima iako su skupi ko sam vrag >:D sto se tice iPhone-a, mislim da je suvisno trositi reci o tome, jednostavno je bio revolucionaran telefon i do dan danas to mnogi fanovi nokia nece da prihvate ali sta to nas iPhonce briga, to je njihov komplex :vb_cool2:

Relativno skoro sam prešao iz Nokia world to iPhone world. Bio je to warp jump. Možda mi nedostaje mogućnost rada više app, ali to sam iovako upotrebljavao za slušanje muzike + surf ili gaming. Tako da to mogu i na 3gs. Sve ostalo je ... no comment

igne
13-03-2010, 11:34
ja sam posle nokie n95 8gb kupio SE X1 i posle nedelju dana ga prodao i kupio iPhone 3G 8GB i od tada samo iPhone koristim, evo vec godinu dana :)

1024
13-03-2010, 11:47
Ovo sam napisao bez ikakvog uvida u real hardware i software. Zato bi mogli ovu priču da pomerimo kada se empirijski uverimo u funkcionalnost uređaja :crash:

Ma on je funkcionalan, nije to problem... barem vise funkcionalan koliko iPod Touch :) Ali je mogao mnogo vise. Uostalom, kao sto si rekao, sacekacemo rezultate iz prakse.

djalf
13-03-2010, 11:47
Ja sam razmisljao o iPad-u i voleo bih da ga isprobam. Dati mu sansu je fer bez obzira koji sistem koristi, ipak je to Apple ;)
Na zalost, ili na srecu ispao mi je HTC HD2 vrlo povoljno pa cu verovatno uzeti njega i on ce biti idealan za ono sto iPad nudi a to je veci ekran ali ne preveliki za surf, igre i video. Na zalost, nema onda smisla cuvati iPhone. Njega menjam jer mi je iskreno malo i dosadio jer sam imao sva tri modela zadnje 2 godine ;)
Bottom line, ko ima iPhone ne treba da razmislja o iPad-u jer je sustinski ista stvar. Ako uzmem iPad (citaj: ispadne vrlo povoljno :D) onda bih uzeo neki klasican sto manji telefon.

no1livz4ever
13-03-2010, 11:53
Ja sam razmisljao o iPad-u i voleo bih da ga isprobam. Dati mu sansu je fer bez obzira koji sistem koristi, ipak je to Apple ;)
Na zalost, ili na srecu ispao mi je HTC HD2 vrlo povoljno pa cu verovatno uzeti njega i on ce biti idealan za ono sto iPad nudi a to je veci ekran ali ne preveliki za surf, igre i video. Na zalost, nema onda smisla cuvati iPhone. Njega menjam jer mi je iskreno malo i dosadio jer sam imao sva tri modela zadnje 2 godine ;)
Bottom line, ko ima iPhone ne treba da razmislja o iPad-u jer je sustinski ista stvar. Ako uzmem iPad (citaj: ispadne vrlo povoljno :D) onda bih uzeo neki klasican sto manji telefon.

Poštujem, ali zar ne misliš da je to veeeeliko za nošenje. Zamišljam sebe u NS kako u sred letnjeg popodneva idem na Štrand, da iskuliram, i nosim 10 incha aluminijumsku spravu sa sobom!!!!!!!!!?????? :vb_kez:

1024
13-03-2010, 11:58
Ako ti je dosadio, to znaci da nesto ne radis kako treba ;)

...Hmm, sad nesto razmisljam, mozda iPad i nije tablet computer. Mozda je on u stvari samo e-book reader... sa aplikacijama. Kao to bi mogao da prodje kao odlican uredjaj koji je ispred konkurencije - u Appleovom stilu. Problem je taj sto svi od njega ocekuju da bude tablet computer, i onda mu nalaze mane, i to moze da bude veoma negativna stvar.
(vidi: Wolfram Alpha. Sajt zamisljen kao online verzija softvera Mathematica, ali su ga mediji* proglasili "konkurencijom za Google" i tako mu naneli negativni publicitet :( )

*mediji... uvek su za sve** krivi mediji :)
** konkretno vezano za IT, o kojem po definiciji svi sve najbolje znaju

adzo89
13-03-2010, 12:05
znaci mogu da uzmem ipad (da mi bude urucen 10-15 aprila) al lik trazi 570 e(16gb Wifi), da nije to premnogoooo?

igne
13-03-2010, 12:10
Ja sam razmisljao o iPad-u i voleo bih da ga isprobam. Dati mu sansu je fer bez obzira koji sistem koristi, ipak je to Apple ;)
Na zalost, ili na srecu ispao mi je HTC HD2 vrlo povoljno pa cu verovatno uzeti njega i on ce biti idealan za ono sto iPad nudi a to je veci ekran ali ne preveliki za surf, igre i video. Na zalost, nema onda smisla cuvati iPhone. Njega menjam jer mi je iskreno malo i dosadio jer sam imao sva tri modela zadnje 2 godine ;)
Bottom line, ko ima iPhone ne treba da razmislja o iPad-u jer je sustinski ista stvar. Ako uzmem iPad (citaj: ispadne vrlo povoljno :D) onda bih uzeo neki klasican sto manji telefon.

iskreno, nisam imao jos priliku HD2 da isprobam u ruci ali vec sto sam video na youtube me je takodje zaintrigiralo da ga kupim ali to je bilo samo dok sam gledao video ali posle sam shvatio da mi je iPhone jednostavno kao ni jedan telefon do sada bukvalno prirasao srcu i prosto nemam zelju za nekim drugim telefonom, ima sve sto mi treba, lep je, kvalitetan i ne vidim sta mi je bolje na bilo kom drugom telefonu a da mi ne dosadi, stalno trazim nesto novo za pozadinu, neku temu, video wallpaper i slicno i nema sanse da mi dosadi :) bar ne u skorije vreme.. cak sam i zenu navukao na iPhone i kupio joj beli za rodjendan :vb_kez:

laki022
13-03-2010, 12:46
Ja cu uzeti najverovatnije HTC HD2, sve mora da se proba :D

Rakic90
13-03-2010, 12:47
znaci mogu da uzmem ipad (da mi bude urucen 10-15 aprila) al lik trazi 570 e(16gb Wifi), da nije to premnogoooo?

Sto je mnogo brate, mnogo je! On njega kosta 360eur, a ugradjuje ti se oko 63%!!!

rastislav
13-03-2010, 13:04
Pa mora covek da zaradi!A sta mislis koliko se kod nas ugradjuju za iphone( isto toliko):( pa ko voli nek ...

igne
13-03-2010, 13:15
pa mnogo vise su zaradjivali na iPhone u startu cim su izasli recimo 3GS, naravno i tada je potraznja bila veca nego sto je ponuda i ko je imao mogucnosti da nabavi pre ostalih masno je to naplacivao.. znaci neki savet moj je ipak malo se strpiti i sacekati mozda mesec-dva i nabavice ga za barem 100e jeftinije.. bar ja cu tako uraditi..

djalf
13-03-2010, 13:43
iPad je 365e, ako ga ja budem nabavljao bice 450-470e.
Nije meni iPhone dosadio samo vec me nervira i to sto se zakljucava posle gasenja, imam MC model na 3.1.2 bez ECID-a pa ne smem nista da stavim jer ako ga zeznem, nemam nista ;)
A rekao sam da HD2 dobijam VRLO povoljno, zato i menjam :P

rastislav
13-03-2010, 13:44
Bas tako ;)
Sve cene kod nas su preterane,Odprilike to ide ovako, ako nesto u USA kosta 400$u europi je to 400Eura a kod nas ninimum 600 pa do 800.Pa Srbija dodje ko treci kontinent i 2 ruka+ :(

igne
13-03-2010, 14:08
iPad je 365e, ako ga ja budem nabavljao bice 450-470e.
Nije meni iPhone dosadio samo vec me nervira i to sto se zakljucava posle gasenja, imam MC model na 3.1.2 bez ECID-a pa ne smem nista da stavim jer ako ga zeznem, nemam nista ;)
A rekao sam da HD2 dobijam VRLO povoljno, zato i menjam :P

kolika je sad neka realna cena HD2?

adzo89
13-03-2010, 14:10
taman cu sacekat dva mjeseca, nisam lud da dajem 570 e, bolje mi je onda sacuvat te pare za novi iphone...

djalf
13-03-2010, 14:16
kolika je sad neka realna cena HD2?

Za nov 460-520e, negde imas garanciju negde ne, zavisi.
Ne smem da ti kazem za koliko ga uzimam, ce se ubijes :)

rastislav
13-03-2010, 14:25
adzo89 ti mislis da ces kupiti novi iphone za manje od 570 eura?
hehehe

adzo89
13-03-2010, 14:32
adzo89 ti mislis da ces kupiti novi iphone za manje od 570 eura?
hehehe

naravno da ne mislim (nisam lud) nego eto dodaj jos 100e i moze se uzet novi iphone, zar ne? al dati za ipad 570 e i to onaj najosnovniji model je previse...

rastislav
13-03-2010, 14:43
Pa ja mislim da novi iphone neces kupiti ispod 800 jevreja,a ipad je lepa stvar ali ja bih uvek pre kupio neki 12 " netbook .Ipad je po meni nista osim sprva za praviti se vazan,ali videcemo kad izadje mozda mi se i svidi:)

a HTC je lepa stvar cak sam ise i ja dvoumio sta da kupim dok mi sin nije pomogo jednom recenicom(znas tata lep je HTC ali iphone je iphone)hmmm

djalf
13-03-2010, 16:20
u pravu je, iPhone je iPhone... Ali HTC bar ima Flash podrsku ;)
Ja sam se igrao sa HD2, moj kolega ga ima. Nije interfejs los i priblizan je onom na iPhone-u. Malo peglanja i super. Razocarao sam se sto kazu da nece biti WM 7 za njega mada to jos nije sigurno.
Paradoks je da WM 6.5 koji ima podrzava multitasking a novi 7 ne :(
A za iPad i iPhone se najavljuje multitasking.

Novajlija
13-03-2010, 16:43
Da ali HD2 ina win mobile koji nije ni priblizno stabilan kao iphone OS, aplikacije takodje nisu tako stabilne i u odnosu na iphone izgledaju smesno.
Imao sam desetak HTC telefona i mogu slobodno reci da im je najveca mana windows.
Upravo zbog toga windows phone 7 pocinje ispocetka. Zakljucace mu sve zivo i bice brzi i stabilniji, po uzoru na zune...

djalf
13-03-2010, 21:10
Pa ne bih se bas slozio. Ja kad sam uzeo 3GS ugasio mi se ukupno 3 puta za mesec dana zbog nekog softvera, skinuo sam sve pa sam stavio samo ono sto mi stvarno treba i nije se vise gasio. A znam da ga sredim jer sam imao i 2g i 3g.
Moj prijatelj ima HD2 skoro 2 meseca i nije imao ni najmanji problem, imao je i iPhone ali HTC je po njemu bolji. Tako da ta prica ne pije vodu.
Drugom prijatelju je 3GS MC model upao u recovery loop i ostao je bez telefona dok ne izadje unlock za 3.1.3.
Tako da svaki ima prednosti i mane ali je sigurno da ti se HTC nece ugasiti i zakljucati dok si na putu negde ;)

igne
13-03-2010, 22:09
pa dobro sad, sve je to relativno, nema sumnje da je HD2 extra telefon, svako ima svoje potrebe i prema tome se orijentise sta ce da kupi. ja sam imao Sonyericsson Xperia X1 i stavio sam mu HTC orginalan interfejs i dosadio mi je posle 2 dana i vratio sam orginalan od X1... jednostavno mi nekako nije odgovarao win mobile os pa sam ga prodao posle skoro dve nedelje i kad sam kupio iPhone odusevio sam se.. naravno, HTC je promenio od tada interfejs i sigurno dobro izgleda i mnogo bolje radi nego onaj koji sam ja tada isprobao. jedino me zanima kakav mu je touch display, da li je na istom principu kao iphone ili funcionise na pritisak?

djalf
14-03-2010, 02:15
Isto radi kao iPhone, digitizer je kapacitivni, dakle reaguje na provodljivost elektriciteta. Mreza je malo veca, mozda zato sto je ekran veci ali radi lepo. Malo manji je odziv nego kod iPhone-a ali nista na sta ne mozes da se naviknes. Kazem, prvi telefon koji bih uzeo a da nije iPhone ;)
Drugo, stari Touch Flo je sada HTC Sense koji dosta lici na iPhone OS i stvarno lepo radi.
Evo i ukratko za i protiv izmedju HD2 i 3GS-a:
Veci ekran, veca rezolucija (ali ekran nije bolji)
Vise ram memorije (ali je Windows ipak zahtevniji od iPhone-a)
5Mpix kamera i blic (ali kamera nije bas nesto, solidna)
Imas Flash podrsku kroz SkyFire browser i ladno sam otvorio NVIDIA sajt koji je prepun Flash-a i radi :)
Ne zakljucava se, nema straha od novog FW i da li ce biti JB
Mozes sam da promenis bateriju pa i da imas vise komada
Eto ukratko cisto da pomognem. Sorry za off

no1livz4ever
14-03-2010, 09:48
Možda da ga gledamo i kao e-book reader, ali mislim da tu nije kvaka, jer je tft monitor mnogo gori za čitanje od onog e-ink displeja, kao što ima Kindle ... Nije tablet, nije netbook, nije tel, nije e-redaer ... nego je iPad :)

no1livz4ever
14-03-2010, 10:09
http://www.slashgear.com/apple-ipad-sells-120000-units-total-on-friday-1377570/ (http://www.slashgear.com/apple-ipad-sells-120000-units-total-on-friday-1377570/)

rastislav
14-03-2010, 10:09
Ne zakljucava se, nema straha od novog FW i da li ce biti JB

Ovo jeste prava prednost,i za neodlucne pravi razlog da ga kupe

djalf
14-03-2010, 11:49
A da, i cena mu pada dok je 3GS-u cena realno ista od izbacivanja ;)

adzo89
14-03-2010, 13:56
koliko ce kostat najosnovniji model kod nas otprilike kad stigne?

byMaX
14-03-2010, 14:26
u pravu je, iPhone je iPhone... Ali HTC bar ima Flash podrsku ;)
Ja sam se igrao sa HD2, moj kolega ga ima. Nije interfejs los i priblizan je onom na iPhone-u. Malo peglanja i super. Razocarao sam se sto kazu da nece biti WM 7 za njega mada to jos nije sigurno.
Paradoks je da WM 6.5 koji ima podrzava multitasking a novi 7 ne :(
A za iPad i iPhone se najavljuje multitasking.

Od Flash podrške ćeš se baš usrećiti. HD2 je sjajan telefon, skroo da se ne provali da je ispod WM6.5 koliko je Sense UI dobro urađen. Štaviše, izgleda sve to i bolje nego iPhone! Radi jako jako brzo. I pravi multitasking je prava stvar, nema šta. Windows Phone 7 će takođe podržavati multitasking... I na kraju, ja sam imao HD2 za 300 evra, nov sa garancijom, pa je otišao na oglasu... ;)


Pa ne bih se bas slozio. Ja kad sam uzeo 3GS ugasio mi se ukupno 3 puta za mesec dana zbog nekog softvera, skinuo sam sve pa sam stavio samo ono sto mi stvarno treba i nije se vise gasio. A znam da ga sredim jer sam imao i 2g i 3g.
Moj prijatelj ima HD2 skoro 2 meseca i nije imao ni najmanji problem, imao je i iPhone ali HTC je po njemu bolji. Tako da ta prica ne pije vodu.
Drugom prijatelju je 3GS MC model upao u recovery loop i ostao je bez telefona dok ne izadje unlock za 3.1.3.
Tako da svaki ima prednosti i mane ali je sigurno da ti se HTC nece ugasiti i zakljucati dok si na putu negde ;)

Imam sličnu situaciju kod sebe. Kolega je uzeo HD2 posle 3GS-a jer je Exchange bolje podržan i bolje funkcionišu notifikacije na HD2 nego na Apple-u. Drugo, podrška za MT. Možeš da budeš na skajpu u pozadini, da ti bude otvoren FB takođe, a preko mail aplikacija i da sve to stalno bude uključeno.

Što se iPhone-a tiče, ko nema stalnu neizdrž da nešto čačka kad namesti, ne može da ima problema - mislim, šta koji moj ima da skidate svako moguće ***** sa Cydie? Ja upravo zbog toga što nikad nisam imao ni winterboard niti bilo kakve teme i dodatne zvukove (samo gomilu app-ova sa AppStore-a), nikad nisam imao slučaj da mi se bilo šta zezne! I isto ode sve u recovery loop i onda je izgubio 100 evra na praktično novom telefonu. Ali šta da se radi...


Isto radi kao iPhone, digitizer je kapacitivni, dakle reaguje na provodljivost elektriciteta. Mreza je malo veca, mozda zato sto je ekran veci ali radi lepo. Malo manji je odziv nego kod iPhone-a ali nista na sta ne mozes da se naviknes. Kazem, prvi telefon koji bih uzeo a da nije iPhone ;)
Drugo, stari Touch Flo je sada HTC Sense koji dosta lici na iPhone OS i stvarno lepo radi.
Evo i ukratko za i protiv izmedju HD2 i 3GS-a:
Veci ekran, veca rezolucija (ali ekran nije bolji)
Vise ram memorije (ali je Windows ipak zahtevniji od iPhone-a)
5Mpix kamera i blic (ali kamera nije bas nesto, solidna)
Imas Flash podrsku kroz SkyFire browser i ladno sam otvorio NVIDIA sajt koji je prepun Flash-a i radi :)
Ne zakljucava se, nema straha od novog FW i da li ce biti JB
Mozes sam da promenis bateriju pa i da imas vise komada
Eto ukratko cisto da pomognem. Sorry za off

Upravo tako, lepši je ekran tokom noći, ali čim ima više svetla, pogotovo na suncu, iPhone ekran je bolji. Smešno je to što je tek eto HD2 postigao da može da se kaže da ima bolji ekran od iPhone-a, koji ima isti ekran još od sredine 2007 godine! znate li koliko je 3 godine u ovoj industriji???

Više RAM memorije mu možda znači za MT, ali videćemo kad iPhone bude imao MT. Ja kapiram da će jednako dobro da radi... Jer, HTC HD2 ima i Windows kernel, plus sense ui preko toga, pa aplikacije... sve to jede memoriju. Baterija nije neka prednost - jedan 2G iz 2007 još uvek ima bateriju koja drži maltene kao prvog dana. neverovatno ali istinito!

1024
14-03-2010, 15:05
Ne zakljucava se, nema straha od novog FW i da li ce biti JB

Ovo jeste prava prednost,i za neodlucne pravi razlog da ga kupe

Ne zakljucava se koliko ni simfree iPhone. Izadje novi FW i opet treba da se ceka JB ako hocete ista da radite (gde "radite" znaci "apptrakr").

djalf
14-03-2010, 16:21
To da, ali imas i novi FW za HD2 pa ga ubacis i ne mislis, sve ti radi i ako je skinut sa mreze.
Samo da dodam da i dalje mislim da je iPhone 3GS bolji telefon, samo me nervira ECID zastita i sve te gluposti. Uradicu sledece, kad mi stigne HD2 probacu ga, ako mi odgovara zadrzacu ga, ako ne uzecu 3G ;) I necu brinuti o ECID-u (ovo zvuci kao ona poznata droga :) ). I posle cekam da vidim sta ce da izadje sledece, gotovo sigurno je da ce iPhone 4G da koristi AMOLED ekran, isto kao i neki buduci HD3 :P