PDA

View Full Version : Apple tuži HTC



iDarth
02-03-2010, 19:27
http://blogpress.w18.net/photos/10/03/02/s_560.jpg

Apple je podneo tuzbu protiv HTCa zbog narusavanja 20 iPhone patenata. Pre samo nekoliko
nedelja, NOKIA je Se nasla pod istom paljbom.

Stiv je komentarisao sledece: "Mozemo da sedimo i da gledamo kako nam konkurencija krade
patentirane izume ili mozemo da uradimo nesto ppvodom toga. Odlucili smo da uradimo neato
povodom toga. Moslimo da je konkurencija zdrava ali konkurenti bi trebali da stvaraju svoju
tehnologiju, a ne da kradu nasu."

Nije poznato oko kojih telefona ili korisnickog interfejsa je HTC u nevolji s obzirom da je Apple
izlavio da se radi o "iPhone korisnickom interfejsu, arhitekturi i hardveru."

djalf
02-03-2010, 19:46
Update: HTC just gave us a statement -- this is apparently coming totally out of the blue for them, since Apple hasn't even served the complaint yet.

We only learned of Apple's actions based on your stories and Apple's press release. We have not been served yet so we are in no position to comment on the claims. We respect and value patent rights but we are committed to defending our own innovations. We have been innovating and patenting our own technology for 13 years.
Update 2: We mean it when we say this was all just filed in the past few hours -- it's not yet in the court's systems. We just got the PDFs and put the full list of claims from the federal lawsuit below, but remember not to take the names of the patents literally or directly, since they don't mean much. We'll poke each one apart and tease out what's really at stake as we go along.

Update 3: We've just learned that Apple submitted over 700 pages of exhibits to the District Court, which is a little nuts. In addition, the ITC complaint lists a number of specific HTC handsets as exhibits, including the Nexus One, Touch Pro, Touch Diamond, Touch Pro2, Tilt II, Pure, Imagio, Dream / G1, myTouch 3G, Hero, HD2, and Droid Eris. That's really a full range of HTC phones, running both Android and Windows Mobile, with and without Sense / TouchFLO. Interestingly, the Android sets are specifically included because they run Android, while the WinMo sets are called out specifically for including DSP chips, not anything to do with Windows Mobile.



The '331 Patent, entitled "Time-Based, Non-Constant Translation Of User Interface Objects Between States," was duly and legally issued on April 22, 2008 by the United States Patent and Trademark Office.
The '949 Patent, entitled "Touch Screen Device, Method, And Graphical User Interface For Determining Commands By Applying Heuristics," was duly and legally issued on January 20, 2009 by the United States Patent and Trademark Office. A copy of the '949 Patent is attached hereto as Exhibit B.
The '849 Patent, entitled "Unlocking A Device By Performing Gestures On An Unlock Image," was duly and legally issued on February 2, 2010 by the United States Patent and Trademark Office. A copy of the '849 Patent is attached hereto as Exhibit C.
The '381 Patent, entitled "List Scrolling And Document Translation, Scaling, And Rotation On A Touch-Screen Display," was duly and legally issued on December 23, 2008 by the United States Patent and Trademark Office. A copy of the '381 Patent is attached hereto as Exhibit D.
The '726 Patent, entitled "System And Method For Managing Power Conditions Within A Digital Camera Device," was duly and legally issued on July 6, 1999 by the United States Patent and Trademark Office. A copy of the '726 Patent is attached hereto as Exhibit E.
The '076 Patent, entitled "Automated Response To And Sensing Of User Activity In Portable Devices," was duly and legally issued on December 15, 2009 by the United States Patent and Trademark Office. A copy of the '076 Patent is attached hereto as Exhibit F.
The '105 Patent, entitled "GMSK Signal Processors For Improved Communications Capacity And Quality," was duly and legally issued on December 8, 1998 by the United States Patent and Trademark Office. A copy of the '105 Patent is attached hereto as Exhibit G.
The '453 Patent, entitled "Conserving Power By Reducing Voltage Supplied To An Instruction-Processing Portion Of A Processor," was duly and legally issued on June 3, 2008 by the United States Patent and Trademark Office. A copy of the '453 Patent is attached hereto as Exhibit H.
The '599 Patent, entitled "Object-Oriented Graphic System," was duly and legally issued on October 3, 1995 by the United States Patent and Trademark Office. A copy of the '599 Patent is attached hereto as Exhibit I.
The '354 Patent, entitled "Object-Oriented Event Notification System With Listener Registration Of Both Interests And Methods," was duly and legally issued on July 23, 2002 by the United States Patent and Trademark Office. A copy of the '354 Patent is attached hereto as Exhibit J.


Cini mi se da je Apple cekao trenutak pred izbacivanje novih proizvoda (iPad) da napravi publicitet i naravno poveca prodaju ;)

mikenzi
02-03-2010, 19:51
Verujem da se jednog dana i mene da tuze zbog modifikovanja fajlova na ipodu i pruzanje informacija drugima kao i za nelegalno koriscenje aplikacija, lazni itunes i appstore account, distribucija piratskog sadrzaja, postovanje share linkova sa sadrzajem istog, itd... :)

i sve to na 700 strana, sitam font :-)

Godzilla
02-03-2010, 20:00
Hehe,tebe nece da tuze,samo od jednom "ima da te nema" :D
djalf bolje je da prevedes na srpski,ima i ko ne razume,jes da ja znam kolko tolko,al opet nemam snage da iscitavam na engleskom!

zexx0r
02-03-2010, 20:01
LOL @ Previous Post :D

Godzilla
02-03-2010, 20:05
Jel zbog onog za mikenzija ili zbog engleskog? :D

djalf
02-03-2010, 20:44
Recnik u ruke pa polako :P

iDejo
02-03-2010, 22:04
Verujem da se jednog dana i mene da tuze zbog modifikovanja fajlova na ipodu i pruzanje informacija drugima kao i za nelegalno koriscenje aplikacija, lazni itunes i appstore account, distribucija piratskog sadrzaja, postovanje share linkova sa sadrzajem istog, itd...

i sve to na 700 strana, sitam font :-)

i ja ću biti na toj listi:) nećeš biti sam:)

Sharky
02-03-2010, 22:40
Pa mi smo srbi, nama je u genima da se tuzakaamo preko suda, tako da ako stiv krene na nas iz mesta je naj****

Godzilla
03-03-2010, 08:12
Ma da,nacice se neka pametna devojka koja ce da ga tuzi sa slivoanje :D haha

perkele
03-03-2010, 09:25
Ne znam sta ima izmedju iPhone i HTC, ali mislim da je Aple popizdeo jer im je HTC HD2 bukvalno razneo 3GS! Ja imam 3GS, veliki sam ljubitelj iPhone, ali kad mi je dosao prijatelj sa HD2 znaci ono je strasno, gledao sam u moj iPhone i doslo mi da placem od muke... Ne postoji stvar u kojoj je 3GS bolji od HD2, smatram da su bukvalno ponizili iPhone sa tim uredjajem i najozbiljnije razmisljam da menjam 3GS za HD2... :(

Godzilla
03-03-2010, 09:37
Eeeeee...Mnogo je bolji HD2 hardverski,onoliki ekran znaci,ali softwerski nije bas!
Wm je strava,ali opet,sluzi kao telefon samo a ne kao nazovi "gadget za zezanje"
ja sam hteo isto da kupim hd2 tako sto bih prodao n82 za 180e (pre par meseci) i dodao pare od iPod touch-a i jos jedno 50e kako sad stoji cena..ali opet razmisljam da necu moci svakakve igrice na njemu,ali opet sad razmisljam mozda sam se pervario :S
ali ok ima vremena,docice i letnji raspust kad ce mu cena biti oko 380e (cenim) ako ne i manja,tako da nece biti nedostupan npr. mada opet je to ogromna cena za telefon
ali razmisljam da prodam itouch i n82 i kupim hd2,videcemo :D
ali ne moze wm7 na njega

http://www.gsmarena.com/showpic2.php3?sImg=reviewsimg/htc-hd2/gal//gsmarena_006.jpg

Godzilla
03-03-2010, 09:45
izvinjavam se nesto sam se istripovao molim da se ovaj post obrisehttp://http://www.gsmarena.com/showpic2.php3?sImg=reviewsimg/htc-hd2/gal//gsmarena_006.jpg

uspirit
03-03-2010, 10:41
Kada se Qtek raspao posle dugogodisnje vladavine,Nokia i jos nekoliko firmi su lovile njihove inzinjere,razvojni tim i ostale,ali najvise ih je pokupio Apple,i nije cudo sto ih sada tuze,te ideje sto Apple ima dosle su od ljudi iz Azije,Evrope i ostalih zemalja,mislim da je ovo samo markentiski potez Apple-a,jer od te tuzbe realno nema nista...

Tactman
03-03-2010, 23:39
tužba je besmislena, i služi samo kao očajnički pokušaj da se nekako makar malo odloži invazija androida u americi. pravi cilj tužbe je google i android, ali to im je ipak preveliki zalogaj. da su dosledni tužili bi i samsung i lg, koji takodje guraju sve više android, ali bi onda imali problem jer, gle, samsung i lg prave delove za apple. pošto je google već rekao da će štititi android i svoje partnere, mislim da će ovo biti jedan veliki flop za apple. osnovni problem je ovde američki patentni sistem, koji omogućava da svašta bajagi proglasiš za svoje otkriće i zaštitiš, i onda se povlačiš po sudovima da dokazuješ kako niko ne može da patentira pipanje po touch screen ekranu na primer. recimo, apple tuži htc zbog slide to unlock funkcije? kao da tužiš druge proizvođače automobila jer i oni imaju 4 točka.

čak i da nešto bude od toga, odnosi se samo na ameriku, jer ostatak sveta nije toliko blesav da na taj način ograničava tehnološki razvoj.

iDarth
04-03-2010, 20:12
Stivova omiljena aplikacija:

http://cache.gawkerassets.com/assets/images/4/2010/03/340x_pqcqr.jpg

wahad987
07-03-2010, 16:30
ahahahaha priceless!!

igne
08-03-2010, 17:49
Ne znam sta ima izmedju iPhone i HTC, ali mislim da je Aple popizdeo jer im je HTC HD2 bukvalno razneo 3GS! Ja imam 3GS, veliki sam ljubitelj iPhone, ali kad mi je dosao prijatelj sa HD2 znaci ono je strasno, gledao sam u moj iPhone i doslo mi da placem od muke... Ne postoji stvar u kojoj je 3GS bolji od HD2, smatram da su bukvalno ponizili iPhone sa tim uredjajem i najozbiljnije razmisljam da menjam 3GS za HD2... :(

Verujem da je HD2 bolji, da ne kazem i superioran ali... mozemo svi da se slozimo, apple je nesto posebno, uvek ce druge telefone usporedjivati sa iPhone ;) Nisam imao jos priliku da isprobam HD2 ali mislim da nebih menjao ni onda iPhone da me odusevi HTC HD2 iz cistog razloga sto mi je jednostavno iPhone mnooogo lepsi, elegantniji, velicina ni prevelika ni premala, taman koliko mi odgovara, jedino sto me malo nervira je zakljucavanje posto imam boot koji se posle reboot-a mora otklucati ali posto mi se to ne desava tako cesto, mozda jednom u mesec-dva nije mi dovoljan razlog da bih ga zamenio za HD2, jeste lep veliki diplay sa velikom rezolucijom ali to je sve, imao sam HTC i ne bih ga ponovo uzimao jer je telefon takav da ti dosadi posle 2 dana..

Godzilla
08-03-2010, 18:05
Igne ja isto mislim da bi hd2 smorio ubrzo, ali takodje je i ekstra mob! Da ima Android bio bi fullcina!!!
Jedino sto me nervira kod iPhone/iPod uredjaja je ona jbn-a gumica i sto mi curi svetlost i u mraku mi se vidi na tri mesta malo i to je ko novogodisnja jelka...to mi je jedina zamerka na Apple...

djalf
08-03-2010, 18:42
Pre ce da bude da je tebi to otvaran telefon, to se ne vidi na iPhone nikad.
500-ta poruka ^^ postadoh heroj :banana:

igne
08-03-2010, 19:18
Igne ja isto mislim da bi hd2 smorio ubrzo, ali takodje je i ekstra mob! Da ima Android bio bi fullcina!!!
Jedino sto me nervira kod iPhone/iPod uredjaja je ona jbn-a gumica i sto mi curi svetlost i u mraku mi se vidi na tri mesta malo i to je ko novogodisnja jelka...to mi je jedina zamerka na Apple...

ma vidi, to sto ti zirne negde malo svetlosti to je zanemarljivo, da nisi tolika cepidlaka verovatno nikad ne bi ni primetio :D

zule73
08-03-2010, 19:18
joooooj @djalf,ne pali ga,ili ce ponovo da prica dva meseca o svom iPod-u!!!
taman je malo prestao!
:)))))

Godzilla
08-03-2010, 19:23
Djalf da si malo vise pratio znao bi :P Ima ih dosta sa tim, cak mislim i da @igne ima to... Uostalom pogledaj temu: svetlost sa leve ivice...ne znam tacno ko je napisao... Hehe igne kako da se ne primeti, u mraku mora svako da vidi!!! :P
P.S. Necu da smaram kao ono pre, ne brinite se :P obecavam xD proslo me je to ...

igne
08-03-2010, 19:26
da rekao sam tamo da sam imao na mom prvom iPhone 3G 8GB kod volume dugmeta oko 1mm nekog svetla koje probija ali nerviralo me samo to vece kad sam primetio a posle vise nikad nisam ni obracao paznju na to, mene proslo od te veceri do ujutro :D

Godzilla
08-03-2010, 19:32
Pa dobro kod mene je vise, zato i nervira :D na 2 mesta po 5mm i jos mozda 1mm ispod!!! :D Ali najjaci mi je @djalf sa recenicom da se to nikad ne vidi :P
Pozz

zule73
08-03-2010, 19:41
majko moja,pandorina kutija je ponovo otvorena!neka nam je bog u pomoc!!!!

Godzilla
08-03-2010, 20:06
E ne zezaj...evo reci nece biti vise :S

joksa
08-03-2010, 20:22
Smučili su mi se. Kao tužibabe su. Neka sede i prave nove igračke
da mi imamo šta da kupujemo, ovako samo kvare utisak.

djalf
08-03-2010, 21:07
Pa dobro kod mene je vise, zato i nervira :D na 2 mesta po 5mm i jos mozda 1mm ispod!!! :D Ali najjaci mi je @djalf sa recenicom da se to nikad ne vidi :P
Pozz
Izvini, nisam video da ti pricas o iPodu.
A da se to nikad ne vidi, ne vidi se, ja sam imao par komada, prodao jedno 20 koje sam ja otkljucao (novih) i nijedan nije probijao svetlo nigde, cak ni jedan 3G kome je menjan ekran, dakle otvaran, tako da to mora da je falinka iPod-a :vb_kez:

zule73
08-03-2010, 21:16
Hahahahhahahahahaha

djalf
08-03-2010, 21:19
Zulee ne pali vatru, ce izginemo obojica! :)

Godzilla
08-03-2010, 21:20
Ma ok, nema veze, necu da komentarisem, da ne dobijem hejt : D nego samo da kazem da jes falinka (manje vise) ali nisam jedini, nije ni bitno, odnecu mozda mi zamene a ako ne, nije ni bitno, nicemu ne skodi sem u mraku malo vizuelno!!!
Poz
edit: aj da se manemo toga, stvarno je smesno!!! Ae poz dobri ljudi hahahh

djalf
14-03-2010, 16:59
Na temu, ovo je u stvari Apple VS Google stvar a HTC je u vatri zbog Google Nexus One i HD2 zbog multitouch-a:

http://www.9to5mac.com/files/Screen%20shot%202010-03-14%20at%209.15.21%20AM.png

Dal ce da tuze i Micro$oft zbog multitouch funkcije u Windows 7?