PDA

View Full Version : Push Fix [100% working]



ReCkA
02-03-2010, 14:26
Napokon se pojavio način da se aktivira push za hacktivated telefone!

i radi 100%

Ja sam uspeo da omogućim push za moj ultrasn0w otključan 3G[S] ovim patch-om...

U pitanju je Push Doctor koji možete da skinete sa NERV repo-a...

Patch radi tako što ubacuje jedinstven sertifikat u svaki iPhone. Ne pitajte me kako proizvodi sertifikate, ne znam...

Još o patch-u možete da pročitate ovde:

http://www.cmdshft.ipwn.me/pushfix/

Instalacija:
1. Dodajte sledeći repo:

http://cmdshift.ipwn.me/apt/
2. Pronađite Push Doctor i instalirajte ga
3. Restartujte telefon (OBAVEZNO!)
4. Pokrenite aplikaciju koja podržava push, da bi vam se pojavila push podešavanja u Settings-u

*Nema potrebe za bilo kakvim brisanjem i reinstalacijom push aplikacija pre instaliranja ovog patch-a.
**Ukoliko vam ne proradi push odmah, sačekajte. Meni je proradio tek 3-4 sata nakon što sam instalirao patch. Ako ni posle, recimo, 24 sata ne radi push, robajte sa reinstalacijom patch-a

iDarth
02-03-2010, 18:46
Ok, posto vidim u cemu je problem, da podelim sa drugima:

Ako vam izbacuje neku od sledecih gresaka:

Did not Find Repository

ili

Error:Running Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1).
Push Doctor Subprocess post-installation script returned error exit status 1…
Half-Install Package: Ignore or Forcibly Clear

Ovo je zvanicno objasnjenje od cmdshfta:

"Ako imate problema sa Push Doctorom, vise nego sto je uobicajeno, problem je u
serveru koji povlaci sertifikate i ponestalo mu je istih. Moracete sacekati do sledeceg
dana da biste dobili legitiman sertifikat jer ih anethema generise preko noci i ceo proces
je automatizovan. Novi se generisu svakog minuta. Strpljenje je vrlina."

http://img687.imageshack.us/img687/55/capturegqw.jpg

Push Doctor je takodje dostupan i sa sledecih repoa:

http://repo.beyouriphone.com
http://sinfuliphonerepo.com

P.S. Bez obzira na sve navedeno, ja i dalje ne uspevam da ga instaliram.

pecau
03-03-2010, 02:33
Mala pomoc ako moze,instalirao doktora i sad mi neradi ni sydia ni appcake cim se otvore odmah posle sekundu se zatvore tako da nemogu ni da ponovo instaliram ni da izbrisem. Unapred zahvalan.

torla
03-03-2010, 02:40
dali neko moze odgovoriti detaljno i precizno zasta sluzi PUSH notifikacije

srbinovic
03-03-2010, 03:37
Treba mi savet, da bi mi cydia instalirala push doctor, trazi mi da instaliram jos gomilu drugih stvari (vidi sliku), treba sve te gluposti da mi zauzmu jos 30 mega sistemske particije. Da li ce posle sve to da mi koci tel?

ReCkA
03-03-2010, 21:38
Mala pomoc ako moze,instalirao doktora i sad mi neradi ni sydia ni appcake cim se otvore odmah posle sekundu se zatvore tako da nemogu ni da ponovo instaliram ni da izbrisem. Unapred zahvalan.

Stvarno ne znam šta da ti kažem. Nisam imao sličnih iskustava... :/


dali neko moze odgovoriti detaljno i precizno zasta sluzi PUSH notifikacije

PUSH omogućava da ti aplikacije/igre šalju obaveštenja i poruke. Npr.: s omogućenim push-om na emailu ti iskače prozor da te obavesti o novom kao kod SMS-a. Ili ako koristiš fejs ili slično, iskaču ti notifikacije kada te neko označi, doda za prijatelja, pošalje poruku itd.

Nadam se da sam ti bar malo pojasnio...


Treba mi savet, da bi mi cydia instalirala push doctor, trazi mi da instaliram jos gomilu drugih stvari (vidi sliku), treba sve te gluposti da mi zauzmu jos 30 mega sistemske particije. Da li ce posle sve to da mi koci tel?

Ja sam sve to instalirao i ne vidim neko usporenje niti pad memorije...

Lazar
03-03-2010, 21:46
ja ne mogu da instaliram... nesto me zeza...

ReCkA
03-03-2010, 21:49
Verovatno su potrošeni sertifikati. Stavljaju nove svakih 12 sati... Probaj na svakih par sati dok ne ubodeš.

Lazar
03-03-2010, 22:03
mani kao instalira ali javi tamo neke gluposti da fale i da mora da se obrise :(

mozda je i do toga probacu sutra opet

iPhonovic
03-03-2010, 22:28
mani kao instalira ali javi tamo neke gluposti da fale i da mora da se obrise :(

mozda je i do toga probacu sutra opet

I meni isto...nesto nalik: Error: Running ...bla-bla-bla... :)
Sad sam na netu procitao da je to zato sto nema sertifikata slobodnih...Sad je pitanje da li ih on sam skine kad se pojave(sertifikati) ili trebam da reinstaliram Push Doctor, i onda ako mi se posreci?

Lazar
03-03-2010, 22:34
ja sam obrisao jer pise da mu fali sertifikat... probacu kasnije mozda mi se posreci :)

mikenzi
03-03-2010, 22:40
Jel taj push i njegov rad ili ne rad imaju veze sa iphonom samo posto kod mene na iPodu radi normalno... Ovo sto je Recka opisivao @pecau, meni stize obavestenje za Facebook, za IM dok sam ga koristio, a nemam nista dodatno instalirano...

Lazar
03-03-2010, 22:41
pa kod nekih radi kod nekih ne koliko sam ja shvatio...

meni nece :)

iskreno i nije mi mnogo zao jer nikad nisam koristo ali reko da probam :)

mikenzi
03-03-2010, 22:43
Sta znam, ja kad god se nakacim na neki wi fi, iskoci mi odmah poruka za FB ili IM+... ALi opet to je za iPod, pretpostavljam da je za iPhone drugacije kad ide preko mreze...

ReCkA
03-03-2010, 23:14
Za iPod nema problema. Uvek radi...
Problem kod iPhone-a je taj što se sertifikati "instaliraju" u iPhone kada se on aktivira preko iTunes-a uz pomoć kartice mreže sa koje je. A pošto mi moramo da izbegnemo tu aktivaciju, odnosno otključamo telefon, ne dobijamo nikakve sertifikate i samim tim push ne radi.

Lazar
04-03-2010, 12:39
ja sam uspeo konacno da ga instaliram kako treba sad jos samo da vidim da li radi :)

iDarth
04-03-2010, 13:21
Procitajte drugi post u temi, bice vam jasno zbog cega greske.

Ja sam upravo uspeo da instaliram. Dobra stvar je sto se sam pobrine za prethodno instalirane dodatke za push (Push Fix).

Trenutno nemam Notifications u Settings, ali pretpostavljam da je potrebno sacekati.

Lazar
04-03-2010, 13:23
znam ja tacno sto javlja errore :) google is my friend :)

a sto se tice toga sto nemas u settings notifications udji u bilo koji program koji ih ima i pojavice se :)

meni ne rade ali ajde da se nadam da ce da prorade uskoro :)

ReCkA
04-03-2010, 13:55
Procitajte drugi post u temi, bice vam jasno zbog cega greske.

Ja sam upravo uspeo da instaliram. Dobra stvar je sto se sam pobrine za prethodno instalirane dodatke za push (Push Fix).

Trenutno nemam Notifications u Settings, ali pretpostavljam da je potrebno sacekati.

Moraš da pokreneš neku aplikaciju koja koristi push da bi ti se Notifications opcija pojavila.

iDarth
04-03-2010, 20:54
Proradio! (Konkretno FB ali sa ispravnim obavestenjima.)

Lazar
04-03-2010, 21:00
meni jos uvek nece :(

iDarth
04-03-2010, 21:04
Da li si siguran da aplikacije koje podrzhavaju push (http://www.appadvice.com/applists/show/definitive-list-of-push-capable-apps) imaju shta da ti prosledjuju? Mozhda josh nije bilo obaveshtenja?

Lazar
04-03-2010, 21:09
jesam imam neki push fix tester ubacio sam face book probao sam IM+ i jos 2 :) verujem da ne radi :)

jedino ako mu smeta sto imam push fix pored ovog sto sam sad ubacio

ReCkA
04-03-2010, 21:51
Moguce je da mu to smeta...
@iDarth jel ti radi zvuk za Facebook push?

Lazar
04-03-2010, 21:55
hehe sad smeta meni :)

probao sam ja jos malopre da ga obrisem i sad imam samo jabukicu :(

sad sledi restore a ne da me mrzi nego......

iDarth
04-03-2010, 21:59
@ReCkA:
Malopre je radio. Sada ga testiram slanjem poruke sam sebi na FB ali ne reaguje (push uopshte).
Takodje sam probao sa vim PushTesterom ali ne dobijam nishta. WTF?!

ReCkA
04-03-2010, 22:20
Meni je u pocetku pravio probleme. Uglavnom zbog mreze...
Posto prima push (uglavnom) kada je iPhone zakljucan, sto znaci da je wi-fi "zaspao", nije mi svaki put radio...
A zvuk mi radi za IM+, a za Facebook i We Rule mi ne radi, vec mi samo iskacu prozori...
To mi je malo cudno! :/

iDarth
04-03-2010, 22:30
Evo sada definitivno ne radi!

ReCkA
04-03-2010, 23:51
To je definitivno do push-a. Ne verujem da može da bude do patch-a, jer kad jednom ubaci sertifikat, nema šta da ne radi...

iDarth
05-03-2010, 00:06
Testiram ga vec neko vreme i nesto nije u redu.

Recimo stigla su mi obavestenja za FB ali posle 15min, kada sam ih vec izbrisao iz inboksa.

ReCkA
05-03-2010, 01:01
Ja cu ovih dana da odradim restore, pa da vidim kada ubacim sertifikate pre instalacije bilo kakve aplikacije, da li radi bolje...

byMaX
05-03-2010, 14:45
Ali ljudi, ne znam kako i zašto imate problema sa Push-om, prvi pushfix je popravio i push i youtube...

djalf
08-03-2010, 01:03
Ja imam prvi Pushfix i radi sve. Samo mislim da trosi bateriju dosta. Da li mogu da stavim Push Doctor na 3.1.2 a da ne zeznem prvi fix ili telefon? Jer ne mogu da uradim restore jer imam samo 3.1.3 ECID :(

Zika
08-03-2010, 15:09
nakon koliko se obnavljaju ovi sertifikati jer ja vec dva dana ne mogu da ubacim ovaj repo iz prvog posta non stop mi prijavljuje did not find repository

Lazar
08-03-2010, 15:47
djalf nemoj da diras ako ti radi... ja kad sam obirisao stari fix vise se nije podigo iphone...

Zika
09-03-2010, 01:26
jel neko uspeo da doda ovaj repo u poslednja dva dana, ja nikako ne mogu :(

Lazar
09-03-2010, 01:29
ja jesam... pre 2 dana ako se to racuna :) tad sam radio restore

Zika
09-03-2010, 01:37
ja danas i juce ceo dan pokusavam i stalno mi izbacuje did not find repository

iDarth
09-03-2010, 01:40
Potrazi na drugim repoima poput:

http://repo.beyouriphone.com
http://sinfuliphonerepo.com

Zika
09-03-2010, 02:46
evo uspeo sam da instaliram sa sinful repoa pa cu videti da li radi

ne radi!!! ne stavlja mi nikakve notifikacije i ako sam sve uradio kao sto pise u prvom postu :(
i kad sam vec ovde koji beejive koristite posto sam ja skinuo neki 3.2 i prijavljuje mi licence key error i ako sam preko udida promenio broj

vlada2907
10-03-2010, 00:02
ja sam instalirao pusc doctor sa beyouripohone repoa, instalacija je prosla ok, rebutovao, ..... U sett. mi se pojavi notifications... e sad ja na primer ukljucim za livescore i za face... u livescoru mi pise da ne moze, a facb za sada ne reaguje..... ukljucio sam wifi i insomniu... pa cu da pratim...
Jedno pitanje, posto je instalacija push doctora prosla ok... jel to znaci da sam dobio sertifikat.....
Da i imam od ranije instaliran push fix.... Ako ne radi push doctor, da li smem da ga uninstaliram... imam firmware 3.1.2....

Zika
10-03-2010, 00:39
ma ovo je ***** ... instalirao sam sto znaci da sam dobio taj sertifikat ali nece da radi isprobavao sa facom i sa nekim push testom i nista dzabe se cimam oko ovoga :(

vlada2907
10-03-2010, 00:43
Upravo tako...... Jedino da sacekamo par sati.... ili vec koliko.... pa da onda probamo....

Zika
10-03-2010, 01:13
pa ja sam sinoc instalirao i dalje nista :(

vlada2907
12-03-2010, 14:33
samo da javim.... Proradio mi je push za notifikacije..... testirao sam sa push test app, radi i odlozeni i trenutni push..... A onda sam testirao na LiveScore app, i tu radi.... Cak i kad je tel u sleep modu.... samo se ukljuci wifi i insomnia i sljaka....

brk-cic
13-03-2010, 14:52
Ja i bez ovog push doctor-a u settingsu imam opciju notifications. Da li to znaci da ne moram da instaliram push doctor? samo da napomenem da mi telefon nije hactivated nego je aktiviran preko i tunesa, a tek posle sam uradio jailbrake.

vlada2907
13-03-2010, 15:27
Imao sam i ja....ali nije mi radilo dok nisam instalirao push doctor... ti proveri ako ti rade ne moras onda instalirati push doctor...

marco
13-03-2010, 23:26
Radi iz prve!

djoole
14-03-2010, 13:50
Meni je radio solidno, ali od kako sam ga instalirao, baterija mi se iscedi za 5-6h, tako da sam batalio to i uradio restore.

priest77
14-03-2010, 15:02
kako da proverim da li mi radi push kako treba, gde da nadjem onaj program za testiranje?

vlada2907
15-03-2010, 01:43
kako da proverim da li mi radi push kako treba, gde da nadjem onaj program za testiranje?
...Install0us
pa na Apptrackr...

priest77
15-03-2010, 19:20
hvala nasao sam, zove se iPush Test i sve radi kako treba :)

kriket
16-03-2010, 13:59
Inače Push ne radi preko WiFi, samo preko 3G. Znači oni koji imaju uključen Push a isklj 3G ili nije upisan access point, neće im raditi. Osim možda ako izvade SIM karticu, što ne vidim svrhu.

Ne vredi vam da enablujete push ako ne enablujete data protok preko 3G mreže. Samo će vam curiti baterija jer će telefon stalno pokušavati da se kači na 3G bezuspešno (zato se onom korisniku baterija brzo trošila). Wi-Fi u ovo slučaju ne pomaže, mada Apple tvrdi da kao radi.

I ne, stari Push Fix nije sređivao Push već samo YouTube, jer je dodeljivao neki random ID koji nije bio jedinstven.

Push Doctor prikuplja jedinstvene ID preko app-a Push Donor koji instaliraju oni koji imaju legalno aktivirane Ajfonove, pa pomoću tog programa generišu jedinstvene ID-eve.

Program za testiranje push-a, najjednostavniji je iPusher, sa App Store.

Zika
16-03-2010, 19:27
evo danas mi je napokon proradio push :D skinuo sam ga sa sinful repoa :D i radi odlicno :)

priest77
16-03-2010, 21:52
Inače Push ne radi preko WiFi, samo preko 3G. Znači oni koji imaju uključen Push a isklj 3G ili nije upisan access point, neće im raditi. Osim možda ako izvade SIM karticu, što ne vidim svrhu.


Meni preko WiFi-a radi, 3G mi je iskljucen u SBSettings:

http://e.imagehost.org/0785/IMG_0016.png

kriket
17-03-2010, 03:01
Isključen ti je 3G ali nije EDGE ili GPRS. Probaj da izbrišeš Access Point pa probaj onda, baš me zanima da li će ti onda raditi.

iDarth
17-03-2010, 03:26
Ne znam za vas, ali meni push ne radi kako treba. Da - radi bolje nego ranije u smislu shto mi stizu moja obavestenja a ne tudja. Ali stizu sa zakasnjenjem od nekoliko sati ili dana (ako uopste stignu).

iPusher zaglavi na "Please wait...".

priest77
17-03-2010, 10:57
Isključen ti je 3G ali nije EDGE ili GPRS. Probaj da izbrišeš Access Point pa probaj onda, baš me zanima da li će ti onda raditi.

Meni i dalje radi push preko WiFi.
Prvo sam dodao jos jedno slovo u APN, a posle sam obrisao skroz onaj "gprswap" iz APN-a i push radi bez problema kada sam konektovan na WiFi.
SBSettigs meni lepo blokira internet jer kada je u njemu iskljucen wifi, 3G i EDGE, ne radi mi push . Izgleda da kada iskljucujem EDGE on iskljucuje i GPRS.

kriket
17-03-2010, 12:53
Da, provalio sam u čemu je stvar. Samo još ne znam kako to da rešim.

Naime kada disejblujem protok preko mobilne mreže, "nešto" u iPhoneu mu dodeli Data IP adresu 172.30.x.x. Pogleda sam na whois i to je privatni opseg, isto kao i 192.168 itd.

E onda Push pokušava preko te fiktivne data ip adrese da dobije push ali naravno ne može. U kratkom razmaku kada isključim Acc point a on još ne uzme ovu drugu adresu, push radi preko Wi Fi. E sad samo treba da vidim zašto mi fon uzima tu adresu, tj ko je za to kriv :)

http://img716.imageshack.us/img716/720/img0006z.png http://img715.imageshack.us/img715/9466/img0007x.png

James
25-05-2010, 13:21
Cao drugari,

instalirao sam Push doctor, resetovao telefon. Nakon toga sam instalirao IPusher i on mi je potvrdio da rade push notifikacije, medjutim emailovi mi ne stizu. Imam podesen GMAIL i custom IMAP server od provajdera, ukljucen mi je push na emailovima ali nista ne stize, bilo da sam na WiFi-u ili na 3G. Ako udjem u email on odmah uradi sinhronizaciju.

Da li neko ima ideju?

James
25-05-2010, 14:35
Uspeo sam da podesim GMail, ali IMAP server od provajdera definitvno ne radi. Da li zna neko kako da podesim obican IMAP account da radi na pushu (Bez MS exchange servera)

rodja08
30-06-2010, 13:28
Vec dva dana proveravam stanje certificata na sajtu http://www.cmdshft.ipwn.me/blog/?p=481 NERV repo-a i non stop je stanje 0 a ispod toga pise DONATE . Da li to znaci da nece biti certificata dok ne ubacimo koju donaciju i da li postoji drugi nacin da se omoguce pusf notifikacije? Izludeh pokusavajuci X(

andreas
14-08-2010, 22:01
Moze li neko da mi kaze postoji li neki krekovan gmail program za push notifikaciju koji radi pod iOS4?
Ovako je potpuno bez veze da mi notifikacija radi, a da nemam program za mail...