PDA

View Full Version : Macbook air



milan64586
25-02-2010, 21:56
Ne znam da li sam pogodio pravo mesto da ovo pitam, pa se izvinjavam ako nisam. Dakle interesuje me, posto planiram da uzmem neki macbook, a nikada pre nisam koristio ni jedan mac, da li se isplati uzimati polovan macbook air i koliko realno para vredi jedan ovakav:

MacBook Air 13.3'', Core2Duo 1.6ghz, 2GB ram, 80GB HDD

djalfirevic
27-02-2010, 16:41
700e je sasvim OK cena.

iJova
27-02-2010, 16:52
ja bi radije uzeo polovan MB pro 13", kosta isto, a bolji je 17x od Aira :)

kocka90
27-02-2010, 17:06
eh kad bi gledali sta je bolje, za tih 700e uzmes toshiba laptop koji jede malu decu, ali kad gledas da kupis mac, gledas sta ti se vise svidja... :)

Lazar
27-02-2010, 18:19
hehe ili jos bolje uzmes acer posto i toshiba naplacuje ime :)

Godzilla
27-02-2010, 20:07
Spamujemo temu za dzabe,ali za 700e mozes da uzmes lepo Acer koji je Laza rekao,i jos posle kad ga upalis toliko se uplasis da ne mozes da zaspis :D

Jer,realno,700e za nesto od 1,6 ghz mi je jako puno!

byMaX
28-02-2010, 19:22
a 500 evra za nesto (iPhone 3GS) na samo 600 MHz nije puno? :)
pusti priču...

doduše, ja mogu da nabavim Air dosta povoljnije, ali nema veze, nije ni 700 mnogo bezobrazna cena...

iJova
28-02-2010, 20:54
Spamujemo temu za dzabe,ali za 700e mozes da uzmes lepo Acer koji je Laza rekao,i jos posle kad ga upalis toliko se uplasis da ne mozes da zaspis :D

Jer,realno,700e za nesto od 1,6 ghz mi je jako puno!

Mozda, ali Mac je Mac, a acer je acer.. pa sad ti vidi :)

Godzilla
28-02-2010, 20:59
Ma ok je to,Mac jeste Mac i gotivim ja apple najvise!
Ali kad bih ti prosao sa nekim Acerom pored Mac-a,od straha bi mu dugmici poispadali :D
Realno za te pare moze da se uzme mnogo bolji racunar!
A ovako ko nije gamer i ne trazi zahtevno nesto,bolje je da ulozi 700e u Mac nego u nesto drugo!

Lazar
28-02-2010, 21:01
ja da ocu da kupim brendiran racunar uzeo bih alienware :)

Godzilla
28-02-2010, 21:05
Nisam cuo za tu firmu,ali kad sam sad pogledao slike na Google shvatio sam otkud mu taj naziv :D
Ja bih uzeo Dell,meni je to cool firma,i bas mi je pouzdana,kvalitetna...nzm :D

iJova
28-02-2010, 21:38
ja vec imam moju malu Mac-u, i obozavam je :D

Karamunjos
02-08-2010, 10:30
Mac je zver medju lap-topovima, i to sto kosta puno uopste ne znaci da puno i ne daje. Vredi svaku paru odgovorno mogu da tvrdim posto sam testirao razne stvari na msi, toshiba, acer, hp i na svom MacBoook-u, svi racunari su bili priblizno iste konfiguracije i mac ih je pojeo za dorucak. Pravu sliku u odnosu kvalitet,brzina cena mozete videti tek kad stavite dva racunara jedan pored drugog. Imam servis pa mogu da se zezam sa tim stvarima dolazi mi svasta. Uglavnom ko god da kupi mac nece se zeznuti pricam iz iskustva.

tyrant
02-08-2010, 23:35
Ne znam da li sam pogodio pravo mesto da ovo pitam, pa se izvinjavam ako nisam. Dakle interesuje me, posto planiram da uzmem neki macbook, a nikada pre nisam koristio ni jedan mac, da li se isplati uzimati polovan macbook air i koliko realno para vredi jedan ovakav:

MacBook Air 13.3'', Core2Duo 1.6ghz, 2GB ram, 80GB HDD

nemoj da uzimas air pokajaces se imao ga davno,taj prvi model ima problem sa grejanjem i isklucivanjem iz programa i sa neta.....

ako mozes da priustis uzmi bar 1.8 i sa nvidia 9400 grafikom...ili jace od air palete...

a ako si pametan za male pare mozes naci stariji macbook iz istog godista kao i prvi air ,samo koji sljaka odlicno i lepo izgleda...jedino nemas full multitouch ali sad je apple i to resio lepo uzmi novi trackpad koji se prodaje odvojeno i imas sve.....

onaj sa x3100 grafikom i 2.4 procesorom.....za 5 glava gore dole koji evro...

MegaSkot
05-08-2010, 01:40
mogu da tvrdim posto sam testirao razne stvari na msi, toshiba, acer, hp i na svom MacBoook-u, svi racunari su bili priblizno iste konfiguracije i mac ih je pojeo za dorucak.

Slažem se za kvalitet, tu nema dileme. No, teško koji od tih lapova da je koštao kao MacBook, zar ne?
Drugo, najveći problem između PC-a i Apple uređaja je bio način testiranja tj. poređenja performansi ali vidim da si ti to uspeo, verovatno štopericom? xD

komsa
05-08-2010, 08:05
...kad ste vec zagazili u off da i ja prozborim koju.......sa mac-om nemam iskustva ni ich ali sa windozama u laptopovima.......spominjete acer-a,dell-a.....niko asus-a nije spomenuo a asus je mama u svakoj klasi,postavlja nove standarde i najvise nudi za ulozene pare.......cak mislim da medju retkima cak i "kod nas"dobijate garanciju na 2 godine bez ikakve doplate.......:):):)

Karamunjos
05-08-2010, 10:03
Nema razloga koristiti stopericu kad se golim okom vidi he he he. Testirao sam svoju aplikaciju koja poprilicno kompleksna i dosao sam do odredjenih zakljucaka u sustini to mi je i bilo bitno, a ovako i slep moze da vidi da se mac brze pali odnosno podize sistem, brze pokrece aplikacije, i da sve leti na njemu.

Karamunjos
05-08-2010, 10:08
...kad ste vec zagazili u off da i ja prozborim koju.......sa mac-om nemam iskustva ni ich ali sa windozama u laptopovima.......spominjete acer-a,dell-a.....niko asus-a nije spomenuo a asus je mama u svakoj klasi,postavlja nove standarde i najvise nudi za ulozene pare.......cak mislim da medju retkima cak i "kod nas"dobijate garanciju na 2 godine bez ikakve doplate.......:):):)


Druze na msi lap-topovima imas 3 godine garancije i popravku u roku od 72 sata od momenta pristizanja u servis, u slucaju da ga ne poprave daju ti nov.

P.S. ne kazem da je Asus los ali hteo sam samo da napomenem da je trenutno MSI kod nas najbolji sto se tice garancije.

komsa
05-08-2010, 11:19
....MSI ? no comment i ovako smo vec u off-u :)

MegaSkot
05-08-2010, 20:15
Druze na msi lap-topovima imas 3 godine garancije i popravku u roku od 72 sata od momenta pristizanja u servis, u slucaju da ga ne poprave daju ti nov.


Ne zbunjuj ljude: 72 RADNA SATA. To je velika razlika. Pošto jedan radni dan ima 8 sati, to je minimum 9 dana. Čisto kao info, onima koji ne znaju šta znači "72 sata".

Karamunjos
06-08-2010, 12:37
Ne zbunjuj ljude: 72 RADNA SATA. To je velika razlika. Pošto jedan radni dan ima 8 sati, to je minimum 9 dana. Čisto kao info, onima koji ne znaju šta znači "72 sata".



E mnogo ti fala MegaSkote mislim da bi sad trebalo da bude svima jasno koliko jedan radni dan ima sati i tako dalje :eyebrows: