PDA

View Full Version : Windows 7 VAŽNO!!! Aktivacija



siklosi
24-02-2010, 16:04
Microsoft je izbacio zakrpu koja bi trebalo da detektuje i deaktivira piratski aktivirane Windows-e 7.

http://www.transpapers.com/windows7.jpg

Update je KB971033 ali je sam naziv malo zamaskiran pa ne kaže ništa konkretno... obratite pažnju na "Update for Windows 7" u nazivu

zixY
24-02-2010, 18:03
Kod mene se to nije pojavilo, i ne mora :D Redovno radim update, ali toga nema :D Mada pojavice se kad tad...

Lazar
24-02-2010, 18:12
neka meni nije potreban :)

Koren
24-02-2010, 20:19
Ah... Po prvi put mogu komotno da ga skinem i da mi MS pljune pod prozor :D Ziveli studentski dani! Ziveo besplatan softver! :D

PozZ

Lazar
24-02-2010, 20:23
mene je cak mrzelo da skinem x64 za studente... imao sam 32 bitni skinut ali kad mi trebao x64 naso sam neki u firmi i ubacio :)

ja ne radim uvek update tako da mi nije problem :)

Koren
24-02-2010, 20:27
Mogao si u taj firmin samo da ubacis studentski kljuc i sve bi sljakalo :)

kocka90
24-02-2010, 20:27
dok sam student nema brige o tome :D ...a ni posle, kad predjem na MAC :D

Lazar
24-02-2010, 20:28
pa i to je tacno :) zaboravio sam da moze samo kljuc da se uzme :)

Koren
24-02-2010, 20:32
Lazar 3k :)

Respect...

Rakic90
26-02-2010, 02:25
A kakav je to studentski kljuc?

Koren
26-02-2010, 11:32
90% fakulteta ima saradnju sa Microsoftom i samim tim pristup besplatnom softveru. U piutanju apsolutno sve sto MS ima osim Office paketa jer im je on najkomercijalniji. Tako da mozes da uzmes kljuceve za XP, Vistu a sada i win7 professional.

Ne znam na kom si fakultetu, ali raspitaj se da li toga ima kod vas. Ako nemas na fakultetu, mozes da se prijavis na seldecoj lokaciji da si student
https://www.dreamspark.com/ pa odatle da skines. Mislim da ti kao potvrda da si student treba ISIC kartica (International Student Identity Card), mislim da se vadi negde u beogradskoj ulici,

PozZ

Dexxy
26-02-2010, 16:13
Ne radi ovaj link....

POzz

bkns
26-02-2010, 16:15
ljudi ja drzim update na OFF, da ga ostavim tako ili da ga upalim???

maaxiimus06
26-02-2010, 16:35
mene je jos Vista naterala da mi je off update,i sada na crack 7-ici mi je off...
nemam nikakvih problema...

Koren
26-02-2010, 17:06
@Dexxy ne znam sta da ti kazem, meni radi link.

Ljudi trebate da imate u vidu, da danas zbog brzine izdavanja novih verzija operativnih sistema i drugih programa, uglavnom se ide na 80-20 nacin projektovanja i razvoja softvera. To znaci da je softver u trenutku stupanja na trziste 80% zavrsen a da ce onih 20% biti doradjeno, dodato naknadno. Tu se ne misli samo na nove funkcionalnosti, vec i na peglanje koda i slicnih detalja koji se uoce u radu. Tako da se tih 20% dodaje kroz Service pack-ove i update-ove u slucaju windows-a.
Zasto se to radi?
Jednostavno kada bi proizvodjaci cekali da proizvod (windows) bude finalno zavrsen, proslo bi previse vremena i bili bu u velikim gubicima. Ovako pokusavaju da uvek hvataju korak sa vremenom.

Tako da je moj savet da vam update bude ukljucen. Naravno to ne znaci da treba svi da kupe original, nego samo nadjite kvalitetan krek i cuvajte se ovih update-ova sa pocetka teme. Ja sam to radio na XPu i nikad problema nisam imao.

PozZ

kocka90
26-02-2010, 17:06
Ne radi ovaj link....

POzz

radi, samo malo duze ucitava...

1024
26-02-2010, 19:18
Za one koji su zainteresovani za bezbednost svojih racunara, informacija da u Windows koji nema radjen update moze da se upadne za deset sekundi. I to u najbukvalnijem smislu "upadne" i u najbukvalnijem smislu "10 sekundi". Tako da, ako ste u mogucnosti, drzite Windows Update na "on" :)

I naravno: ako imate legalan Windows, onda necete morati da brinete o "problematicnim" update-ovima.

Takodje, (pre nego sto neko pocne da mi prebacuje za "moralne price"), +1 za "ziveo MSDNAA".

iMorris
26-02-2010, 19:22
Bas to MSDN ;)
Samo Office ne daju...mada, malo li je :)

CJay
26-02-2010, 19:34
najjednostavnija metoda je ostaviti da te pita win kad i koji update hoces da skine...izlista koje mozes i ako je medju njima ovaj iz prvog posta, samo ga odstikliras i miran si...bar ja tako radim, posto ne studiram i nemam para za originalni :P :D

iMorris
26-02-2010, 19:37
Jeste to jako jednostavno ali mahinalno ces otici update(all) :)

kocka90
26-02-2010, 19:43
zato instalirate MAC OS i ne brinete :D

1024
26-02-2010, 19:45
Onaj gore update je specificno za x64 verziju. 32bitna verzija update-a mozda ima drugaciju oznaku... cisto informativno :)

CJay
26-02-2010, 20:56
yup, zamijetih :) zato i napisah, ja tu i koristim :)

EDIT : Dajte neki link za aktivator koji radi (ako postoji takav)...ortak svukao update i sad ga smara...ja ga upozorio, ali on obratio paznju na naziv za ovaj za 64 a ne 32 i ode...kaze imas 22 dana fore :) jurcao po kojekakvim forumima, ali nista pametno nema...

Marko93
28-02-2010, 14:15
Evo ako nekom treba, ovde ima da se skine trenutno najbolji i najnoviji aktivator za Win7, imate linkove u dnu prvog posta:
http://forums.mydigitallife.info/showthread.php?t=8632

joksa
28-02-2010, 17:30
Moj je nakon instalacije bio aktiviran, radi update a install je star 2 meseca.

CJay
28-02-2010, 19:16
meni isto tako...instaliran je cim se pojavio, neka preactivated verzija sa warez bb-a...radi kao sat!

fanste
12-04-2010, 11:07
Kakva je razlika izmedju originalnog i dobro aktivira,nog (krekovanog) Windows-a Win 7 x64 npr.? Ja sam student i imam mogucnost da uzmem Windows 7 Professional, ali koristim Ultimate sa aktivatorom, ne vidim razloga da stavljam original kad mi je sve crack od programa na njemu... :D

joksa
12-04-2010, 11:26
Nikakva razlika, ako je original to znaci da si samo pomogao rstu jedne Ultra internacionalno
megalomansko prebogatu korporaciju. Ostalo su sitnice.

Koren
12-04-2010, 11:30
Kao sto rece joksa, u radu nikakve. Jedino sto ne moras da strepis da li ces pokupiti neki update koji ce ti zeznuti crack.

PozZ

1024
12-04-2010, 11:50
@joksa: Kako im je pomogao ako je uzeo besplatan Windows od fakulteta? Druga stvar, to sto su oni "bogati" im nije palo sa neba, vec su se ljudi namucili da dodju dotle dokle su dosli. Sve ostalo je hater-stvo.

Tu je i moralni momenat, nesto sto nasi ljudi najcesce nemaju. Cinjenica da mozes da koristis legalan softver, i jos besplatno, je veoma dobra, i malo bi glupo bilo koristiti piratski softver u takvom slucaju. Sem toga, (malo poznata stvar :) ), jednom kad uzmes taj Professional sa fakulteta, na disku mozes da nadjes kljuceve za sve ostale verzije, ukljucujuci i Ultimate ako je bas hoces. Mada neke prakticne razlike i nema.

Na kraju krajeva, ako legalni Windows pukne, imas pravo da zoves tehnicku podrsku :D

fanste
12-04-2010, 18:18
Pa tako sam i mislio, hvala vam sto me podržavate u odluci... :D

E sad, recimo jednog lepog dana kupim Mac :).. I razumem ja to nema Mac viruse ( ne rade ovi s Windowsa virusi ništa Mac-u).. I naravno poželim CS4 Adobe paket, 3D Studio Max i MacOffice.. Skinem sa nekog servera onu bolju ( crackovanu) verziju svakog od ovih programa ( za Mac naravno) i sta onda to znači?
1. Ja instaliram ovakav softver bez bojazni od ikakvih virusa?
2. Da li sam ja evidentiran kao "nesavestan" korisnik Mac-a?
3*. Da li uopste postoji u Srbiji zakon da se za personalnu upotrebu ne sme koristiti ilegalan softver? :)

1024
12-04-2010, 19:32
Moguce je da zakon postoji, ali niko nema pravo da te proverava :D Pogotovo ako ga ne koristis za ista komercijalno.

Nego, malo si mi konfuzan sa pricom o virusima. Za Mac ima virusa, znas? :) Jes' da ih ima samo par, ali hej, i Mac drzi samo par procenata trzista. Ali mislim da je odgovor na tvoje pitanje da "u krekovanom softveru za Mac imas manju ili jednaku sansu da naidjes na viruse u odnosu na krekovan softver za Windows" :)

A sta podrazumevas pod "evidentiranjem"? Mislis da te kompjuter spijunira? To niko ne moze da ti odgovori, osim mozda Steve Jobs i programeri OSX-a :)

fanste
12-04-2010, 19:55
Pa to, spijunaza :D Odlični saveti, to sam želeo da čujem! :) I love Windows 7! :) Inače ranije na XP-u i da kažeš da je bilo problema oko iTunes-a, tipa ugasim iTunes a on ostane u Task Manager-u, onaj .exe... I tako posle sve baguje, a da ga gasim preko Task Managera onako da hažem "hard" nisam baš uživao...
Sve je to prošlost, Windows 7 x64 + iTunes x64 = Savršeni spoj
Počeo sam da slušam muziku iz iTunes-a na kompu, nema Winampa to govori sve :D

1024
12-04-2010, 20:36
Winamp mi se nikad nije svidjao :S

Ranije (pod XP-om) sam koristio jedan stari plejer koji se zvao Sonique. Bio je mali i brz, sta ces vise :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Sonique_(media_player)

Pod Windows 7 taj plejer "provereno ne radi" ( :( ), tako da ni nisam pokusavao da trazim alternativu, jednostavno koristim Windows Meda Player. Svidja mi se da su ga konacno ubrzali i smanjili (barem kad klikces direktno na pesmu). A iTunes mi je previse glomazan :)

OzzY
12-04-2010, 21:20
"Winamp mi se nikad nije svidjao :S" Jej! Sad nas je dvojca! LOL!

Nego, kad smo kod plejera, ja koristim VLC - redovni update-i i NE koristi windows kodeke (jer ima svoje) pa su sanse da ce OS da ti se sj*be vremenom (desava se, ako ga intenzivno koristis = ceste instalacije i deinstalacije).

Jel neko imao problema sa iTunes-om, meni ponekad kad slusam ziku preko njega komp pocne da zabada (imam g*vno na 1.4 GHz i Ati radeon 9250 :smrc:) - ne da secka vec se sve zamrze sem kursora i hard restart je jedino resenje?

fanste
13-04-2010, 23:53
http://www.isrbija.net/picture.php?albumid=18&pictureid=32

Evo izašao neki novi za april, šta odavde potkačiti, sve? :)