PDA

View Full Version : New Countries Added to the App Store - opet nema Srbije?



djalf
19-02-2010, 20:10
Apple has informed developers that 13 new countries have been added to the App Store

You can now distribute your apps to more customers with the addition of App Store support in Armenia, Botswana, Bulgaria, Jordan, Kenya, Macedonia, Madagascar, Mali, Mauritius, Niger, Senegal, Tunisia, and Uganda. Log in to iTunes Connect to view and update the countries where your applications are available.


http://www.iclarified.com/images/news/7782/27637/27637-500.png (http://www.iclarified.com/images/news/7782/27637/27637.png)

Sharky
19-02-2010, 22:06
Braca Bugari opet pre nas :)

joksa
19-02-2010, 22:15
Ma samo opusteno :-)

LDV20
19-02-2010, 23:08
Oduzmite sa onog spiska gore Bugarsku i Tunis i shvaticete kojiko smo mi jadna zemlja.
Apple jednostavno nije zainteresovan za nase trziste i potpuno ih razumem.

Jadni smo i nikakvi!

.stefan
19-02-2010, 23:17
samo ne znam koliko njih u Ugandi ima iPhone??!

ma koj ce nam bre....niko od nas ga sigurno ne bi kupio kod operatera da nas deru!a za otkljucavanje i sve to cemo se snaci uvek!

djalf
20-02-2010, 00:11
Ja bi ga uzeo na pretplatu ako bi imao razumnu cenu a ne kao ovi telefoni sad (HTC, Nokia itd).
App store nam ne koristi jer je stepen piraterije veliki ali i to ce se promeniti uskoro.

.stefan
20-02-2010, 02:05
ma de da ima razumnu cenu,nemoj da se zanosis!i ako bude bice jos gore cene nego za telefone koje si pomenuo!

a sto se tice piraterije,nikad se stvari nece promeniti sto je dobro!:D
dok je aplikacija bice i krekova!a ko hoce da kupi aplikacije,samo izvolte!

djalf
20-02-2010, 10:00
Nisi u pravu sto se tice piraterije, znam licno. Prosle godine provere legalnosti softvera su bile samo 15%, ove godine ce biti bar 50%! Posto imam radnju za prodaju i servis racunara, veoma sam ugrozen jer ljudima dizem piratski softver. Vec gledam alternative u vidu Ubuntu linux-a jer ne zelim da idem u zatvor za male pare ;)

.stefan
20-02-2010, 13:34
Pa drugo je to sto ti imas radnju i fakticki distribuiras ljudima piratski softver!sasvim druga stvar je kad ti kod kuce instaliras sebi piratski windows,nece tebi niko da upada u kucu i da te hapsi!

Nismo se dobro razumeli,mi na iPhonu nemamo piratski softver,jednostavno smo uradili jailbreak kao i milioni ljudi sirom sveta,a to apple smatra nelegalnim!druga stvar,ko moze tebi uci u trag,i zasto bi, sto si instalirao krekovanu aplikaciju na svoj telefon??

Sta sad treba,da se svi u srbiji uhapse i oduzme im se iphone,zato sto nema appstora u srbiji?

Ne mozes da poredis to sto ti pricas sa iphonom,jednostavno nije poredivo!

igne
20-02-2010, 13:58
djalfi ne znam odakle si ti ali npr kod mene u subotici je odavno rigorozna kontrola u servisima, vise niko ne sme ni da prihvati ako mu neko zatrazi instalaciju piratskih os-a a kamoli da ti javno ponudi.. eventualno ako te dobro poznaje, mozda si mu stalna musterija ili slicno ali da dojes onako "dobar dan, meni reba win 7 ali pirat" na to ce ti samo reci "zao mi je ali takve stvari su zakonom zabranjene i mi to ne radimo, mozete kod nas kupiti samo legani operativni sistem".. ovako ce ti se obratiti u 90% slucajeva, eventualno kazem ako te dobro poznaje mozda ti i nesto odradi.. moj tast je knjigovodja i na svih 12 racunara ima legalni xp jer su kontrole rigorozne, koristi open office i free avg verzije antivirusa jer zamisli kada bi covek sve trebao da plati uz programera koji mu naplacuje 9000 din svaki mesec za odrzavanje a pojavi se samo po potrebi.. znaci kazem ne znam kako je kod tebe ali u subotici je odavno kontrola rigorozna..

Sharky
20-02-2010, 14:15
Prva stvar jb iphona, hehe pa ja sam dao pare za njega i ako hocu mogu i o zid da ga olupam, to je moja svojina i mogu da radim sa njime sta hocu.
Krekovane app, to je vec prekrsaj ali ima nas previse i nemogu nam nista :)
sto se tice piratskih os-a, ne brinite se za to, microsoft je vec dovoljno zaradio na firmama koje imaju oreginale windowsa i officea, tako da im i ne stete mnogo nase kucne varijante piratskih os-a. Samo kod mene u firmi imamo najmanje 20 racunara, na svakom legalni win, office i kaspersky.
Zakljucak: ako bi hapsili svakoga ko ima piratski softver, morali bi jos puno zatvora da naprave. Neka nadju drugi nacin za borbu protiv piraterije, kao sto su nasli ljudi koji su napravili film Avatar, koliko nas ga je skinulo sa neta a koliko je reklo, ma ipak je dozivljaj gledati ga u 3D varijanti sa svim efektima u bioskopu