PDA

View Full Version : Stize konkurencija App Store-u?



djalf
15-02-2010, 11:34
Major Carriers Collaborate to Launch New App Store Rival


A dozen of the world's leading mobile phone operators have formed an alliance to rival the App Store, according to a Times Online report.

Orange, Telefonica, AT&T and nine others are set to announce an open technology platform designed to deliver applications to mobile phone users.

The announcement will be made tomorrow at the Mobile World Congress in Barcelona and is said to have support from Sony Ericsson, Samsung, and LG.

The Times says Vodafone has yet to commit to the new alliance. It is collaboring with Verizon Wireless, China Mobile and Softbank of Japan to create a common technology standard.


http://www.iclarified.com/images/news/7688/27308/27308-500.png (http://www.iclarified.com/images/news/7688/27308/27308.png)

iperza
15-02-2010, 11:56
Dzaba im to kad su u zaostatku par godina u iskustvu, i jos par miliona aplikacija! :D

djalf
15-02-2010, 12:03
E i ti ga pretera, koji sam milioni kad je 140 hiljada bilo 27 januara?
Jeste da je tesko, ali sad se udruzuju veliki, i dobro je da ima konkurencije, za nas kupce ;)

iperza
15-02-2010, 12:24
Pomesao sam sa brojem skinutih aplikacija! :) toga je skoro bilo 10 miliona, zar ne? :)
Ma Cydia je najbolja sto se mene tice! Tamo je sve dzabe! :D

A ja koliko kontam, ovo nece biti dostupno za iphone nego samo za ove marke telefona koji su potvrdili?

nemanja22
15-02-2010, 13:11
Toga je bilo skoro tri milijarde :)
U Cydia-i nije sve dzabe :)
Prvenstevno ovo ce biti dostupno samo onim telefonima koji budu podrzavali download i sa drugih prodavnica, sto iPhone-u trenutno nije omoguceno. ( naravno, ne racunajuci installous i sl.)

iperza
15-02-2010, 13:23
Pa nije sve dzabe, ali sam ja do sad sve sto mi je trebalo, ukljucujuci i stvari koje se placaju, nasao za dzabe! :)
Ma i da bude bilo ovo za iphone, ne verujem da ce moci da nadmasi appstore!

1024
15-02-2010, 14:34
Ovo nece da bude za iPhone (mislim, logicno). Ideja je u tome da se konkurencija udruzi i napravi neki standard za aplikacije. To u sustini podrzavam (slicno kao ona prica o standardnom punjacu za sve mobilne telefone, i to podrzavam, ali opet iPhone se ne racuna, tako da nije mnogo bitno)

Inace, ja ovo ne vidim kao "konkurenciju" AppStore-u. Videli su da je dobro, pa pozajmili ideju (to se barem Apple-u stalno dogadja)

djalf
15-02-2010, 16:33
Svako gleda da zaradi a kad vec ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi ;)