PDA

View Full Version : Adobe got 7 million iPhone and iPod touch download requests for Flash in December



djalf
10-02-2010, 19:08
Adobe got 7 million iPhone and iPod touch download requests for Flash in December

A touch of history might be appropriate here. Back in March 2008, Adobe CEO Shantanu Narayen proudly proclaimed that his team was about to start coding a Flash player for the iPhone, only for his company to promptly backtrack on those words a day later. Then, about this time last year, Apple and Adobe again announced that they were collectively working on putting the ubiquitous format on Cupertino's mobile devices, but you won't be surprised to hear that hasn't born any fruit yet either. In fact, relations seem to have grown a lot frostier thanks to the iPad's Flash-less introduction, and an escalating war of passive aggressiveSteve Jobs calling Adobe lazy. Lazy or otherwise, Adobe is keeping track of its download stats, and it's taken the chance to boast that it received a cool 7 million download requests for Flash player from iPhone and iPod touch devices during December. We're hardly shocked by this number, but it seems to illustrate well the fact that so long as the two heavyweights continue playing an increasingly complacent form of hardball with one another, the only winners will be their competition.

Izvor:

http://www.engadget.com/2010/02/10/adobe-got-7-million-iphone-and-ipod-touch-download-requests-for/Da li ce se Apple smilovati i dati nam Flash?

torla
10-02-2010, 19:41
ole ole oleeeeee

bkns
10-02-2010, 19:48
ma nema nista od ovoga! :(

djalf
10-02-2010, 21:10
Pa ne bih bas rekao, koliko cujem, Android dobija podrsku za Flash ako je vec i nema a on je najveca konkurencija iPhone OS-u. iPad nece preziveti bez Flash-a ;)

torla
11-02-2010, 00:48
applevci su su.ci al i nikad nebi uveli sto se njih tice glanceri volim sto ih natjera konkurencija i nikad nece prezaliti ako uvedu flash. a sigurno ce im se idraziti na prodaju.

djalf
11-02-2010, 00:59
Plase se da ne izgube prodaju aplikacija i muzike jer ima puno sajtova koji rade kroz Flash kao sto je beatport.com na primer za elektronsku muziku koju ja pratim.

torla
11-02-2010, 01:19
mozda bi izgubili na aplikacijama ali bi dobili na prodaji hardvera.

uspirit
11-02-2010, 02:12
Nema sanse da dozvole flash,ako to urade mogu da se slikaju sa njihovim appstorom...dobar deo igrica sto sam igrao su flash konverzije,cak postoje neki sajtovi koji se bave time,ali se naslucuje fail jer ti moras da posaljes igricu to jest link plus autorska prava,onda neki baja treba da se smiluje da odluci da li ce biti popularna ili ne da bi se tek za 2 ili 3 meseca pojavila u appstore-u...kao sto je slucaj sa mylilbastard i ostalim fail konvertovanim flash igricama..;(

1024
11-02-2010, 16:14
mozda bi izgubili na aplikacijama ali bi dobili na prodaji hardvera.

Pitanje koliko. Ionako izvestaju kazu da Apple ne moze da napravi dovoljno iPhone-ova koliko se prodaju.

Sem toga, Apple vise zaradjuje na AppStore-u (+iTunes) nego na hardveru. (iako mozda cudno zvuci, ja tako mislim)

Flash ne samo da bi doveo do pada u prodaji, nego i do pada u cenzuri sadrzaja, a Steve ni to ne zeli da dopusti :D

djalf
11-02-2010, 16:30
Pa ja vidim sledeci scenario, Opera izadje bez Flash podrske a ona posle dodje kroz Cydia-u kao plugin jer Opera kao i IE i Firefox imaju Flash podrsku. Brine me samo to sto je ovo Opera Mini a ne full.

1024
11-02-2010, 18:07
Da je lako napraviti Flash plugin, on bi se do sad pojavio i za Mobile Safari.
Ne bih se ja toliko uzdao u iOperu. A to sto Opera za PC ima Flash podrsku nista ne znaci ovoj Mini varijanti.