PDA

View Full Version : Delovi iPhona 4G kruze internetom



iDarth
09-02-2010, 02:18
http://img710.imageshack.us/img710/5757/iohone4g2.jpg

Ovo je slika na kojoj iz iResQ servisa tvrde da je iPhone 4G. Nekoliko interesantnih stvari se istice:

-LCD je fabricki zalepljen za digitizer sto je u slicnosti sa iPhonom 2G sto znaci da ce cena zamene biti znatno veca zbog potrebe za menjanjem vise delova za razliku og 3G i 3GS
-Prednja strana je za oko 0.5cm duza nego kod prethodnika
-Iznad zvucnika se nalazi reflektujuca povrsina koja je verovatno mesto za senzor za blizinu, sto je novo mesto u odnosu na prethodnike

Mnogi se nadaju drasticnijoj promeni dizajna kod novog telefona. Stiv Džobs je obecao A+ apgrejd. Ovo slike naravno mogu da ispadnu lazne kao sto smo se uverili ranije.

djalf
09-02-2010, 11:27
Naravno da ce da budu lazne. Da li ste videli HTC HD2? Koliki je ekran i kolika je rezolucija?
http://i48.tinypic.com/a089br.jpg
Apple ce morati da uradi nesto slicno ako zeli da bude konkurentan, sad ne kazem da mora da ima bas onoliki ekran (veliko je to za dzep), rezolucija je 800x480 (bar 600x400 bih voleo na iPhone-u).
Kvalitet zvuka treba odrzati uz nesto jaci zvucnik (zvuk razgovora je najveca mana kod HTC-a).
Sve ostalo ne dirati ;)

byMaX
09-02-2010, 20:51
ekran će sigurno imati 480p rezoluciju, 800 x 480 ili nešto slično (visina može biti i 720, 760 itd.), a CPU će biti Cortex A9, koji ide u iPad tako da će 4.0 softver verovatno moći da podrži i apps koje se pišu za iPad, mada kapiram da za iPhone neće biti iWork-a jer bi iPad izgubio na atraktivnosti. Šta znam...

igne
09-02-2010, 21:17
sta god da bude odusevice nas sigurno :D meni se generalno od 2g do 3gs svidjaju oba modela i nemam zamerku, stabilan, pouzdan, kvalitetan i nista drugo ne zahtevam, imam telefon koji je u neku ruku jedinstven i svi ga zele, mnogi ga nemaju, oni koji ga imaju njemu se klanjaju, a oni koji ga kritikuju ustvari su ona strana korisnika koja ne voli nesto bolje od onoga sto oni koriste i zato ga kritikuju a u podsvesti bi ga zeleli posedovati :) to je iPhone ;)

djalf
09-02-2010, 22:05
Vala lepo receno igne ;)

iJova
09-02-2010, 22:42
a CPU će biti Cortex A9, koji ide u iPad

Koliko ja znam u iPad ide Apple A4 CPU, a ne Cortex A9...

torla
10-02-2010, 00:33
Ne svidza mi se to za display

sifumarko
10-02-2010, 07:11
mislim da se nece menjati rezolucija jos neko vreme....

previse je app-ova radjenih za staru rezoluciju da bi im se isplatilo da naprave skok...

ne znam doduse kako su pisane aplikacije, da li su fleksibilne u smislu da mogu da se renderuju i za vecu rezoluciju paralelno a da mogu i na manjoj da rade normalno...

djalf
10-02-2010, 10:42
Pa video si da mogu na iPad-u koji ima 1024x768, sto ne bi moglo na 800x480? Samo tako ce teksture biti razvucene.

iperza
10-02-2010, 11:57
a CPU će biti Cortex A9, koji ide u iPad

Cisto sumnjam da ce novi iphone imati isti procesor kao i iPad (koliko ja znam ipad ima a4 procesor). Ionako iPad-ova buducnost nije sigurna jer je nov i neobican proizvod, koji tek treba da se dokaze. Zasto mu praviti konkurenciju iz sopstvene firme?
Ne znam... To je neko moje misljenje, jedino sto nam preostaje da sacekamo jun i vidimo kakav ce uopste biti 4G(ako uopste u junu izadje!) :)

torla
10-02-2010, 12:03
mislim da se nece menjati rezolucija jos neko vreme....

previse je app-ova radjenih za staru rezoluciju da bi im se isplatilo da naprave skok...

ne znam doduse kako su pisane aplikacije, da li su fleksibilne u smislu da mogu da se renderuju i za vecu rezoluciju paralelno a da mogu i na manjoj da rade normalno...

to se da lako resiti update applikacije sa vecom rezolucijom nije to tesko.

1024
10-02-2010, 18:11
Mogli bi i da dupliraju rezoluciju, pa da se "stare" aplikacije jednostvno zumiraju... slicno kao na iPadu samo automatski, bez biranja... dok se ne izupdate-uju aplikacije, naravno. Ali problem sa update-ovanim aplikacijama je taj sto jos uvek moraju da rade i na starim modelima, tako da bi morale da rade u dve rezolucije (tri ako ukljucimo i iPad u pricu). Ispada da nije toliko prosta stvar jednostavno "promeniti rezoluciju" iPhone-u :D

OTAC
10-02-2010, 19:00
@naziv teme:

cekaj cekaj....

DELOVI ?!

:I

gde je vise delova.
ovde je samo jedna slika jednog dela.





to kao ono:
E, JESI CUO?! PRICA SE DA LADY GAGA IMA KITU....

c'mon...... :/
kad bude bilo nekih REAL dokaza, moze da se prica ozbiljno na ovu temu

Sempron
10-02-2010, 19:03
Meni su ovo jako smesne stvari!
Prvo to sto preko photo shopa moze da se odradi a drugo je to sto neko ko se iole razume,moze napraviti od plastike ovo!

byMaX
10-02-2010, 20:38
Koliko ja znam u iPad ide Apple A4 CPU, a ne Cortex A9...

A ako malo pratiš Engadget ili bilo koji sličan sajt (od Ananda do TomsHW) videćeš da je A4 rebrandirani Cortex A9 koji je naručen i proizveden za Apple.

i na Xbox 360 grafčkom čipu piše Microsoft XNA ili tako nešto, a u pitanju je ATI-jev Xenos GPU iz klase Radeon HD2600 Pro :) koji ima i embedded memoriju i funkcije northbridgea. Samo opušteno, znam ja o čemu pričam, trust me...

byMaX
10-02-2010, 20:39
Cisto sumnjam da ce novi iphone imati isti procesor kao i iPad (koliko ja znam ipad ima a4 procesor). Ionako iPad-ova buducnost nije sigurna jer je nov i neobican proizvod, koji tek treba da se dokaze. Zasto mu praviti konkurenciju iz sopstvene firme?
Ne znam... To je neko moje misljenje, jedino sto nam preostaje da sacekamo jun i vidimo kakav ce uopste biti 4G(ako uopste u junu izadje!) :)

Ne znam za rls date, ali defintivno će doći sa tim čipom, ali možda sa manje memorije i gotovo sigurno na manjem "kloku" (i naravno, zvaće ga A4 ili A3 samo zato što je deklokovan), zbog manje potrošnje i zagrevanja. Ali opet dovoljno brz da vozi 800x480, jer overklokovan na oko 1+GHz može da vozi 1024 x 600 na iPad-u...

F117
11-02-2010, 13:37
Eh bio bih prezadovoljan kad bi upravo ovakav bio ;)

iDarth
11-02-2010, 15:32
OD svog ******ta koje kruzi internetom, ova slika je naj pristojnija. Pojavila se pre iPad-a, a podseca na isti. Nije nelogicno da ce u ovom pravcu ici Apple dizajn.

byMaX
11-02-2010, 16:44
slažem se, mnogo dobro izgleda...

iperza
11-02-2010, 17:07
Ako bi ovako izgledao 4G, kupujem o'ma! :D

djalf
11-02-2010, 17:32
cca 1000 evra, idemo! :P
Polako bre ljudi, jos nije ni najavljen a vi vec vadite pare ;)

Sharky
11-02-2010, 18:00
Ja cu ipak sacekati prvi JB i UNLOCK (ukoliko ne naletim na simfree), ipak iphone bez JB nije iphone vec obican mobilni telefon