PDA

View Full Version : iTunes i pjesme...



vlad
02-02-2010, 00:15
Kad povucem muziku u iTunes sa svog hard diska odredjene pjesme niti mogu mijenjati tj. album,pjesmu,....niti ih mogu izbrisati. Moram je izbrisati sa hard diska da bi je mogao izbrisati i sa iTunes-a. Pokusavao sam i razlicite folder-e (razliciti izvodjaci) povlaciti u iTunes i isto mi se desava.

Jel imao neko slican problem???

(Ako sam dobro prenio isti)

dado
02-02-2010, 00:18
Kada si u iTunesu klikni na iPhone pa onda na music i pobriši ono što hoćeš

vlad
02-02-2010, 00:27
Nismo se razumjeli. Nisam ja ni prikljucio iphone na komp. Kupio sam novi hard disk i izbrisao sve iz iTunes-a i sad sam htio svu svoju muziku da prebacim u iTunes i da imam cover flow za sve pjesme pa sam krenuo sortirati to u iTunes-u i vidim da kod pojedinih pjesama mi ne dozvoljava pristup da im izmjenim ime albuma, naziv pjeseme,...to mi je problem.

Mistrija
27-02-2010, 19:07
Mislim da su ti nekako zakljucane permisije tih fileova. Nevezano za iTunes nego za OS.
Odakle si ih kopirao? Koji su useri na tom HDD u ili kako su sprzeni na CD sa kojih ih eventualno ubacujes, sve to moze uticati.
Probaj naci u finderu jedan album koji ti konkretno pravi problem, selektovati sve pjesme u njemu pa sa alt+cmd+i otvoriti ger info panel i dole na permisijama otkljucati read&write za sve usere ili ko vec bude na listi, mislim na ovo:
http://i47.tinypic.com/315yetk.jpg
Mozda cak ovo budes morao posebno uraditi i za folder albuma, a nebi lose bilo nakon sto to uradis, napraviti nove kopije tih otkljucanih fileova i njih zadrzati za ubuduce i takve ih ubaciti u iTunes. Cisto da ne bude zabune.

vlad
28-02-2010, 14:42
Pokusacu tako uraditi. Hvala ti. :)