PDA

View Full Version : iPod Touch amatersko pitanje



maxo95
31-01-2010, 18:32
Znaci uskoro dobijam iPod Touch do sada nisam imao ni iPhone ni iPod ( Koristio sam ih naravno ) i citkam ovde nesto i nista ne razumem je l' moze neko da napravi temu kao onu "Kupio sam iPhone- sta sad" , ali sa iPodom... Ja nista ne razumem ja odem na ono Cydia onde napisano neki ssh nesto winccp tako nesto ja nista ne kontam pa ako neko moze bas onako amaterski korak po korak ili bar da mi da linkove ali redom kako treba da radim znaci prvi korak nemam pojma downloaduj nesto sa neta drugi korak itd itd... Znaci potpuni sam novajlija i nista ne razumem... Ne znam ni koje su mi kljucne reci da pretrazujem forum... Pls help... Thanks in advance :vb_cheers:

Sharky
31-01-2010, 19:57
Samo polako i bez straha.
Ipod touch je isti kao iphone samo nema opciju telefoniranja i slanja poruka inace je sve ostalo isto.
Sto se Cydije tice, taj prvi ekran ti nije mnogo bitan, u dnu ekrana imas tabove:
Section: Aplikacije poredjane po sekciji
Changes: Aplikacije poredjane po datumu kad su postavljene
Manage: Ubacujes Sourceve (izvore) odakle ces sve skidati aplikacije. Package: sve aplikacije koje su ti instalirane preko cydije, tu mozes i da ih brises
Dosta za pocetak da te ne zbunjujem vise, pa kad to isprobas javi dalje :)

maxo95
31-01-2010, 20:48
Vazi hvala puno... Skontao sam ovo sto si mi objasni... A source to je web adresa sa koje cu da skidam... Inace tek treba da kupim valjda :D Lupicu thanks kad ga dobijem :D

shO
31-01-2010, 21:06
@maxo95

iPod Touch = iPhone ( samo sto sa iPod Touch ne mozes slati poruke i primati pozive ) eto ti!
Sve ostalo je isto!

woffer
31-01-2010, 21:27
sta mu vrijedi da je ipod touch=iphone kad nije ima ni jedno ni drugo...

@maxo95 normalno da ti nije nista jasno ker nisi nikad ima ni ipod ni iphone al vidit ces kad ga kupis da stvari nisu tako komplicirane kako se cine!

maxo95
31-01-2010, 21:31
Hvala vam puno svima kad dobijem pitacu konkretno sta me bude zanimalo ;)

shO
31-01-2010, 23:52
sta mu vrijedi da je ipod touch=iphone kad nije ima ni jedno ni drugo...

@maxo95 normalno da ti nije nista jasno ker nisi nikad ima ni ipod ni iphone al vidit ces kad ga kupis da stvari nisu tako komplicirane kako se cine!

Pa evo dragi moj prijatelju ako ti nisi dobro procitao ja jesam, ali evo samo zbog tebe cu citirati njega!


Originally Posted by maxo95
Znaci uskoro dobijam iPod Touch do sada nisam imao ni iPhone ni iPod ( Koristio sam ih naravno )

Kao sto vidis, decko je REKAO tj. napisao da je koristio, ali da nije imao!!!!! Tako da moje objasnjenje je POTPUNO! ( a i sad kad malo bolje razmislis, kada ih je koristio onda je mogao da skonta neke stvari, ili taj koji ih je imao ili ui dalje ima i kad mu je dao da koristi nije imao pojma da mu objasni.. eto )!

Cheers

maxo95
01-02-2010, 00:45
Ovako ljudi ja sam to koristio na pet minuta i to kod nekog coveka koga jedva poznajem ;) ... Znaci to je bilo ono probao sam 2 igrice i eto... I to se desilo pre nekih 6 meseci... Od tada nisam nesto posebno ni zeleo iPod ili iPhone ali sam se sad odjednom zapalio za njega... A je l' mozete da mi napisete neke aplikacije i igrice koje su ono must have... Ako moze...

woffer
01-02-2010, 02:39
@sho
ovo koristi sam procitao al sam svati da ih je koristi ono 10-15min i to je to (sta prakticki nista neznaci), al ti si drugacije svatio. Nema veze, nemoras se odma ljutit! Uzivaj

maxo95
01-02-2010, 11:52
Ljudi opustite se malo :D ... Dajte mi dobre programe ali za kompjuter npr. video convertere za iPod ili tako nesto ( iTunes sam vec skinuo :P ) i neke dobre aplikacije i igrice... Neke koje vi imate i koje su vam dobre... Korisne...

Edit: Da ih skinem unapred ;)