PDA

View Full Version : Backup/restore aplikacija



milan64586
23-01-2010, 12:57
Juce sam prvi put od kada imam iphone, reinstalirao windows na kompu. Naravno morao sam da obrisem itunes. Prethodno sam uradio backup, ali znao sam da on bekapuje samo imenik i te licne podatke. E sada kada sam reinstalirao sistem zeleo sam da uradim sync, kako bih nastavio tamo gde sam stao pre reinstalacije sistema. Posto sve ipa programe koje imam u telefonu drzim u jednom folderu, to sam ucitao i na taj nacin sam sacuvao programe (cak sam se iznenadio da su ostala i podesavanja sacuvana - ne znam kako). Medjutim imao sam i neke druge programe koje sam skidao free sa appstore-a, koji su naravno nestali prilikom synca. E sada, kod mene ih je bilo svega par, pa i nije tako strasno, ali interesuje me da li je moguce da to ne moze nekako da se resi/sacuva? Sta se desava ako neko legalno recimo kupi program od 100$ i onda kada reinstalira sistem i uradi sync, ostaje bez tog programa i mora opet da ga kupi?

Druga stvar koja me interesuje je da li je moguce nekako sacuvati imenik, po mogucstvu i druge licne podatke u neki zaseban fajl, kako bi bilo sigurno da pri svim ovim sinhronizacijama i ostalim stvarima nece nestati? Juce kada sam uradio sync i usao u imenik pojavio se posle jedno sekund, dve i do tada sam se ohladio jer sam pomislio da sam obrisao imenik prilikom synca.

BaneK
23-01-2010, 13:37
Sto se tice aplikacija sa APP Store koje si platio jednostavno odeses opet na nju i skines je besplatno jel je vec placena sa tvog iTunes acc(tamo ce naravno pisati da moras da je platis ali Itunes prepozna tvoj acc i vidi da je placena) ,znaci nema ponovnog placanja.A sto se tice cuvanja imenika ako si iphone syncovao sa Windows Contacts idi pre ubijanja wina u c:\Users\Tvoje ime\Contacts\ i sacuvaj ih negde na D particiji.Posle dizanja sistema (Windowsa) iskopiraj nazad opet u c:\Users\Tvoje ime\Contacts\ podesi Itunes da synkuje kontakte sa Windows Contacts i opali Sync.

milan64586
23-01-2010, 14:05
Hvala. Sad mi je dosta jasnije kako to ide. Reci mi samo jos, posto me cisto interesuje kako to funckionise, da li kada ja uradim backup iz itunes-a, ja bekapujem i fajlove koji nose podatke iz odredjenih programa, pa kada te programe ponovo ubacim u itunes i sync-ujem dobijam programe sa sacuvanim licnim podacima?

BaneK
23-01-2010, 14:35
Da sacuvano bude sve,poruke,notes bukvalno sve.