PDA

View Full Version : iPhone OS 4.0?



Luk492
17-01-2010, 12:04
http://milionpixela.strana.rs/image-4480_4B52DEF4.jpg



Apple Keynot,koji se odrzava svake godine,poznat je po tome sto okuplja uticajne licnosti iz tehnoloskog sveta,poslovne partnere i programere kako bi prikazali kako funkcionisu odredjeni programi na novim telefonima,softverima.
Po najnovijim izvestajima CNET-a,odredjeni developeri su vec u mogucnosti da skinu i testiraju najnoviji operativni sistem za ajfon,O.S. 4.0.
Dakle,cini se da su pojedini odabrani programeri vec dobili na testiranje 4.0 O.S. i prateci SDK.

27. januara ce biti zvanicno prikazana beta verzija gore pomenutog softvera.
Sa nestrpljenjem ocekujemo izlazak istog kako bi se uverili sta nas to novo ceka u poslednjoj verziji operativnog sistema za nama dragi ajfon.

Sharky
17-01-2010, 12:24
i opet jovo-nanovo sve ispocetka... cekanje JB-a i unlock-a... pazi na update i slicno....

carlito
17-01-2010, 18:03
U tome je lepota :D

max_serbia
17-01-2010, 18:30
nov software ko nov telefon ;)

shO
17-01-2010, 19:04
E ali fora je u tome da se zapitas STA CE SAD IZACI U PM! :)

zule73
17-01-2010, 19:45
jedino sto bi mene zanimalo je da novi softver produzi vek baterije,sve ostalo je ok

1024
17-01-2010, 19:54
I uvek se zapitamo "sta ce sad jos da smisle", a oni uvek nesto smisle :)

.stefan
17-01-2010, 20:18
Samo se plasim da ne krenu sa politikom pravljenja OS-a koji ce da guta mnogo ram-a,opterecuje procesor i guta bateriju,da te natera da predjes na novi i brzi telefon sa jacom baterijom,jer na starijim slabije radi!

max_serbia
17-01-2010, 20:22
pa tako je bilo sa 2g-om i 3g-om :)

Sharky
17-01-2010, 22:03
mene i dalje brine, izadje FW 4.0, kako cemo mi sa 3gs-om i ecid-om da radimo restore a da ne updateujemo

shO
17-01-2010, 22:52
@Sharky

Ziveo custom :)

F117
17-01-2010, 23:09
Samo se plasim da ne krenu sa politikom pravljenja OS-a koji ce da guta mnogo ram-a,opterecuje procesor i guta bateriju,da te natera da predjes na novi i brzi telefon sa jacom baterijom,jer na starijim slabije radi!

Good one! ;) ali mislim da ce biti pola-pola jer imaju veoma mnogo kupaca koji imaju iphone 2G (medju njima i ja:)) tako da ce morati da budu KOMPLETNO finansijski orijentisani kao i do sad...drzi SVE u korpi i MAKSIMIZIRAJ profit..lol

Sharky
17-01-2010, 23:09
Pitam se samo koje li ce boje ovaj put sneg padati :)

shO
17-01-2010, 23:21
@Sharky

DevTeam cuti, nemaju komentare a GeHot je na svom twitteru rekao kako nece vise raditi unlock i JB za siroke narodne mase :) nego samo private i za kes ;)

Sharky
17-01-2010, 23:30
Znaci udarile pare u glavu, izgleda bile slabe donacije, cim geohot udari cenu i dev tim ce sigurno.
Imam neki cudan osecaj da ce se pojaviti neko treci i lepo ih zeznuti.
Sve u svemu 99% nas da je na mestu geohota bi naplacivalo svoje znanje, tako da nam ostaje da se nadamo da nece biti bezobrazan i udariti neku veliku cenu :) I valjda ce za nas sirotinju sa balkana dati neki popust :);)

shO
17-01-2010, 23:33
@Sharky

Zaradili su oni, ne brinem se ja za njih! sto se toga tice puni su oni ko brodovi, sta vam je ljudi.. A ja da sam jedan od tih 7-8 momaka ( DevTeam i Geo ) ja bi to naplacivao, jer jbg ti si jedini koji to zna i radi... I posto mi korisnici ne mozemo bez njih, morali bi da platimo.. Ako Geo izbaci onaj dongle blackra1n platicu ga nije problem, jer to nama treba! Znas kako se kaze.. KO ZNA ZNA, KO NE ZNA TAJ PLATI :)

.stefan
17-01-2010, 23:34
@Sharky:mozda ce biti purplera1n!:)

@shO:sta se brines brate oko geohota,sajberista uzima 27-og beta verziju i krece sa poslom!mozda ce u skladu sa nickom padati mete0rra1n!:D
salu na stranu,i da bude samo za kes nacice se vec neko da okaci to na net SIGURNO!a i da ne bude geohot,bice neko drugi!:)

shO
17-01-2010, 23:36
Slazem se.. Sajberista ima da zezne sve :)

Sharky
17-01-2010, 23:38
nije bas tema ali je dobro odradjeno i ne mogu da iskopam nigde onu temu 4g, kako ce izgledati 4g :)
Ay3kCX4kEXk&feature=related
Vidim prica se i da ce aplikacije za FW4.0 moci i na tablet da se instaliraju.
Sto se sajberiste tice, vesto se pritajio, cuti i ceka svoj minut slave, mozda je to bas ovaj 4.0FW

.stefan
17-01-2010, 23:42
Hahaha....vrh!ladno mu je ploca kao potpora!bice ovo,ali kod 16G-a!:)

1024
17-01-2010, 23:44
OK, dobro, napravi on JB/unlock i naplate ga... I sta onda? Jedan kupi, okaci na net i zivela sloboda. Osim, naravno, ako ne bude trazio jednokratni honorar. "Skupite mi $20K i dobijate jailbreak" :)

.stefan
17-01-2010, 23:49
Oni kakvi su tamo,oni bi mu i skupili 20k!:)mada sanse da to zatrazi su u promilima!u zivotu nisam kupio program,a uvek sam dosao do kog kod sam hteo za dz i verujem da ce jos duuuugo biti tako!

Btw,ok,da kazemo i da trazi 20k i da mu skupe,opet ce to da procuri na net,i onda nastupamo mi!:D

Sharky
17-01-2010, 23:52
Mozda izbaci neku spravicu kao sto je prica za novi boot, i kada se ta spravica jednom poveze za neki iphone, ocita njegov S.N. i ne moze da se koristi na ostalima. Bar bi tako ja uradio :)
Ali za to opet treba proces proizvodnje, pa saradnja sa nekom fabrikom....

EDIT: Stef opet kod tebe nema dugme HVALA :)

.stefan
17-01-2010, 23:55
Da ne sirimo ovo mnogo,covek radi to iz zabave,iz inata,nazovi kako hoces....da za*ebe Apple,nije poenta da tako nesto uradi,cilj je da sto vise ljudi i sto vise iPhonova budi jb-ovani i otkljucani!

Brate,sta da ti kazem,zabranjeno je meni da se zahvaljujes,nisi to video u pravilima foruma?:D

[OFF]Jel to samo ja ne mogu da nadjem ili nemamo vise opciju da brisemo svoje postove?

CJay
18-01-2010, 00:23
@ Sharky - sad si se izlanuo i dao ideju geohot-u...ccc...ispeci pa reci :D

@.stefan - nema opcija za brisanje...ja sam je trazio kao ludak 300 godina...ali jok...pa onda modovi moraju da nastupe...da merge-uju postove...trebaju i zaraditi platu nekako :D

dado
18-01-2010, 00:47
Mislim da ce uvijek biti neko poput GeoHot-a ako ovaj prestane da radi ovo sto radi :)

Sharky
18-01-2010, 13:01
@ Sharky - sad si se izlanuo i dao ideju geohot-u...ccc...ispeci pa reci
Ako geohot razume srpski, i ako uradi po mojoj ideji, onda ce se valjda otvoriti i dati mi jedan primerak za DZ, a onda srafciger, instrumenti i odmah pravimo uputstvo kako da napravite sami :)

bkns
18-01-2010, 16:00
najveca novina koju sam uspeo da nadjem u vezi 4.0 fw koju cemo dobiti je MULTITASKING, videcemo da imamo propusten poziv i primljenu poruku kada je telefon zakljucan, imace "fabricki" nekoliko tema... na nekoliko site-ova sam to procitao kao "sigurnu" informaciju... e sad videcemo! :)

1024
18-01-2010, 16:28
@bkns: iPhone iz 2007 je "sigurno" trebao da ima clickwheel i dve baterije (jednu za muziku a jednu za telefon), takodje "mozda" je mogao da ima i touchscreen, ali to nije bilo sigurno. ;)

igne
18-01-2010, 16:33
@bkns

docekacemo i to da vidimo, za primljenu poruku mi nije problem posto je meni podeseno da ponavlja zvuk poruke ali propusten poziv bi bio pozeljan.. teme manje vise moze a nadam se da ce oni napraviti neku spektakularnu :vb_content:

carlito
18-01-2010, 17:25
najveca novina koju sam uspeo da nadjem u vezi 4.0 fw koju cemo dobiti je MULTITASKING, videcemo da imamo propusten poziv i primljenu poruku kada je telefon zakljucan, imace "fabricki" nekoliko tema... na nekoliko site-ova sam to procitao kao "sigurnu" informaciju... e sad videcemo! :)

Ja sam sa backgrounder-om u potpunosti zadovoljan tako da ne znam sta bih posebno zeleo od OS 4.0 tj. mogao bih reci da sada iphone 3g sa OS 3.1.2 ima sve sto mi je preko potrebno a sitnih zelja ce uvek biti :)

iDarth
20-01-2010, 04:34
Internetom kruze informacije iz "pouzdanih izvora" o karakteristikama novog iPhone operativnog sistema koji se ocekuje uskoro. Tako da ce predstojeci iPhone OS 4.0 sadrzati sledece:

- Kombinovani touch gestovi (multi touch gestures) omoguceni po celom operativnom sistemu. Ovo ima smisla jer se ocekivani OS ocekuje slican, ako ne i isti u iTablet-u.
- Nekolioknovih nacina za odrzaavnje aplikacija u pozadini - multitasking
- Mnogo promena u grafici i upravljackom interfejsu koji ce navigaciju OSom naciniti laksom i efikasnijom. Ovo nije precizirano ali se nadamo poboljsanim obavestenjima, osvezen homescreen itd.
- Poslednja informacija je bleda ali se odnosi na nove mogucnosti u sihngronizaciji kontakata i kalendara

Update ce navodno biti podrzan samo u iPhonima 3G i 3GS, so ce ih staviti ispred konkurentskih smart telefona, i pribliziti ga pravim racunarima. Koliko je od svega istina, videce se 27. januara na Apple desavanju u San Francisku.




Preuzeto sa iAnatomija.blogspot.com (http://ianatomija.blogspot.com/2010/01/iphone-os-40-karakteristike.html)

OTAC
20-01-2010, 09:43
nisu toliko jaki telefoni da bi im kako valja radio multitasking.

mislim,bice ok,ali onda nece vishe biti smooth.
mozda na 3gs,ali 3g sa tim hardverom nece moci da odradi kao neki jaci.

arula
20-01-2010, 10:03
moze to sve i na ovaj hardver. setimo se koja je specifikacija hardvera bila na nasim 95icama. vecina daleko ispod iphone3g. multitasking ima i sad. samo je rezervisan za apple.

licno mislim da je baterija svemu 'krivac'

OTAC
20-01-2010, 10:11
pa moze,ali ce biti onda ko samsung omnia ili nesto tako, sto je "kao brzo" ali nije dovoljno smooth.

pa iPhone3g meni i sad nekad kad izlazis iz neke aplikacije, ili treba da udjes u safari ili general settings od telefona, hoce da nekad malo zasecka i sacekas 2-3 sekunde.

sa nekom aplikacijom u pozadini..hm............
nije to bas preporucivo,al videcemo. uglavnom,vecina hardverskih nedostataka moze da se nadomesti dobrim softverom...

bkns
20-01-2010, 14:57
zanima me samo kada ce izaci JB za 4.0? :(

shO
20-01-2010, 15:23
@bkns

Pa majku mu gde si pozurio, sad kad se pojavi 4.0 bice BETA a final ce tamo u Junu... Znaci da JB nece pre septembra :D

Sharky
20-01-2010, 19:35
Nesto sumnjam da ce 4.0 biti beta verzija, kad je apple pustio beta verziju? A pretpostavljam da ce 4g imati neki 4.1 ili 4.2 fw

iperza
20-01-2010, 20:06
Koliko se ja secam, 3.0 je prvo izasla beta i to otprilike u isto vreme kao i sa, i nju je apple preporucivao samo developerima, a finalna verzija je izasla valda dan pre 3gs, tj u junu

MOD EDIT: nemoj citirat post direktno iznad svoga! W

Satyr
21-01-2010, 01:42
zanima me samo kada ce izaci JB za 4.0? :(

za 2 dana :D

GreyFru1t team potvrdio

byMaX
21-01-2010, 01:51
Moguce je da ce odraditi sada da se napravi razlika izmedju toga sta radi od core OS aplikacija na 3GS-u a sta na 2G i 3G modelima. Npr. da se na 3GS-u koji, po Mem Free aplikacijii uvek ima mnogo free memorije, omogući recimo nekakav multitasking (zapravo, multitasking već i postoji sa aplikacijama kao što su Mail, Safari, SMS recimo). Npr, za aplikacije koje dobiju poseban sertifikat jer ih je Apple odobrio da su pogodne za core multitasking. One ne smeju da imaju memory leak, ne smeju da budu spore i ostavljaju residues i repove. Npr. ako omoguće da imaš Skype u pozadini, a da možeš da proveriš mejl, ili da, recimo odeš na neki link koji ti je neko poslao na Skypeu, a da ne odeš offline... to bi bilo prilično korisno). 3GS hardver to sigurno može da podnese. A i recimo, Skype 1.3 radi neuporedivo brže od prethodnih verzija, a čitao sam da je sam Apple dodatno pomogao da to bude tako.