PDA

View Full Version : SBB Kanali koji nisu dostupni na drugim mrezama (REŠENJE)



kylle
07-04-2023, 16:02
https://privatnostonline.com/wp-content/webp-express/webp-images/doc-root/wp-content/uploads/2022/05/Watch-TV-Abroad-1-1024x499.jpg

SBB je opet blokirao stream kanala SPORT KLUB-a, NOVA S (verovatno jos nekih) na interenetu koji su van njihove mreze.
Predpostavljam da ima dosta nas koji bi preko EON app-a i HIPERNET-a pogledali odredjene utakmice, Moto GP; Formulu 1 ali
zbog tenzije izmedju operatera stalno smo primorani da eksperimentisemo kako omogocuti ovaj pristup.

OVA TEMA MOŽE BITI MESTO ZA PREDLOGE KAKO DOĆI DO REŠENJA ZA STREAM OVIH KANALA VAN MREŽA SBB-a.

- Daću prvi predlog, na telefon-u preko mreže Yettel (znaci samo mobilni podaci) plus EON app rade svi kanali.
Kada sam kuci, AirPlay na TV-u preko Apple TV-a radi sve kako treba.

- iPad prikacen na mobilnim podacima Yettel mreze plus EON aplikacija radi sve super.


SMART TV EON APP LG Televizor, povezan na Yettel mobilnom internetu, Sport Klub i Super nova NE RADE nikako.

Pisite svoje predloge za koje ste sigurni da rade sto Browser, sto koriscenje VPN-a kako bi davali jedni drugima resenje za ovaj problem.

vukasin_nbg
07-04-2023, 18:52
LG смарт тв, повезан преко А1 интернета са инсталираном еон апликацијом ради без грешке, сви канали могу да се гледају ( СК, Нова С , Н1) [emoji482]


Свако добро!

Zivansi
07-04-2023, 22:15
Kako si uspeo da povezes Eon app sa smart tv? Ja pokusavao, nisam uspeo. Zvao ih i rekli mi da moram pored tog paketa sto imam za televiziju, da se pretplatim za jos jedan sa kog bih samo gledao eon app na smart tv.

miodrage
08-04-2023, 07:09
SatTrakt - (STCable) Subotica, Safari na MBA, na telefonima, sve radi.

kylle
08-04-2023, 07:45
Nikad nisam ni cuo iskreno za ovog operatera.
Znači tu nema restrikcija nikakvih, najnormalnije sve radi!?

U suštini onda to znaci da su blokirani Yettel i MTS samo, kod ostalih providera radi najnormalnije.


Kako si uspeo da povezes Eon app sa smart tv? Ja pokusavao, nisam uspeo. Zvao ih i rekli mi da moram pored tog paketa sto imam za televiziju, da se pretplatim za jos jedan sa kog bih samo gledao eon app na smart tv.

Paket koji koristis na SBB-u mora sadrzati i Smart TV nalog, nakon toga App za Smart TV, logovanje i to je to.

Razlikuje se nalog za telefon, PC i Smart TV. Uglavnom dodeljuju samo jedan nalog za Smart TV po paketu.

vukasin_nbg
08-04-2023, 22:03
Па пази, мени је другар дао лог за тв апликацију, има онај најјачи пакет у сбб-у, нисам никакав проблем имао да логовањем…


Свако добро!

kylle
09-04-2023, 16:58
E moguce da najjaci paketi sbb-a vec imaju i to ukljuceno da je moguce gledati van SBB mreze.

Mada koliko sam skontao tebi radi ali preko A1 mreze konektovano, jel tako?

miodrage
09-04-2023, 19:09
Cale je na mt:s optickom netu, ima EON (koji i ja koristim btw :D ) i obojici nam sve radi.
On nema Smart TV, ima STB, ja imam Mi Stick, komp i telefon. Fon je na Globaltel, i radi
STCable je operator interneta i televizije iz Backe Topole a siri se i na Suboticu i i okolna mesta. Nije Srbija BGD hehe :D

vukasin_nbg
09-04-2023, 21:26
Тако је, шерујем нет са А1 ( мобилни) и имам све откључане канале.
Када се логујем преко мтс оптике ( коју имам у стану исто најјачи пакет, све откључано) тада на еон апликацији могу да гледам све осим њихових канала ( Н1, Нова С, СК), избаци ми неку поруку као да има гео блокаду или тако нешто.


Свако добро!

Cuksi
10-04-2023, 07:39
Ja sam koristio ovo za gledanje sport klub-a

https://exyutv.net/

Ja sam pre koristio sa aliexpress-a ali @mmilos82 pronasao posle ove i po meni bolja je slika nego preko aliexpress-a. Nije bio 4k ali full hd radilo sve bez greske

kylle
18-04-2023, 20:03
Nakon dugog trazenja dugorocnog resenja, napokon je osvanulo nesto uz pomoc drugara @mcnc i sve radi perfektno.

Synology NAS uredjaja kod drugara koji ima SBB internet, instaliran Tailscale VPN.

U prevodu svako ko ima server koji radi na SBB interenetu instalira Tailscale i napravi lokalni VPN.
Zatim se posalje invite link kome god zelite, gde svi korisnici koji zele da koriste, pre gledanja EON-a ukljuce Tailscale VPN i rade svi kanali bez problema, bez kocenja.

Prosto receneo, EON se zavara da je na SBB-ovoj mrezi tako sto je na konekciji preko VPN-a, i to je to.

SportKlub, Nova S, svi kanali rade bez problema i vracanje kanala unazad, MAC i Windows Broswer EON.

Cuksi
19-04-2023, 07:47
Super resenje!
Jel mozda moze preko Synology-a da napravi server da mozes IPTV da gledas na vise uredjaja unutar lokalne mreze ? :)