PDA

View Full Version : Iphone SE 2016, ne mogu mu nista, pomoc!



miodrage
20-05-2022, 15:50
Ljudi pomagajte.
Od pokojne tetke ostao iPhone SE 2016. Uredjaj je star oko 3 godine, ja ga kupio novog tetki na poklon. Nakon sto je umrla, uzeo sam telefon i bio je kod mene, radio je dobro. Pre nekih 2-3 meseca, dao sam telefon bratu jer mu je hitno trebao. Osim ta 3-4 dana posle ga nije ni koristio, bio je iskljucen u nekoj fioci. Pre 2 dana je ukljucio uredjaj, i trazio mu sifru od 6 znakova (a ja znam da sam ostavio najobicniju 1234 sifru). Pokusao je da ukuca nekoliko sifri koje sam mu ja rekao, i doslo je do blokiranja telefona. Ok, nista strasno. Juce uvece dolazi kod mene i ja uzimam uredjaj, i stavljam ga na komp, u nameri da uradim restore. Cvrc.
Umesto da trazi dalje sifru, pise iPhone disabled. Ok, i dalje nema panike, ubacim ga u DFU, i krene restore, i hop jabukica. I dalje iPhone disabled. Probao sam jedno 40x do sada da stavim u DFU, jedva uspem iz svakog treceg-cetvrtog pokusaja, tu ostane cca 2 minuta i sam sebe izbaci, nebitno bio nakacen na komp ili ne. Svaki put kad ga nakacim na komp, ne vidi ga (imam i Mac i Windows), ali kada udje u DFU, uredno ga prijavi.
Ima li neko ideju sta mu je i sta mi je ciniti?
Iskreno, sada vec pocinjem da sumnjam da je ploca, a onda mu nema druge nego da postane meta za vazdusnu pusku.

technobuba
20-05-2022, 16:06
Mozda je do baterije

miodrage
20-05-2022, 16:13
Sad sam jos 3x probao, Znaci on udje u DFU, ali kad treba u recovery nece. Baterija meni deluje na prvi pogled ok.

rikee
20-05-2022, 17:58
Pa probaj iz recovery da ga flesujes… ugasis, drzis home taster, nakacis, flesujes

miodrage
20-05-2022, 18:23
Ne mogu da ga ugasim. Ne mogu nista da uradim osim da udjem u DFU.

rikee
20-05-2022, 23:15
Probaj sa 3utools da ga izbacis iz dfu i ubacis u recovery… mislim da ima neka takva opcija

miodrage
21-05-2022, 22:27
Na jedvite jade, uspeo sam nekako da ubacim telefon u Recovery mode i onda je uspesno uradio re-flashing.