PDA

View Full Version : EON aplikacija za Apple TV



Ender
21-10-2021, 16:30
drugari, otvorio sam ovaj tread, jer odavno pricamo i diskutujemo o tome. bilo je i dopisivanja sa UM i UG i SBB, i meni a vidim i drugima stizali negativni odgovori.
danas citam ovo:

https://rs.n1info.com/biznis/united-grupa-lansirala-eon-tv-platformu-u-grckoj/

i nadam se da ce sad posto je i Grcka u ovom drustvu, nesto se pomeriti s mrtve tacke.
dajte svoja misljenja i predloge.
ja bih predlozio da se organizujemo i da krenemo da im pisemo mail-ove ali ne sporadicno, nego recimo krenemo od nekog datuma koji izaberemo i onda navalimo da im pisemo svi. racunam da ako u jednom kratkom roku odjednom dobiju dosta nasih pitanja i zahteva, da nece moci da nas ignorisu. cilj je da to nekako stigne do srednjeg ili viseg nivoa menadzmenta, da probijemo onu prvu liniju odbrane gde odgovaraju onim cirkularnim mail-ovim - "... hvala na predlozima i sugestijama... konstantno se radi na unapredjenju usluga...", koji ne propustaju informacije prema gore.
takodje, posto se EON platforma koristi i u CG, BiH, HR, Slo, Bugarskoj, hajde da se povezemo sa vlasnicima Apple TV uredjaja iz tih zemalja - mislim da ih iskontaktiramo i da ih obavestimo o ovoj akciji pa da se i oni pridruze. tako da nas bude vise i tek onda nece moci da nas ignorisu.

zikicz
21-10-2021, 16:42
Nista tu ne zavisi od nas,nasih pritisaka i bilo cega drugog.
SBB pokusava da dobije licencu za 5G,a od drzave dobija odgovor da su tri operatera dovoljna,bez obzira sto asolutno nista ne preduzimaju u uvodjenju 5G. A osim toga,dogovaraju sve zajednicke poteze na trzistu.
Mislim da svi znamo o cemu se tu zapravo radi,tako da,dzaba sve.

tribalkg
21-10-2021, 18:48
Siroti SBB…


Sent from my iPhone using Tapatalk

djoni1980
21-10-2021, 18:51
Računam da je korisnička baza za Apple TV mnogo manja od iPhonea i iPada (za koje aplikacije već postoje) da bi bili zainteresovani za razvoj ove aplikacije...

Ender
21-10-2021, 22:30
tacno je da je korisnicka baza manja nego za iPhone i iPad, ali EON platforma je sad prisutna na trzistu od skoro 40 miliona ljudi, a na tom trzistu u apsolutnim brojevima nije zanemarljiv broj korisnika Apple-ovih tehnologija generalno.
ja i dalje ne gubim nadu - ako ne trazis, nece ti ni dati.
hajde malo manje defetizma. hajde da pokusamo.

LDV20
22-10-2021, 00:38
Mi kukamo za Eon aplikacijom, a u Irskoj jedan od provajdera kao tv boks daje apple tv sa preloadovanom njihovom aplikacijom.
Eeeehhhh….


Sent from my iPhone using Tapatalk

nenadjow
22-10-2021, 15:24
Ja sam svakako za svaku akciju. Ali kada smo pre par godina slali Mailove a i pričao sa jednim zaposlenim na višem nivou odgovor je bio: "Imamo tačnu informaciju koliko se koristi Apple tv kod nas, izrada aplikacije (cena) neopravdava tu investiciju i tu je kraj priče."

Ender
22-10-2021, 15:57
dobro, to je bilo pre par godina, sad nas je malo vise, a i EON platforma je sad prisutnija na vise trzista.

zabrljanje
22-10-2021, 21:49
pričao sa jednim zaposlenim na višem nivou odgovor je bio: "Imamo tačnu informaciju koliko se koristi Apple tv kod nas, izrada aplikacije (cena) neopravdava tu investiciju i tu je kraj priče."

Svaka ozbiljna firma gleda uvek da im proizvod bude zaokruzen i da budu prisutni na svim platformama, pogotovo ako je medijski sadrzaj. Niko ne ocekuje da zarade na izradi platforme ali je za imidz firme, koja pretenduje da je velika i vazna na ovim prostorima. stvar prestiza da se nalaze i na platformi koja je svuda u svetu zastupljena, pogotovo ako zele da prodaju njihov sadrzaj nasim ljudima u inostranstvu.
Ovo vise govore o njima i nasem generalnom mentalnom sklopu i nacinu razmisljanja.

Ender
23-10-2021, 10:43
Bas tako. Mada i neka okvirna gruba racunica ce pokazati da im se to ipak isplati.
neka na tom sirem trzistu gde su prisutni - SR, CG, BiH, HR, GR, BG, nekih 1.000 korisnika Apple TV koristi njihovu aplikaciju, i bude njihov pretplatnik i da placa min. 750 din (prvih 10 mes, kasnije ide 1.500 - uz mogucnost instalacije na 5 uredjaja po jednom korisniku koji placa - ovo je sve sa SBB sajta) - znaci 1.000 x 7 eura x 12 meseci = 84.000 eura za godinu dana.
pa neka mi neko kaze da im se investicija u izradu te aplikacije za Apple TV (koliko god bila) nece otplatiti.

nenadjow
23-10-2021, 16:17
@Ender zaboravljaš činjenicu da svaki noviji tv ima mogućnost EONa, kao i svi mi koji imamo Apple tv to nije jedini smart uređajaj koji imamo. Da imamo/koristimo samo Apple tv tvoja računica bi bila tačna.

kylle
23-10-2021, 16:28
Realno gledano ja licno sam veliki ljubitelj apple TV-a narocito od kada je model HD izasao znaci model posle trojke i od tad do sad svaki posedovao.

Taj model je izasao 2015 i od tad do sad znaci za 6 godina bukvalno mogu izbrojati ljude na prste koji ga poseduju, a mnogo mojih prijatelja koristi vecinu uredjaja Apple.

Nisam samo ja merodavan i moje misljenje ali je cinjenica da se taj uredjaj jako jako malo koristi kod nas i ja da sam firma takvog tipa, osim gore navedenog prestiza ne vidim drugi neki razlog da se ista napravi (na zalost).

LDV20
23-10-2021, 17:24
@Ender zaboravljaš činjenicu da svaki noviji tv ima mogućnost EONa, kao i svi mi koji imamo Apple tv to nije jedini smart uređajaj koji imamo. Da imamo/koristimo samo Apple tv tvoja računica bi bila tačna.

I ne treba zaboraviti da ti svi novi uredjaji sada podržavaju i AirPlay 2 i imaju ATV+ aplikaciju u svojim prodavnicama.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ender
23-10-2021, 21:08
"Izdali ste Apple!" :-)

Slazem se ljudi sa vama, ali ja bih ipak pouzdanost i eleganciju koriscenja Apple TV, tako da nemojte bas tako strogo.

LDV20
23-10-2021, 22:04
Ako bude neka akcija/peticija ja ću sigurno da podržim.
Danas sam morao da popunim SBB-ov online upitnik nakon sto sam produžio ugovor. Imao sam deo gde se traži kao da napišete predloge za unapredjenje usluga. Mada to verovatno niko ne čita, ali imaš pravo jednom da pogađaš šta sam predložio [emoji1]

Ali sto kažu ljudi ja stvarno ne znam kolko je to danas kod nas rasprostranjen uređaj. @kylle kaže da na prste jedne ruke može da nabroji ljude za koje zna da ga imaju.
Ja isto znam dosta ljudi koji su u ekosistemu, ali meni prsti ni ne trebaju pošto apsolutno niko nema ATV.

Ne znam… Isto tako, pitanje je kako bi se taj uređaj računao. Kao jedan od 5 onih sto su dozvoljeni na kompovima, tabletima i telefonima ili kao onaj jedan mučeni sto ide za dodatni smart tv.

Njihov izgovor će uvek biti “Pa imate AirPlay podršku unutar aplikacije. Koristite njega”


Sent from my iPhone using Tapatalk

edward
14-02-2022, 08:38
Što od streaming servisa sa ovih prostora je uopće dostupno na Apple Tv-u? Mislim na aplikacije tipa EON (kojeg nema), Mtel Tv, Max Tv to go, A1 Tv za van, Orion Tv, HBO Go, HRTi, RTS Planeta, Nova Plus, RTL Play.. nekako mi se čini da je sve vrlo vrlo slabo.

LDV20
14-02-2022, 09:02
Od svega sto si naveo ako se ne varam ima samo HBO Go


Sent from my iPhone using Tapatalk

edward
14-02-2022, 09:22
Strašno.

halfman
14-02-2022, 10:42
Ima arena cloud,jako fino radi ..

DSA
14-02-2022, 20:08
Osim sto je sama aplikacija krš živi. Ono kao da su se djeca igrala

LDV20
15-02-2022, 06:53
Možda i jesu. Možda su je pravili neki praktikanti [emoji16]


Sent from my iPad using Tapatalk

bravo88
22-04-2023, 12:32
Ima li nekog nacina da se sideload-uje EON na Apple TV? Koristim sestrin nalog i do sada sam gledao na Android TV (onaj MiBox S imam) a posto sam uzeo Apple TV 4k 2nd gen jer sam naisao bas nesto za dzabe, voleo bih da koristim samo njega. Btw bas sam razocaran kolko nista zivo na njemu nema i kolko je dosadan, aplikacije da prebrojis na prste.

kylle
22-04-2023, 16:33
Apple tv ima opcija da se ne odvojis od njega, bezbroj korisnih aplikacija..samo nije tema o tome

EON app svi kanali rade na telefonu ako si preko mobilnog interneta. Pomocu Airplay-a prebacis na Apple TV i uzivas kao da je sa samog TV-a.

LDV20
10-06-2023, 15:52
Ljudi, jel može na eonu da se menja audio kanal? Tipa za Eurosport kao sto je moglo ranije


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
11-06-2023, 23:39
Može. Meni za Eurosport stoji engleski


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

LDV20
12-06-2023, 06:11
Jel znaš proceduru kako?


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
12-06-2023, 11:24
Ne osim da je negde na settings> language. Video sam negde post, možda čak i na forumu, da ih nervira srpski voditelj na Eurosportu i neko odgovorio 'pa promeni na engleski'. To sam odmah uradio pre nekog vremena.

Ali evo Google:

https://sbb.rs/question/titlovani-i-sinhronizovani-kanali/


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

LDV20
12-06-2023, 18:37
Aha našao sam. A na aplikaciji nema te opcije. Koji seljaci. Znaci sve na pola.
24 sata sam morao da slušam naše komentatore za vreme trke 24 časa Le Mana. Pored njih možeš samo da zaspis.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kocka90
12-06-2023, 20:34
jel zna neko da li postoji nacin da se iskljuci pocetna strana na LG WebOS EON aplikaciji i da direktno pusti kanal? Svaki put kad palim EON app na TVu moram da stiskam na malo “play” dugme u meniju da sklonim pocetnu stranu dok se kanal u pozadini strimuje.

kylle
11-03-2024, 20:43
E sad kad je “započela” opcija Sideload-a nadam se da ce biti i nekog pomaka o testiranju tvOS Apple TV aplikacije.

Ako se to napravi, onda ce apple TV imati skroz potencijala, s obzirom da i VPN trenutno postoji.

Cuksi
12-03-2024, 08:31
Da na nasem trzistu fale app za kablovske operatere. Jel probao neko mozda da doda SBB bluetooth daljinski na apple tv ?

LDV20
12-03-2024, 08:34
Ima samo jedna - ArenaCloud. Oni imaju App praktično za sve relevantne platforme.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nenadjow
12-03-2024, 10:48
Ima i RTS Planeta. Apropo sideload-a, ne verujem da će to ubrzati ništa oko pojave EONa na ATV, jer u svakom slučaju moraju da naprave app i EON nije app koja se plaća direktno na App store. Ja bih voleo da se što više aplikacija pojavi na ATV, ali nisam optimista.

edward
12-03-2024, 21:02
MAX TV od Hrvatskog Telekoma je od nedavno dostupan preko Apple TV-a i aplikacija radi odlično.

Od TV operatera sa HR kanalima još je Televio dostupan preko Apple TV-a no oni imaju daleko manju ponudu kanala.

Izgleda da se pomalo otvaraju operateri i prema Apple TV-u iako mislim da je još uvijek nikakva baza korisnika i da je on doslovno na zadnjem mjestu prioriteta...