PDA

View Full Version : Must Have Apps Apple TV



kylle
08-07-2021, 16:54
Ima dosta nas koji koristimo ovaj uredjaj u razne svrhe pa mozemo pisati koje su to aplikacije koje najvise koristite.

https://help.apple.com/assets/5FD7AFE4680CE2FE326441CE/5FD7AFEA680CE2FE326441E6/en_US/24c066b692d3d472bbb14bd50c1789b0.png

Evo pocecu ja:

- Netflix
- Youtube
- Plex
- Spotify
- GSE Smart IPTV
- MyTuner Radio
- MixCloud
- Red Bull TV
- Ted Talks
- Vice
- Speedtest
- Sudoku

Plex povezan sa Serverom Synology za sve 4K sadrzaje, odlicna kombinacija.
GSE Smart IPTV koriscenje m3u liste sa Ali-a za sve nase kanale.

Postoji i tema za instalaciju Kodi i Popcorntime apps-a, tu mozete instalirati “third apps” uz malo truda.

nenadjow
08-07-2021, 17:03
Šta je Synology, jel se plaća?

kylle
08-07-2021, 17:18
Synology su serveri koji imaju slotove za hard (U mom slucaju za sad 8TB) tu mi stoji sav media sadrzaj koji Apple Tv pusta.

Evo malo vise o tome.
https://www.synology.com/en-global/products/DS218

dodo
08-07-2021, 22:14
Plex
Infuse
Netflix
HBO go
Apple tv+

Infuse u zadnje vrijeme koristim umjesto Plexa iz jednog jedinog razloga: sinkronizacija s traktom. Mrzi me ručno označavati što sam pogledala i ne razumijem zašto su izbacili pluginove iz Plexa.

Oba programa su povezana s dva vanjska WD HDD-a.
Pretplata na Netflix je tu, HBO preko frendice, sve ostalo što je nedostupno kod njih ide na "onaj" starinskih način pa na diskove :D

I da, Apple tv + još dok je besplatan. Nedovoljno sadržaja imaju još uvijek za pretplatu. Možda pričekam da se nakupi serija pa jednom ili dvaput godišnje platim mjesec dana i onda izbinđam što ima.

Nemam običaj slušati muziku preko tv-a, imam obiteljsku pretplatu na Spotify no slušam samo na iPhoneu ili stream s maca na homepod.

Cuksi
09-07-2021, 08:46
- Infuse - po meni isto bolji od Plex-a jeste da sam morao da je platim ali radi super. U zadnje vreme nece titl na Srpskom da nadje ali app radi savrseno. Najveci razlog sto sam instalirao ovu app je sto kad gledam 4k preko meze sa kompa radi bez seckanja i greske. Probao vlc bilo seckanja, Plex me nervirao sto moram imati pokrenut server da bi moglo da se gleda. Ovo bez servera lagano cita deljene folder i files.
- Hbo go - cekam da konacno predje u max :D
- Netflix
- Disney+

kylle
09-07-2021, 09:44
Iskreno nisam koristio Infuse ali sam cuo dosta dobrih stvari.

Meni je Shnology namenjen za 4k file-ove, u kombinaciji sa Apple TV-om i Plex-om iskreno nikad secnuo nije za 3 godine.
A i sto se tice prevoda Plex nalazi odmah sam sve sto mi je vrhunski.

Ali videcu Infuse da probam, kontam da je razlika interface.

Ninoslav
09-07-2021, 12:15
Probajte i MrMc, u sustini Kodi ali bez pluginova za pirateriju. Ja ga koristim godinama vec za pustanje sa Jellyfin servera

dodo
09-07-2021, 18:58
- Infuse - po meni isto bolji od Plex-a jeste da sam morao da je platim ali radi super.


Eh. Ja sam platila Plex i sad plaćam mjesečno i Infuse. Nije puno, mislim da oko 1 euro, ali dovoljno govori koliko me nervira kad moram sama stavljati kvačice u iTVshows :D

Sandi
10-07-2021, 10:52
@kylle

Aj baci link za ovaj m3u za gse da testiram, ne snalazim se na ali-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

kylle
11-07-2021, 00:41
Hej oni stalno brisu oglase, samo kucaj
“m3u List” izaci ce ti bas dosta lista. Pisi prodavcu (contact seller) i dace ti probnu listu pa testiraj.

Ja uvek kupujem od drugog na zalost jer ih brisu stalno..

matrix
11-07-2021, 08:55
Ja pustao pre neki dan sa Mac mini M1 na Appl tv 4K jedan film u 4K rezoluciji preko kucne wifi mreze iz obicnog programa ElMedia Player. Nijednom nije secnuo za 2 sata filma! Treba samo imati wifi6 tehnologiju i radi savreseno sve.

Secam se pre na airport extreme i apt3 nije hteo ni HD film preko mreze bez bufferovanja da pusta….


Sent from my iPad using Tapatalk

kicba
12-07-2021, 17:53
Ja pustao pre neki dan sa Mac mini M1 na Appl tv 4K jedan film u 4K rezoluciji preko kucne wifi mreze iz obicnog programa ElMedia Player. Nijednom nije secnuo za 2 sata filma! Treba samo imati wifi6 tehnologiju i radi savreseno sve.

Secam se pre na airport extreme i apt3 nije hteo ni HD film preko mreze bez bufferovanja da pusta….


Sent from my iPad using Tapatalk


Pozdrav,

Mozes li mi reci koji ruter koristis?

Cuksi
13-07-2021, 07:30
Ja sam pustao preko kabla tako da nije samo do toga. Moguce da ima malo i do kompa koliko je opterecen ili hdd-a. Ali sve to isto Infuse nisam imao problema.

matrix
14-07-2021, 07:33
Pozdrav,

Mozes li mi reci koji ruter koristis?

Asus ZenWiFi 6
Topla preporuka! Ima sve moguce i ne moguce da se našteluje…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ender
19-10-2021, 01:37
Ja bih da dodam ovde VLC, koji koristim kad na aTV-4 snimim neke filmove ili serije a aTV ponesem sa sobom kad putujem.
Infuse koristim kad sam kuci, u kombinaciji sa AirPort-TimeCapsule-2TB, i to radi jako lepo.