PDA

View Full Version : Dodavanje naše kartice na US nalog



ptomic
08-03-2021, 23:40
Da li je neko imao problema sa dodavanjem naš kartice (Visa/MasterCard Banke Intesa) na nalog koji je registrovan na US?
Klasika sa “US” registrovanim nalozima...
Treba mi najviše Family Sharing opcije koja traži karticu ili PayPal ali da se isti vodi na istu zemlji kao AppleID...


Sent from my iPad using Tapatalk

wifininja
09-03-2021, 00:23
Koliko ja znam kartice naših banaka nije moguće povezati sa USA Apple ID-jem.

nikolastojanovi20
09-03-2021, 03:09
Nase kartice ne rade na USA nalogu. Kao ni paypal. Ako hoces family sharing moras na CRO ili SRB nalog, jer se isti ne moze placati kroz apple credit, a to ti je jedina opcija na USA nalogu.

Dakle, na USA nalogu jedino mozes koristiti dopunu apple credita sa apple gift karticama i njime kupovati aplikacije, apple care i slicno. Jedino ne mozes aktivirati family sharing sa apple creditom.

Svi nalozi koje stavis pod family sharing moraju biti u istom regionu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
09-03-2021, 05:42
Ovde je @djoole napisao da je otvorio US PayPal nalog, vezan za nasu karticu, a onda ga povezao sa US Apple ID nalogom.
Cak ti je odgovorio u temi koju si ti pokrenuo upravo za Family sharing aplikacija

https://www.isrbija.net/showthread.php/57615-Family-sharing?p=715960&viewfull=1#post715960


Bilo bi lepo da neko napise konkrtno sta i kako za US PayPal i koliko vec dugo to koristi, da li uvek mora da se loguje preko VPN-a nakon pravljenja nalog, iako nije logicno, kao i potencijalne probleme od strane PayPal-a koji sve vise filozofira :)


Jos jedna tema

https://www.isrbija.net/showthread.php/58172-Kako-dokupiti-iCloud-prostor-nakon-neplacene-pretplate?p=739324&viewfull=1#post739324

Clan koji to takodje koristi za nalog

https://www.isrbija.net/showthread.php/58172-Kako-dokupiti-iCloud-prostor-nakon-neplacene-pretplate?p=739331&viewfull=1#post739331

ptomic
09-03-2021, 07:36
Hvala, momci.


Sent from my iPad using Tapatalk

nenadjow
09-03-2021, 09:17
Jedino ne mozes aktivirati family sharing sa apple creditom.


Ovo nije tačno, ja nemam karticu na US nalogu a imam aktiviran family sharing, sa bratom delim apple tv. Naravno imam kredit kupljen preko gift card-a.

nikolastojanovi20
09-03-2021, 13:49
Ovo prvi put cujem da radi family sharing bez kartice i paypala. Ako jos neko ima prilike da proba neka potvrdi.

Sto se tice paypala bilo bi dobro da neko otvori temu za to i napise kako je uspeo. Ja sam pokusavao po ovom obrascu ali bezuspesno. Na kraju odustao. Tako da, ne znam da li je pravilo da svima prolazi tako....


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
09-03-2021, 16:15
Iskreno znam da pre nije mogao Family Sharing bez kartice, koliko god je bilo dolara na racunu.

edward
09-03-2021, 16:53
Dodavanje srpske KREDITNE Mastercard ili Visa kartice (znači ne debitna već baš kreditna!) bi trebalo proći na US PayPal account tako da stavite svoje pravo ime i prezime i fake USA adresu. Kako fake adresu? Podosta kreditnih kuća adresu kod naplate uopće ne provjerava, samo je bitno da su podatci sa kartice i ime i prezime potpuno točni i transakcija prolazi. Kad napravite takav USA PayPal account vrlo lako ga je dodati na US AppStore. Ova fora funkcionira 500% sa hrvatskim i bilo kojim EU fintech karticama, ja tako imam otvoren američki AppStore, ne vidim razlog zašto ne bi i sa srpskim karticama.

Što se tiče debitnih kartica, njih u suštini je moguće dodati na US PayPal ali US AppStore će praviti probleme i ODBITI takav US PayPal account. Tako da je bolje držati se kreditnih kartica one provjereno rade.

Za registraciju na američki US PayPal potreban vam je još američki VPN i američki broj telefona za verifikaciju. Kad se jednom otvori US PayPal poželjno je NE primati novac preko njega nego ga koristiti samo za plaćanje te ne ulaziti u njega ako nije prijeko potrebno. Zašto? Zato jer sa svakim ulaskom trebate ponovno paliti VPN, VPN vam daje drugu adresu i dajete PayPal-u novi razlog za sumnju, posebno ako koristite kojekakve public VPN-ove. Meni moj američki PayPal povezan sa američkim AppStore-om radi godinama i uopće nemam potrebu ulaziti u njega, svaku kupovinu na AppStore-u dobivate kao notifikaciju na mail i imam uvid u sve.

nenadjow
09-03-2021, 19:09
Iskreno znam da pre nije mogao Family Sharing bez kartice, koliko god je bilo dolara na racunu.

Možda za neke druge stvari ne radi, ali za delenje Apple tv pretplate radi normalno.

zabrljanje
09-03-2021, 22:31
To je pretplata za Apple TV, probaj Family Sharing za aplikaciju, iCloud zakup :)

nikolastojanovi20
09-03-2021, 22:44
Ipak je i to njegovo family sharing na neki nacin jer deli sa bratom [emoji846] ali nismo se razumeli [emoji846]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cuksi
10-03-2021, 07:31
Ovo sto je napisao @edward (https://www.isrbija.net/member.php/99637-edward) radi 100% samo je problem verifikacija sa US brojem. Ja sam uspeo da to napravim uz pomoc @edward (https://www.isrbija.net/member.php/99637-edward) ali sam napravio gresku posto nisam koristio kreditnu karticu nego karticu Bunq (slicno kao Revolut) i ostao sam bez para prilikom povlacenja sledece uplate. E tad mi je opet trazio broj US telefona koji sam napisao ali ga ja vise nisam imao i cao :) Tako da bolje koristiti kreditnu posto su manje sanse da ostanete bez sredstava

bozanislija
08-05-2021, 16:26
Sto se tiče U.S broja, treba probati da li funkcioniše ovaj sajt:

https://www.receivesms.co/us-phone-numbers/us/

Nemam lično iskustvo sa ovim ali ako neko proba neka javi da li prolazi.

s a l e
09-05-2021, 16:27
Talkatone app za US broj

fontolog
21-05-2021, 19:23
Napravio sam US PayPal nalog sa našom kreditnom karticom, dodao ga kao payment method na Apple ID i to je prošlo. Međutim kad probam da dodam sredstva na Apple balance (opcije Add Money to Account ili Add Funds to Apple ID) to mi ne uspeva. Dobijam poruku "Your Purchase Could Not be Completed - Contact iTunes Store support to complete this transaction". Nakon toga sledi prilično nelogična poruka "Exceeds Balance Limit - Your daily starting balance contributions cannot exceed $2,000.00", iako sam pokušavao da dodam $5, $10, $25 ili $50. Takođe ne radi ni opcija Send Gigt Card by Email, i ovde plaćanje bude neuspešno. Pošto imam neku sumu na Apple balance koju sam ranije dodao sebi kupovinom gift card, a Apple balance je prioritetna opcija za plaćanje, zapravo uopšte ne znam da li mi ovde PayPal kao payment method radi ili postoji problem sa njim samo za dopunjavanje balansa (tj. kupovinu gift kartica). Probao sam sve ovo i na iPhoneu i na Macu, čak i na iTunes za Windows i uvek je isto. Da li je neko uspeo da sebi dopuni Apple balance koristeći US PayPal nalog sa našom karticom dodat na Apple ID?

ptomic
21-05-2021, 19:37
Pre nekoliko nedelja sam uspeo da platim/kupim gift card na Apple sajtu našom karticom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nikolastojanovi20
21-05-2021, 19:51
Pre nekoliko nedelja sam uspeo da platim/kupim gift card na Apple sajtu našom karticom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja to uspeo pre par godina [emoji51]


Sent from my iPhone using Tapatalk

polifonico
21-05-2021, 21:53
Da, i meni to radi bez problema odavno. Američka adresa (prava) plus kupovina gift kartica našim karticama. Svi servisi su dostupni, jedino family sharing ne može bez dodavanja platne kartice.

kylle
21-05-2021, 22:43
Jedno je kupovina gift kartice na APPLE SAJTU, ogromna razlika je dodati nasu karticu na US APP STORE NALOGU.

zikicz
21-05-2021, 22:50
Zavisi na kom si iOS.

fontolog
21-05-2021, 23:39
Jedno je kupovina gift kartice na APPLE SAJTU, ogromna razlika je dodati nasu karticu na US APP STORE NALOGU.

Jasno je da karticu koja je izdala domaća banka nije moguće dodati na US App store nalog, ovo sa registracijom US PayPal naloga i dodavanjem naše kartice na taj nalog, pa onda dodavanje takvog PayPal naloga na US App store je zaobilazna varijanta. Međutim da li takav dodati PayPal način plaćanja zapravo radi, osim za Family Sharing, to je ono što pokušavam da saznam. Ja pokušavam da dopunim Apple balance i ne uspeva mi. Na srpskom (i hrvatskom) App store nalogu imam regularno dodatu našu karticu i mogu u bilo kom trenutku ako mi je to potrebno, mada u praksi baš i nije, da uplatim Apple balance. To da mogu da srpskom karticom kupim US Apple gift karticu je takođe jasno, mene zanima direktna dopuna Apple balanca na iPhoneu (ili drugom Apple uređaju) sa US PayPalom kao instrumentom plaćanja. Da li to ne radi zato što Apple ne omogućava da se balance plati PayPalom ili transakcija ne prolazi zato što se u pozadini tog US PayPal naloga ipak nalazi neamerička kartica, to zasad ne znam.

Cuksi
22-05-2021, 07:42
Mene samo zanima ciji(nas ili US) si broj stavio na US PayPal i kreditna kartica cija(Master ili Visa) i koja banka ?

kylle
22-05-2021, 11:31
Ja vec 10 godina koristim US Pay Pal, sa US karticom i znam koliko sam imao puta verifikacije, provera, svega i svacega zbog US Pay Pal-a i Americkih kartica, i znam da je bas striktno, ali tako povezan na US App Store ja nisam imao nikad problema pri kupovini, dopuni balansa bilo cega jer je sve kako treba povezano.

Kako uspevate da povezete srpsku karticu na US Pay Pal ili srpsku karticu na US App Store nalog/account (NE Apple Store Sajt) ja stvarno ne znam, i ako uspete svaka pohvala.

Znam samo da su bas striktni po pitanju toga.

zabrljanje
22-05-2021, 12:01
Pisali su u temi gde ukljuce VPN i onda nasu karticu ubace pri otvaranju americkog Pay Pal naloga koji vezu za Apple ID na njihovom store-u :)

kylle
22-05-2021, 17:12
Znam da je meni za US Pay Pal zahtevan Social Security Broj..

zabrljanje
22-05-2021, 17:26
Oni su nekako vec povezali nalog

58172-Kako-dokupiti-iCloud-prostor-nakon-neplacene-pretplate (https://www.isrbija.net/showthread.php/58172-Kako-dokupiti-iCloud-prostor-nakon-neplacene-pretplate?p=739331&viewfull=1#post739331)

iako bih ja to preskocio upravo zbog mogucih provera naloga i moguceg blokiranja.

nikolastojanovi20
22-05-2021, 17:35
U prevodu, moguce je, ali nesigurno i nepouzdano je.


Sent from my iPhone using Tapatalk

fontolog
22-05-2021, 23:23
Mene samo zanima ciji(nas ili US) si broj stavio na US PayPal i kreditna kartica cija(Master ili Visa) i koja banka ?

Ako misliš na telefonski broj, stavio sam US broj. Tokom čitavog procesa registracije naloga uključen je VPN (ne neki krš, nego Express VPN). Kartica je Raiffeisen Mastercard kreditna. Adresa koju sam uneo je američka, mog prijatelja. PaPal je ovu karticu prihvatio sa tom američkom adresom, proverio naplatom 1 USD i poništavanjem te transakcije, čak se pojavila i prava slika Raiffeisen kartice, ne neka generička za Mastercard kartice. Zatim sam taj PayPal nalog dodao na US App store, napravljen je preapproved automatic payment za iTunes, na spisku se vidi PayPal kao payment method, sve deluje regularno, aktivirao sam Family Sharing za Apple TV+. Međutim, nisam pomoću ovog instrumenta plaćanja uspeo da dodam Apple balance. Poznato mi je naravno da gift kartice kupljene na drugi način završavaju posao, u pitanju je čista radoznalost i eksperimentisanje, a ne ostvarivanje nekog realnog benefita.

Što se tiče SSN broja i provera US PayPal naloga, koliko mi je poznato to traže samo ako se na nalog prima novac.

fontolog
12-06-2021, 05:11
Da se nadovežem na samog sebe :) Od pre nekoliko dana mi je na USA Apple store proradio američki PayPal nalog sa kredtinom MasterCard karticom Raiffeisen banke. Ništa u međuvremenu nisam menjao, jednostavno je sve proradilo samo od sebe, posle skoro tri nedelje od dodavanja PayPala kao instrumenta plaćanja. Mislim da sam u tom periodu bar desetak puta pokušao da dopunim Apple balance i transakcija nije prolazila. Prekjuče probam da dodam 5 USD i na moje iznenađenje to bude uspešno. Onda juče dokupim Apple balance za 10 USD. Dakle, radi i nadam se da će tako i da ostane. Šta se to interno desilo u PayPalu što je dovelo do ove promene, ostaće misterija.

markoaip
24-08-2022, 02:16
Inace i ja sam uspeo da ukljucim Family Sharing, oba naloga na US adresu, "istu". I sve radi bez problema icloud+ i music.