PDA

View Full Version : iPhone 11 - zdravlje baterije



Crobex
04-02-2021, 19:13
Pozdrav,
Neugodno sam se iznenadio danas, išao pogledati zdravlje baterije, već je pala na 98 posto :??:
Mob star cca 3 mjeseca, prosječno korištenje, punim ga nakon 1.5 dana...

Koliko je vama zdravlje baterije bilo nakon 3 mj. Ja sam očekivao barem pola godine 100 posto da će biti

sone888
04-02-2021, 19:36
Prva greska koju pravis je sto ga punis jednom u 1.5 dan jer ga tad punis kad je skoro skroz prazan i do kraja ga punis..meni je na 11 pro max posle godinu dana battery health bio na 99% a punio sam ga dva puta dnevno po pola sata jer je to bilo dovoljno sa brzim punjacem..izgleda da je to bolje za bateriju..ja se uopste ne opterecujem tim procentima u battery health-u ali eto ako vec gledas probaj ovako sto sam ti napisao..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Crobex
04-02-2021, 19:42
da, tek sam nedavno skužio da nije nikako dobro bateriju prazniti do cca 3 posto i onda ju full napuniti iako sam bio uvjeren da je za bateriju upravo najbolja ta opcija... očito sam se zeznuo.
Znači najbolje ju je puniti kad padne na 20ak posto

sone888
04-02-2021, 19:51
Ja moj telefon stavljam ujutru dok se spremam i on se npr napuni od 40% do 80% i onda ga opet uvece stavim otprilike na istom procentu..kazem ti, ne gledam koliko ima posto nego ga tako dopunjujem i baterija ostane zdrava..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Crobex
04-02-2021, 19:54
ma ok, samo kažem.. bio sam uvjeren da je za bateriju najbolje da se sto vise isprazni i potpuno napuni.
Sad ću paziti na to, iako nisam ja baš nju ni praznio do cca 3 posto, obično sam ga na punjač stavljao između 10 i 20 posto kad je pala baterija tako da ono... ipak mi je jako čudno da je za 3 mj 2 posto pala :(

mikenzi
04-02-2021, 20:04
Šta god da radiš baterija će se prazniti jer je to njena funkcija i tako je napravljena. Jedan 1% mesečno je apsolutno očekivan, dobar i normalan rezultat.

Logika je upravo suprotna i svi oni kojima baterija drži 100% mesecima ustvari treba da se zabrinu jer to nije realno stanje.

Zivansi
04-02-2021, 20:11
Ma ja punim svako vece, koliko god da je ostalo baterije. Jednom sam samo imao problem sa Xs Max. 11 Pro i Max nikad’ peoblem sa opadanjem zdravlja. Sto manje vodis racuna, manje te boli glava [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Crobex
04-02-2021, 20:15
Šta god da radiš baterija će se prazniti jer je to njena funkcija i tako je napravljena. Jedan 1% mesečno je apsolutno očekivan, dobar i normalan rezultat.

Logika je upravo suprotna i svi oni kojima baterija drži 100% mesecima ustvari treba da se zabrinu jer to nije realno stanje.
Mislim da si ipak pretjerao - 1 posto/mjesečno je previše - teško je reći koliko je realno očekivati pad ali nakon godinu dana korištenja nikako nije normalno da kapacitet padne ispod 90 posto. To mi se ni na jednom iPhone-u nije desilo.

mikenzi
04-02-2021, 20:19
Ja ne preterujem. Ja pišem činjenice podržane stotinama telefona koji prođu kroz naše ruke.

sone888
04-02-2021, 21:06
Ma sta gledate uopste taj bh..koristi telefon i uzivaj..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Igor88bg
04-02-2021, 22:45
ma ok, samo kažem.. bio sam uvjeren da je za bateriju najbolje da se sto vise isprazni i potpuno napuni.
Sad ću paziti na to, iako nisam ja baš nju ni praznio do cca 3 posto, obično sam ga na punjač stavljao između 10 i 20 posto kad je pala baterija tako da ono... ipak mi je jako čudno da je za 3 mj 2 posto pala :(

ja sam rekorder 2 nedelje 2 % :-D

Lauda
05-02-2021, 02:10
Kod mene na XS posle 20 meseci health na 83%. Znaci 17% manje za 20 meseci, sasvim ok.

Niti gledam niti se brinem oko toga. Tel stavim na punjac pred spavanje, taman bude na oko 5-6%, ujutru skinem i ceo dan ga koristim.

Ukljucio sam optimized charging i primetio sam da je naucio vec moje navike kada i koliko punim.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

nixysx
05-02-2021, 11:32
Battery health najnebitnije opcija, osim kod kupovine polovnog telefona. Kako god da punio, šta god mu radio, padaće i ne ulazi unutra i to je to. Ja sam stari 6s plus punio isključivo kad padne ispod 5%, i skidao tek sa 100% i on je posle godinu i dva meseca imao 92% health. X sada punim kako stignem, znači nebitno mi je, ne obraćam pažnju, uništavam mu bateriju, čupam skidam, dopunjavam, itd... Za 7 meseci je opao samo 2% [emoji23][emoji23]
Poenta je što manje paziš, bolje je i ne obraćaj pažnju. Što više vodiš računa, gore je [emoji23]


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

lowzyyy
06-02-2021, 00:29
brzo opadne ali se drzi iznad i oko 80% bas dugo.
6s plus 700 ciklusa 82-85% se vrti

p.pera
06-02-2021, 14:58
Ja sam u tripu da bezicno punjenje najmanje steti bateriji.I kuci i u kancelariji imam bezicni punjac, mesecima iphone X stoji na 83% a stavljam ga na punjenje kad kod stignem ali nikad ne pustam da padne ispod 20 niti ga punim do 100%

Igor88bg
06-02-2021, 17:55
A nov tel koji sam dao ocu pre 5 ipo mes nov sada ima 89% puni ga na bezicnom :-)

DSA
06-02-2021, 17:56
Ja sam u tripu da bezicno punjenje najmanje steti bateriji.I kuci i u kancelariji imam bezicni punjac, mesecima iphone X stoji na 83% a stavljam ga na punjenje kad kod stignem ali nikad ne pustam da padne ispod 20 niti ga punim do 100%

Potpisujem ovo. Kod mene je za pola godine na 11 pro BH spao na 90 %, punjen onim njegovim 18w punjacem. Kad sam nakon toga dobio Anker wireles chargere, presao sam poptuno na njih, nisam vise nikad napunio stock punjacem. Evo BH i dan danas je 90 %. Ne tvrdim da je ova teorija ultimativno tacna ali je, sto bi rekao jedan moj pajdo, vrlo signifikantno [emoji23]

sone888
06-02-2021, 18:08
Meni smeta sto su svi bezicni punjaci spori jako..cak gledam na testovima da je i magsafe sporiji dosta..meni ne odgovara da punim telefon 6 sati pa se ne odlucujem za to..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Didule
07-02-2021, 07:40
Meni to bas nema logike, ali mozda je i tacno. Koliko znam telefon se prilicno greje kada se puni na bezicnom punjacu (bar je tako ranije bilo), a toplota je najveci neprijatelj kapaciteta baterije. Opet sporo punjenje, bar u teoriji, pomaze odrzanju kapaciteta baterije, tako da mu to u principu odgovara. Po meni najbolje puniti telefon onim 5W originalnim punjacem, ili koliko vec sada daju. Jeste spor, ali najvise prija bateriji.

zikicz
07-02-2021, 08:00
Sad ne daju vise nista![emoji23]