PDA

View Full Version : Najpovoljnija banka za studente i mlade



wifininja
20-01-2021, 06:58
Zanima me tekući račun za studente kao i osobe koje su tek napunile 18 godina u kojoj banci je najbolje otvoriti tekući račun?

Koliko sam ja upoznat OTP ima FLUO paket za mlade koji je skroz ok ali zanimaju me vaša iskustva.

kami
20-01-2021, 10:13
Komercijalna banka ima free racun za studente, ali dobijas samo dina card, sto znaci nema online kupovine. U jacim paketima mozes da uzmes master ili visu, ne znam tacno koju izdaju. Ja bih na tvom mestu uzeo mobi bank.
I kod njih imas free racun, ali isto dobijas samo dina card. U skupljim paketima 150 i 300din imas mastercard.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

LDV20
20-01-2021, 11:43
Ja sam ovo koristio kada sam bio student i do prvog zaposlenja

https://www.raiffeisenbank.rs/racuni/paket-racun-mladi/


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
20-01-2021, 11:59
Komercijalna banka ima free racun za studente, ali dobijas samo dina card, sto znaci nema online kupovine. U jacim paketima mozes da uzmes master ili visu, ne znam tacno koju izdaju. Ja bih na tvom mestu uzeo mobi bank.
I kod njih imas free racun, ali isto dobijas samo dina card. U skupljim paketima 150 i 300din imas mastercard.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Nije za mene ;)

Bitno je i da banka podržava Apple Pay tako da Komercijalna bar za sada *****a.

aw_snap
20-01-2021, 12:55
Ja sam u OTP, skroz je okej.
Jedino im je aplikacija malo zastarela, ostalo sve super, bar što se tiče tog FLUO paketa.
Bolje od RF, po meni, jer ima i devizni.

wifininja
20-01-2021, 13:43
Čuo sam da rade na unapređenju app.

zabrljanje
20-01-2021, 14:34
Vecina funkcija koje mogu biti vazne jednom akademskom gradjaninu, a Apple Pay je uslov, sigurno pokriva OTP i jedna je od boljih generalno, uz bubice koje su i kod konkurencije.

nenad87
20-01-2021, 15:45
Preporuka za Erste banku.

Sent from my KFMAWI using Tapatalk

cerbers
20-01-2021, 16:34
MTS banka bez premca. Jedino što jos nema apple pay ;/. Besplatno dizes pare na bilo kom automatu, ubedljivo najbolji kurs za EUR od bilo koje. Imas par automata po gradu ako hoces da dignes iste. Bukvalno sve je besplatno i instant slanje na druge racune. Prvih 6m je besplatno kasnije 100 dinara odrzavanje mesecno.

nixysx
21-01-2021, 03:36
Ja imam studentski račun u OTP. Aplikacija je baš zastarela i sve je nekako strpano, nabacano, konfuzno, mah, ne sviđa mi se. Uzimaju proviziju 30 dinara za plaćanja.
Takođe, Credit Agricole mi je mnogo bolja. Tu mi je jedina zamerka što nemaju Apple Pay. Aplikacija je takođe zastarela po interfejsu ali je potpuno jednostavna i stabilna za korišćenje, provizija je 15 dinara a za hitne transakcije 25. U OTP ni nema da izabereš već je sve instant i provizija je 30 dinara.

Ono što me jako nervira u OTP, jeste da kad hoću nešto da kupujem preko interneta, moram prvo na konvertujem dinare u evre i prebacim na devizni račun i tek onda mogu, takođe uz fluo paket je master card koji ima neke nepotrebne stepene zaštite i stalno me zeza kad hoću nešto da platim, neće da učita stranicu, da stigne god, i sl. Znoj mi je krenuo dok sam uspeo iCloud storage da platim tom karticom. Dok CA sve full bez ikakvih problema i nema potrebe za bespotrebnim konvertovanjem novca. OTP me takođe nervira jer mi nikad ne stigne poruka kad imam priliv sredstava, već moram da uđem u aplikaciju da proverim, zvao sam, išao kod njih, sve kao u redu a poruke uopšte ne stižu. Digo sam ruke. Prvo sam mislio da treba neki veći iznos ali ne, uopšte ne stiže. Jednom mi je sestra greškom poslala 10 dinara i to mi je stiglo.
Po meni CA odlična, jedino što nema Apple Pay, čim ga uvedu gasim u OTP. OTP koristim samo zbog Apple Paya.

Ono što je kod OTP veliki plus jeste što ima mnogo više bankomata, generalno a i plus vojvođanskih bankomata i oni kao univerzalni za više banaka, tako da je to full, dok CA u Celoj Rakovici, na celom Voždovcu ima samo jedan bankomat. CA u celom Starom Gradu ima jedan ili dva, tok OTP i Vojvođanska ima oko 5...

Drugarica je u unicredit i meni deluje sasvim sasvim okej, jedino što nema Apple Pay. Ako je Apple Pay presudan onda svakako ništa drugo i ne preostaje osim OTP.

Credit Agricole ima demo verziju aplikacije pa možeš sve pregledati kako izgleda i funkcioniše. Krajnje jednostavno, takođe pouzdano, nikad nisam imao probleme. Sa OTP mi se jednom desilo da ja aplikacija pukla i nisam mogao uopšte da se ulogujem da izvršim plaćanje. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210121/a38dd2bfc0ab02ca0352529cf1ba7254.png


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

zabrljanje
21-01-2021, 06:21
Ja imam studentski račun u OTP.
Uzimaju proviziju 30 dinara za plaćanja.
Takođe, Credit Agricole provizija je 15 dinara a za hitne transakcije 25.
U OTP ni nema da izabereš već je sve instant i provizija je 30 dinara.


Kod OTP banke je provizija 9 dinara za uobicajeni racun, nije studentski i verovatno zavisi od paketa usluga.




Ono što me jako nervira u OTP, jeste da kad hoću nešto da kupujem preko interneta, moram prvo na konvertujem dinare u evre i prebacim na devizni račun i tek onda mogu, takođe uz fluo paket je master card koji ima neke nepotrebne stepene zaštite i stalno me zeza kad hoću nešto da platim, neće da učita stranicu, da stigne god, i sl. Znoj mi je krenuo dok sam uspeo iCloud storage da platim tom karticom.





Valjda je mnogo bolje da ti uradis konverziju i uplatis evre, tacno koliko ti treba, i to ne po bankovnom kursu, osim ako ti je potrebno da brzo uzmes devize za manje iznose.
Nikad ni jedan problem sa placanjem njihovom Master karticmo, a ni Visa karticom, za placanje preko interneta, racunajuci i famozni Apple sa njihovim ponudama :D






OTP me takođe nervira jer mi nikad ne stigne poruka kad imam priliv sredstava




Tacno i totalno glupo ali jednostavno nikad ne obavestavaju o prilivu bilo koje valute.

nixysx
21-01-2021, 12:40
Ali u svakoj banci studentski računi imaju veću proviziju sa plaćanjima. Verovatno kad već nema troškova održavanja, barem nešto...

Ne znam, kako kome. Meni je konvertovanje totalno bespotrebno. Na CA ništa od toga ne moram da radim. Mene nije zezalo svud ali za plaćanje mts računa iz aplikacije, za plaćanje iCloud storaga jeste.

Eto nisam znao da ne obaveštavaju za priliv sredstava, daleko bilo...


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

miodrage
21-01-2021, 19:45
Sto se mene tice, Raiffeisen je najbolja. Ok, mozda je nekome 350 din puno (mislim to je 3 kafe), ali sve ono sto pruzaju u toj ceni meni licno vredi.

wifininja
21-01-2021, 20:44
Za studente isključivo free održavanje dolazi u obzir. To je valjda i poenta. Da dobiju sve kao i standardni paketi ali jeftinije i povoljnije.

zikicz
22-01-2021, 00:41
Eh,da su studentske finansijske muke tih 350 dinara mesecno...
Svi koji nisu u prestonici treba da odvoje oko 15 000 € za skolovanje na BU.
To je to besplatno skolovanje u zemlji Srbiji.