PDA

View Full Version : 12 ili 12pro??



MajX
21-11-2020, 16:35
Imam dilemu koji da kupim od ova dva, nije mi do finansija nikakav problem samo razmisljam vrijedi li tih 200-300e viska za pro model na spram 12??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zivansi
21-11-2020, 16:51
Pro [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

MajX
21-11-2020, 16:54
Fakticki je isti ekran itd itd...
Nesto bih ustedio nego da vidim jos necije misljenje :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Boletinho
21-11-2020, 17:09
Svjetliji ekran(625 vs 800 nita)2 gb rama koja punoooo znace za MT,3 telefoto senzor,lidar scaner i meni najveci razlog hirurski celik i premium dojam u ruci.
Bolesno je kako je kvalitetno napravljen,u ruci je osjecaj kao milion dolara:)
Da ne spominjem lutriju koji panel ce te zapasti na 12,da li ces imati hulka ili ne:)
Ziv bio


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

MajX
21-11-2020, 17:13
Svakako iz US bih uvezao pa koji stigne, razmatrAm i Max model ali nesto mi se cini prevelik( telefon[emoji23])...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Boletinho
21-11-2020, 17:35
Po meni je veca misterija da li vrijedi nadoplata od 12 pro do 12 pro max nego ova od 12 do 12 pro:)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

shiza
25-11-2020, 20:45
Ja sam se isto dvoumio i resio sam da uzmem pro,sinoc kliknem da kupim na vipu,a oni nemaju,ne znaju ni kada ce im stici...

deni_ns88
29-11-2020, 08:40
Ja sam se dvoumio isto tako i uzeo obicnu 12 sa 128gb.

Telephoto mi nista ne znaci, lidar takodje, bolje mi je kad je laksi telefon, jer sam hteo manji i laksi. Sad jedina razlika 4 vs 6 gb rama, meni sasvim fino radi i sa 4gb.

zabrljanje
07-01-2021, 22:54
Mogli bi neki sveziji utisci od clanova koji su se dvoumili izmedju ova dva modela, kao i utisci za telefon koji su izabrali, da li opravdava njihova ocekivanja pri odluci za kupovinu :)

Preskociti u ovoj temi poredjenje za modele Mini, Max(i) (Roda, Idea i slicni) :)))

Zivansi
07-01-2021, 23:04
Ni jedan, ni drugi [emoji23] Pokajao sam se zbog 12 Pro. Kamera dobra, baterija losija, problem sa ekranom... Da ga nisam kupio ishitreno, da sam sacekao, preskocio bih 12 seriju.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

MajX
08-01-2021, 00:07
Pa sa dosta toga se slazem, doduse ja sam max uzeo i iskreno imam velike sake ali se tesko navikavam na velicinu, ja problem sa ekranom nemam ali eto, baterija mu je odlicna, mada kako vrijeme odmice ako se ne naviknem za koji dan uzecu mini...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

aw_snap
08-01-2021, 01:08
Svjetliji ekran(625 vs 800 nita)2 gb rama koja punoooo znace za MT,3 telefoto senzor,lidar scaner i meni najveci razlog hirurski celik i premium dojam u ruci.
Bolesno je kako je kvalitetno napravljen,u ruci je osjecaj kao milion dolara:)
Da ne spominjem lutriju koji panel ce te zapasti na 12,da li ces imati hulka ili ne:)
Ziv bio

Svi su zakačeni problemom sa panelom, dosta se više žale na Pro Max nego na ostale, verovatno jer se više kupuje, ali malo malo pa kukaju na PM.
Zaključak izveden čitajući thread na Apple-ovom sajtu, sa preko 60 stranica.


A što se tiče dileme, ako nije problem finansijski, uvek je bolje uzeti Pro.
Meni lično ne vredi razlika za kamere(ne slikam toliko da bi mi značilo), kućište (večinu vremena držim telefon u masci), 2gb ram-a.



Ja sam se isto dvoumio i resio sam da uzmem pro,sinoc kliknem da kupim na vipu,a oni nemaju,ne znaju ni kada ce im stici...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ja čekam običan od novembra... Ništa oni ne znaju.

shiza
08-01-2021, 07:11
Meni je max idealan za sada.Jeste malo tezi,ali naviknes se.Nikada nisam imao veci telefon,sada prvi put i odusevljen sam.Na xs sam isto u nekim trenucima koristio obe ruke,tako ako vec mora,onda uzeti veci telefon.I pregledniji je,jedino ke nervira wide kamera ili ne znam da je koridtim.Kada pomeram na nekom objektu ona kao pod lupom mi pokazuje malo
Iskrivljeno.Da li je to normalno ili ne,ne znam.
Baterija je super,meni drzi po 2 dana.
Isto problem koji me uzasava je brigtness sto se smanjuje,kao i ton za zvoni,ali to je valjda do ios-a.

zabrljanje
08-01-2021, 16:29
Iskljucivo je do iOS-a a ne do telefona.

deni_ns88
09-01-2021, 04:23
Ni jedan, ni drugi [emoji23] Pokajao sam se zbog 12 Pro. Kamera dobra, baterija losija, problem sa ekranom... Da ga nisam kupio ishitreno, da sam sacekao, preskocio bih 12 seriju.


Sent from my iPhone using Tapatalk ProKako loša baterija, meni na 12 (koji je jelte kao i 12 pro sa baterijom isti) traje uglavnom 2, a nekad i 3 dana.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk