PDA

View Full Version : iPhone 11 - nov a katastrofalno loša baterija



Crobex
28-10-2020, 18:58
Pozdrav ljudi :wave:

Uzeo sam za vikend novi iPhone 11.
Mob je odličan, sve radi i funkcionira kako treba (za sada) međutim - baterija je katastrofalna.
8 sati u stanju mirovanja - pojede 20-30 posto zadnja 2 dana :no:

Zdravlje baterije provjereno: 100 posto
Stavljen zadnji iOS 14 (prije njega je bio iOS 13 na kojem je batetija bila jednako loša)
Provjeravao sam da nije neka aplikacija u pozadini trošila bateriju ali nije - osim vremenske prognoze ništa nije upaljeno od lokacijskih usluga da guta bateriju :??:

Sestrična ima iPhone 11 par mjeseci, danas mi kaže da joj izdrži cijeli dan bez problema sa intezivnim korištenjem...
Može neki savjet što napraviti/isključiti/provjeriti da možda troši bateriju. Jel moguće da treba nekoliko ciklusa punjenja da bateria "sjedne" na svoje mjesto ???

bbrks
28-10-2020, 19:14
Restore i setup as new, bez vracanja bilo kakvog backupa.

Crobex
28-10-2020, 19:16
Da, to mi je zadnja opcija.
Makar baš zbog potencijalnih komplikacija nisam htio prebacivati ništa sa starog iPhonea nego sam ga odma aktivirao kao "new".

Jel moguće da baterija postane bolja kroz nekoliko punjenja.
Jer napunio sam ga svega 2 puta.
On ne troši ekstremno bateriju kada ga koristim - kad gledam YT ili surfam to je standardnih cca 4 min za 1 posto ili 3D igra 1 posto za 2-3 min.
Znači, problem je kada je mob u stanju mirovanja

Igor88bg
28-10-2020, 19:23
viber ti ne vuce u pozadini batt? On hoce da posrce sve idi na settings/general/background app refresh i stavi na off

p.pera
28-10-2020, 19:24
https://www.youtube.com/watch?v=fL2CAFrV_2Y&t=228s

Pogledajovaj video, ja bih na ovo dodao jos osvezavanje aplikacija u pozadini.

Crobex
28-10-2020, 19:28
viber ti ne vuce u pozadini batt? On hoce da posrce sve idi na settings/general/background app refresh i stavi na off
Nope, viber uopce nemam skinuto

@p.pera - za sto tocno sluzi to osvjezavanje aplikacija u pozadini. :??:
Ako to isključim oće mi stizati sve obavijesti o novim porukama na whatsuppu i slično

p.pera
28-10-2020, 20:08
Stizace.

Igor88bg
28-10-2020, 20:27
Nope, viber uopce nemam skinuto

@p.pera - za sto tocno sluzi to osvjezavanje aplikacija u pozadini. :??:
Ako to isključim oće mi stizati sve obavijesti o novim porukama na whatsuppu i slično
samo probaj to i vidi kako se ponasa i whats ume da vuce :-) i po ios 14 da koristi mic u pozadini :-D

Crobex
28-10-2020, 21:07
Ja se sad sjetio da mi je zadnja 2 dana upaljen bluetooth.
Upalio sam ga zbog Dualshock kontrolera

Možda je to cuclalo dosta baterije

dachakragujevac
28-10-2020, 21:52
Meni je bluetooth gotovo uvek uključen zbog sata i nisam primetio neku enormnu razliku u trošenju baterije!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Crobex
28-10-2020, 22:06
A ne znam, sad sam pogledao par turtotiala, prilagodio i pogasio sve što mi ne treba - vidjet ću u sljedeća 24 sata kako će se ponašat baterija :)

zikicz
28-10-2020, 22:26
Mislim da ti je najbolja opcija ono što ti je rekao @bbrks.
Prvo to.

Crobex
29-10-2020, 10:12
Kaze mi kolega da je moguce da je do adaptera s kojim punim iphone.
Ja ga punim sa 4 god starim adapterom, makar ne znam kako moze biti do toga jer su punjači identicne snage :??:
Sto mislite jel moguce da je do toga ?

zikicz
29-10-2020, 10:42
Sta si se stis'o? Uzmi njegov, koji je došao u pakovanju, pa probaj.

Cuksi
29-10-2020, 13:21
Ja od sedmice do 11pro nisam gasio wifi, bluetooth i mobilni net, baterija uvek normalno radila. Od tih dugmica samo avioncic koristim :)

nixysx
29-10-2020, 14:27
U krajnjem slučaju, kad je već nov, iStyle i reklamiraj. Imaš garanciju...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Crobex
31-10-2020, 23:20
Evo testirao sam ga 2 dana... nije toliko loše na kraju.
Jučer na poslu 4G/Wi-fi upaljeni, dosta poziva, interneta i pola sata igrica - Usage je bio oko 7 i pol sati SOT-a
Danas skinut u 7 ujutro sa punjača, ovaj put bez ijednog poziva ali sa dosta igrica i Safari surfanja, whatsuppa... 8 sati SoT-a

Kako se vama drži baterija na iPhone 11. Pretpostavljam da ni ne mogu očekivati više od 7-7 i pol sati intenzivnog koristenja.
Kamera i navigacija žderu bateriju kao ludi ali to je bilo za očekivati.

kristianmarkovic
01-11-2020, 09:10
7 sati SOT-a je skroz ok, ali ne sme da curi baterija u snandby modu, bukvalno za celu noc treba 0 ili 1% da opadne.

Crobex
01-11-2020, 09:53
Ma taj stand by me i brine.
gle, kada je baterija na 100% naravno da cijelu noc se ne spusti ni 1%. Kod applea je to tako od prvog iphonea, ja znam da mi je na 6S za 8 sati spavanja uvijek odlazilo cca 3% baterije ako sam npr. ostavio iphone na 90% prije spavanja.
Danas isti test - ostavio sam ga na 93% u 3 ujutro, probudio sam se u 9 i bio je na 88%
Dakle, za 6 sati stanja mirovanja pojeo je 5% baterije sto je po meni i dalje previše

Koliko vama pojede za 8 sati preko noci ?
Meni je upaljen 4G/Wifi i ukljucene lokacijske usluge dok mi je email nariktan na osvjezenje svakih sat vremena

Zuba1970
01-11-2020, 12:13
A sta tek ja da kazem gde mi kod SE-a ode nocu i do 10%.

Crobex
01-11-2020, 20:56
Ali kako gutaju neke aplikacije bateriju u pozadini... strašno.
Danas sam koristio mobitel identično kao jučer - izvuko sam manje od 5 sati SoT-a, dakle 3 sata manje
I to sve zbog toga što sam, svijesno radi testiranja, ostavio u pozadini aplikacije tipa facebook/google maps i sl.
Nije mi jasno... pa šta te aplikacije crpe resurse i kada se satima ne koriste. Jel one troše bateriju ako ih ja ručno ne zatvorim
Po SoT-u ispada da da.
Jasno mi je da se radi o aplikacijama kod kojih imam uključene lokacijske usluge, ali stavljeno je samo tijekom upotrebe aplikacije i kada izađem iz aplikacije ne stoji mi gore više ona ikonica da trenutno iphone koristi lokaciju.

zabrljanje
01-11-2020, 21:18
Nasao si dve aplikacije koje uvek prikupljaju i salju sve dostupne podatke na njihov server, jos ako si za njih ostavio background app refresh, onda je logicno da rade kao parna masina. Njihov model funkcionisanja je takav, mora od neceg da se zaradjuje :)))

"if you're not paying for a product, then by default you are the product"

Iako i ovo nije vise u potpunosti tacno.

Crobex
01-11-2020, 21:22
Hmm, u pravu si ali pazi jednu stvar... ja sam za te aplikacije stavio lokacijske usluge samo kada koristim aplikaciju a ne da uvijek prikupljaju te podatke.
Dakle, mene google ili FB, po toj teoriji, ne bi trebali pratiti odnosno ne bi trebali crpiti resurse baterije ako nemam uključenu aplikaciju na zaslonu bez obzira što ona nije ugašena odnosno nalazi se u pozadini.

Zar ne :??:

Apple je postao skoro kao gogle i android... taj Android je doslovno čisti marketing. Točno je sve tako nariktano i zakamuflirano da moraš biti dobro informatički pismen da isključih sva njihova sra.a, kolačiće i sve na temelju čega oni prikupljaju podatke.

zabrljanje
01-11-2020, 22:24
Taj deo je do Google-a i FB-a, oni odredjuju kako im radi i sta radi aplikacija. Ovde nisam pricao o lokacijskim uslugama nego o "Background app refresh" opciji

Jedna od najvecih buna, od stane FB-a, za novi iOS, je zato sto im nije vise tek tako omoguceno da skupljaju i preprodaju podatke korisnika.

Igor88bg
02-11-2020, 02:56
Iskljuci ono sto sam ti napisao i to je to ja sa XS izbacujem 6h... i 84% batt health :-)

Crobex
30-11-2020, 09:48
Jel itko primjerio da mu baterija od 50-0 % drzi duplo krace nego od 100-50% ?
tu ne racunam pad sa 100 na 99 jer je tako vec godinama - drži pola sata. Ali primjetno, bitno kraci Usage imam kada baterija padne ispod 50 %