PDA

View Full Version : Mobilni internet unutar EU 50 ili 100gb



spo
15-10-2020, 12:01
Da li postoji neki operater koji nudi internet unutar vise zemalja EU?
Drugar vozi kamion po EU i treba mu neki prihvatljiv internet. Probao sam u Svedskoj pa nisam nasao nista prihvatljivo. Nasao sam na par mjesta da je roming ogranicen na cetiri mjeseca unutar EU i da se mora registvovati. Tako da to nije od koristi.
Hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk

matrix
15-10-2020, 12:09
Neka kupi pre-paid karticu (mora da je registruje,bar u DE je tako) i onda na dopunu kad je unutar EU. Tako ce da dobije najvise GB.
Savremeni telefoni svi imaju 2 sim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
15-10-2020, 12:52
Ubigi, Yesim, Airalo - to su neki eSIM operateri koji daju Internet za ceo svet, treba videti tarife.
Postoji i Orange.pl - oni imaju reativno povoljnu tarifu.
Ili opcija sa prepaid karticom.

spo
15-10-2020, 14:55
Ne mogu da skontam ovaj Orange.pl da li je za internu upotrebu ili se mpze svo vrijeme koristiti izvan Poljske. Inace je jako povoljno za 80 zl se dobije 100gb.
Ovi ostali kolko razumijem su prvenstveno servisi za eSim. Samim tim su idealni za turiste. Nisu toliko skupi kad se ide katkad ali ako se provodi svo vrijeme i ubija vrijeme gledanjem filmova onda je to malo skupo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

matrix
15-10-2020, 18:09
U EU ima “fair use policy” tako da koriscenje npr PL operatera van PL na duze vreme tj sve GB potrosis van PL ...e to nece moci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Joker
15-10-2020, 18:14
Treba da kupi karticu u državi kroz koju često prolazi da bi dosta ibio u "domaćoj" mreži.

spo
15-10-2020, 20:57
Slazem se @matrix da to nece da moze

To je najbolje rjesenje @joker
Savjetovacu ga da kupi u drzavi u kojoj najvise boravi .
Hvala svima na idejama i raspravi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
15-10-2020, 22:25
Ja sam probao taj Orange.pl, preko eSIM, i sljakalo je kod MAdjara bez greske. Naravno, van Poljske a u EU imas mnogo manje neta, tipa ako je 25Zl bilo 5 GB u Poljskoj, van (u EU) je oko 1.2GB

zabrljanje
15-10-2020, 22:38
Uvek treba da upravo racuna na to sto navodis, FUP ili "Fair Usage Policy", zato je i predlog, koji je napisao @Joker, najisplativiji :)
Neki provajderi nisu u pocetku ogranicavali internet u romingu ali su nakon odedjenog vremena krenuli sa FUP-om, pocev od Bonbona u Hrvatskoj do A1 u Austriji, koji su, koliko se secam, bili najvise u upotrebi.