PDA

View Full Version : Problem sa uvozom vCard s Gmail na iPhone (13.7)



kvaju
11-09-2020, 14:26
Pozdrav

Nisam dugo bio na iphone, danas ga uzeo, SE 2020, 13.7 na njemu.

Kako sam na Androidu bio,kontakte da prebacim sam uradio sljedeće:

Na gmail, export - vCard
Na icloud preko PC, log in- contacts, označi sve delete all.
import vCard, nađem taj s google-a.
prikaže ih sve uredno na Pc, no problem je na iphone-u.

Tamo ih pokaže većinu, ali gotovo svi koje najčešće kontaktiram nema ih.

Odabrano je da se prikazuju samo iCloud kontakti.

U čemu je problem ne razumijem, prikaže mi se neki nebitni kontakt kojeg sam prošli tjedan unjeo, a neki stari, čest kontakt, uopće ga ne prikazuje na iphone, a na icloud.com ga prikazuje.

dodo
11-09-2020, 14:33
vjerojatno je zapela sinkronizacija. standardni koraci su:
ugasi/upali mobitel
ako i dalje nema promjena, odjavi se s iclouda na iphoneu pa se opet prijavi.
malo pričekaj dok počne sinkronizacija, neće biti trenutno.

kvaju
11-09-2020, 14:36
Hvala ti, gasio palio mob, isto sve. Kako sam ih ponovo brisao sa iclouda sve, da mi se i s telefona izbrisu apsolutno svi pa da krenem ispocetka, ostavilo mi je 15 nelogicnih kontakta (nisu sim kontakti, nemam ni jednog na simu). Rucno ih izbrisem, te sto su ostali, opet import na icloud, i opet isto sve, vidim ih na icloud na telefonu ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
11-09-2020, 16:04
Sto ne ostavis kontakte na gmail... samo ih iskljuci u icloud i mirna Bosna [emoji16]

kvaju
11-09-2020, 16:31
Hmm, nisam to do sada radio nikad, mozda bih i mogao. Jer prije sam ovako stalno radio kada sam iphone koristio, nikakvih problema nije bilo.


Sto ne ostavis kontakte na gmail... samo ih iskljuci u icloud i mirna Bosna [emoji16]

Upravo sam uradio tako, i sad je sve ok. Cudi me da ovakve stvari se desavaju Appleu, nadam se da me nece docekati jos ovakvih sitnica, ovo je prije radilo bezprijekorno.

Hvala ti

rikee
11-09-2020, 18:51
Ja isto tako koristim jer sam vremenom nabacio gomile napomena pa me mrzi da zve to prebacim na iCloud... mana su slike kada neko zove ne iskace preko celog ekrana... navikao vremenom [emoji16]