PDA

View Full Version : Galaxy watch 46mm BT vs Huawei GT2 vs Honor Magicwatch 2



dachakragujevac
05-06-2020, 14:13
Znam da neme veze sa “ios svetom”,ali planiram kupovinu neka od ova tri sata (trenutno su kod operatera približnih cena),pa me interesuje kompaktibilnost sa IOS-om,konkretno Iphone 11 pro? Apple watch mi je preskup,a i ove bi uzeo na 24 rate uz ugovor (box ili vip),tako da se definitivno i isplate više. Pa ako ih već neko poseduje zanimalo bi me posebno njegovo mišljenje. [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk

aw_snap
05-06-2020, 15:20
Imam GW 46mm i koristim ga sa iP Xs.
Ono što sam ja primetio je da ne možeš da kupuješ izglede za sat, možeš samo one besplatne da skidaš, ne možeš da odgovaraš na poruke i mejlove(možeš da pročitaš) zbog ograničenja iOS-a. Sama wearable aplikacija za iOS je lošija od one na Androidu, u smislu da ne možeš baš sve preko aplikacije sa menjaš, recimo izglede sata ne možeš da menjaš preko aplikacije.
Ostalo manje-više radi.
Ja sam ga isto uzeo u VIP-u na rate, početkom godine.
Više mi se sviđa od AW-a jer više deluje kao pravi sat a ne kao gadget, pogotovo kada uzmeš metalnu narukvicu.

dachakragujevac
05-06-2020, 15:43
A kako menjas onda izglede sata?


Sent from my iPhone using Tapatalk

aw_snap
05-06-2020, 15:59
Duže se zadrži na ekranu i izbaci sve instalirane izglede, pa onda izabereš.
Može i preko aplikacije ali moraš da ulaziš u store pa u svaki izgled posebno gde ima dugme apply, dok na androidu imaš na jednom mestu sve izglede pa samo biraš. Nije strašno toliko, može sve preko sata da ide, nego je sama aplikacija za iOS dosta slabija što se tiče mogućnosti.

dachakragujevac
05-06-2020, 17:11
Pa dobro,to je bar prosto,dovoljan je jedan android u uzoj familiji. Ulogujes se, skines sve sta ti treba preko njega, izlogujes i opet se vratis na ios. [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

aw_snap
05-06-2020, 17:59
Da, to je jedna od opcija koju ja koristim.
Jedina mana je što svaki put kada menjaš telefon na koji je sat povezan, sam uradi restart na fabrička podešavanja... [emoji2371]

dachakragujevac
05-06-2020, 19:22
Sad gledam na YT,doduse video je od pre 4 meseca. Jel moguce da izgled sata mozes da menjas (GT2) samo ako imas Huawei telefon? Ne moze cak ni na Samsungu (preko Huawei health) ili drugom nekom androidu?
A kako mislis da se sve vrati na fabricka? Jel se onda izgube i skinuti izgledi sata?


Sent from my iPhone using Tapatalk

aw_snap
05-06-2020, 20:47
Ne izgube se ali mora sve da se instalira ponovo i ceo sat da se podešava.
Jednom kupljeni izgledi ostaju trajno na nalogu i posle mogu da se skinu i preko iOS-a.

dachakragujevac
05-06-2020, 22:24
E to je vec prihvatljivo! [emoji16]
Elem knjiga je spala na dva slova: Honor magicwatch 2 i Galaxy watch active 2 kojeg u pocetku nisam ni uzimao u obzir,a sada mi se sve vise svidja. Jedino mu je “mana” precnik od 44mm u odnosu na Honorovih 46,posto ja volim velike satove. Na papiru samo 2mm,ali uzivo je to bas primetno, i bez obzira sto je precnik “aktivnog” ekrana gotovo isti. [emoji57]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Byakuya
06-06-2020, 10:56
Mogu samo da ti kazem da imam active 2 i da je to predobar sat...baterija par dana...milina za koriscenje...i ide uz sve...

Zivansi
06-06-2020, 13:34
GW 46 odlican sat. Imam ga par meseci.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

dachakragujevac
06-06-2020, 19:07
Mogu samo da ti kazem da imam active 2 i da je to predobar sat...baterija par dana...milina za koriscenje...i ide uz sve...

Pa nekako mi je elegantniji od Huawei-ja i Honora! Jedino sto je manji,i druga dva siju sa baterijom. Ostalo je sve na strani Galaxy-ja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

bolev87
07-06-2020, 10:03
Ko koristi samsung sat neka proba facer aplikaciju za skinove.

Zivansi
07-06-2020, 10:10
Probao sam je. Blago receno ocajna aplikacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

miodrage
08-06-2020, 15:43
Jeres!!! Toliko cu da kazem!

Banets
11-06-2020, 09:53
Koristio sam oba modela po par meseci... nijanse su u pitanju dobar/loš. Oba modela rade besprekorno, baterija je top... nećeš pogrešiti ni u jednom slučaju...Moj ti je savet da odmah pazariš preko alija par narukvica (maslinasta kida kako stoji na oba modela)...

dachakragujevac
11-06-2020, 20:39
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200611/55421ca702fdbc3cb1cec1bf7fe43f00.jpg
Malopre uzet u Vipu: Galaxy Active 2 Aluminijum 44mm crni! [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk

aw_snap
11-06-2020, 20:56
Mnogo koristan gedžet.
Mnogo znači u situacijama kada ne možeš da vadiš telefon, a stigne ti neko obaveštenje ili te neko zove. Pogotovo što može da se pri vožnji koristi kao hands-free uređaj za razgovor.
Ja sam sa mojim GW 46mm zadovoljan, jedino mi smeta što nekada znaju da štucaju animacije.
Nadam se da će te dobro služiti. [emoji3]

dachakragujevac
16-06-2020, 17:21
Ne izgube se ali mora sve da se instalira ponovo i ceo sat da se podešava.
Jednom kupljeni izgledi ostaju trajno na nalogu i posle mogu da se skinu i preko iOS-a.

E sad ti meni objasni kako da skinute watch face-ove,skinute konkretno na Samsungu mog klinca (i to placene) da ja koristim na svom satu,kada je uparen sa Iphone-om? Kada sam ponovo pokusao nakon klincevog S9 da se povezem na moj Iphone,trazio mi je da restartuj sat i naravno svi skinovi su se izgubili. [emoji57][emoji4]
Edit: na njegovom sam koristio njegov Samsung nalog,a na mom tel je moj Samsung nalog,mozda zbog toga ne vidim skinove koje sam tamo skinuo?


Sent from my iPhone using Tapatalk

aw_snap
16-06-2020, 17:56
Tako je.
Izgledi su vezani za Samsung nalog, koji se koristi i na iOS-u. Ili da koristiš njegov nalog ili da radiš sve ponovo, samo sa drugim nalogom. [emoji28]
Kada se prebaciš ponovo na iOS i uloguješ na nalog na koji si prethodno skinuo izglede ideš u Discover>View more>ikonica u gornjem desnom uglu>My apps.
Tu bi trebalo da bude sve što si ikada skidao na sat.

dachakragujevac
16-06-2020, 19:31
Tako je! Uspeo sam! Bas cool! Ipak su ovi izgledi sata sto se placaju puno lepsi od besplatnih. [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

LSI
16-06-2020, 23:23
Odeš na reddit/Galaxy watch face ( bez razmaka) i biraj. ;-)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

paja186
16-06-2020, 23:28
Imam GW 46mm i koristim ga sa iP Xs.
Ono što sam ja primetio je da ne možeš da kupuješ izglede za sat, možeš samo one besplatne da skidaš, ne možeš da odgovaraš na poruke i mejlove(možeš da pročitaš) zbog ograničenja iOS-a. Sama wearable aplikacija za iOS je lošija od one na Androidu, u smislu da ne možeš baš sve preko aplikacije sa menjaš, recimo izglede sata ne možeš da menjaš preko aplikacije.
Ostalo manje-više radi.
Ja sam ga isto uzeo u VIP-u na rate, početkom godine.
Više mi se sviđa od AW-a jer više deluje kao pravi sat a ne kao gadget, pogotovo kada uzmeš metalnu narukvicu.

Da li mozes da koristis one unapred pripremljene poruke kad ne zelis da se javis nego da sa sata posaljes poruku tipa "Na sastanku sam, javljam se kasnije"?

aw_snap
16-06-2020, 23:34
Ne, iz razloga što sat ne može da šalje poruke preko telefona zbog restrikcija iOS-a. Takođe, ne može ni na SMS da se odgovori.

dachakragujevac
17-06-2020, 07:40
Odeš na reddit/Galaxy watch face ( bez razmaka) i biraj. ;-)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Ok,a kako skidam “face”!? [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

LSI
17-06-2020, 07:47
Imaš kupone, za svaku zemlju posebno. Iskopiraš i na Galaxy store-u prekopiraš u opciji plaćanja za taj watch face.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

sasabo79
23-06-2020, 07:24
Da su ubacim i ja,mala pomoc oko izbora,Gt 2 Classic vs Magicwatch 2 Flax:??:Koristio bih ga uz iphone xs

dachakragujevac
23-06-2020, 07:56
U sustini isti sat,ja mislim da skoro nema nikakve razlike. E sad sto se tice konekcije sa Iphone-ima,veci je problem nego izmedju Galaxija i Iphona. To je i presudilo kod mene da uzmem Active 2. Najvise se svodi na nemogucnost izbora Watch face-ova direktno na telefonu,vec se moras konektovati na neki android pa tamo skinuti,a onda se opet vratiti na Iphone. U sustini ako ti to nije bitno,onda imas odlican sat kome baterija traje u proseku 7-10 dana,a kazu da moze i do 2 nedelje. [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zivansi
23-06-2020, 08:41
Kako 7 dana??? Ja moj uvece stavljam na punjac sa 50%, nekad i manje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

dachakragujevac
23-06-2020, 09:18
Huawei GT2???

Zivansi
23-06-2020, 11:44
Galaxy Watch 46 [emoji51]

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

dachakragujevac
23-06-2020, 13:05
E pa to jeste,ovi Havajci ubijaju s baterijom. [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

sasabo79
26-06-2020, 05:11
samsung bi izbacio iz opticaja nekako mi ne dolazi do izrazaja jel je ceo crn,deluje mi kao plastikanac:cool1:

dachakragujevac
26-06-2020, 09:09
Samsung uzivo deluje bas otmeno,vise ovi Huawei deluju kao plastikaneri pored njega. Pricam i za Galaxy watch i za Active 2 (koji sam uzeo). [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk