PDA

View Full Version : Apple ID - prelazak sa US na Hrvatski i vraćanje na US



Joker
02-06-2020, 09:22
Tražio sam sličnu temu ali nisam naša, ako postoji molim moderatore da je spoje.


Imam US apple ID na kojem imam AC+ za XR telefon. Treba mi Škodina aplikacija
https://apps.apple.com/ee/app/škoda-connect/id1161648654
koja ne postoji na US app storu a ima je na hrvatskom. Ne bi da menjam region nego bi da napravim novi apple id za hrvatski app store zbog AC+ koji imam na US.
Moje pitanje je da li ću imati problem sa naplatom i nastavkom AC+ ako se izlogujem iz US naloga ulgoujem u hrvatski i ponovo vratim na US?
Ili neki drugi predlog kako da skinem tu aplikaciju

rikee
02-06-2020, 11:19
Samo se izlogujes sa appstore... Apple care je vezan za serijski broj uredjaja, ne za appstore

Joker
02-06-2020, 11:22
Siguran si? Kod promene regiona sa npr US na Srbija gubiš AC+ pa sam mislio da nema neka caka i u ovom slučaju.
da li mogu da ga promenim pošto imam para na nalogu?

rikee
02-06-2020, 11:33
To je sve kada radis na istom nalogu. Ti napravi novi CRO nalog i samo za app neces imati problem jer ti nigde ne menjas tu region da bi skinuo app.
Kontaktiraj podrsku ako nisi siguran

dodo
03-06-2020, 22:56
Ne trebaš brinuti. Mijenjam US/Hr store već godinama zbog aplikacija. One skuplje kupujem na US, naravno. :D
Samo se odjaviš iz US i prijaviš na HR, preuzmeš Škodu i možeš natrag na US ili SRB ili neki deseti store. Ništa na mobitelu se ne mijenja, sve aplikacije rade s kojeg god Storea bile skinute.

Everytime
03-06-2020, 23:02
a sada nam reci još koju škodu si zbavio? :D

Joker
04-06-2020, 08:20
Škodu Kamiq