PDA

View Full Version : Banke u Srbiji - poređenja



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8

spree
04-04-2020, 10:10
Jel moze neko da okaci opet onaj uporedni prikaz raznih racuna u bankama, mesecnih odrzavanja, usluga...

wifininja
04-04-2020, 10:14
Kakve to ima veze sa Apple Pay-om....?
Sigurno već razmatraš opciju da prebaciš račun u Raiffaisen banku ;)

spree
04-04-2020, 10:22
Kakve to ima veze sa Apple Pay-om....?
Sigurno već razmatraš opciju da prebaciš račun u Raiffaisen banku ;)

Pa to. Imam biznis racun u Sberbanci, pa gledam da li da prebacim taj u Rai ili da otvorim jos jedan u Rai.

Neko je vec to kacio da li ovde na nekom topicu ili na benchmarku, ne mogu da se setim, a nisam bukmarkovao :)

markop151
04-04-2020, 10:55
Nadam se da je ovaj sajt ažuriran, ovde se nalaze naknade banaka za vodjenje tekućih računa:

https://uporediustedi.rs/racuni/osnovni-paket-racuna/

Raiffeisen sve moguće naknade:

https://www.raiffeisenbank.rs/tarife/


Sent from my iPhone using Tapatalk

spree
04-04-2020, 11:22
To je to. Hvala puno!

miodrage
04-04-2020, 11:44
Ja imam super Premium u Raiffeisen, imam putno osiguranje 365, i Gold karticu sa kojom imam prioritet svuda. Sve to kosta 690 din, ali neke stvari nemaju cenu.

zikicz
04-04-2020, 11:52
Kakve prioritete imas sa gold karticom?

markop151
04-04-2020, 12:11
Ja imam Premium Platinum paket u Raiffeisen-u
Malo je reći da sam prezadovoljan...

Ovde su svi detalji vezano za benefite:

https://premium.raiffeisenbank.rs/premium-paket/

Promenio sam više banaka, nemam nikakve veze sa RB (da se ogradim od reklamiranja), realno nude jedinstven proizvod za naše tržište..


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
04-04-2020, 12:28
Vidim da nude gold kreditnu karticu do 10000€ u premium paketu!!![emoji23] To nije za obicne smrtnike.
Meni su svojevremeno nudili kreditnu karticu do 5000€. Samo sam se zahvalio. [emoji1304]
Obicni kreditnu karticu sam isplatio. Ogromne su kamate kada je veliiki limit,tako da sam se resio te bede.
U sadasnjoj banci,da ne reklamiram,imam kao neki spec tretman,povoljnije uslove za kreditiranje i gold karticu koja mi nesto puno ni ne znaci.
Sacekacu za AP. Nije mi to mnogo bitno u zivotu.

s a l e
04-04-2020, 12:41
Ne vidim da je bolje od Hit Intese ili Mobi Progresiv+ (za 300 din).


Sent from my iPhone using Tapatalk

roki
04-04-2020, 15:23
:DSvidja mi se ova tema :)

Ja sam nedavno (pre godinu dana) istrazivao malo banke, i birao koja mi je najbolja (sa najvise benefita) to mi je bilo najbitnije pri izboru, i naravno da bude sto povoljnije...

Kada sam poceo da radim, u prvoj firmi sam radio kao pausalac, i na njihovu preporuku sam otvorio racun u Intesi... To je bio pakao! Najgora banka, najgora iskustva ikada!
Za HIT racun nije mi radila aplikacija, radilo mi je logovanje samo putem racunara... Za pravno lice sam morao da platim oko 2000 din za citac kartice, koji kada sam dosao kuci ukapirao sam da ne radi na MAC-u, pa sam vratio, i cekao 3 meseca da mi vrate 2000 din... Licni banakar mi se nikad nije javio na telefon... Svaki put kada sam trebao nesto da obavim, gubio sam po sat i po vremena u njihovim filijama...

Onda sam cuo da Societe (Sada OTP) ima neki paket samo za pausalce... Otisao sam tamo, raspitao se, i imao jedan uslov, da se sto manje vidjam sa njima (pritom licna bankarka izgleda TOP! :D)
Prvi korak kada me je primila u svoju kancelariju, do toga da kada sam popunjavao te papire za svoju firmu, gde je ona sve popunila i ja sam se samo potpisao (U Intesi sam dobio hrpu papira koju sam popunjavao 1:30h na nekom pultu gde sam stajao u sred banke), do toga da sam odmah dobio Gold karticu, i mogucnost da i svoji pravni racun koristim preko telefona.

Odmah sutradan sam otisao u Intesu i ugasio sve racune, naravno, nisu ni pitali zasto gasim, jer ih boli uvo... Imaju toliko klijenata, ne interesujem ih ni ja, niti bilo ko od nas!

U novoj firmi nisam radio kao pausalac, nego na belo ako se tako moze reci ::lol:: Promenio sam u OTP-u racun na neki premium paket, dobio MasterCard Platnium karticu i do dana danasnjeg sam prezadovoljan. Od benefita tu su putno osiguranje od 30 dana godisnje za mene i porodicu ako putuje sa mnom. Ulazak u Biznis Loudnge (Beograd, Bec i Sarajevo), menjanje valuta po srednjem kursu narodne banke i jos sto sta, mozete da istrazite na njihovom sajtu... A od svega ono sto je najbolje OVO JE BESPLATNO! Da dobro ste procitali, besplatno! Za one korisnike koji potrose vise od 70.000 din mesecno placajuci karticama (Ja sve placam karticom) dobijaju besplatno odrzavanje! Za one koji potrose ja mislim 35.000 dobijaju 50% popusta na odzrzavanje...

Sve u svemu prezadovoljan sam bankom! Ne bih je menjao, i iskreno se nadam da ce i oni uvesti Apple Pay uskoro...



Sto se tice RB, razmatrao sam nju prilikom prelaska, 1200din taj Premium racun, i od pogodnosti je Loundge Key (MOZE DA SE KORISTI 2 PUTA GODISNJE) :brickwall: Sto je smesno! Iz tog razloga nisam ni uzeo.

Kada vec pricamo o ovome, evo voleo bih da neko podeli svoja iskustva sa benefitima svojih kartica, jer meni je bas bitno kada putujem da imam pristum "VIP" salonima na aerodromima.

Sada sam se vratio sa nekog proputovanja, prijatelji iz Hrvatske su svuda ulazili i uvodili po dvoje ljudi sa svojim Dines karicama koje su kod nas jos uvek ukinute zbog nekih malverzacija u samoj Dinesu u Srbiji...

xerosoft
04-04-2020, 15:40
Ja mislim da ce OTP prva uvesti Apple pay jer u Crnoj Gori su oni prvi uveli ovu opciju pre mesec dva


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
04-04-2020, 15:45
To bi onda znacilo da ce i Societe i vojvodjanska biti u paketu,jer ih je kupila otp. Mada...nisam bas ubedjen,ali videcemo.

xerosoft
04-04-2020, 15:49
Vrlo verovatno jer sam u prosloj firmi bio preko nih primao platu najbolji su bili u uslugama,sada sam u aik pa cemo videt sta i kako se desava i odvija situacija sto se tice podrske i novih tehnologija u vidu placanja


Sent from my iPhone using Tapatalk

dachakragujevac
04-04-2020, 15:50
Societe propade otkad ju je kupila OTP! A o Vojvodjanskoj necu ni da pricam!


Sent from my iPhone using Tapatalk

НенадЦ
04-04-2020, 17:44
:DSvidja mi se ova tema :)

Ja sam nedavno (pre godinu dana) istrazivao malo banke, i birao koja mi je najbolja (sa najvise benefita) to mi je bilo najbitnije pri izboru, i naravno da bude sto povoljnije...

Kada sam poceo da radim, u prvoj firmi sam radio kao pausalac, i na njihovu preporuku sam otvorio racun u Intesi... To je bio pakao! Najgora banka, najgora iskustva ikada!
Za HIT racun nije mi radila aplikacija, radilo mi je logovanje samo putem racunara... Za pravno lice sam morao da platim oko 2000 din za citac kartice, koji kada sam dosao kuci ukapirao sam da ne radi na MAC-u, pa sam vratio, i cekao 3 meseca da mi vrate 2000 din... Licni banakar mi se nikad nije javio na telefon... Svaki put kada sam trebao nesto da obavim, gubio sam po sat i po vremena u njihovim filijama...

Onda sam cuo da Societe (Sada OTP) ima neki paket samo za pausalce... Otisao sam tamo, raspitao se, i imao jedan uslov, da se sto manje vidjam sa njima (pritom licna bankarka izgleda TOP! :D)
Prvi korak kada me je primila u svoju kancelariju, do toga da kada sam popunjavao te papire za svoju firmu, gde je ona sve popunila i ja sam se samo potpisao (U Intesi sam dobio hrpu papira koju sam popunjavao 1:30h na nekom pultu gde sam stajao u sred banke), do toga da sam odmah dobio Gold karticu, i mogucnost da i svoji pravni racun koristim preko telefona.

Odmah sutradan sam otisao u Intesu i ugasio sve racune, naravno, nisu ni pitali zasto gasim, jer ih boli uvo... Imaju toliko klijenata, ne interesujem ih ni ja, niti bilo ko od nas!

U novoj firmi nisam radio kao pausalac, nego na belo ako se tako moze reci ::lol:: Promenio sam u OTP-u racun na neki premium paket, dobio MasterCard Platnium karticu i do dana danasnjeg sam prezadovoljan. Od benefita tu su putno osiguranje od 30 dana godisnje za mene i porodicu ako putuje sa mnom. Ulazak u Biznis Loudnge (Beograd, Bec i Sarajevo), menjanje valuta po srednjem kursu narodne banke i jos sto sta, mozete da istrazite na njihovom sajtu... A od svega ono sto je najbolje OVO JE BESPLATNO! Da dobro ste procitali, besplatno! Za one korisnike koji potrose vise od 70.000 din mesecno placajuci karticama (Ja sve placam karticom) dobijaju besplatno odrzavanje! Za one koji potrose ja mislim 35.000 dobijaju 50% popusta na odzrzavanje...

Sve u svemu prezadovoljan sam bankom! Ne bih je menjao, i iskreno se nadam da ce i oni uvesti Apple Pay uskoro...



Sto se tice RB, razmatrao sam nju prilikom prelaska, 1200din taj Premium racun, i od pogodnosti je Loundge Key (MOZE DA SE KORISTI 2 PUTA GODISNJE) :brickwall: Sto je smesno! Iz tog razloga nisam ni uzeo.

Kada vec pricamo o ovome, evo voleo bih da neko podeli svoja iskustva sa benefitima svojih kartica, jer meni je bas bitno kada putujem da imam pristum "VIP" salonima na aerodromima.

Sada sam se vratio sa nekog proputovanja, prijatelji iz Hrvatske su svuda ulazili i uvodili po dvoje ljudi sa svojim Dines karicama koje su kod nas jos uvek ukinute zbog nekih malverzacija u samoj Dinesu u Srbiji...

Већ неколико година сам корисник Раифајзен банке и немам ама баш никакву замерку - презадовољан сам. Наиме, две године сам користио њихову платинасту картицу јер ми је због изузетно честих летова авионом неопходан био улаз у лаунџе... Уз платинасту картицу добијете путно осигурање и Priority Pass за неограничене уласке у лаунџе широм света...


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk

wifininja
04-04-2020, 18:03
Ja sam u Intesi. Generalno sam kod njih jer me mrzi da prelazim u neku drugu banku ali sam jako razočaran koliko su spori i inertni kada su u pitanju neke krupne promene. Samo da podsetim da su bili poslednji koji su ušli u IPS. Integrisanje u QR sistem plaćanja ko zna da li su i počeli. Stalno se vade na to kako su najveća banka u Srbiji sa najvećim brojem klijenta pa su kao zbog toga jako spori u svim tim promenama. Iskreno to ne mogu da razumem. Pa valjda ako si najveći i najjači valjda imaš i najveće budžete i treba još više da radiš kako bi zadržao tu lidersku poziciju a oni sve kilaviji i kilaviji.

zikicz
04-04-2020, 18:09
Srpski san. Dodjes na vrh i onda propadnes,jer mislis da nikad neces propasti. [emoji2]

markop151
04-04-2020, 18:25
:DSvidja mi se ova tema :)

Ja sam nedavno (pre godinu dana) istrazivao malo banke, i birao koja mi je najbolja (sa najvise benefita) to mi je bilo najbitnije pri izboru, i naravno da bude sto povoljnije...

Kada sam poceo da radim, u prvoj firmi sam radio kao pausalac, i na njihovu preporuku sam otvorio racun u Intesi... To je bio pakao! Najgora banka, najgora iskustva ikada!
Za HIT racun nije mi radila aplikacija, radilo mi je logovanje samo putem racunara... Za pravno lice sam morao da platim oko 2000 din za citac kartice, koji kada sam dosao kuci ukapirao sam da ne radi na MAC-u, pa sam vratio, i cekao 3 meseca da mi vrate 2000 din... Licni banakar mi se nikad nije javio na telefon... Svaki put kada sam trebao nesto da obavim, gubio sam po sat i po vremena u njihovim filijama...

Onda sam cuo da Societe (Sada OTP) ima neki paket samo za pausalce... Otisao sam tamo, raspitao se, i imao jedan uslov, da se sto manje vidjam sa njima (pritom licna bankarka izgleda TOP! :D)
Prvi korak kada me je primila u svoju kancelariju, do toga da kada sam popunjavao te papire za svoju firmu, gde je ona sve popunila i ja sam se samo potpisao (U Intesi sam dobio hrpu papira koju sam popunjavao 1:30h na nekom pultu gde sam stajao u sred banke), do toga da sam odmah dobio Gold karticu, i mogucnost da i svoji pravni racun koristim preko telefona.

Odmah sutradan sam otisao u Intesu i ugasio sve racune, naravno, nisu ni pitali zasto gasim, jer ih boli uvo... Imaju toliko klijenata, ne interesujem ih ni ja, niti bilo ko od nas!

U novoj firmi nisam radio kao pausalac, nego na belo ako se tako moze reci ::lol:: Promenio sam u OTP-u racun na neki premium paket, dobio MasterCard Platnium karticu i do dana danasnjeg sam prezadovoljan. Od benefita tu su putno osiguranje od 30 dana godisnje za mene i porodicu ako putuje sa mnom. Ulazak u Biznis Loudnge (Beograd, Bec i Sarajevo), menjanje valuta po srednjem kursu narodne banke i jos sto sta, mozete da istrazite na njihovom sajtu... A od svega ono sto je najbolje OVO JE BESPLATNO! Da dobro ste procitali, besplatno! Za one korisnike koji potrose vise od 70.000 din mesecno placajuci karticama (Ja sve placam karticom) dobijaju besplatno odrzavanje! Za one koji potrose ja mislim 35.000 dobijaju 50% popusta na odzrzavanje...

Sve u svemu prezadovoljan sam bankom! Ne bih je menjao, i iskreno se nadam da ce i oni uvesti Apple Pay uskoro...



Sto se tice RB, razmatrao sam nju prilikom prelaska, 1200din taj Premium racun, i od pogodnosti je Loundge Key (MOZE DA SE KORISTI 2 PUTA GODISNJE) :brickwall: Sto je smesno! Iz tog razloga nisam ni uzeo.

Kada vec pricamo o ovome, evo voleo bih da neko podeli svoja iskustva sa benefitima svojih kartica, jer meni je bas bitno kada putujem da imam pristum "VIP" salonima na aerodromima.

Sada sam se vratio sa nekog proputovanja, prijatelji iz Hrvatske su svuda ulazili i uvodili po dvoje ljudi sa svojim Dines karicama koje su kod nas jos uvek ukinute zbog nekih malverzacija u samoj Dinesu u Srbiji...

S obzirom da često putujem, posedovanje dobre kartice sa pravim benefitima mi igra veliku ulogu i naravno štedi novac.

Prvo sam bio u ERSTE banci, zbog premium paketa sa MasterCard Gold karticom (595 din), putno osiguranje + neograničen ulazak u biznis klubove Beograd, Beč, Sarajevo. Užasno korisničko iskustvo, to je sve što imam da kažem za ERSTE.

Od kolege sam dobio preporuku za Societe Generale, prestiž paket sa MasterCard Platinum (isti uslovi za biznis klubove) boljitak u ovom slučaju je bio u vidu dodatnih popusta i pogodnosti u inostranstvu. (Isto 595 din ali se održavanje smanjuje na osnovu potrošnje tako da ono na kraju bude 0 din ako predjes 70.000).
Sve je bilo savršeno dok nije došao OTP i unakazio banku.

I na kraju Raiffeisen premium. Posebna divizija za razliku od prethodnih banaka gde premium status znači samo da ti uzimaju više novca. Za 1500 din (u to vreme 1500 sada za nove korisnike je 2200 din) mesečno sam dobio usluge ličnog bankara, VISA Platinum debitnu, VISA Gold kreditnu, posebno vodjenje deviznog računa, putno osiguranje za mene i članove porodice, osiguranje kartica, osiguranje prtljaga, PriorityPass\LoungeKey sa neograničenim pristupom (u ovom slučaju preko 1100 lounge-ova širom sveta za razliku od 3 u prethodnim bankama).

U mom slučaju računica je sledeća, putujem bar 2-3 puta mesečno na relaciji Beograd-Brisel, Hleb&Kifle na aerodromu za dobar obrok 600-800 din (u avionu još gore - AirSerbia). Što se tiče Brisela, sendvič i neko piće 15-20€. Neka sve ukupno bude 25€ x 3 = 75€
Ovako za 15€ mesečno jedem kao čovek i putujem bez briga (osiguranja, itd...)

Raiffeisen Premium je pre bio zaključan i rezervisan samo za povlašćene sa ogromnim primanjima, sada su to promenili i zbog toga sam odabrao ovu uslugu. Inače radim u zdravstvu kao klinički bioinženjer, često putujem zato što sam delegat Srbije u Evropskom odboru kardiovaskularne perfuzije.

Izvinjavam se ako sam bio preopširan. [emoji112][emoji851]


Sent from my iPhone using Tapatalk

s a l e
04-04-2020, 18:39
https://ppu.nbs.rs/WebSite/LegalEntityPackagePaymentService


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
04-04-2020, 18:40
Nisi. Odlicno je sve objasnjeno. Jedino me malo buni to sto su izgleda spustili kriterijum za dodelu tih top paketa.

markop151
04-04-2020, 18:45
Nisi. Odlicno je sve objasnjeno. Jedino me malo buni to sto su izgleda spustili kriterijum za dodelu tih top paketa.

Spustili su skroz, sada svako može da postane premium klijent (ali naravno cene su duplo veće).

Ovaj deo sa ličnim bankarom možda zvuči otrcano i malogradjanski (fazon gospodje ministarke [emoji23]) ALI čist primer za mene, banka radi do 16:30, po ceo dan sam u operacionoj sali i retko kad stignem da obavim nešto. Ovako samo pozovem bankarku, ona sve sredi pošalje papire do mene da potpišem ili verifikujem preko aplikacije “IDnow” i problem rešen... [emoji851]


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
04-04-2020, 18:49
Sada cu ja morati da budem malo opsirniji...
Premium Raiffeisen sam dobio zbog primanja >80000 (2013). Bankarka me pital da li zelim, i ja sam pristao. Na stranu to sto se znamo i licno, i imam njen licni broj i mogu da je zovem kad god mi nesto treba (njenu rodjenu majku sam operisao vec kasnije, tako da nam je "veza" odlicna). Zahvaljujuci njoj, i kad nesto ne moze, za mene moze. Iz te filijale jos par ljudi su moji pacijenti, ostale ionako poznajem. Po meni, pri odabiru banke najvaznija stvar je da znas nekoga tamo (na polozaju).
Opcije koje imam pored elektronskog i mobilnog bankarstva (meni izuzetno znaci jer stedi vreme i novac) je da ponekad u 23h nocu udjem u filijalu, i na bankomatu dignem ili polozim vecu kolicinu deviza sa/na racun (ovo mislim da svi imaju), ali je meni limit povecan.
GOLD debitna kartica (kreditnu sam izricito zabranio) mi znaci da kad je u filijali guzva, a ja moram nesto neodlozno da obavim, pokazem karticu i prolazim preko reda. Ako vec ne mogu kod licnog bankara da sredim, sto mi se desilo 2x do sada. Ionako sve zavrsim preko telefona, jos pre ulaska u banku.
Imam kompletno putno i zdravrstveno osiguranje u zemlji i inostranstvu 365 dana godisnje za 340 din mesecno. Meni je to odlicno. Ne razmisljam.
Pri menjanju valuta imam povlasteni kurs koji se formira specijalno za mene kao klijenta, u momentu kada zelim da napravim transsakciju.
Imam racun za kupovinu hartija od vrednosti da se malo igram na berzi. Mogu to da sprovodim bez brokera, i time izbegavam provizije.

Eto ukratko meni najvazniji benefiti, i zasto sam veran komitent RB otkako se pojavila kod nas (oni su prvi uveli Visa Virtuon za placanje preko Interneta gde sam bio medju prvim vlasnicima), sada se nadam da ce brzo da uvedi Apple Pay, i da imam jos jedan jako dobar razlog da ih hvalim i dalje.

kocka90
04-04-2020, 18:51
Ja sam pre mesec dana otvorio račun u MTS banci, evo neka zapažanja od mene:
Pozitivno:
-Otvara se lako preko interneta, stigne na kućnu adresu jedna MasterCard Debit i Dina Debit Card
-6 meseci je održavanje free, posle toga samo 100din mesecno
-Jedan račun za 5 valuta
-bez provizije za podizanje novca sa MasterCard karticom sa bilo kog bankomata
-mnogo dobar kurs za menjanje valuta u aplikaciji

Negativno:
-malo ekspozitura po gradu, koje su ustvari samo šalteri koji baš jadno igledaju
-aplikacija je bas simple, mada čuo sam da se nova app trenutno testira

zikicz
04-04-2020, 18:56
Da,to jeste licni bankar. Uvek na usluzi.
U mojoj banci i ja imam samo jednu osobu sa kojom komuniciram u vezi svega,osim e-bankarstva,kada sam morao zbog nekih problema da se obratim njenoj koleginici.
Moja firma ima posebne uslove u njihovoj banci i ona me redovno obavestava u vezi svih promena koje ce biti povoljnije za mene.
Iskreno,samo sam zbog nje u toj banci.
Cak me je jednom zvala glavna sefica ekspoziture da me obavesti da ima nekih novih benefita i da dodjem kod nje i da mi to sredi.
Ja je ladno otkacio i rekao joj da cu to srediti sa njenom koleginicom kao i do sada. Nije joj bilo pravo,ali bas me briga. Mozda cudno zvuci,ali covek se veze za banku,kao i za zubara,bricu... Msm,meni je vazno da imam nekog u banci na koga mogu uvek da se oslonim i ko nece gledati da mi uvali proizvod po svaku cenu,da bi sebi napravio neki sitan % zarade.

markop151
04-04-2020, 19:03
Tačno tako! [emoji851][emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk

vlada2907
04-04-2020, 19:41
Ja radim dugo u banci.... i volim da procitam tekstove u temi kad korisnici pisu iskustva....
U svakom slucaju pogodili ste poentu, samo je u pitanju covek koji vas vodi tj da ga znate ili da ste razvili dobar kontakt.....
Manje vise 5-7 top banaka ima relativno istu ili slicnu ponudu-mogucnosti.....
Npr platinum ili gold kartice visa ili master nemaju mnogo veze sa konkretnom bankom i mogucnosti su slice ili iste u svakoj banci, ima razlike u cenovniku i tarifi koji treba odabrati po vasoj potrebi.... takodje kad imate coveka koji ce vam se posvetiti mozete zavrsiti nesto sto se i na prvi pogled ne vidi ili nije po defaultu....
To nije pitanje cene, kad si zadovoljan i kad imas nekoga na koga mozes da se oslonis, na kraju je ne bitno mnogo da li je to 400 ili 600 ili 1000 rsd.....


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
04-04-2020, 20:01
Pa iz ovih postova se to i vidi. Svi smo u nekoj banci zbog nekog u koga imamo poverenja. Tu se ne radi o prostom odnosu bankar(ka)-korisnik.

s a l e
04-04-2020, 22:06
Onda ne znam zasto koristimo Mobi banku... ah da, bas zato sto ne treba “veza”, jer sve ide elektronski. I svi bankomati imaju uplatu/isplatu i eur.

A i sta ima neko da cima banku ako sve radi kako treba preko zvanicnih kanala.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
04-04-2020, 22:38
Mobi banka. [emoji23] Doneli odluku da se naplacije odrzavanje racuna,a krenulo je bez toga,sto je mene i privuklo. Izjasnio se da necu da placam odrzavanje,a oni mi ugasili karticu,bez ikakvog obavestenja. OK,ugasite,ali mi dajte neko obavestenje. Dobio posle neku dina karticu koju mogu da koristim samo u Srbiji. Valjda se tako zove.
Ugasio racun i cao,zdravo.
Da ne pominjem ucenjivanje telenora,da se telefoni placaju na 24 rate preko banke. Znaci svaki mesec trci do bankomata da uplatis pare.
Elektronsko bankarstvo?![emoji23]
Moze,ali juče. [emoji1304]

s a l e
04-04-2020, 22:52
Pa mogao si preko eBank da izmiris ratu. Vratili su novac korisnicima koji su imali racun zbog rata za telefon. Ako si presao sa startera (150 din) na osnovni paket onda u njemu nema MC...


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
04-04-2020, 22:55
Ima li neko sa iskustvom u UniCredit banci?

zikicz
04-04-2020, 23:15
Nisam uzimao tel na rate. Uzeo sam karticu i koristio za placanje i prebacivanje para na racun drugih korisnika. Kada sam rekao da ne zelim da placam odr racuna,bez upozorenja su mi ugasili karticu. Ne znajuci,pokusao sam da platim nesto karticom,ali nisam mogao. Sreca u drugu karticu.
Neprofesionalno,totalno.
Zamenice e-banking klasicno bankarstvo u buducnosti,to je neminovno,ali uz ovakav odnos prema klijentima,tesko ce to ici u zemlji Srbiji.

s a l e
05-04-2020, 00:01
Trazio si im da ne placas odrzavanje... pa onda si prebacen na osnovni paket i sigurno si dobio ovakav mail:


Vaš tarifni paket je uspešno promenjen, u skladu sa podnetim zahtevom. Od ovog meseca koristite paket osnovni račun. Vaša MasterCard kartica će biti ugašena, s obzirom da novi paket ne uključuje ovaj tip kartice.


Sent from my iPhone using Tapatalk

vlada2907
05-04-2020, 10:34
Ima li neko sa iskustvom u UniCredit banci?

Sta te interesuje?


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
05-04-2020, 10:38
@vlada2907 Koje su prednosti u odnosu na druge banke...?
Ti tamo radiš ili si klijent? Ako si klijent kako si zadovoljan tretmanom, uslovima, mogućnostima, podrškom, tarifama i sl.

mikenzi
05-04-2020, 10:41
Ja sam u Intezi od 2003. mislim. Oni su bili prva banka (ako ne grešim) koja je omogućila studentima da otvore račun bez ikakvog održavanja i dobijala se maestro kartica.
Kasnije su uveli i besplatne kartice za internet plaćanje.
E banking se podrazumeva.
Čitam razne vaše potrebe i ja definitivno nisam takav korisnik.
Imam ličnu bankarku, nikad ne komuniciram sa njom. Prosto mi ne treba.
Sada sam prvi put poslao mail da pitam u vezi ovog moratorijuma na kredite koji nisam prihvatio ali mi rata kredita i dalje nije bila skinuta. Dobio odgovor, a u međuvremenu je skinuta rata.
Od kartica imam MasterCard i Amex. Amex ni ne koristim ali sam ga uzeo samo zbog putnog osiguranja za mene i porodicu, a pokriva i skijanje i to je stvarno super opcija.
Sve ostalo rešavam preko ebankinga. Nikada, ali bukvalno nikada ne idem u banku.

roki
05-04-2020, 13:59
Telenor imao i ja, ugasio je cim uveli da se placa odrzavanje, totalno mi je bila nepotrebna. Sem najboljih bankomata, nista drugo ne nude.

OTP - nisam primetio da se nesto promenilo od kad ih je kupio OTP, bar prema meni. Jedino sto sam zaboravio da naglasim, a vidim da vi u RB imate, jeste da ne mora da se ceka guzva. Ovde mora, do sada nisam imao situaciju da je neka velika guzva (idem jednom u 3-6 meseci u banku). Ako se kontaktira licni bankar pre toga, moze i sve preko reda.

RB - Stvarno mi se svidja sve to sto nude. Na zalost ne putujem bas toliko cesto da bih placao odrzavanje 1500-2200 din mesecno. Ukoliko bih putovao cesto, slazem se da nema boljeg paketa. (Sto se tice Lounge Key-a, super je sto je sad neogranicen broj ulazaka, ja kada sam se informisao, bilo je samo dva puta godisnje, sto je smesno!)

Zaboravio sam da napisem, ali takodje kada sam se informisao za RB, sa ovom Platnium karticom placanje u inostranstvu je imalo proviziju od 1% ako se dobro secam... Sto je totalna glupost!

vlada2907
05-04-2020, 21:25
@wifininja

Moras mi reci sta te interesuje, najvise i sta koristis pa ti javljam opcije.... mozes u pm

... radim u Unicredit pa da ne ispadne reklama, doduse sektor za firme....


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
05-04-2020, 21:45
@roki: 1% i te provizije vaze za kreditne kartice, ne i za debitne.
Moje odrzavanje je 350 din za racun (Premium Gold) i 340 din za UNIQA putno i zdravstveno osiguranje. Ne znam odakle te hiljade za odrzavanje racuna?

roki
06-04-2020, 12:42
@roki: 1% i te provizije vaze za kreditne kartice, ne i za debitne.
Moje odrzavanje je 350 din za racun (Premium Gold) i 340 din za UNIQA putno i zdravstveno osiguranje. Ne znam odakle te hiljade za odrzavanje racuna?

To mi je pricao njihov bankar. E sad, sto se tice tih hiljada, to je za ovu Platinum karticu koja donosi te benefite. Sad mi nije jasno da li na tu karticu mora jos dodatno da se plati ovih 340 din za UNIQA putno? Ili ona po defaultu ima putno osiguranje.

markop151
06-04-2020, 12:49
Sa njhovog sajta:

“Zakoračite u svet privilegija uz Platinum karticu!
Ova prestižna platna kartica Vam, pored mogućnosti plaćanja u zemlji i inostranstvu, podizanja novca na bankomatima kao i za plaćanje preko interneta, obezbeđuje i:

Sigurnost uz putno osiguranje za Vas i Vašu porodicu
Putovanje bez stresa uz pristup poslovnim salonima na aerodromima uz pomoć Lounge Key servisa
Mogobrojne popuste namenjene korisnicima Platinum kartica širom sveta
Detaljne informacije o pogodnostima su dostupne na adresi http://visapremium.com/“


Sent from my iPhone using Tapatalk

iMorris
06-04-2020, 14:46
Ja sam ranije bio u Intezi i pobegao. Sada sam u Raiffeisen-u, sve pohvale.
Premium banking u Raiffeisenu je 1200din. 3 meseca putnog osiguranja, na aerodromu mozete da koristite Lounge koji je inace 20-50e. Dobra stvar je sto imate svog licnog bankara tako da je sve dosta lakse. Objsniti sve sto te zanima, pripremi, dodjes potpises i ides dalje :)

markop151
02-06-2020, 16:23
Raiffeisen napravio korak dalje, u Srbiji je pokrenut servis privatnog bankrastva. Prva metalna kartica u našoj zemlji [emoji2956]


https://fwr.raiffeisenbank.rs/visa-infinite/


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
02-06-2020, 16:24
Na slici Bogdan Bogdanović a na ruci Apple Watch ;)

markop151
02-06-2020, 16:32
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200602/c32dcca5fa1e0bfcae35751c984b7339.jpg

Samo 6000 mesečno [emoji23][emoji23][emoji23] + 1000 rsd za premium
Na sajtu mozete ukucati svoje ime kako bi ste videli kako kartica izgleda [emoji851]


Sent from my iPhone using Tapatalk

kylle
03-06-2020, 21:50
Ja mislim da nigde na svetu ne postoji odrzavanje mesecno od 60€, ovo je jezivo. Kakav potez, hahah..

s a l e
03-06-2020, 22:32
To nije previse za nekog ko putuje i ko ima to da plati. Za ostale ima i besplatnih paketa.

jetblack
04-06-2020, 00:09
N26 Metal je 16,90EUR mesecno, sve nase banke su iz kamenog doba, navikli na papir i olovku.

kylle
04-06-2020, 08:17
To nije previse za nekog ko putuje i ko ima to da plati. Za ostale ima i besplatnih paketa.

Najiskrenije ja mislim da je nenormalno mnogo.
Ja racun imam u Americkoj Banci, UAE banci sa istim beneficijama, znaci osigurnajem i mnogim drugim beneficijama, odrzavanje je besplatno ili 10$, najbitnije je da imas promet na istom.

Glupo je porediti nasu zemlju, plate, mogucnosti i smisao da cena odrzavanja bude ovolika i ove navedene gde je odrzavanje 5 puta manje, ali da se placa toliko kod nas previse je.

No to je moje misljenje, ima ljudi i kod nas verovatno kojima je 50e nista mesecno.

roki
04-06-2020, 10:19
Sa ovom karticom ne ide da koristis Apple Pay :D Samo fizicki kontakt!

wifininja
10-06-2020, 06:33
Ima li još neka banka ovako kao Addiko banka online otvaranje računa bez odlaska u banku?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200610/907b95f856cc23b50ed436d0807f2863.jpg

markop151
10-06-2020, 07:32
Izgleda mobi banka nudi nesto slicno..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200610/56a9d648026a3b9d89eeca941e0bd01c.jpg

Koliko se ja secam (tako je bar bilo pre) Addiko online racun ima neke limite u platnom prometu, sve dok ne odes u filijalu da potpises izjavu ili tako nesto..


Sent from my iPhone using Tapatalk

igoce
10-06-2020, 07:58
Moze da se otvori online racun i u MTS i u Mobi banci, ugovor donesu na kucnu adresu i vrate u centralu posle potpisivanja, ceo proces traje oko 14-20 dana, bas sam kevi otvarao oba racuna sad kad je trebalo da se uzme 100e od drzave :D

s a l e
10-06-2020, 09:10
Mobi sve zavrsis online, ali potpis ugovora u Telenor prodavnici ili kod kurira

Didule
10-06-2020, 10:20
Korisnik sam vec dugo Mobi (Telenor) banke. U sustini sam jako zadovoljan. Medjutim u poslednje vreme sve cesce se spominje dolazak apple pay-a koji bih jako voleo da imam, a sva je prilika da Mobi banka izgleda nema nameru da to uvodi, pa sada razmisljam o promeni banke. U sustini to mi je nocna mora i gledao sam par njihovih sajtova ali to je sve prilicno zakukuljeno i ne mogu u svemu tome da se snadjem. Navescu sada koje su mi najvaznije stvari koje imam kod Mobi banke, pa ako bi neko bio ljubazan da mi kaze da li bih to, ili bar veci deo tih usluga mogao pod istim ili slicnim uslovima da dobijem u nekoj drugoj, po mogucstvu banci za koju se prica da ce uvesti Apple pay.

Dakle ovako:
- e-banking (mogucnost da se 99% stvari obavi online, bez odlaska u banku)
- deponovanje i podizanje EVRA na bankomatima
- menjacnica sa povoljnim kursom (nekada povoljnijim od vecine menjacnica) EUR/RSD
- mogucnost podizanja novca na svim bankomatima bez dodatne nadoknade
- "racuni na klik" - dobijanje vec "spakovanih" racuna za preduzeca za koje sam se prijavio, bez potrebe za koriscenjem sablona i provere svaki put da li se neki broj promenio ili ne (znam za qr kod ali sada pitam za ovo)
- mesecno odrzavanje 300-400 rsd
- dodatni stedni racun po vidjenju

Lauda
10-06-2020, 10:31
Nekako sam misljenja da ce Mobi banka pre uvesti podrsku za ApplePay nego Intesa recimo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Joker
10-06-2020, 11:16
- menjacnica sa povoljnim kursom (nekada povoljnijim od vecine menjacnica) EUR/RSD


Ovo već jedno duže vreme nije tačno. Oba kursa su povoljnija u menjačnici nego u što je u mobi banci

miodrage
10-06-2020, 20:11
Raiffeisen nudi 85% toga sto zelis...
Za povoljniji kurs menjacnice doduse moras da imas Premium acc a to je vec skuplje (650 din mesecno mene izadje)
Za podizanje novca na svim bankomatima, svih banaka bez provizije mislim da nece da moze...
Ovo za racune nazalost nemas, jedino da napravis svuda trajni nalog.

kursula82
10-06-2020, 20:23
Ja ne znam da li postoji jos neka banka osim telenora da ima uplatu i isplatu eura na bankomataima, ako ima podelite informaciju.

Sa mts moze da se podize na bilo kom bankomatu bez provizije. 100rsd odrzavanje posle 6 meseci ako ima promena na racunu.

swimmer
10-06-2020, 20:24
Unicredit moze isplata eur na njihovim bankomatima


Sent from my iPhone using Tapatalk

s a l e
10-06-2020, 20:58
Ovo već jedno duže vreme nije tačno. Oba kursa su povoljnija u menjačnici nego u što je u mobi banci

Progresiv paket:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200610/b3ce1ca898b2595a1c5c192082069a08.jpg

kursula82
10-06-2020, 21:18
Mislim da mts ima najbolji kurs, osnovni paket

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200610/1ec391fc63d09b16e87192c99973bf95.jpg

Error974
10-06-2020, 21:56
Cak je i OTP kurs bolji od Mobi
31029


Sent from my iPhone using Tapatalk

s a l e
10-06-2020, 23:26
Nekom treba kupovni, a neko gleda prodajni :)

LDV20
11-06-2020, 07:47
Ja ne znam da li postoji jos neka banka osim telenora da ima uplatu i isplatu eura na bankomataima, ako ima podelite informaciju.

Sa mts moze da se podize na bilo kom bankomatu bez provizije. 100rsd odrzavanje posle 6 meseci ako ima promena na racunu.

U rajfajzenu uplata isplata evra na smart bankomatu ima više od godinu dana. Zapravo ima još od kad su uveli te bankomate, samo se ja više ne sećam kada je to bilo.


Sent from my iPad using Tapatalk

Didule
11-06-2020, 08:12
Sta su smart bankomati? Svi njihovi bakomati ili? I jel moze i deponovanje i podizanje? Znaci osim Telenora, niko ne nudi mogucnost koriscenja svih bankomata bez nadoknade?

Error974
11-06-2020, 08:18
Erste nudi podizanje na svim bankomatima. Mobi banka je specificna i meni se zaista svidja kako sve to radi, ali opet koristim drugu banku kao primarnu. Svako po svojim potrebama


Sent from my iPhone using Tapatalk

kursula82
11-06-2020, 10:27
Sta su smart bankomati? Svi njihovi bakomati ili? I jel moze i deponovanje i podizanje? Znaci osim Telenora, niko ne nudi mogucnost koriscenja svih bankomata bez nadoknade?

Kako niko napisao sam gore MTS koristi sve bankomate bez nadoknade jer i nemaju svoje bankomate.

Drugo Telenor nema koriscenje svih bankomata bez nadoknade, ima neki jaci paket u kom mozes 5 puta mesecno da dizes sa bilo kog bankomata.

Znaci samo MTS ima koriscenje bilo kog bankomata bez naadoknade.

Didule
11-06-2020, 13:26
Dobro, meni je i tih 5 puta dovoljno jer uglavnom koristim telenor bankomat, koji mi je i najpristupacniji po lokaciji. Ovo za druge mi je vise da me ne boli glava da ne razmisljam, ako mi nesto negde zatreba da moram da jurim njihov bankomat. Ja sam u sustini sa Mobi bankom jako zadovoljan. Ima par sitnica koje me nerviraju, ali u sustini ne bih ih menjao ni za jednu drugu banku. Jedino sto me sada nervira je taj apple pay, jer niko nece da kaze da li ce i kada to uvesti. Ne razumem cemu tolika tajna. Kazes lepo, planiramo, ne planiramo, radimo, ne radimo na tome i dovidjenja. Ovako treba da gledamo u pasulj da li ce to uvesti i kada. A ja bih bas voleo posto sam to cekao godinama, da sada kada se (valjda) konacno pojavilo u mojoj zemlji, da mogu da ga koristim. E sad, voleo bih da imam sve te privilegije koje imam u Mobi banci, a da imam i apple pay. Zato sam se raspitao (https://www.isrbija.net/showthread.php/57856-Banke-u-Srbiji-pore%C4%91enja?p=726897&viewfull=1#post726897) da li ima neka banka koja nudi sve to sto meni treba ili bar vecinu pod istim ili slicnim uslovima, a naravno prvi i neophodan preduslov je da ima ili da ce u najskorije vreme uvesti apple pay, jer je to i jedino razlog zbog koga i razmisljam o prelasku.

roki
11-06-2020, 15:08
Ja jedino sto mogu da kazem da sam ja iz Mobi banke presao u OTP i da sam jako zadovoljan skoro svime sto nude, mogu na vecini bankomata da dizem EUR, cak sad i na bankomatima Vojvodjanske banke, kurs je srednji po NBS-u, imam samo jednu karticu za sve... Jedina mana je sto samo na par bankomata moze da se vrsi uplata novca i to je to...

Cak sta vise nudi neke benefite koje ne zna da li ima Mobi banka, i jos ako potrosis vise od 70.000k mesecno sa kartice, besplatno ti je odrzavanje, tako da eto banke za razmatranje.

I naravno pominju se da ce medju prvima da uvedu Apple Pay.

A za sada po inovacijama i premium benefitima definitivno vodi RF. Jedino sto je odrzavanje racuna dosta skuplje u odnosu na druge, ali ako putujes dosta mislim da stvarno vredi.

djsp
11-06-2020, 15:16
Ja se nadam da ce otp prvi uvesti apple pay...a i mogu reci da sam bas zadovoljan otb bankom generalno.

wifininja
11-06-2020, 15:18
Otp neće biti prvi...Raiffeisen će biti prva banka sa Apple Pay-om u Srbiji.

roki
11-06-2020, 15:52
Ako mnogo kasni OTP, otvaram racun u RF ovaj od 290 din, samo da bih silovao Apple Pay :D

Error974
11-06-2020, 21:05
Ja sam isto i OTP i Mobi. OTP web banking i e banking ne mogu da pridju Mobi. Jako losa iskustva sa online uslugama, trajnim nalozima i sve sto se tice online rada. Mobi je tu stvarno odlicna. Cimas se sa sertifikatima i kao online, da bi onda dobio poziv i ukaprao da opet sa druge strane neko rucno nesto radi. Mnogo gresaka u radu itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kami
11-06-2020, 22:09
Euro EFG banka ima uplatu/isplatu eur na bankomatu. To sam primetio pre par dana na bankomatu u Zarkovu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ninoslav
12-06-2020, 18:02
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200612/896385fc230bfa1c26583dcdc83f5b95.jpg

.stefan
13-06-2020, 08:21
Vidim da neko pise o Visa Infinite kartici i cudi se kako odrzavanje kosta 6k mesecno. To je jedna od najprestiznijih kartica na svetu i izmedju ostalog imas i licnog konsijerza 24/7 koji ti je uvek dostupan za sta god, putno osiguranje i u zemlji i u inostranstvu do 1.000.000 din i svasta jos nesto....tako da, definitivno nije za svakoga, ne nudi se svakom i kosta koliko kosta kod svih banaka

Visa Platinum npr je super kartica, ima putno i zdravstveno za celu porodicu worldwide cele godine, pomoc na putu (jedno slepanje godisnje u zemlji i inostranstvu), pomoc u kuci (sitne popravke ako trebaju), loungekey i time pristup svim aerodromskim loungevima na svetu besplatno, za dodatnu osobu ako povedete platite $30ak.
Ja sam nju uzeo kao optimalno resenje i placam je 1.300 din.
U Intesi je dostupna Magnifica klijentima

Sto se tice generalnog poredjenja banaka kod nas, ako si standardan klijent, sve je to manje vise isto, sa manjim prednostima jednih ili drugih za po nesto. Ako si VIP klijent u vecini imas specijalan tretman i niz benefita kao npr niza kamata na kredite, licni bankar, poresko savetovanje i tako te stvari

jetblack
13-06-2020, 09:41
I dalje ne vredi 6k mesecno, to su cene iz domace kuhinje. To je zato sto smo u ovom smecu od drzave. Sve to perkove 24/7 i ostala sranja imas za 15-20EUR mesecno, a ti "licni" bankari, kada su ti najvise potrebni nema ih.

rikee
13-06-2020, 10:14
Ako je ***** zasto si jos uvek ovde? Malo kulture i postovanja...

miodrage
13-06-2020, 16:18
Bez zelje da ulazim u raspravu... 6k jeste mnogo para, ali i nije namenjeno za svakoga... Ko zna za jeftiniju alternativu/-e, uvek moze da je potrazi. Mnogi ljudi nemaju vremena ni volje da se cimaju sa takvim stvarima, a 6k im je nikakav izdatak. Ne zaradjuju svi u proseku 30k mesecno, neki to zarade a sat vremena ili manje. Mozda takvi platise, imaju potrebu za ovako necim.
I jos jedna stvar, licni bankar nije isto sto i concierge.
Licni bankar ti stoji na raspolaganju u banci i na telefonu u svoje radno vreme, ne i van njega. Concierge ti stoji non stop na raspolaganju, i ne samo za stvari vezano za banku nego za apsolutno sve... Tipa otisao si u Holandiju, i zelis da ti dodje maserka u sobu.... Concierge ce to da ti sredi. To mu je posao.

kursula82
13-06-2020, 17:19
Oces da kazes da za 6K mogu da imam licnog asistenta dostupnog 24h, pa to je onda dzabe.

markop151
13-06-2020, 17:40
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200613/241aa1300baa24a3e9d979308dd080dd.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
13-06-2020, 17:59
Bez zelje da ulazim u raspravu... 6k jeste mnogo para, ali i nije namenjeno za svakoga... Ko zna za jeftiniju alternativu/-e, uvek moze da je potrazi. Mnogi ljudi nemaju vremena ni volje da se cimaju sa takvim stvarima, a 6k im je nikakav izdatak. Ne zaradjuju svi u proseku 30k mesecno, neki to zarade a sat vremena ili manje. Mozda takvi platise, imaju potrebu za ovako necim.
I jos jedna stvar, licni bankar nije isto sto i concierge.
Licni bankar ti stoji na raspolaganju u banci i na telefonu u svoje radno vreme, ne i van njega. Concierge ti stoji non stop na raspolaganju, i ne samo za stvari vezano za banku nego za apsolutno sve... Tipa otisao si u Holandiju, i zelis da ti dodje maserka u sobu.... Concierge ce to da ti sredi. To mu je posao.

“Maserka?” [emoji2][emoji1303]

njikolaj
14-06-2020, 10:16
Vidim da neko pise o Visa Infinite kartici i cudi se kako odrzavanje kosta 6k mesecno. To je jedna od najprestiznijih kartica na svetu i izmedju ostalog imas i licnog konsijerza 24/7 koji ti je uvek dostupan za sta god, putno osiguranje i u zemlji i u inostranstvu do 1.000.000 din i svasta jos nesto....tako da, definitivno nije za svakoga, ne nudi se svakom i kosta koliko kosta kod svih banaka

Visa Platinum npr je super kartica, ima putno i zdravstveno za celu porodicu worldwide cele godine, pomoc na putu (jedno slepanje godisnje u zemlji i inostranstvu), pomoc u kuci (sitne popravke ako trebaju), loungekey i time pristup svim aerodromskim loungevima na svetu besplatno, za dodatnu osobu ako povedete platite $30ak.
Ja sam nju uzeo kao optimalno resenje i placam je 1.300 din.
U Intesi je dostupna Magnifica klijentima

Sto se tice generalnog poredjenja banaka kod nas, ako si standardan klijent, sve je to manje vise isto, sa manjim prednostima jednih ili drugih za po nesto. Ako si VIP klijent u vecini imas specijalan tretman i niz benefita kao npr niza kamata na kredite, licni bankar, poresko savetovanje i tako te stvari

Ova Intesa Platinum kartica uopste ne deluje lose za 1300 dinara, bas dosta toga pokriva.

.stefan
14-06-2020, 10:20
Tako je, samo treba da si Magnifica klijent.

bibby
14-06-2020, 12:28
Neko rece da menjamo banku ako nam je toliko bitno. Slazem se da je to resenje. Gledao sam letimicno ponudu Raif-a, cini mi se da su solidno skuplji od Mobi banke.
Mozda mi najvise znaci mogucnost da mogu da podizem novac na svim bankomatima. Ta sloboda i ne opterecenost gde je bankomat moje banke i kako sada da dodjem do njega... mnogo znaci.

zikicz
14-06-2020, 12:37
Kad nema bankomata moje banke u blizini,a treba mi kes,podignem na prvom na koji naidjem. Cak su provizije u inostranstvu na njihovim bankomatima,sasvim prihvarljive.
Osnovni racun u RF banci kosta 290 dimara mesecno. Za te pare imas VISA debitnu karticu,(dobijes i jos neku dina koja nicemu u zivotu ne sluzi),SMS uslugu,mozes da uplacujes pare na njihovim bankomatima i podizes,placanje QR kodom i jos toga.

bibby
14-06-2020, 12:51
Upravo gledam cenovnik Raifa, paket "Moze" kosta tih 290 dinara. Dobija se Dina (nebitno) i Visa debit. Da li je Visa debit vezana za dinarski ili devizni racun?
Ako zelim i devizni racun (ko ne zeli?) to kosta 350 dinara. Da li ukupno ili je 290 + 350? Za koju karticu je vezan?

Nikako mi se ne svidja sto uzimaju proviziju od 1% na placanja u inostranstvu. Mobi ne uzima.

tribalkg
14-06-2020, 12:53
Ja sam krajem 2019. prešao iz Mobi u CA i to samo zbog kredita za auto. Osim podizanja na svim bankomatima bez naknade, ništa mi drugo ne nedostaje.

OK, i mogućnost otvaranja X štednih računa. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
14-06-2020, 12:53
Msm da moze da se otvori dev racun bez mesecne naknade,ali nisam siguran.

kursula82
14-06-2020, 14:51
Ja sam krajem 2019. prešao iz Mobi u CA i to samo zbog kredita za auto. Osim podizanja na svim bankomatima bez naknade, ništa mi drugo ne nedostaje.

OK, i mogućnost otvaranja X štednih računa. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja mora opet da naglasim da mobi nema podizanje na svim bez naknade i molim vas da ne pisete to vise jer moze neko da otvori racun i da shvati da se ispalio.

Dakle mobi u jacem paketu ima do 5 dizanja na bilo kom bankomatu nez naknade i to nije isto sto i dizanje bez naknade. To sto nekome tih 5 puta zavrsavaju poso to je druga stvar.

LDV20
14-06-2020, 15:02
Upravo gledam cenovnik Raifa, paket "Moze" kosta tih 290 dinara. Dobija se Dina (nebitno) i Visa debit. Da li je Visa debit vezana za dinarski ili devizni racun?
Ako zelim i devizni racun (ko ne zeli?) to kosta 350 dinara. Da li ukupno ili je 290 + 350? Za koju karticu je vezan?

Ta Visa electron debit je vezana za oba racuna. Nemam pojma šta je “može paket”. Moja naknada za paket tekući racun (tako se ranije zvalo) je 250din. Ukljuceni i dinarski i devizni racun.


Sent from my iPhone using Tapatalk

tribalkg
14-06-2020, 15:16
Ja mora opet da naglasim da mobi nema podizanje na svim bez naknade i molim vas da ne pisete to vise jer moze neko da otvori racun i da shvati da se ispalio.

Dakle mobi u jacem paketu ima do 5 dizanja na bilo kom bankomatu nez naknade i to nije isto sto i dizanje bez naknade. To sto nekome tih 5 puta zavrsavaju poso to je druga stvar.

Naravno da ima. Progresiv+ paket ima neograničeno podizanje na svim bankomatima.

Valjda znam šta sam koristio više od 3 godine...


Sent from my iPhone using Tapatalk

kursula82
14-06-2020, 15:43
Onda i napisi tako ja ne gledam u pasulj da znam da si ti koristio neki tamo najjaci paket koji kosta xy rsd pa si imao i sve te usluge.

Didule
14-06-2020, 15:52
Progresiv plus kosta 300 rsd.

tribalkg
14-06-2020, 16:24
Nerealno. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

kursula82
14-06-2020, 17:49
I meni je nerealno da vas mrzi da napisete osnovne stvari u temi koja je bas za to namenjena. Eto ja nisam imao pojma da postoji ovo u moby, da te nisam kvotovao mozda ne bi ni ja a i neko drugi saznao informaciju. Btw ako kosta isto kao i obican sta je fora za "plus" samo da ide redovno plata?

Didule
14-06-2020, 18:41
__da_

kursula82
14-06-2020, 19:07
Znaci za nas lensere koji nemamo redovnu platu taj paket nije dostupan. Svakako lepo da postoji opcija.

Didule
14-06-2020, 20:25
tako je

Error974
14-06-2020, 20:27
Ja mislim da vise ne daju taj plus. Ja sam ga imao pre par godina dok mi je plata isla tamo. Supruga isto prima platu u Moby ali nije dobila taj paket progresiv+.


Sent from my iPhone using Tapatalk

vdunic
15-06-2020, 08:08
Imam ja progresiv+.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

swimmer
15-06-2020, 08:33
Ja sam u Mobi tj telenor Banci od otvaranja i do pre zadnjih par meseci bila mi je dobra ali od pocetka korone postali su najgori po meni.
Imam progresiv plus paket vec par godina, jesu generalno najjeftiniji i imaju dosta plus opcija ali sto me iznerviralo je sledece:
- najavio podizanje deviza sa racuna, zvali me, otisao u Airport i cekao 2 sata da podignem novac. 1 operater radi, kao smanjilinbr ljudi.
- radili update sistema, neko kod njih mi greskom promenio prezime i sad muka da ispravim
- call centar nemoguce dobiti
- poslao im mail pre 7 dana, ne odgovaraju
- online chat bio 20-ti u redu za cekanje
- poslao upit preko mobi app, niko ne odgovara vec 5 dana.

Tako da ja cu 99% da gasim racun i prelazim u RFZ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
15-06-2020, 11:50
Ja u RF imam Premium acc i putno i auto osiguranje, sve to me ukupno kosta 690 din mesecno. Sto se tice svega ovoga sto citam, neke stvari mi nisu najcistije... Zato bi ti bilo bitno da na svakom nakomatu podizes novac? Meni to posve nepotrebno. Uz sebe imam mozda 1000 din, mozda ni toliko. Od kartice se ne razdvajam ni kad spavam sto se kaze. Ako jos ubrzo stigne Apple Pay, onda se sigurno necu nikada razdvojiti. Sve gde se moze, makr i 10 din, placam karticom. Samo u pekarama i mestima gde nemaju drugu mogucnost placam cashom, ali se trudim da takva mesta zaobilazim u sirokom luku
To je moje misljenje, naravno svako najbolje zna sta mu odgovara.

kursula82
15-06-2020, 13:14
Nema ni potrebe da razumes svako ima drugacije potrebe, eto meni je to najbitnija stavka.

Inace ako mozes da napises nesto o tom auto osiguranju bas mi deluje interesanto sta je ukjuceno u to. Ja imam ono AMSS pomoc na putu.

miodrage
15-06-2020, 14:36
Kako sam ja razumeo moju bankarku, imam zdravstveno i putno osiguranje u zemlji i inostranstvu, 340 din mesecno.

roki
27-06-2020, 22:04
31048

da li je neko proveravao kako ovo funkcionise u RF?

swimmer
27-06-2020, 22:06
Ja sam presao pre 10dana u rfz i ispunjavam uslov za besplatno odrzavanje. Videcu za koji dan kako ce mi obracunati odrzavanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

roki
27-06-2020, 22:06
Jel si dobio ovu Visu Platnium?


Sent from my iPhone using Tapatalk

swimmer
27-06-2020, 22:07
Nisam hteo platinum. Placam vise odrzavanje a nicemu mi ne koristi lounge key. Uzeo sam Gold


Sent from my iPhone using Tapatalk

roki
27-06-2020, 22:15
Pa to sam hteo da proverim, sta se podrazumeva pod besplatno odrzavanje....

swimmer
27-06-2020, 22:20
Malo im je konfuzan sajt.
Koliko sam ja razumeo 1000 din (osim ako ne ispunjavas neki od 2 uslova) placas pretplatu za premium korisnika i to placas za sledece usluge:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200627/c5011487749dd0b03601fd1e3b3a2470.jpg

E sad osim ako neces dodatne stvari, ja sam uzeo jos:
- gold karticu
- 2xdevizni racun
- sva sms obavestenja.

Za to imas dodatna placanja.

Tako sam ih ja razumeo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

msns
27-06-2020, 22:30
Pa lepo piše "Naknada za vođenje Premium paket tekućeg računa je 1.000 dinara"
+Gold kartica 390 din.
+Devizni račun 350 din.
+sms obaveštenje 50 din.
druga kartica ti je fraj, tako da
Suma sumarum 1790 din. mesečno.

swimmer
27-06-2020, 22:34
Znaci ja bi trebao da placam 1140 din ako uvaze besplatnu naknadu za premium paket jer ispunjavam uslov.

msns
27-06-2020, 22:56
Pa tako bi trebalo da bude.

miodrage
29-06-2020, 13:13
Ja imam Gold karticu i premium klijent sam banke, i placam racun 350 din mesecno, i jos 340 din mesecno placam za putno i zdravstveno osiguranje za sebe i celu porodicu gde god da sam.
RF mi je primarna i jedina banka, u njoj primam i platu i imam 3 devizna racuna, racuna za hartije od vrednosti, tekuci... Sve u svemu, za mene bolja banka ne postoji.

NSBucov
29-06-2020, 14:57
Potvrđujem, kod mene je isti slučaj.

msns
29-06-2020, 22:57
Kod nas pak Intesa ipak glavna :)

iMorris
01-07-2020, 18:55
Premim bankin zajedno sa platinom karticom je 1.200 mesecno.
Ukoliko putujete bas se isplati. Plus sto imate licnog bankara tako da vam je zivot dosta laksi :-)

mikenzi
01-07-2020, 18:57
Ja imam Gold karticu i premium klijent sam banke, i placam racun 350 din mesecno, i jos 340 din mesecno placam za putno i zdravstveno osiguranje za sebe i celu porodicu gde god da sam.
RF mi je primarna i jedina banka, u njoj primam i platu i imam 3 devizna racuna, racuna za hartije od vrednosti, tekuci... Sve u svemu, za mene bolja banka ne postoji.

Sve to dođe slično. Ja plaćam 400 mislim tekući, a 240 Amex na kom imam to putno i zdravstveno za mene i porodicu.

djoole
01-07-2020, 23:28
Intesa je povoljnija jer ne naplaćuje devizni naprimer.
Kod RF ako hoćeš devizni i tekući izadje nešto oko 700-729 din


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cuksi
02-07-2020, 07:36
Za taj devizni mi nije jasno, ovde su neko clanovi rekli da postoji i free devizni racun u RF ??? Ja planiram za vikend da idem i da raspitam za tekuci u RF. Verujem da cu otvoriti da vidim sta i kako pa cu razmisliti da li zatvarati racun u Intesi ili ne.
Meni je prednost kod RF kreditna kartica za rate (gde prodavac ne mora da deli na rate nego banka sama automatski deli i ovo mi je najvaznije) i sad Apple Pay.
Glavni razlog Intese mi je bio sto mi je blizu, a sad mi se Beo tc otvorio blizu i imam RF :)

Didule
02-07-2020, 07:48
Ovo sam i ja hteo da pitam. Moj cale je u RF i bas sam licno video da ima i to ne jedan nego DVA devizna i jedan dinarski racun i placa 290 rsd mesecno odrzavanje. Problem je sto on nema pojma koji je paket, kako zasto, a ja sam nesto cackao kroz aplikaciju na telefonu i nisam nigde video da pise koji je paket. On je kod njih racun otvorio pre jedno 8-10 meseci.

markop151
02-07-2020, 08:02
Kad odete u banku prilikom otvaranja računa tražite običan devizni račun koji je van paketa i održavanje će biti 0 RSD.
Sve će normalno raditi, biće vezan za debitnu karticu , plaćanja online i van zemlje, itd...


Sent from my iPhone using Tapatalk

djoole
02-07-2020, 10:03
Ja sam pitao službenika banke baš za bankomat odnosno multifunkcionalne mašine kako ih oni zovu, i rekao mi je da taj namenski devizni koji je 0 din neće moći da se veže za visu, odnosno neću moći da deponujem i podižem eure. A to mi je jedna od bitnijih stavki, s obzirom da dolazim iz Mobi banke

Otvorio sam račun pre dve nedelje...


Sent from my iPhone using Tapatalk

radisic.andrija
02-07-2020, 10:19
Ja sam juce otisao da otvorim racun u RF.
Za Premium se ne placa tih 1000 din ako ispunjavas bilo koji od ova dva uslova.
Na kartice se ceka od 3 do 5 dana, ne stampaju vise na licu mesta. Ne znam da li ce vracati tu opciju da odmah stampaju kartice.

Uzeo sam Visa Gold, to je 390 din mesecno.
Devizni nisam uzeo, ali bi on kostao +350 din, nisu mi spominjali da ima taj obican besplatan (mada nisam ni pitao).
Neko je ovde na forumu, u nekoj drugoj temi, napisao da su ranije svi devizni u RF bili free, ali da ih sad ima previse, pa su poceli da naplacuju nove.

halfman
02-07-2020, 10:49
U kojoj raifaisen banci nema guzve i cekanja ??

radisic.andrija
02-07-2020, 10:52
Bio sam u onoj u Knezu (ispod Kafeterije), nije bilo guzve uopste, juce oko pola 12.

wifininja
02-07-2020, 10:54
Iz kojih banaka prelazite u Raiffeisen zbog Apple Pay-a? Šta kažu kada im kažete koji je razlog?

zikicz
02-07-2020, 11:32
Ja sam presao iz Voban.
Bas ih briga!
Inace nisam presao zbog AP,mada je korisno,naravno.U trenutku kada sam prelazio,sve je jos bilo neizvesno.Presao sam jer mi je rata za kredit bila manja,nego u Voban.Jos jedna stvar je bila presudna,a to je,da kada se refinansira kredit,usled smanjenja kamate,mora da se uzme dodatni kes od 30%!!!
Isto tako ukinuli su mi VISA gold karticu (istekla),bez ikakvog objasnjenja. Obrazlozenje je bilo da ako hocu ponovo,podnesem zahtev.Na moje pitanje zasto me nisu obavestili,dobio sam odgovor...."Nismo.".

radisic.andrija
02-07-2020, 11:59
Presao iz Intese. Mada necu gasiti tamo, imam najobicniji tekuci racun, na koje sam povezao devizni i internet devizni, placam odrzavanje 190 din i to samo ako imam novca na racunu, ako ne, ne naplacuju, to mi je super.

Pravo da ti kazem, mislim da ni ne znaju da im je stigao Apple Pay. Kada sam to spomenuo, bila je u fazonu pa da da, sada imas i IPS da skeniras i aplikaciju sa koje mozes da placas sve bez provizije i jos je nesto natrtljala.. Koliko me je razocarala nisam zeleo ni da pokusam da joj objasnim da imaju i Apple Pay.

Didule
02-07-2020, 12:19
Juce sam aplicirao za otvaranje racuna preko njihovog sajta. Poslao skeniranu lk i ostavio ostale podatke. Rekli da ce me kontaktirati kolege. Kolege me nisu konraktirale. Jutros sam otisao u ekspozituru na Banjici i otvorio racun. Tacnije bice otvoren valjda kada dobijem visu, a to ce biti kako kaze sluzbenica u utorak ili sredu. Dakle vise ne daju na licu mesta. Pitao sam za taj devizni i nesto mi je objasnila, ali iskreno nisam je bas razumeo. Kao ako pare kratko stoje na racunu (devize), onda je besplatan, a ako hocu duze da ih cuvam, onda moram da placam onaj dodatak od 350 rsd. E sad, ako je nekome tu nesto jasno, posto meni bas nije. Sad citam ovo da sa tim besplatnim racunom ne mogu da se deponuju/dizu eur na bankomatu. Jel to proverena informacija? To je prilicno jadno ako je tako. Jedino pozitivno je sto kada sam rekao sluzbenici da prelazim kod njih zbog Apple pay-a, a to sam rekao namerno jer verujem da neko vodi i tu evidenciju, ona je sva ozarena rekla, kako je ona bas juce placala vec time i kako super radi, sto me je prilicno pozitivno iznenadilo, jer sam ocekivao da oni ni ne znaju da su to dobili.

EDIT:

Dobio sam neki PDF o cenama usluga i ne mogu nigde da nadjem podatak o POS terminalima, odnosno placanju u prodavnicama. Jel se tu placa nesto od provizija ili ne? Ako platim VISOM u Maksiju 1000 rsd, koliko ce mi skinuti?

bbrks
02-07-2020, 13:21
Nema nikakve provizije. Ako bilo kakva provizija postoji, placa je prodavac, odnosno vlasnik POSa.

s a l e
02-07-2020, 14:13
To mozda u zemlji.

Da li RF i dalje ima pilicarsku proviziku od 1% za placanje u inostranstvu i/ili jos 1-1.5% za konverziju iz nonEUR valuta? :( oni su mi sinonim za tu proviziju i zato ih nikada nisam koristio.

iMorris
02-07-2020, 14:33
Placa se 1% u RF

Ako menjac online din u eur na preko 500e kurs je kao u menjacnicama

roki
02-07-2020, 16:49
Zbog loseg kursa i te provizije od 1% i dalje mi se ne uzima RF... Katastrofa su sa tim provizijama

djoole
02-07-2020, 17:12
@iMorris

Evo sad kucao u aplikaciji da za 60.000 din kupim EUR. Kurs 118,8...

To nikako nije kao u menjačnicama.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iMorris
02-07-2020, 21:41
Izgleda da je razlika kod premium banking-a. Meni je kurs 118.6395. Nije bas kao u menjacnici, u pravu si, ali je dosta povoljan. Uvek placam sa deviznog racuna kako ne bi vrsili te konverzije.

djoole
02-07-2020, 22:20
Na Mobi banci kad plaćaš progresiv paket dobijaš 118,1.

A zanimljivo je da kad kucaš umesto 60.000,00 6.000.000,00 kurs bude još nepovoljniji - 119,87.

Da l je bag u aplikaciji ili šta je - nemam pojma.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cuksi
03-07-2020, 07:27
Nisam razumeo za taj 1% u RF kad se placa preko u inostranstvu. Jel to uzimaju kad oni vrse automatsku koverziju dinar u valutu zemlje gde se placa ili uzimaju 1% i ako imas eur na racunu ?

@djoole (https://www.isrbija.net/member.php/4086-djoole) provalili su da nemas lovu pa te sprdaju :P

miodrage
03-07-2020, 17:03
Nije tako kako pricate... Ja sam skoro svaki drugi vikend u Madjarskoj pa mogu da podelim svoje iskustvo iz prve ruke. Uvek placam karticom, i uvek trazim da platim u forintama. Razlog - taj iznos se ovde pretvara u dinare, pa onda u evre koji mi se skidaju sa racuna. Potom se opet vrsi konverzija evra u forinte. Zbog razlike u kursevima kod nas i kod Madjara uvek prodjem dobro. Nisu to ne znam ni ja kakve sume, ali tipa umesto 100€ platim 98.8€. E sad, banka na to kaci svoju proviziju sto je takodje mala suma, ali kad se sve presabere, ima se minimalan plus.
Na pojedinim mestima gde je istaknuto koliko se racuna kurs evro forinta, je jeftinije platiti u evrima, a kako ja madjarski tecno govorim, citam i pisem, nije mi problem odmah to da vidim, te znam kako i gde da placam.
U Tesco-u uvek u forintama, u Decathlonu uvek u Evrima. U restoranima u principu savetujem placanje forintama (sa kartice). Skidanje para sa bankomata siroko zaobici, osim ako bas nemate nikakav drugi izbor.

msns
05-07-2020, 18:39
Razmeniš evre za forinte kod Lacike na kineskoj pijaci u Segedinu i imaš najbolji kurs.


Sent from my iPhone using Tapatalk

msns
05-07-2020, 18:44
Za taj devizni mi nije jasno, ovde su neko clanovi rekli da postoji i free devizni racun u RF ??? Ja planiram za vikend da idem i da raspitam za tekuci u RF. Verujem da cu otvoriti da vidim sta i kako pa cu razmisliti da li zatvarati racun u Intesi ili ne.
Meni je prednost kod RF kreditna kartica za rate (gde prodavac ne mora da deli na rate nego banka sama automatski deli i ovo mi je najvaznije) i sad Apple Pay.
Glavni razlog Intese mi je bio sto mi je blizu, a sad mi se Beo tc otvorio blizu i imam RF :)

Ne otkazuj ti Intezu ipak moj ti je savet. Intezina na rate kartica je mama za ovu iz RB...


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
05-07-2020, 19:04
Nista gore od kreditne kartice. Nikad vise.

mikenzi
05-07-2020, 19:05
Ništa gore od ljudi. Kartica ne radi sama, nudi opcije koje osoba bira kako će da koristi. Za skuplje stvari može da bude dobra ako nećeš da daješ sav keš ili ako nemaš keš.

s a l e
05-07-2020, 19:06
Nije tako kako pricate... Ja sam skoro svaki drugi vikend u Madjarskoj pa mogu da podelim svoje iskustvo iz prve ruke. Uvek placam karticom, i uvek trazim da platim u forintama. Razlog - taj iznos se ovde pretvara u dinare, pa onda u evre koji mi se skidaju sa racuna. Potom se opet vrsi konverzija evra u forinte. Zbog razlike u kursevima kod nas i kod Madjara uvek prodjem dobro. Nisu to ne znam ni ja kakve sume, ali tipa umesto 100€ platim 98.8€. E sad, banka na to kaci svoju proviziju sto je takodje mala suma, ali kad se sve presabere, ima se minimalan plus.
Na pojedinim mestima gde je istaknuto koliko se racuna kurs evro forinta, je jeftinije platiti u evrima, a kako ja madjarski tecno govorim, citam i pisem, nije mi problem odmah to da vidim, te znam kako i gde da placam.
U Tesco-u uvek u forintama, u Decathlonu uvek u Evrima. U restoranima u principu savetujem placanje forintama (sa kartice). Skidanje para sa bankomata siroko zaobici, osim ako bas nemate nikakav drugi izbor.

Ako imas EUR devizni i placas karticom u inostranstvu... u nekoj drugoj valuti (ne eur), onda konverziju iz te valute u EUR radi Visa. RF na to doda 1% provizije za konverziju i jos 1% za koriscenje u inostranstvu. Ovih provizija nema kod Intese.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200705/3a8424dc5936502d5a38e076ab7a9e62.jpg


Banka ti jos vise uzme ako imas dinarski/multivalutni racun, a nemas EUR vec samo dinare... tada rade konverziju po njihovom prodajnom kursu za devize (ne onaj povoljniji i net kurs). Zato je najbolje imati EUR ako zelis da placas na stranim sajtovima ili u inostranstvu - uplatis ili kupis kroz menjacnicu.

U zemljama koje ne koriste EUR (HU/HR...) ne treba prihvatati zaduzenje u RSD ili EUR, vec samo u lokalnoj valuti (HUF/HRK...) jer mogu odmah da ti uzmu jos 8% ili cak vise. To se zove DCC i to je “legalna” prevara.

miodrage
05-07-2020, 21:55
Vidi, ja ovako radim vec godinama, i na stranu sto uzimam robu boljeg kvalitea, i bolje prodjem nego sto bih kod nas, nego i kad preracunam po njihovom zvanicnom kursu, i kad dobijem izvestaj od banke ja sam prosao bolje. Nije to para da se obogatim, ili osiromasim, daleko bilo, ali je neka sica onako da znam da me nisu zavrnuli.
Naveo sam par puta koja je kolicina love u pitanju, beznacajno kao god se pogleda, jer za e pare ne mogu ama bas nista, ali opet ne osecam se zakinuto.
Konkretno, roba kosta sad lupam 33000Ft, a to je 100€. Po izvestaju iz banke, ja sam robu platio 98.95€, i onda koji dan kasnije dobijem jos jednu poruku da mi je zaduzenje za tu transakciju jos 0.92€ Znaci radi se o 7centi, sto je nista, ali opet, nije u plusu nego u minusu. A moj racun je u plusu.

rmilanovic
06-07-2020, 00:08
U ovom dokumentu tarife sto si s a l e okacio lepo pise da provizija banke jeste 1% ali je kurs VISA sistema.
Sto bi za 100eu sa 1% provizija banke, gde imas dinarski racun (npr tekuci) i vrsis placanje u Eurima izgledalo ovako ( ovo je zvanicni Visa calculator)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200705/d5a2942e49529d83b994213e88a1fd2c.jpg

msns
07-07-2020, 17:24
Ništa gore od ljudi. Kartica ne radi sama, nudi opcije koje osoba bira kako će da koristi. Za skuplje stvari može da bude dobra ako nećeš da daješ sav keš ili ako nemaš keš.

Upravo tako odličan komentar, kartica je tu da ti pomogne do umerenih očekivanja čitaj pružanja,
a za sve preko toga tu je (najgora) banka da te posle šklepa po ušima.

kristianmarkovic
07-07-2020, 17:37
Naravno da je svako odgovoran kako se zaduzuje, ali banke imaju itekako prevarantske taktike, pogotovu netransperentnošću. Kad bi ljudi odmah znali koliko ce da ih to kosta, ne bi se upustali u zaduzenje tek tako. A intesa je tu stvarno neprikosnovena jer imaju stvarno povoljne uslove.

Cuksi
08-07-2020, 07:20
Lik sto je radio pre neki dan i RF banci u Beo tc popodne mislim da ne bi umeo da proda casu vode u pustinji. Valjda ljut sto radi do 22h ili sta ali nije se potrudio uopste da pridobije klijenta.

Didule
11-07-2020, 08:13
Na Mobi banci sam imao stedni racun po vidjenu, koji mi je znacio, ne toliko zbog stednje (mada kapnuo je tu i tamo po neki dinar), vec vise da imam prakticno dva mesta na kojima mogu da rasporedim pare, pa sam na tom stednom drzao neke pare koje ne treba da trosim, dok mi je na ovom glavnom bio novac za redovne troskove. Da li se kod Raiffeisen banke moze otvoriti ili dodatni dinarski racun, ili tako neki stedni, ili na neki treci nacin napraviti neki "folder" u kome se mogu drzati pare koje ne zelim da imam na glavnom racunu koji mi sluzi za redovno trosenje? Imam ovaj Moze paket.

miodrage
11-07-2020, 13:43
Ne znam za Moze paket, ali mozes da imas koliko god zelis racuna. Da li se to nesto dodatno placa zaista ne znam. Ja imam dinarski tekuci, imam stedni devizni po vidjenju, imam tekuci devizni, imam racun za hartije od vrednosti. i imam jos jedan devizni koji mi je za Virtuon karticu. I ja tu sve rasporedjujem kako ja zelim.

s a l e
11-07-2020, 13:58
Malo je konfuzna tarifa ProCredit (da ne pricam o 404 greskama na sajtu)... U tarifi kaze da je u total paketu od 550 din sve bez dodatne naknade:


https://www.procreditbank.rs/sites/default/files/page_files/CENOVNIK%20ZA%20FIZI%C4%8CKA%20LICA%202019.pdf

A onda pise da se placaju transakcije karticama (mozda se odnosi na podizanje na POS/ATM druge banke) i imaju proviziju za platni promet u zemlji. Mozda se to odnosi na papirne naloge, a ne na eBank?

Imaju onu pilicarsku proviziju od 1% za placanje u inostranstvu kao kod RF.

Mislio sam zbog  pay da otvorim racun, ali necu iz principa zbog ovih 1%

Didule
11-07-2020, 14:08
Ne znam za Moze paket, ali mozes da imas koliko god zelis racuna. Da li se to nesto dodatno placa zaista ne znam. Ja imam dinarski tekuci, imam stedni devizni po vidjenju, imam tekuci devizni, imam racun za hartije od vrednosti. i imam jos jedan devizni koji mi je za Virtuon karticu. I ja tu sve rasporedjujem kako ja zelim.
A kako otvaraš te dodatne račune? Online ili kako?

s a l e
11-07-2020, 14:16
Kod Mobi online. I sklonis novac sa primarnog tekuceg. Kod Intese u poslovnici i za 24h se pojavi u eBank/mBank

Didule
11-07-2020, 14:26
Treba mi za Raiffeisen.

msns
11-07-2020, 17:16
A kako otvaraš te dodatne račune? Online ili kako?

Ako je RB samo u nekoj od poslovnica.


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
11-07-2020, 19:34
Ja sam to sve otvarao pre dosta godina, prvi racun (Virtuon) jos 2002. Tekuci racun prvi sam otvorio 2003. a ostale u narednim godinama...

Didule
12-07-2020, 21:22
Pazite kakav je ovo neprofesionalizam. Izvlacis jojreci iz usta i na kraju ti prekine chat bez odgovora. Ovako nešto nikada nisam doživeo u Mobi banci...


https://youtu.be/yJRTvRUGSCY

mospre
12-07-2020, 21:45
To je bas bezobrazluk i u prvu ruku nepostovanje


Sent from my iPhone using Tapatalk

s a l e
12-07-2020, 22:01
Bio sam u RF u BEO i nesto nije bila ljubazna. Obicno sam bolje informisan od salterskih radnika... doslo je do toga da mi uvaljuje premium paket i da prebacim platu, a samo sam planirao obicni tacun zbog Apple Pay. Na kraju to nije htela da mi otvori “ne radi stampac za kartice”.

Na srecu ima jos ekspozitura. Treba biti uporan (za svoje pare).

wifininja
12-07-2020, 22:42
Koliko se u Raiffeisen banci čeka Visa debit kartica? Neko kaže da se izdaje odmah a neko da se čeka 2-3 dana.

Kan
12-07-2020, 23:32
Ja sam bio u petak da otvorim racun..Rekli su mi da dodjem po kartice u sredu..znaci 3 radna dana..


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
13-07-2020, 04:55
Da li to zavisi od filijale? Znam barem troje koji su zbog Apple Pay-a otvorili račun i Raiffeisen filijali u TC Ušće i koji su odmah dobili Visa debit karticu.

НенадЦ
13-07-2020, 07:01
Koliko se u Raiffeisen banci čeka Visa debit kartica? Neko kaže da se izdaje odmah a neko da se čeka 2-3 dana.

Ја сам пре четири године све добио за мање од пола сата у НС. Не верујем да им сада треба више него што је требало ономад...


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk

Ninoslav
13-07-2020, 09:18
3-5 radnih dana.

markop151
13-07-2020, 09:25
Imali su nekih tehničkih problema, od petka su se vratili na izdavanje kartica u roku od 15 minuta.
Proverena info od bankarke RFZ


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
13-07-2020, 12:35
Ja danas u Raiffeisen filijali u TC UŠĆE sve završio za 15 min.

Cuksi
13-07-2020, 21:12
Majka zvala da pita nesto vezano za app i devizni racun u Intesa banci a oni joj rekli da je u toku realizacija bankomta koji isplacuju evre.

Didule
15-07-2020, 08:06
Moje iskustvo sa Raiffeisen bankom

Kao i vecina ljudi sa ovog foruma, odlucio sam da otvorim racun kod njih zbog Apple pay-a, jer su mi se cinili kao bolji izbor (poznatija banka) od ostalih koji su ga isto uveli. Prvo sam video da se zahtev za otvaranje racuna moze podneti online, sto mi je odgoovaralo, jer organski ne podnosim cekanja u redu, saltere i slicno, a pritom hara i korona, pa je to bio razlog vise sto nisam zeleo da idem fizicki u banku. Pored toga ljudi su ovde pisali i da se ne izdaju vise odmah kartice, pa rekoh sebi sto da ne podnesem online, svkako cu cekati karticu nekoliko dana. Podnesem zahtev, koji je zahtevao skeniranu licnu kartu sa obe strane. Sve sam ja to lepo u visokoj rezoluci skenirao i poslao i dobio poruku kako ce me kolege kontaktirati. Cekao sam dva dana i kolege me nisu kontaktirale. Ukapirao sam da to ne radi i ipak otisao u banku. U banci (Banjica), kao u doba 90-ih. Ljudi cekaju u redu ispred banke (ono sto sam najvise mrzeo i pre korone). Neki tamo cuvar zavodi red, prilicno bahato i osiono, kao da cekamo ispred Dafiment banke a ne Raiffeisen. Sve ja to nekako progutam, jer sam cvrsto resio da probam Apple pay. Unutra, jedina svetla tacka, devojka koja kada sam joj rekao da prelazim zbog Apple pay-a, se osmehnula i rekla kako je ona odusevljena zbog toga i kako je vec probala na svom telefonu i kako to radi super i tako dalje. I tu sam donekle stekao utisak da ipak postoje ljudi koji izgleda malo prate tehnologiju i da mozda to i nije losa banka. Naravno pitao sam za online upit, ona mi je nesto odgovorila tipa da oni u banci nemaju prostup toj bazi i tako nesto i da nema to veze, da ce ona sada otvoriti racun. To sto sam ja poslao svoju licnu kartu u visokoj rezoluciji ko zna kome i gde, to (za njih) nije vazno. Ok, odradili smo sta je trebalo i rekla mi je da ce mi stici sms kada mi bude gotova kartica. Sms mi je stigao recimo u ponedeljak. Ja sam procitao da je kartica gotova i da cu mocu da je preuzimem u ekspozituri, ali je pisalo nesto tipa sutra posle 12 ili tako nesto, dakle ne odmah. Greskom sam obrisao sms a da nisam bio siguran kada moze da se podigne, plus to sam poucen iskustvom znao da cesto te genericke informacije nisu bas tacne, pa sam zbog toga odlucio da ih kontaktiram. Video sam opciju chat, pa sam odlucio da ih tako pitam da se ne cimam sa onim pristisnite ovo, ono, slusanje muzike i slicno preko call centra. Posle par neuspesnih pokusaja (cekanje je 0 minuta i onda nista), javio se neko na chat-u. Pitam ja kada mogu da preuzimem karticu, dakle samo vreme da mi kazu, kaze on to je poverljiva informacija i moram da zovem telefonom. :) Ja se tu nasmejem i pozovem telefonom. Posle onog sistema, pritisnite ovo, ono, cekajte, slusajte muziku, javlja se neka zena, glasom kao da se tek probudila, maksimalno neljubazna i nerazgovetna. Ja je pitam, odnosno pokusao sam da je pitam, gde me je ona bezobrazno presekla u pola recenice i rekla, da ce to biti sutra posle 12 i bez da saceka da vidi da li imam nesto jos da je pitam, ili da kaze makar dovidjenja ili bilo sta TAP, prekide vezu. Mislim se u sebi gde si ti ovo dosao i kakva stoka sve raid u ovoj banci. Ali dobro i dalje mi je Apple pay u glavi. Odlazim sutra u banku da preuzimem karticu. Opet ista slika. Ljudi ispred cekaju, red je prilicno konfuzan, ne zna se ko je dosao kada, ko je ispred koga i slicno. Sada neki drugi cuvar, podjednako neljubazan i drzak opet nesto tu zavodi bezuspesno red i tako dalje. I nekako udjoh ja u banku i sada od njih dve tamo, od kojih je jedna ova sto je bila ljubazna i znala za Apple pay, oni me posalju kod neke druge, jer je ova bila zauzeta sa klijentom. Ta druga, kod koje sam sada dosao, susta suprotnost ove prve. Matora neka, namrgodjena, kao da je pobegla vremepolovom iz Beobanke iz 89'. Ja sedam, ona ni dobar dan ni nista, nego pocinje sama sa sobom da prica citiram "jebote kako je vruce, sta je sa ovom klimom, da li to uopste radi.". Ja gledam, trudim se i dalje da ostanem pristojan, ali polako me strpljenje napusta. Posle toga je kao pitala kao preko ... sta hocu i pocela da priprema papire za potpisivanje. Nije mi jasno zasto, ali mislim da sam potpisao jedno 10 papira, a ukupno ih je bilo jedno 20. U medjuvremenu je ova prva zavrsila sa klijentom, prepoznala me i kao "a vi ste za Apple pay", ja rekoh "jesam" i kaze ona ovoj drugoj, pa jesi mu otvorila ebanking? Ova bledo gleda, kaze nije. Ja ne verujem sta se desava, jer da me ova nije prepoznala oni bi mene poslali kuci bez e-bankinga i ja opet ne bih mogao da koristm ni e-banking ni Apple pay i morao bih opet u ekspozituru i cekanje i sve. I opet ova bez izvinjenja, bez icega pocela da otvara e-banking. I sad, kao morate da podesite uredjaj. Ova sto se razume prisla da mi objasni, ova druga gleda nezainteresovano i sad ja tu sve prosao sto je trebalo. Na kraju kao da li cu da koristim biometriju, a ova nezainteresovana kaze, nemojte to da aktivirate, bolje je da kucate sifru "sigurnije je". Rekoh da, da, u pravu ste. Mislim se, ti ces da mi pricas, ne znas daljinski od tv-a da koristis. I uglavnom, zavsio sam to nekako. Odmah na parkingu ispred aktivirao Apple pay i uputio se u najblizi Maksi da ga probam. Platio satom, pao u nesvest od srece, kasirka od soka i tako, ali sve je proslo SUPER.

Posle toga, posto sam u Mobi banci imao dinarski racun i jos jeadn racun stedni dinarski po vidjenju, ukapiram da mi to treba i ovde, zbog neke moje licne raspodele para, koje sam navikao da drzim na dva mesta. Rekoh treba mi jos jedan dinarski racun ili taj dinarski stedni, svejedno. I kao da vidim kako to ide kod njih. Ceprkaj po sajtu, NISTA. Sad poucen iskustvom i ljubaznoscu zaposlenih, rekoh da viidm da li mogu to da saznam preko chat-a. Probam preko chat-a i dozivim ovo (https://www.isrbija.net/showthread.php/57856-Banke-u-Srbiji-pore%C4%91enja?p=729683&viewfull=1#post729683). Besan, odlucim da pokusam sa onim nekim Rea support-om preko vibera. Tu se javi neka druga, po imenu i opet ja celu pricu, gde mi ova sada, za razliku od ove prve preko chat-a kaze kako se taj dodatni racun NE PLACA. Ja jos jednom ponovim celu pricu i kazem samo da vidim da li me je razumela i da mi potvrdi da se ne placa. Na sta ona kaze kako ipak mora da proveri sa kolegama i kako ce me zvati, da ostavim broj mobilnog. Ja ostavim broj i naravno pogadjate NISTA. Niko me nije zvao. E da, pre svega toga sam poslao detaljno napisan mail, ne zeleci da se petljam sa njim, posto sam ocigledno shvatio sa kim imam posla. I naravno do danas, a proslo je 5 dana se niko nije udostojio da odgovori na taj mail. Posle svega ipak juce OPET pozovem telefonom. Tu se javila neka peta, kojoj sam opet moram da objasnim sve sto hocu i ona mi na kraju kaze, posle cekanja i slusanja muzike od jedno 3x7-8 minuta kako ona MISLI (pazi ti radis u banci i ti nesto MISLIS) da to moze, ali NE ZNA da li se placa i da je najbolje da odem u ekspozituru. Pitam ja jos posto nisam hteo vise da idem na Banjicu videvsi koliko nemaju pojma, da li mogu da odem u neku ekspozituru u Rakovicu u TC Big, posto sam citao na internetu da je to neka polu-ekspozitura gde ne moze sve da se odradi i onda mi kaze da moze. Odem ja juce u 16:20h tamo. Tamo me docekala neke sluzbenica, kojoj sam OPET moram sve da objasnjavam i crtam da bi mi ona kraju rekla kako "lica u RS ne mogu da imaju vise od jednog dinarskog racuna na svoje ime zbog pracenja tokova novca". Ja kazem, ok, jel mogu onda taj dinarski stedni, to mi je isto to sto meni treba, samo eto imam jos plus i tu neku simbolicnu kamatu. Kaze ona to MISLI (u toj banci su sve neki mislioci) da moze, ali ne moze sada, jer je proslo 16h, a oni posle 16h nemaju pristup nikakvim opcijama. Mislim se ja, pa sto mi neko to nije rekao i cemu sluzi radno vreme banke do 22h, ako posle 16h ne mozete nista da uradite, ali rekoh bolje da cutim. I sad treba danas da me zovu (sumnjam da ce me zvati) da mi kao kazu definitivno da li mogu da mi otvore taj stedni dinarski racun i pod kojim uslovima jer ova takodje nije znala da li se to nesto dodatno placa ili ne.

Eto to vam je moje iskustvo sa Raiffeisen bankom za ovih otprilike nedelju dana koliko sam kod njih. E da, to sam isto zaboravio. Na Banjici imaju bankomat, ali koji nije na ulici, nego u samoj banci. I sad ti da bi dosao do tog bankomata, moras da cekas u istom tom redu u kom cekaju svi, od baba koje dizu penziju na salteru, do ljudi kao sto sam ja cekao koji su dosli da otvore racun i slicno. Onda se povremeno pojavi taj cuvar, pa onda on kao pira svakog zasto je dosao i onda on kao pamti ako si bankomat, pa ti dozvoli da mu pridjes kada on proceni da moze, ako ne zaboravi da cekas za bankomat naravno... Dakle jasno vam je da mi je iskustvo JAKO NEGATIVNO za ovo kratko vreme. Posle Mobi banke u kojoj sam bio godinama i koja me je, moram da priznam, razmazila, a da toga nisam ni bio svestan, ovo je bio kao povratak u neki mracni socijalizam i neke Dafiment i Jugoskandik banke iz devedesetih. Dakle moj utisak je da su ljudi JAKO neorganizovani, JAKO nezainteresovani i JAKO slabo obuceni za svoj posao. Pritom SVE, ali SVE sto treba da uradite, morate u banku i skoro nista ne moze nekim modernim vidom komunikacije ili preko aplikacije.

Zato samo mogu da kazem da se ovim putem jako kajem i izvinjavam (ako neko odatle ovo cita) Mobi banci, sto sam ih pljuvao zbog Apple pay-a, jer iako su me jako nervirali zbog svog indolentnog stava po tom pitanju, ipak su oni za TRI klase ispred svih oviih ostalih banaka, pre svega u odnosu prema klijentima i onome sto je meni najvaznije mogucnosti da 99% stvari zavrsim od svoje kuce, ili eventualno pozivanjem call centra, gde mi se opet nikada nije desilo da cekam kao kod ovih pola sata, ili da mi se javi neka nadrndana i neobucena osoba na telefon. Hvala Bogu jos nisam ugasio racun kod njih i najverovatnije cu za mesec dva kada malo izgustiram ovaj Apple pay, da se vratim u Mobi, a ovaj racun cu da ugasim.

wifininja
15-07-2020, 08:31
Moje iskustvo je baš suprotno. Račun u RFZ filijali TC UŠĆE otvorio za 10 min, kartice dobio odmah, aktivirao Apple Pay i sve završio u roku od 15 min. Ima bankomata po gradu koliko oćeš ali mi i ne trebaju jer novac trenutno prebacujem sa svog Intesa računa kojeg još nisam ugasio, daću im još neko vreme šansu. Tako da ovo tvoje je sve ok ali opet sve je to individualno.

LDV20
15-07-2020, 08:44
@Didule
Mislim da nisi imao sreće. Ja recimo isto kao kolega nisam imao ni jedan problem sa njima za 7 godina.
Jedino pametno sto mogu da ti kažem je vezano za ovaj poslednji deo, da je istina. Njima se od 16 zaključava deo sistema i to je to. Ekspozitura radi do 22 samo zato sto je u obavezi zbog ugovora sa trznim centrom, ali i sa ograničenim mogucnostima.


Sent from my iPad using Tapatalk

dachakragujevac
15-07-2020, 08:47
I to sve zbog Apple Pay-a!? [emoji16] Jos ce mnogo vode proteci Savom i Dunavom dok to kod nas ne zazivi kako treba,tako da ja strpljivo cekam,pa kad dodje taj trenutak,polako cu da prihvatim i taj nacin placanja. Za sada mi ne smeta da nosim kartice sa sobom. [emoji41]


Sent from my iPhone using Tapatalk

mknjizar
15-07-2020, 08:51
Moje iskustvo je slicno, ali u Novom Sadu.
Probao online, medjutim nista. Niti email, niti povratni poziv.
Odem do filijale, cekam sat vremena isred vrata. Kada sam napokon usao i aplicirao za karticu, kaze bice gotovo za 5 dana.
Posle 5 dana stigla mi je poruka da dodjem sutra posle 12. Odem sutra, cekam sat vremena i kada sam napokon dosao na red, donese gospodje Visa karticu, nesto gleda, trazi i na kraju kaze "Izvini, ne mozemo da ti izdamo Visu posto nije stigla Dina".
Ne mozete da verujete kako sam polude!!!
Tako da sam opet cekao da dodje Dina, pa opet sat vremena u redu.

I da, isto is Mobi banke presao gde nikad nisam ima nikakvih problema, naprotiv...

wifininja
15-07-2020, 08:56
Zato se prvo raspitaš u kojoj filijali odmah izdaju kartice. Sve su banke slične...imao sam iskustvo pa skoro sa svim bankama. Još davno sam imao račun u Raiffeisen i ugasio ga jer nisu hteli da mi daju neki povoljniji kurs kada sam kupovao neke silne evre kod njih. UniCredit katastrofa tretman prilikom uzimanja stambenog kredita, sve neke kao cice rade a veze nemaju sa životom...jedva završio kredit. Intesa isto itd itd...ali tako je kako je...prihvatiš, naoružan se strpljenjem, kada zapne samo bezobrazno prema njima...

Didule
15-07-2020, 09:00
Pa ne znam bas koliko to ima veze sa mojim iskustvom. Ovo su neke konkretne stvari. Ekipa nije sposobna 5 dana da mi da informaciju da li i kako mogu da otvorim dodatni dinarski racun ili dinarski stedni. Pritom svako daje svoje vidjenje datog problema. I daju medjusobno kontradiktorne informacije. Sta bi bilo da imam neki kompleksniji zahtev. U Mobi sam taj dinarski stedni otvorio sa dva klika kroz aplikaciju, iz kreveta dok sam gledao tv. Imaju online podnosenje zahteva koje ocigledno ne radi i pritom niko ne zna gde je moja licna karta otisla jer niko nema pristup nekoj imaginarnoj bazi. Kome sam onda to i zasto slao? Bankomat im je u banci i treba da cekas u redu da bi dosao na bankomat. Ja na Mobi odem do TC Banjica, bankomat je napolju, mogu da radim sta hocu, da menjam devize, placam, menjam pinove sta gdo hocu i najvaznije ne cekam u nikakvom redu. Da ne pricam o tome sto mogu da podignem pare na bilo kom bankomatu bez provizije, pa mi je i nebitno gde cu podici pare. Ali to je vec druga prica. Sve u svemu, moj prvi utisak je vrlo negativan. Narocito me je razocarao odnos i ljubaznost samih zapslenih, koji je na nultom nivou. A to su neke stvari koje mene licno jako odbijaju i jako mi smetaju.


@dachakragujevac (https://www.isrbija.net/member.php/100365-dachakragujevac)

Nema tu sta da zazivi. To je vec zazivelo i radi odlicno. Problem je banka koja je neprofesionalna.

petarpetrovic
15-07-2020, 09:10
Da se ne lažemo - ne postoji skroz profesionalna banka u Srbiji, nažalost.

Nema šanse sad da pišem svoje odiseje i sa Intesom i sa Mobi bankom, ali bilo bi tu materijala bar za jedno 10 postova, a kako vidim, ni ostale banke nisu ništa bolje. Jednostavno, radi se o vrlo kompleksnim sistemima sa mali milion međuzavisnosti a očigledno ni jedna banka nema interes da tu nešto suštinski menja i da tera zaposlene da se više fokusiraju na klijente, jer koliko god da su nezadovoljni, realno nemaju gde da odu jer će ih u drugoj banci dočekati isti takvi pilićari, možda ne odmah, ali kad tad će biti neke situacije za rastezanje živaca.

Tako nam je kako nam je...

Didule
15-07-2020, 14:37
Jel moze meni sad neko ovo da prevede? Ili sam ja glup ili ovo ljudi ne znaju gde je levo.


15.7.2020. 14.05.23Dobrodošli u OnLine pomoć



14.05.29

Jovana has joined the conversation.



Jovana

14.05.43

Dobar dan, Jovana je. Izvolite!



Anoniman korisnik

14.05.45

Hteo bih da pošaljem neki novac na račun u hrvatskoj banci na iban broj. Možete li mi reci kolika bi bila provizija banke?



14.06.05

Oko 50eur



Jovana

14.06.53

Poštovani, provizija za slanje novac u inostranstvo je 0,8% od iznosa koji šaljete.



Anoniman korisnik

14.08.03

Dakle za 50 eur bih platio 50,4?



Jovana

14.10.24

Poštovani, provizija za 50 evra bi bila 0,4 evra.



Anoniman korisnik

14.10.35

Hvala.



Jovana

14.10.37

Mada



14.10.51

minimalna provizija mora da bude 1000 dinara



14.11.52

ako je 0,8% iznosa koji šaljete manje od 1000 dinara, onda računajte da ćete provizija biti zaokružen ana 1000 dinara.



Anoniman korisnik

14.13.08

Ako konkretno pošaljem 7000 rsd u hrvatsku na bankovni racun preko iban broja, koliko tacno cu platiti proviziju?



14.18.53

???



Jovana

14.19.01

Poštovani, taj iznos konvertujte u evre, pa onda izračunajte 0,8% od tog iznosa.



Anoniman korisnik

14.19.24

Ok. Hvala

miodrage
15-07-2020, 19:25
Citam ovo, i naravno da ne sumnjam jer verujem ljudima koji ovde pisu, vise puta su mi i izasli u pomoc, i sl. i mislim da je komunikacija na forumu sasvim dobra. Ja sam dugogodisnji klijent RFB, i nikad nisam imao problema, a u posednjih 7 godina, za mene je sve sa bankom med i mleko. Zbog, Bogu hvala, vrlo pristojnih primanja za drzavu Srbiju, presao sam na Premium acc, imam licnog bankara, (pisao sam o tome) i koju licno poznajem, sve zavrsavam telefonom unutar par min. Kad bas moram da udjem u poslovnicu, sve je vec pripremljeno i ceka me.
Apple Pay koristim od prvog dana kada su poceli kod nas bez ikakvih problema.
Od racuna imam dinarski tekuci, devizni stedni, devizni aVista, drugi devizni tekuci, i hartije od vrednosti. Takodje imam i nekog mizernog ucesca u Raiffeisen Euro Cash fondu, cisto onako, stosa radi.
Obzirom da Subotica nije veliki grad, prakticno sve zaposlene u banci znam, a i nekoliko drugara iz razreda iz srednje je nekada radilo u RFB.
I da, kad sam morao u drugim gradovima (BG, NS) da idem u banku nikad problema nisam imao - jedino cekanje, koje i mene izludjuje... Sada znam kakvo je ovo vreme sa COVID-19 infekcijom, i zato sam vrlo srecan sto imam licnu bankarku sa kojom sve mogu telefonski unutar 5 min da resim.

Sa druge strane, supruga mi ima racun u komercijalnoj, i vise puta smo se i posvadjali jer je bandoglava i ne zeli da prebaci racune u RFB.

djoni1980
15-07-2020, 23:59
Na Banjici imaju bankomat, ali koji nije na ulici, nego u samoj banci. I sad ti da bi dosao do tog bankomata, moras da cekas u istom tom redu u kom cekaju svi, od baba koje dizu penziju na salteru, do ljudi kao sto sam ja cekao koji su dosli da otvore racun i slicno. Onda se povremeno pojavi taj cuvar, pa onda on kao pira svakog zasto je dosao i onda on kao pamti ako si bankomat, pa ti dozvoli da mu pridjes kada on proceni da moze, ako ne zaboravi da cekas za bankomat naravno...
Ne moraš da čekaš na bankomat u redu sa ostalima koji idu na blagajnu. Ja u Novom Sadu najčešće odlazim do bankomata na Bul. cara Lazara koji je takođe u ekspozituri, odem na početak reda i pitam da li neko čeka na bankomat, po pravilu ne čeka niko, i odmah ulazim. Takođe sa karticom možeš da uđeš u ekspozituru i van radnog vremena banke, kad u njoj nema niko, i pristupiš bankomatu

Cuksi
16-07-2020, 07:31
Ja sam probao vise puta preko online chat-a RFB da se raspitam za otvaranje racuna. Prvo pise vreme cekanja 3 minuta, cekao pola sata i nista ili se sam chat ugasi. Juce probam ponovo i jave mi se operater i dobar dan izvolite, kad postavim pitanje chat se zatvori. I tako tri puta. Po meni bolje da ugase te funkcije ako vec ne mogu da rade kako treba nego ovako da daju utisak da su banka u rasulu. I da ne postuju klijente.
Jel mozda neko od vas koji koristite RFB moze da mi kaze jel moze uz osnovni paket da se uzme kreditna kartica bez prebacivanja zarade u RFB ? Posto mi od njih treba samo apple pay i kreditna kartica koja deli na rate sama (za kupovinu u insotranstvu, kad prodje ovo zlo :))

wifininja
16-07-2020, 07:49
PBZ (Intesa) ima Visa sticker karticu s ljepljivom pozadinom koja se koristi baš na takav način.
Stariji proizvod, bio je fora svojevremeno. Imala sam ju ispod maskice i izazivala čuđenje kad bih samo prislonila mobitel, davno prije svih ovih beskontaktnih aplikacija. :D

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200715/d7218d9fd166dac7f22c6422cfeb277c.jpg


Daleko je PBZ od banke Intesa..ovim našim nikada nije ni padalo na pamet da ponude sticker-e. U Srbiji je to samo nudio i verovatno još uvek nudi Vip kroz svoju Vip mWallet aplikaciju.

markop151
16-07-2020, 07:52
Ima i AIK stikere, ne znam da li su još uvek u ponudi..

https://www.aikbanka.rs/sr/delatnosti/stanovnistvo/kartice/mastercard-i-master-pay-pass-sticker


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
16-07-2020, 08:03
Nisam znao za AIK..ali žalosno je da ni jedna „velika“ SRB banka tipa Raiffeisen, UniCredit, Intesa, OTP, Erste nije tako nešto ponudila svojim klijentima..to je svojevremeno bila super fora posebno za nas koji smo tek skoro dobili Apple Pay..mislim da bi mnogi upravo iz tog razloga uzeli te sticker-e i zalepili ih na svoj iPhone.

iMorris
16-07-2020, 08:21
Ne bih zalepio stiker na telefon ni da mi plate

dodo
16-07-2020, 08:27
Pa nije super glue u pitanju. Lako se odlijepi, ne ostaje trag. A tko ima masku ne vidi se što je ispod.
Danas ju je malo pregazilo vrijeme, no i dalje je u ponudi valjda za ljude koji se boje aplikacija ili imaju stare/dummy mobitele ali žele imati praktičan način kupovine.

wifininja
16-07-2020, 08:35
Super je to fora sa sticker-ima. Ko kaže da moram da se lepi. Samo gurneš ispod case-a i ćao. Sve fercera. Apple Pay ready ;)

Didule
16-07-2020, 08:43
Konačno!

https://i.imgur.com/9XsP5xm.jpg

Jel zna neko sta se dešava ako je uopšte ne podignem pošto mio apsolutno ne treba?

wifininja
16-07-2020, 08:56
Otiđi bre uzmi je..možda je za koji dan ubace na Apple Pay [emoji23]

s a l e
16-07-2020, 09:04
@Didule

Koliko si cekao? Meni su rekli da ce biti u cetvrtak... ali jos nisam dobio sms.

Didule
16-07-2020, 09:45
Nisam siguran. Ima jedno desetak dana od kada sam potpisao ugovor.

Cuksi
16-07-2020, 12:13
NBS je uvela zakon da sve banke moraju svojim klijentima da izrade Dina karticu. Ali mislim da nemas obavezu da je preuzmes ako ti ne treba.
Mada da znas da nekad nije lose imati rezervnu karticu. Meni se desilo da bankomat proguta glavnu karticu i onda corak. Isto tako na CarGo mozes da dodas samo jednom karticu, sto znaci kad je obrises ne mozes vise istu da koristis. Pa mi je tu opet pomogla rezervna kartica tj dina. Tako da nije lose imati makar stajala u fioci, ne trazi ni 'leba ni vodu :D

s a l e
16-07-2020, 12:21
Moras da je preuzmes.

mikenzi
16-07-2020, 13:26
To nije zakon, već odluka ili naredba koja nema zakonski osnov. Kada bi neko imao viška vrema mogao bi da se ganja sa bankom, pripreti i ne bi morao da je preuzme. Ali besplatna je i dođe trenutak da bude korisna.

God Ra
16-07-2020, 14:13
Ja npr nisam hteo da podignem Dinu i dalje mi stoji u banci. To je bilo krajem 2018.


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
16-07-2020, 15:07
Nešto novo u ponudi ProCredit banke.
Word Business Debit MasterCard

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200716/59d0b25dca6c13049175efb21f6d92e7.jpg

Didule
16-07-2020, 18:07
Neko je pitao za progresiv plus paket Mobi banke. Evo šta nudi.

https://www.mobibanka.rs/sr/stanovnistvo/ponuda/otvori-racun/progresiv-plus?fbclid=IwAR1EZuH8hIXDNuUOejXiJifsG3IpZP6IqcS7 BhLpIoFIEXf29_xKW00sFxs

s a l e
16-07-2020, 23:03
Obratite paznju:

Mobi banka - morate imati eur ako placate u inostranstvu (ili din u zemlji)... inace ide konverzija po losem kursu.

Na Starter paketu ima provizija za placanje u inostranstvu / netu van zemlje. Progresiv nema tu pilicarsku proviziju.

Intesa - za sada nema provizije za placanje u ino sa EUR deviznog preko visa classic debit (racun i kartica besplatno). Nema provizije za konverziju - ide po Visa kursu. Rezervisu oko 6% vise, ali to skidaju pri knjizenju.

RF - ima proviziju od 1% za placanja u inostranstvu sa deviznog. Valjda pri konverziji sa dinarskog ide losiji kurs i jos 1%. Imaju Apple Pay...

OTP - mora da se ima eur na deviznom da bi moglo da se placa u inostranstvu i valjda ne rade automatsko zaduzenje u dinarima kada postoji devizni. Imaju 1% za konverziju iz nonEUR valuta u EUR. Uskoro Apple Pay.

sone888
16-07-2020, 23:12
Ja sam u mobi banci na tom progresiv paketu..prosle godine u Herceg Novom placam karticom u restoranu, a imao sam i evre i dinare na racunu, kad meni skida dinare i preracunava kurs..nije bio neki racun i kad sam se vratio pozovem banku i pitam o cemu se radi kaze to se desava ako je na prodajnom mestu tako namesten pos terminal [emoji2357] kao morate da im naglasite da vam skidaju evre [emoji2357] sa bankomata kada sam skidao isto u HN skidalo mi je evre..sad je pitanje da li banka odande moze da ima neku korist ako tako rade pa onda stvarno namestaju tako terminale ili ovi nasi ke...ju da bi oni uzeli vise love ko zna..u sustini sam bas zadovoljan mobi bankom i aplikacijom


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

s a l e
16-07-2020, 23:33
Ako imas slip procitaj da si prihvatio DCC i da ne mozes da se zalis. Tu ide provizija 8+%

Nikada u inostranstvu ne prihvatati zaduzenje u RSD ili EUR u zemlji koja nema EUR.

Samo u lokalnoj valuti te zemlje - HUF/HRK/MKD...

U CG/DE/SLO... naravno EUR.

sone888
17-07-2020, 00:05
Ma jasno, nego sam takvu informaciju dobio kada sam otvarao racun..ako imas evre na racunu skidace evre medjutim desilo se drugacije..e sad kako objasniti konobaru u gradskoj kafani u Hn da tamo brlja po terminalu i da namesta sta treba [emoji2357][emoji1787] mislim sta treba naglasiti pre provlacenja kartice?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

s a l e
17-07-2020, 02:14
To mora da potvrdis na terminalu. Trgovci sigurno imaju neki deo kolaca

Didule
17-07-2020, 08:44
Obratite paznju:

Mobi banka - morate imati eur ako placate u inostranstvu (ili din u zemlji)... inace ide konverzija po losem kursu.

Na Starter paketu ima provizija za placanje u inostranstvu / netu van zemlje. Progresiv nema tu pilicarsku proviziju.

Da, ali taj starter paket je do skoro bio besplatan. Zato i ima sve te nepogodnosti. Progresiv (300 rsd) to nema. Inace ne znam sto je problem da sam kroz aplikaciju promenis dinare u eur pa da ti ne obracunavaju po losem kursu?

kristianmarkovic
17-07-2020, 11:31
Ima i progresiv paket to automatsko menjanje po užasnom kursu ako nisi zamenio sam u aplikaciji.

Didule
17-07-2020, 11:41
Pa dobro kažem šta je problem da sam promeniš kroz aplikaciju.

Nego jel zna neko jel ima aplikacija za RF onu opciju da kad se pređe rukom preko proksimiti senzora, pokaže stanje na računu kao kad Mobi banke?

sone888
17-07-2020, 11:48
Cekaj, na sta tacno mislis za mobi banku? ja ne znam za tu foru [emoji51]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Didule
17-07-2020, 12:05
Mahneš rukom ispred proksimiti senzora i pokaže ti stanje na računu, da ne moraš da se loguješ.

s a l e
17-07-2020, 12:41
To ima samo Mobi :)

sone888
17-07-2020, 18:30
Meni to ne radi..znaci udjem u aplikaciju i ne kucam pin nego mahnem rukom u gornjem deu telefona i trebalo bi da pokaze stanje racuna..?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

miodrage
17-07-2020, 18:41
Ma jasno, nego sam takvu informaciju dobio kada sam otvarao racun..ako imas evre na racunu skidace evre medjutim desilo se drugacije..e sad kako objasniti konobaru u gradskoj kafani u Hn da tamo brlja po terminalu i da namesta sta treba [emoji2357][emoji1787] mislim sta treba naglasiti pre provlacenja kartice?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Cekaj, kako ti je skinulo dinare, a u CG se placa u €? To je tek sumanuto. Onda tvoj racun nije bio podesen kao valja. Ja sam u RFB podesio da u zemlji moze iskljucivo sa dinarskog, u inostranstvu iskljucivo sa deviznog. I to radi besprekorno.

s a l e
17-07-2020, 18:47
@sone
Menu > moja banka > licna podesavanja > prikaz stanja. To radi na iPhone, jer ima proximity senzor

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200717/aadfec13e3fcfde10aabff7f38de8150.jpg


@miodrage
DCC

sone888
17-07-2020, 18:58
Cekaj, kako ti je skinulo dinare, a u CG se placa u €? To je tek sumanuto. Onda tvoj racun nije bio podesen kao valja. Ja sam u RFB podesio da u zemlji moze iskljucivo sa dinarskog, u inostranstvu iskljucivo sa deviznog. I to radi besprekorno.

Mislim da mobi banka, tad je bila telenor banka, nema podesavanja gde sta da trosi..jednostavno je automatski podeseno da kad si u inostranstvu a imas evre na racunu skida evre. Cak i ako si negde gde nisu evri trebalo bi da konvertuje iz evra jer je bolji kurs a ne iz dinara..ali us svakom slicaju postoji ta neka caka taj DCC sto ja ne znam sta je i zbog toga terminal odradi tako [emoji2357]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

miodrage
17-07-2020, 22:15
Malo sam istrazivao


Dynamic currency conversion (DCC) or cardholder preferred currency (CPC) is a process whereby
the amount of a Visa or MasterCard transaction is converted by a merchant or ATM to the currency
of the payment card's country of issue at the point of sale.

DCC allows the merchant, merchant's bank or ATM operator to charge a markup
on the exchange rate used, sometimes by as much as 18%.[1] Where the DCC markup
is less than the card issuer's currency conversion fee,
DCC can benefit card holders by allowing them to see the amount that their card will be charged
expressed in the currency of the card's country of issue.
However, in most cases, DCC markups are higher than the card issuer's
currency conversion fee (which can be zero), thereby negating this benefit.


Ali opet da se vratim na onaj post koji sam citirao... Primalac sredstava nema ama bas nikakvu korist od toga da li ce da se skine svota u lokalnoj valuti (mojoj), u Evrima, dolarima... kako god. Sa druge strane, osim u slucaju da na deviznom racunu nema dovoljno sredstava dinarski racun ne bi trebalo da je koriscen za transakciju izvrsenu u inostranstvu. A i to samo uz dozvolu korisnika, i nikako drugacije.

s a l e
17-07-2020, 22:20
Kod Mobi ako nemas na deviznom ide sa dinarskog. Isto u zemlji - ako nemas na dinarskom ide sa deviznog. Ali po losijem kursu.

DCC je posebna prica i prevara od koje kupac nema nikakve koristi. Samo banka ciji je POS i mozda trgovac

wifininja
20-07-2020, 21:01
Bez komentara [emoji55]


https://twitter.com/banca_intesa/status/1285277717794041856?s=21

mikenzi
20-07-2020, 21:02
Pa Apple Pay sigurno nije bio kriterijum

wifininja
20-07-2020, 21:03
Baš me zanima šta je bio kriterijum?

s a l e
20-07-2020, 21:06
Placanje QR bez dodatne provizije :D

markop151
21-07-2020, 07:11
Kriterijum odavno svima poznat: “Najviša ponudjena suma novca” [emoji15]


Sent from my iPhone using Tapatalk

petarpetrovic
21-07-2020, 13:54
Pošto svakako planiram da menjam banku i prenosim platu, poslah mejl Raiffeisen ekipi sa dodatnim pitanjima pre nego što se zaputim u poslovnicu jer svakako ispunjavam uslove za besplatni Premium paket, i na moje pitanje da li postoji provizija za online i plaćanja u inostranstvu dobijem sledeći odgovor:


Usluge plaćanja putem mob app ili online bankinga su bez provizija, osim ukoliko birate instant plaćanje.

Znam da je provizija 1% ali htedoh malo da ih testiram i za sada je prvi utisak prilično loš jer generalno promaše temu i izgleda se ni ne udubljuju u to šta ih neko pita, a nisam još ni postao klijent...

smitrovic
21-07-2020, 14:02
Meni instant placanje u kombanci 0,00 din
RF instant placanje 30,00 din

Dobro su ti dali odgovor za proviziju online placanja. Jer alo checkiras instant skida ti 30 din. E sad sta bi za free premium?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

petarpetrovic
21-07-2020, 14:12
Za besplatni Premium sam pitao da li je potrebno bilo šta osim lične karte kao dokaz da su mi primanja veća od 100k RSD mesečno na šta sam dobio odgovor "ako su primanja veća od 100k RSD mesečno održavanje Premium paketa se ne naplaćuje".

A što se tiče online plaćanja, naglasio sam im da me interesuje online plaćanje kada na Netu provučem karticu negde (tipa mesečni iCloud storage) ali su taj deo priče potpuno iskulirali i odgovorili mi na nešto što nisam pitao.

Uslove svakako ispunjavam ali oni jednostavno ne žele da se udube u pitanja koja dobijaju od potencijalnih klijenata a reklamiraju se kao ultra mega giga Premium banka. Neozbiljno.

s a l e
21-07-2020, 18:18
To je nesto po cemu je RF “prepoznatljiva” - 1% za koriscenje u inostranstvu i mislim da ide jos 1% ako je nonEUR valuta.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200721/2e7cfb038c0f76d5c8727880aa7c7f5e.jpg

I pazi sta ces dobiti u tom premium paketu, a sta ces morati dodatno da doplatis. Izgleda da nema Visa debit kartice, a ni deviznog racuna.


https://www.raiffeisenbank.rs/premium/

To je onda jos 740 din na tih “besplatnih” 1000.

smitrovic
21-07-2020, 19:19
Mnogo brate to. Ja za 610 din u kombanci premium racun.

Master card debit gold i visa debit gold.
Visa gold i mastercard gold sa limitima kolko mogu na 30 dana odlozeno.
Mastercard installment za odlozeno na rate bez kamate, dva devizna koja su vezana sa svim karticama. ebank i mbank i nemam nikakve provizije na online placanja.

Jedino sto nemam svog bankara, mada mi i ne treba kad sve zavrsavam preko weba i preko istih mogu da podnesem zahtev za sta mi treba.

Jedina mana nema apple pay a i kapiram da nece ni imati jer ih kupio NLB koji u Sloveniji nema isti :(


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

petarpetrovic
21-07-2020, 19:43
To što se uz Premium paket ne dobija dodatna debitna kartica osim Dine mi i nije neki hendikep, debitna Dina mi je taman dovoljna za dizanje keša sa bankomata a kreditnu bih svakako koristio za svakodnevne aktivnosti i  Pay.

Samo još da nema 1% provizije na plaćanja karticama u inostranstvu i ovo bi bio savršen paket za mene, ovako još uvek vagam između RFa i OTPa.

Na stranu cene, činjenica da polovično odgovaraju preko mejla i to što me niko nije zvao nakon popunjavanja formulara na sajtu (a prošle je više od 2 nedelje) ostavlja izuzetno loš utisak, ali ako ništa drugo, barem nisam poslao skeniranu ličnu kartu kao kolega forumaš.

smitrovic
22-07-2020, 02:00
Nije to nista evo treci dan cekam da mi RF odgovori na pitanje koje sam postavio preko poruke uz pomoc njihove aplikacije, al to je valjda sto ne placam 1300 din mesecno nego samo 290 :D


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Didule
22-07-2020, 13:04
https://www.peticije.online/apple_pay_servis_u_mobi_banci
Peticija za uvođenje Apple pay servisa u Mobi banku

POTPIŠITE!!!

Joker
22-07-2020, 14:16
Da li je i jedna online peticija uticala na neku odluku?
Ozbiljno pitam. Vidim da se stalno potpisuju neke peticije ali nikada nisam video da je neka odluka promenjena zbog tih peticija.

Lauda
22-07-2020, 15:40
Na koji e-mail pisete RF za ponudu (premium) paketa za fizicka lica?

Imam u RF vec racun kao pravno lice, ali ovaj moj referent nije upucen za ponude fizickih lica.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

mikenzi
22-07-2020, 15:42
Da li je i jedna online peticija uticala na neku odluku?
Ozbiljno pitam. Vidim da se stalno potpisuju neke peticije ali nikada nisam video da je neka odluka promenjena zbog tih peticija.

Možda je bila uključena u sistem donošenja odluka. Siguran sam da PR i HR ubacuju to u svoje izveštaje ali u svakom slučaju konačna odluka bilo koje korporacije nije praćena i obrazlošenjem za javnost. Jeste praćena možda saopštenjem 'uvek pratimo povratne informacije naših klinata koji su nam jako bitni, bla, bla...'

Didule
22-07-2020, 16:11
Jedno je sigurno. Neće naškoditi. Da li će pomoći, to ne znamo. A sve što ne škodi može potencijalno da pomogne. Ono što sigurno neće pomoći je filozofiranje nad tim da li će nešto pomoći. Dakle potpišite peticiju. Ne košta ništa osim 10 sekundi vašeg vremena što je svakako manje nego da se napiše post sa pitanjem da li će to pomoći. Što više ljudi potpiše veća je šansa da se nešto i dogodi.

Joker
22-07-2020, 17:20
Nema ovo veze sa filozofiranjem. Postavljeno je pitanje, ako znaš odgovor odgovoriš, ako ne znaš preskočiš post.

Didule
22-07-2020, 19:30
Danas sam hteo da platim porez za nekretninu skeniranjem qr koda sa poreskog rešenja koje sam dobio u pdf formatu. Nije htela aplikacija Raiffeisen banke da ga očita sa monitora. Probao sam da odštampan i opet nije htela. Ona sam testa radi probao račun za struju koji sam dobio u papirnom obliku i to je očitao odmah. Kako je zamišljeno to plaćanje qr kodom za elektronske račune? Jel probao to neko?

mikenzi
22-07-2020, 19:32
Ja sam platio telenor račun skoro skeniranjem QR koda iz email-a bez problema.

Didule
22-07-2020, 19:34
Sa monitora?
Ne znam što meni nije htelo... Ni sa monitora ni sa odštampanog papira, a račun za struju papirni je hteo da očita...

mikenzi
22-07-2020, 19:36
Pa sa lap top-a

deda
22-07-2020, 20:39
Retina [emoji56]


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
22-07-2020, 20:46
Meni radi i sa papira i sa laptopa, ali mi mnogo vise vremena i pokusaja treba za papirne racune, nego za ekran.

petarpetrovic
22-07-2020, 21:34
Znači, ova država nije sposobna ni QR kodove da napravi i standardizuje kako treba... divota jedna. Kakve banke imamo, pravo je čudo da možemo da plaćamo bilo šta digitalnim kanalima, a uvođenje  Pay - a je već ozbiljan science fiction za koji moram da se uštinem da vidim da li sanjam...

anon123
23-07-2020, 10:34
Mene zanima kakav je kurs u OTP banci kada menjas iz aplikacije? Ja sam trenutno u Intesi i vrlo sam zadovoljna njihovim kursom (cesto je i bolji od paypal kursa, a ako uporedjujes npr Raiffeisen i paypal onda je paypal bolji) ali idem na studije u inostranstvo pa necu da imam racun koji moram da placam a koliko vidim OTP ima neki studentski besplatni do 27. godine. hvala :)

s a l e
23-07-2020, 10:39
Intesa devizni EUR + Visa Debit i nemas odrzavanja. Imas eBank, SMS... Ovlastis roditelje (u banci) da mogu da ti uplate EUR.

anon123
23-07-2020, 10:42
Ja sam otvorila u Intesi prosle godine i raspitivala sam se i za racune bez odrzavanja i rekla je da oni to vise nemaju u ponudi?

НенадЦ
23-07-2020, 13:44
Danas sam hteo da platim porez za nekretninu skeniranjem qr koda sa poreskog rešenja koje sam dobio u pdf formatu. Nije htela aplikacija Raiffeisen banke da ga očita sa monitora. Probao sam da odštampan i opet nije htela. Ona sam testa radi probao račun za struju koji sam dobio u papirnom obliku i to je očitao odmah. Kako je zamišljeno to plaćanje qr kodom za elektronske račune? Jel probao to neko?

Мени и са папира и са екрана очитава у секунди... апсолутно никаквих проблема немам... иначе, у РФ банци сам већ неколико година...


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk

s a l e
23-07-2020, 14:16
Ja sam otvorila u Intesi prosle godine i raspitivala sam se i za racune bez odrzavanja i rekla je da oni to vise nemaju u ponudi?

Mozda dinarski tekuci 195 din osnovni. 300 hit paket. 400 magnifica.

Tamo ima spisak naknada na salteru, pa otvoris i pokazes im da je devizni besplatan:

II / 1.1 - devizni
VIII / 1 - eBank
IX / 1.4 - kartica


https://www.bancaintesa.rs/upload/Tarifa_naknada_za_usluge_BIB_za_fizi_ka_lica___09_ 11_2019_I.pdf

smitrovic
23-07-2020, 19:31
Moze pomoc gde da nadjem informaciju preko RF app kolko me sta od usluga kosta :D posto nigde ne vidim. Uputili me ovi preko RF poruke.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200723/4a2c599b3d9f0fcfe6ef9f97fbce6c58.jpg

Cetri dana cekam na ovaj odgovor, a bas planirao da preselim platu, izgleda mora da se plati premium da se ne ceka dugo.

Inace pitanje je bilo kolko me kosta odrzavanje racuna, kartice i devizni sto imam mesecno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Didule
23-07-2020, 19:45
Jako su loša banka. Osim Apple pay-a bukvalno ništa do sada ne mogu pozitivno da kažem za njih.

bbrks
23-07-2020, 20:16
Zanimljivo, a ja opet sve najbolje. Sta reci, svako ima neke svoje razloge :)

aw_snap
23-07-2020, 20:46
Mene zanima kakav je kurs u OTP banci kada menjas iz aplikacije? Ja sam trenutno u Intesi i vrlo sam zadovoljna njihovim kursom (cesto je i bolji od paypal kursa, a ako uporedjujes npr Raiffeisen i paypal onda je paypal bolji) ali idem na studije u inostranstvo pa necu da imam racun koji moram da placam a koliko vidim OTP ima neki studentski besplatni do 27. godine. hvala :)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200723/2d480a19fb6796b54ea633f07347777d.jpg
Direktno iz OTP aplikacije.