PDA

View Full Version : N26 Apple Pay



wifininja
12-02-2020, 09:42
N26

https://apps.apple.com/us/app/n26/id956857223

edward
12-02-2020, 11:25
Da se sam “prebacim” da ne davimo moderatore (inače možda bi bilo bolje da se otvori neka tema “ApplePay općenito” gdje bi se pisalo o ovakvim stvarima)


copy/paste sa druge teme:

I dok se britanske banke šire po EU i nakon Brexita, EU banke napuštaju UK.

Najveća i najvrijednija europska mobilna banka - njemački N26 odlazi iz UK

To je ujedno i odgovor zašto se takve banke ali i fintechi uglavnon fokusiraju samo na EU


https://i.ibb.co/NNfzY8Y/9023808-E-5-EEA-4-D98-B4-E1-2-EC9-DC8165-D8.jpg

wifininja
12-02-2020, 19:12
Razlog zašto N26 napuštanja UK nije Brexit već taj što u UK niko živ ne koristi N26..svi koriste Monzo ili Starling ;)

jetblack
14-04-2020, 21:12
Da li neko u Srbiji koristi N26?

Everytime
15-04-2020, 06:58
taj servis nije podržan u Srbiji

jetblack
15-04-2020, 14:57
Radi u Srbiji, ali ne znam koliko dugo. :D

zikicz
15-04-2020, 14:58
Objasni nam kako radi. Meni ne dozvoljava registraciju iz Srbije.

jetblack
15-04-2020, 15:04
Nikakav problem, samo da prodje trial period. Ja cu biti zamorce.

zikicz
15-04-2020, 15:36
Hvala na objasnjenju.[emoji1303]

jetblack
15-04-2020, 15:39
Necu da zavlacim ljude, da prebace novac, pa da im posle neko blokira. Ja inace sve to koristim na sitno, ne koristim za bilo kakav biznis i slicno. Samo za zabavu, hobi, radoznalost.

zikicz
15-04-2020, 15:43
Sta ima da zavlacis? Nismo deca. Napises sta i kako,a svako ce da proceni sta ce da radi.
Bilo je toliko objasnjenja za razne servise i kako su se ljudi snalazili da ih koriste.
Jedan vise-manje...

Everytime
15-04-2020, 15:48
Meni je sa monese propalo čitavih 4eur, prezivjecu i ako sa ovim toliko ode. Daj nam foru

edward
15-04-2020, 21:07
Dugo vrijeme slogan N26 bio je "banka za digitalne nomade" i u tome se zapravo krije ta fora kako na vrlo jednostavan način doći do accounta čak i ako ne živite u zemljama gdje N26 posluje. Znači u pitanju su ljudi bez stalne adrese, stalnog prebivališta i na tome N26 i danas bazira svoje račune. Vi kao nomad imate svoje državljanstvo (srpsko) koje N26 u potpunosti prihvaća, no morate se privremeno nalaziti na području neke od zemalja gdje N26 službeno posluje. Najbolje neka to bude Njemačka jer u pitanju je njemačka banka i na tom tržištu daju najbolju uslugu.

Drugim riječima, vi se na N26 možete slobodno prijaviti sa svojim srpskim dokumentima, srpskim brojem telefona, prijaviti Srbiju kao zemlju gdje plaćate porez, sve .. ali pošto ste "nomad" samo privremeno se nalazite u Njemačkoj, nemate stalnu adresu i otvarate tamo account. Iz hotela recimo, sa adrese od rodbine, ili ako nemate niša od navedenog - jednostavno prijavite neku post forwarding privremenu adresu u Njemačkoj (da, čak i to funkcionira!), bitno je samo da imate BILO KAKVU njemačku adresu (ili adresu neke druge zemlje gdje N26 posluje, no onda imate skroz druge usluge bazirane za to tržište) da bi vam oni na nju mogli poslati N26 karticu. Ta adresa NIKADA neće pisati kao vaša adresa prebivališta niti će vas N26 ikada tražiti da potvrdite tu adresu kao adresu prebivališta, to je čisto vaša privremena adresa na koju vam N26 šalje karticu. Vaši podatci će biti pravi srpski - iz vaše osobne ili putovnice.

Sama registracija je zapravo vrlo jednostavna, nakon što odaberete Njemačku kao vašu trenutnu zemlju trebat ćete ODMAH im dati neku njemačku adresu (hotel, rodbina, post forwarding - snađite se), a nakon toga pišete sve svoje PRAVE I TOČNE podatke. Nakon toga razgovarate sa njihovim agentom (video call preko aplikacije) koji vas neće pitati zašto ste Srbin i što radite u Njemačkoj, sa njime 4-5 minuta okrećete vašu osobnu (ili putovnicu) u ruci čisto kako bi on utvrdio da to je prava osobna/putonica i da vaši osobni podatci koje ste unijeli jesu ispravni. Nakon što prođete cijelu proceduru (da taj video poziv zaista zna potrajati, no nije neugodan i NE LAŽETE NIŠTA o sebi od osobnih podataka) pošalju vam karticu na tu adresu kroz 2-3 dana i jednostavno je aktivirate kroz aplikaciju. Navodno sad po novom je kartica aktivna za ApplePay i prije dolaska na kućnu adresu, no to je tek nedavno startalo pa ne znam da li funkcionira.

Na ovom forumu ima sigurno 3-4 forumaša iz Srbije i BiH koje osobno znam da imaju N26 sa svojim dokumentima, ali svi su morali naći neku njemačku adresu (što danas nije teško) za dostavu kartice. Nemojte misliti da fizičku karticu nije potrebno aktivirati pošto ona virtualna radi na ApplePay-u, tek onda će vam blokirati karticu ako im date neku fake adresu i kartica koju vam pošalju (šalju je besplatno) im se vrati natrag.

N26 još uvijek nije dostupan ni u Hrvatskoj (iako ga već pola godine najavljuju kroz medije da stalno "dolazi") no ja ga koristim sigurno godinu dana po sličnoj metodi hrvatskih dokumenata i njemačke adrese.

Ako se netko odluči registrirati može koristiti i moj refferal markob1359


Hey! Sign up for N26 with my referral code and see how easy banking can be. Use markob1359. https://n26.com/r/markob1359

zikicz
15-04-2020, 21:21
Ako stavim adresu nekog hotela,tamo ce je isporuciti? Ako kazem da sam u Nemaču dosao na dan ili dva poslovno kako onda?

edward
15-04-2020, 21:24
Hoće, doći će na tu adresu, ali pazi da je moraš i podići tamo. Nemoj pisati adresu na kojoj je nećeš podići jer kao što rekoh - ta kartica će im se vratiti natrag i tek tada će te zablokirati. Karticu obavezno šalju.

Ne moraš ti njima nikakve razloge davat zašto si u Njemačkoj niti će te itko pitati za to.

zikicz
15-04-2020, 21:30
OK
Kapiram. Imam familiju u CH,pa bi moglo tamo,onda.

edward
15-04-2020, 21:40
U Švicarskoj je tek nedavno N26 startao, vjerojatno nudi puno manje toga nego u Njemačkoj a i Švicarska ima neke svoje posebne zakone po pitanju slanja i primanja novaca tako da obično i nisu baš najidealnija zemlja i uvijek se nešto dodatno plaća kod njih što je drugdje free. Sigurno imaš još nekoga unutar EU, čak je i Slovenija bolji izbor

Iako, ponavljam, najidealnija zemlja je Njemačka za N26, ako se ikako može.

DSA
15-04-2020, 22:54
Ovo da se moze odmah prijaviti na apple pay, mogu licno potvrditi. Ja je koristim i radi odlicno. Evo ako neko bude htio da proba, stavicu i ja svoj referral


https://n26.com/r/muhamedo5309

Cuksi
16-04-2020, 07:31
@iJoker (https://www.isrbija.net/member.php/92672-iJoker) probaj preko ovog sajta: https://www.mailboxde.com/
Ja sam koristio slican u UK i USA. Dobijes adresu na koju mozes da primas postu i pakete unutar Nemacke (gore sa linka je servis za Nemacku). I odradi registraciju za N26.
Moram da vidim sta nude N26 pa mozda otvorim :)

@edward (https://www.isrbija.net/member.php/99637-edward) jesi probao da dodas N26 karticu na USA PayPal ?

edward
16-04-2020, 11:24
@Cuksi - nisam, imao sam je na njemačkom PayPal-u, AppStore-u i sl. Radilo bi na USA PayPal-u za određene usluge, no za recimo američki AppStore ti treba kreditna kartica a N26 je debitna.

Mailboxde.com je odličan servis no za ovakve stvari bi ipak izabrao neki malo manje poznat baš da ne bode u oči mailboxde adresa. Poznanik je koristio Tiptrans i kaže da radi odlično, mislim da je rekao da ga je 20 eura sve zajedno koštalo sa slanjem. Slovenci imaju neki svoj sličan servis koji su masovno koristili za njemački N26 dok slovenski N26 nije imao ApplePay, ne mogu se sjetiti imena no znam da su pričali da nešto sitno plaćaju, oko 8-9 eura...

edward
16-04-2020, 12:03
Inače sa otvaranjem njemačkog N26 automatski vam se otvara pristup masi drugih njemačkih sličnih servisa (koji imaju i ApplePay) jer je u pitanju pravi njemački bankovni račun koji se u mnogim stvarima u Njemačkoj koristi za identifikaciju ljudi kod pristupa drugim servisima. Tako primjerice bez dodatne provjere (slanja osobnih podataka, osobne i sl.) dobivate i pristup Klarni, poznatom švedskom servisu za plaćanje koji vam daje pravu švedsku kreditnu Visa karticu sa odobrenim limitom (za početak vam odobre 1,000 eura a kasnije ovisno o vašoj urednosti plaćanja računa taj limit raste, ja sam nakon godinu dana korištenja na 2,300 eura). Osim dodavanja na ApplePay i sl. Klarna vam nudi i odgodu plaćanja tj. plaćanje na rate bez kamata u gotovo svim poznatijim europskim i američkim dućanima odjeće. Sam servis je besplatan, osim kad ne platite račun ili radite dodatno cjepkanje računa kasnije - tad plaćate kamatu.

Ovo je izbor fizičkih kartica (koje kasnije vam budu prikazane i preko ApplePay-a)

https://i.postimg.cc/VNP6qX4h/140736-193565-193564-rc-1.jpg

Prošle godine su bili sa N26 rame uz rame kao dva najvrijednija europska fintecha. Iza Klarne stoji švedska Klarna Bank AB.

https://i.postimg.cc/J4vthTTV/Untitled2.jpg

Inače Visa kartica vam dolazi u pink koverti koja je iznutra omotana ovim "krznom" kad Snoop Dogg diže kovčeg na kraju spota :D

Znači koverta je full debela i sve "dlake" vire van iz nje :worship:


https://www.youtube.com/watch?v=7ddukahLR3g

zikicz
16-04-2020, 12:07
@edward
Da li ima neko ko bolje poznaje ovu tematiku od tebe?[emoji2]
Uvek puno iscrpnih informacija. [emoji1303]
Svaka čast.

xyz
16-04-2020, 13:17
Koji jezik treba njemački ili engleski


Sent from my iPhone using Tapatalk

DSA
16-04-2020, 14:16
Koji jezik treba njemački ili engleski


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pricas na engleskom sa supportom. Samo se naoruzaj zivcima, trazice ti sto puta da okrenes pasos i licnu ili vozacku iz svih uglova da se uvjere u autenticnost valjda [emoji23]

xyz
16-04-2020, 14:43
Ma stoka ,već sam izgubio živce! 25’ne mogu kao da uspostave video poziv!


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
16-04-2020, 14:59
Uzmi u obzir da su veze i vise nego preopterecene.

DSA
16-04-2020, 15:18
Ja recimo imam problem sa dostavom Klarna kartice, vec dva puta im se vraca i po automatizmu je poniste. Adresa je naravno za dostavu stavljena ista ona kao i za N26 gdje su uredno stigle Mastercard i Maestro od N26. Ne znam u cemu je problem, jer u samoj aplikaciji imas da uneses tacnu adresu za shipping gdje uredno unesem podatke od rodjaka koji zivi u DE.

edward
16-04-2020, 15:37
@DSA Jesi siguran da je dobra adresa koju si stavio? Možda tvoje prezime se ne podudara sa prezimenom rodbine pa poštar ne zna u koji sandučić staviti (ako je stan u pitanju). Baš čudan problem...

@xyz Ja sam sličan problem imao za verifikaciju na jedan drugi servis, stalno izbacivalo da je loša veza, loš internet kad sam bio spojen na mobilnu vezu, a nije loša bila 100% kad 4G vuče 300 Mbps na mojoj lokaciji. Onda stavio na wifi koji je jedno 100x sporiji od 4G i kažu super veza i sve prošlo :crazy2:

I da, kao što je DSA već spomenuo okreću osobne dokumente iz stotinu uglova, stavi prst na ovaj dio, okreni ovako, pa sad stavi paralelno sa visinom očiju .. mislim wtf ::lol::

DSA
16-04-2020, 15:41
@DSA Jesi siguran da je dobra adresa koju si stavio? Možda tvoje prezime se ne podudara sa prezimenom rodbine pa poštar ne zna u koji sandučić staviti (ako je stan u pitanju). Baš čudan problem...

@xyz Ja sam sličan problem imao za verifikaciju na jedan drugi servis, stalno izbacivalo da je loša veza, loš internet kad sam bio spojen na mobilnu vezu, a nije loša bila 100% kad 4G vuče 300 Mbps na mojoj lokaciji. Onda stavio na wifi koji je jedno 100x sporiji od 4G i kažu super veza i sve prošlo :crazy2:

I da, kao što je DSA već spomenuo okreću osobne dokumente iz stotinu uglova, stavi prst na ovaj dio, okreni ovako, pa sad stavi paralelno sa visinom očiju .. mislim wtf ::lol::

Pa pazi, aplikacija pita koja adresa je adresa za dostavu. I tu stavim podatke od rodjaka, nije nam isto prezime. Ali kazem aplikacija trazi sve podatke da se unese za shipping

Everytime
16-04-2020, 15:42
Edward, koristio tvoj kod upravo da znaš. I sada završio video poziv sa njima, sve ok. U aplikaciji mi stoji “verification in progress”. A ovaj što je radio verifikaciju mi rekao da mogu odmah početi da koristim Apple pay sa virtuelnom karticom. Da li treba neko vrijeme da on tamo nešto završi ili?

xyz
16-04-2020, 15:45
Meni su samo napisali da pripremim pasoš nisu spomenuli druge dokumente.i uredno još nije uspostavljen poziv


Sent from my iPhone using Tapatalk

edward
16-04-2020, 15:45
Pa pazi, aplikacija pita koja adresa je adresa za dostavu. I tu stavim podatke od rodjaka, nije nam isto prezime. Ali kazem aplikacija trazi sve podatke da se unese za shipping

Ako vam nije isto prezime onda nema šanse da te nađu, još ako je stan u pitanju - nula bodova. To se vraća 100%.

Znam da se ovdje kod takvih situacija stavljala adresa "Pero Perković (kod Ivana Ivanovića)" , probaj tako nekako iskombinirati ...

edward
16-04-2020, 15:51
Edward, koristio tvoj kod upravo da znaš. I sada završio video poziv sa njima, sve ok. U aplikaciji mi stoji “verification in progress”. A ovaj što je radio verifikaciju mi rekao da mogu odmah početi da koristim Apple pay sa virtuelnom karticom. Da li treba neko vrijeme da on tamo nešto završi ili?

Hvala za korištenje referral-a :wave:

Obično cca pola sata nakon verifikacije sve proradi. Pričekaj neko vrijeme i prati taj status, trebaju ti poslati i e-mail da si verificiran.


Meni su samo napisali da pripremim pasoš nisu spomenuli druge dokumente.i uredno još nije uspostavljen poziv



Jedan dokument je dovoljan.

Everytime
16-04-2020, 15:55
Aha, nisam to nigdje upratio. Jer čitam po netu i vidim da ljudima nedeljama tako stoji

edward
16-04-2020, 16:08
Puna verifikacija je kad potvrdiš brojeve kartice u aplikaciji, barem je tako bilo kad sam se ja registrirao davnih dana. No račun se je mogao uredno koristiti i prije nego je kartica stigla

Moraš čekati i mail od N26, ja sad baš gledam svoj mailbox toga dana kad sam se registrirao sam dobio 4-5 mailova od njih - da su mi poslali karticu, da su mi uparili mobitel sa aplikacijom, mail dobrodošlice, mail o korištenju N26...

Jesi je probao dodati na ApplePay?

Everytime
16-04-2020, 16:12
Sada sam ja zeznuo stvar, jer nisam znao da se čeka tih pola sata. I uradim force quit aplikacije... Sada mi traži ispočetka proces video verifikacije

edward
16-04-2020, 16:14
Ne možeš se ulogirati sa svojim starim podatcima? Dobio si nekoliko PIN-ova preko SMS-a prvi put i morao si napraviti i svoj PIN, ne?

Everytime
16-04-2020, 16:17
Mogu se ulogovati. Nego je zapelo na video verfikaciji koju sada ne mogu ni da pokrenem jer app izbacuje nepoznatu grešku

edward
16-04-2020, 16:20
Pričekaj neko vrijeme, možda još uvijek nije odrađena verifikacija do kraja kod njih u sustavu...

Everytime
16-04-2020, 16:53
Definitivno sam ja zakucao stvar i zeznuo verifikaciju naloga. Sada imao chat sa njihovom podrškom pa napravio screenshot te greške koju mi izbacuje aplikacija, pa im poslao na mail. Ali soluciju nemaju za sada

edward
16-04-2020, 17:02
Jel se možeš ulogirati na web banking?

https://app.n26.com/login

Everytime
16-04-2020, 17:04
direkt u app me baci i to na ovu verifikaciju kada pokušam preko web

edward
16-04-2020, 17:05
Na Mac-u probaj

Everytime
16-04-2020, 17:08
na mac-u i jesam

"Let’s move to the N26 appLog in to your N26 app with your details to complete the sign up. Text me a link to download the app."

edward
16-04-2020, 17:20
Imaš li komp sa Windowsima? Tamo nema aplikacije i ulogirava se direktno preko browsera.

Ako nemaš onda skini preko iPhone-a "Aloha" browser i probaj se ulogirati preko njega, on ne baca na app provjereno...

Everytime
16-04-2020, 18:06
Update: evo dobio notifikaciju da je gotova verifikacija i sve ok. Kaze kartica spremna za Apple pay odmah, ali kada sam pokušao da je dodam Prijavi mi grešku Apple pay. Trebam li i ovdje regiju telefonu promjeniti kao na monese?

update #2 - stavio Austriju kao regiju telefona i podesio Apple pay

update #3 - ne prolazi mi top up sa moje master card...

edward
16-04-2020, 18:16
Znači sad normalno radi aplikacija? Ajde baš mi je drago, znači ipak je trebalo samo pričekati da se verifikacija odradi do kraja nakon video call-a...

SG999
16-04-2020, 18:17
Pa pazi, aplikacija pita koja adresa je adresa za dostavu. I tu stavim podatke od rodjaka, nije nam isto prezime. Ali kazem aplikacija trazi sve podatke da se unese za shipping

Jel si probao za shipping: tvoje ime c/o ime rodjaka?

DSA
16-04-2020, 18:21
Danas sam uradio order normalno kao i dosad pa sam neka dva sata kasnije cancelovao tu karticu i porucio novu tom metodom, dakle stavio i moje i rodjakovo ime, pa cemo vidjeti. Nadam se da nije bilo kasno cancel, ne vjerujem da je tako brzo urade i salju

SG999
16-04-2020, 19:06
Uradio si sa c/o izmedju? Onda je dobro, treba da uspe tako.

jetblack
17-04-2020, 14:02
@edward stvarno si legenda digitalnih servisa. :)

Mogao si koju rec o top-up N26 racuna.

TransferWise uzima finu proviziju za nas slepce iz SRB zato sto nema RSD kao valutu. Mada su ovde kod nas banke retardirane pa npr. moj MC je u RSD, a ne u EUR. Paysend je za dz. Isto smaraju za milion fotki, selfija sa passport i cc. Posle toga podignu limit na 5000EUR.

edward
17-04-2020, 15:41
Pa u principu rekao si dva najbitnija za forumaše iz Srbije i BiH - Transferwise i Paysend. Na Transferwise temi smo i usporedili ta dva servisa, Transferwise ima proviziju po slanju dok Paysend ima fiksnu naknadu no trenutno je potpuno besplatno slanje. Obično ljudi više vole Paysend ako je samo slanje u pitanju jer nema puno zezanja oko registracije i verifikacije, vrlo je jednostavan a i trenutno besplatan. Iako kad vrate natrag proviziju od 1,50 eura po nalogu vjerojatno će im povoljniji biti Transferwise.

Monese, Revolut, iCard i slični EU-only servisi nude besplatan banktransfer cijelo vrijeme.

Inače tko se ne želi zezati sa ovim servisima i nije mu bitna naknada koju plaća može jednostavno poslati novac i preko svoje matične banke (preko mbankinga, netbankinga itd) ili otići direktno u neku najbližu banku sa IBAN-om i to je to. Račun koji imate na N26 je najnormalniji bankovni račun, morate sa sobom samo imati IBAN i SWIFT code i to je to. Samo što se bojim da će vas banke tu oderati jer do jučer je i u Hrvatskoj takav način slanja bio strašno skup dok nije nastupio novi EU zakon krajem prošle godine koji je naredio bankama da cijena slanja novca unutar EU mora biti jednaka cijeni lokalnog slanja novca unutar države. Tako je recimo u mojoj banci cijena slanja 100 eura na njemački IBAN do tada koštala 45 kuna (6 eura) i ta naknada je rasla ovisno o iznosu uplate a danas košta 2 kune (0,26 eura) fiksno... znači 23x se ta cijena smanjila doslovno PREKO NOĆI .. ne možeš vjerovati koji su lopovi ti bankari sa naplaćivanjem magle tj., dok im neki zakon ne sjedne za vrat oderat će kožu sa tebe :D Naši su bili tolika đubrad da su do kraja prošle godine (tj. do tog EU zakona) čak skidali 1 euro kad su SJEDALE UPLATE od stranih banaka, danas je naravno besplatno. Ludilo totalno.

zikicz
17-04-2020, 15:52
Jbt,svugde isto. Samo da te oderu.

jetblack
17-04-2020, 15:57
Nase SRB banke nikako, moras da ides u poslovnicu/ekspozituru tako da je to u startu fail. Naravno provizije mnogo vece nego TW ili Paysend.

Mnogo vise mi se svidja Revolut app od N26. Moderniji UI, vise opcija, N26 bas onako old school. Uzasno smara to sto nismo deo EEA.

edward
17-04-2020, 15:59
Jbt,svugde isto. Samo da te oderu.

Istina. Zbog ovakvih "sitnih" stvari volim uređenost EU jer naši ne bi NIKADA sami smanjili te naknade i stali na kraj toj doslovnoj krađi .. sad znači im je OK slati novac i za 0,26 eura a do prije godinu dana im je trebalo platiti 6 eura.. puj! :rant:




Mnogo vise mi se svidja Revolut app od N26. Moderniji UI, vise opcija, N26 bas onako old school. Uzasno smara to sto nismo deo EEA.

I meni je bolji Revolut ali to je komercijalni servis za plaćanje dok je N26 banka.

jetblack
17-04-2020, 16:05
Jos jedna bitna razlika izmedju TW i Paysend je to sto je TW instant deposit, Paysend zna da potraje do sat, dva.

Slazem se za Revolut, Revolut je platni servis za 21 vek.

edward
17-04-2020, 16:26
Brzina plaćanja ovisi o valuti na Transferwise-u, ali i o banci primatelju. Paysend također u svom FAQ-u navodi da oni odmah šalju novac dalje no da će on biti vidljiv tek nakon što banka primatelj to obradi. Banka primatelj u 99% slučajeva i jest ona koja je najsporiji dio tog lanca. N26 obično treba 2 do 4 sata da proknjiži uplatu i da novac bude vidljiv (ako je radni dan i do 20h)

Postoji također nešto što se zove "SEPA instant payments" i to je obično slanje novca unutar EU u eurima i tu i jedna i druga strana mora podržavati takav način slanja i primanja novca i onda je banktransfer odrađen doslovno u 2-3 sekunde. Ali još uvijek jako malo banaka to podržava.

Da, Revolut je alfa i omega svih ovakvih servisa. Kod nas u Hrvatskoj su čak i krenuli sa plaćanjem kreditnih kartica preko Revoluta, potpuno besplatno. I sam sam već zadnjih nekoliko računa platio preko Revoluta. Revolut šalje uplatu prema mojoj banci kroz sat vremena (ako je ona urađena do 20h), dok banci treba obično 24 do 48h da proknjiži uplatu.

Everytime
17-04-2020, 16:27
Evo i ovaj update po pitanju mog naloga- ja sam iz BiH, juče sam odradio verifikaciju i dobio virtuelnu apple pay karticu sa kojom već danas odradio par sitnih transakcija. Poenta je samo da imate EU adresu, ja sam stavio u Austriji. Top up mi je Edward dao Paysend kao soluciju, pa sam preko njih sebi prebacio 20eur na N26 koje su legle već jutros. Dobio sam i mail da je kartica otišla poštom i da će doći do 27.04.

jetblack
17-04-2020, 17:39
@edward

Klarna, kada trazim karticu, na kraju dobijem ovaj ekran

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200417/d45f82eff62acef06601b47a96bccc3e.jpg

I onda failuje sa

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200417/e1f20744d0bd091ce3e3b311e86eb3fa.jpg

edward
17-04-2020, 17:47
Jesi upisao pravilnu e-mail adresu, govori da se ne može ulogirat koliko vidim...

N26 je registriran na njemačku adresu?

U N26 aplikaciji si stisao da podržavaš ulogiravanje u app?

Mislim da uzmu i nešto sitno eura sa računa kod verifikacije (pa kasnije vrate), tako da imaj i nešto para na računu

xyz
17-04-2020, 18:07
Meni i dalje nikad prošla verifikacija(ne može uspostaviti video poziv).nakon beskonačno pokušaja juče danas im pisao podršci,na twiter,poslao mail da me jednostavno izbrišu ali se prave ludi.kao brzo ćemo se javiti i nikad.a vidim nisu obrisali nalog.stoka neopjevana!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

DSA
17-04-2020, 18:13
delete

DSA
17-04-2020, 18:15
Moras imati na N26 bar 10 centi koje ti skine pa ih kasnije vrati, slicno kao paypal. I ugasi app u task pa udji ponovo, logiraj se i dovrsi

edward
17-04-2020, 18:44
Da, ja baš sad gledam meni su uzeli 0,10 eura.

"Klarna Bank AB publ" je naziv transakcije

"Identification with Klarna ID" je opis transakcije.

xyz
17-04-2020, 18:46
Sent from my iPhone using Tapatalk

jetblack
17-04-2020, 21:25
Jesi upisao pravilnu e-mail adresu, govori da se ne može ulogirat koliko vidim...

N26 je registriran na njemačku adresu?

U N26 aplikaciji si stisao da podržavaš ulogiravanje u app?

Mislim da uzmu i nešto sitno eura sa računa kod verifikacije (pa kasnije vrate), tako da imaj i nešto para na računu

Hvala edwarde, probam ponovo cim mi stigne prva kartica. SLO je adresa. Mada se ovaj IBAN vidi kao nemacki, ali ok, adresa je slovenacka trenutno.

Sto se love tice nije problem, meni je zabava da trosim preko apple watcha, da tetke kasirke u doba Korone umiru od smeha. :D

edward
17-04-2020, 21:54
Hm nisam siguran da li će ti proći sa slovenskim N26 bez obzira na njemački IBAN. Mnogi drugi servisi daju njemački IBAN pa ne rade na Klarni. Slovenci su se do prije pola godine registrirali masovno na njemački N26 jer slovenski N26 nije imao ApplePay, iako su svi imali i dalje imaju njemački IBAN, znači već se je tu vidjelo da N26 itekako dijeli svoje korisnike po zemljama i blokira određene usluge. Uz to Klarna u Sloveniji nije dostupna i čak i da uspiješ progurati slovenski N26 - trebat će ti opet njemačka adresa za dalje jer Klarna ti sigurno neće dostaviti karticu u SLO. Tako da je sve to hmm,... čupavo .. ali probaj pa javi, i mene sad baš zanima što će biti.


tetke kasirke u doba Korone umiru od smeha. :D

tetke kasirke ::lol::

jetblack
23-04-2020, 16:45
Paysend definitivno ne koristiti ako zelite brzo novac na racunu. Bas zna da potraje.

DSA
23-04-2020, 17:17
kolko je to BAS? Ja uplatim sa bosanske kartice na njmacki IBAN popdone u 12 recimo, vec u 17 dobijem obavijest da je lova na racunu. Ne smatram licno je to posebno dugo, tih par sati. A nema provizije

jetblack
23-04-2020, 17:46
Na primer, preko celog vikenda. Poslao u petak 17.4 u 14:57, stiglo tek u ponedeljak 20.4 09:35. To je definitivno bas bas bas.

DSA
23-04-2020, 17:59
Pa i moj primjer pokazuje kako moze biti vrlo brzo.

jetblack
23-04-2020, 18:32
Sto se mene tice, to nije brzo, nekoliko sati ili nekoliko dana. Brzo je odmah. Tako da kada ti instant treba novac na kartici tu je TW.

DSA
23-04-2020, 20:51
Pa imaju i ovi instant ali je fee 1 %

Everytime
23-04-2020, 21:26
kolko je to BAS? Ja uplatim sa bosanske kartice na njmacki IBAN popdone u 12 recimo, vec u 17 dobijem obavijest da je lova na racunu. Ne smatram licno je to posebno dugo, tih par sati. A nema provizije

i moje iskustvo je da to ide baš brzo-

Update oko n26 kartice- moja je stigla za dva dana na kumovu adresu u Austriju, uspješno sam je aktivirao i radi Apple pay. Napomena- trebate regiju telefonu promjeniti na državu u koju vam je stigla kartica da bi aktivirali apple pay ali možete odmah vratiti na svoju, ostane sve

edward
24-04-2020, 12:48
Na primer, preko celog vikenda. Poslao u petak 17.4 u 14:57, stiglo tek u ponedeljak 20.4 09:35. To je definitivno bas bas bas.

To je normalna stvar. Preko vikenda ne radi gotovo ništa od stranih financijskih institucija. Niti tvoja (srpska) banka preko vikenda ti neće napraviti MEĐUBANKARSKU uplatu na račun, samo unutar svoje banke. Da ne govorimo da je tu u pitanju i promjena valute a međubankovni valutni tečaj tj. burze kao nosioc istog - preko vikenda su zatvorene. Neki poput Revoluta iz tog razloga naplaćuju dodatnu naknadu od 1% ako mijenjaš novac subotom i nedjeljom jer nitko ne želi nositi trošak ako određena valuta flopne od petka (kad je bio zadnji poznati tečaj) do ponedjeljak ujutro kad će se saznati novi.

Zato ako šaljete novac napravite to radnim danom do 20h. Ako je petak nekoliko sati prije 20h. U suprotnom čete čekati.

Transferwise-om nećete ništa brže poslati novac od Paysend-a jer oba šalju odmah novac a N26 je taj koji isti mora obraditi. Znači neki Felix u Frankfurtu (karikiram) mora vašu uplatu ručno odobriti. On tada mora biti na poslu. Subotom u 2 ujutro on sigurno nije tamo.

jetblack
24-04-2020, 12:56
Sorry bro, ali instant payment radi i preko vikenda u Srbiji. Ideja i jeste da to radi AI, a ne zivo bice.

"Narodna banka Srbije je operator IPS NBS sistema, koji obezbeđuje pružaocima platnih usluga izvršavanje pojedinačnih instant transfera odobrenja (instant plaćanja) 24 časa dnevno, sedam dana u nedelji, 365 dana u godini (24/7/365), tj. u bilo koje doba dana tokom svakog dana u godini, i to skoro trenutno, odnosno u roku od svega nekoliko sekundi."

edward
24-04-2020, 13:00
Ovo što si citirao nije to što ti tražiš. Narodna banka Srbije je poput Narodne banke Hrvatske, krovna banka zemlje a ne komercijalni pružatelj bankarskih usluga. Napravi uplatu sa Paysenda ili Transferiwse-a u svoju banku sutra (subota) i pogledaj kad će ti uplata doći.

jetblack
24-04-2020, 13:10
Malopre si rekao da to ne radi u Srbiji, jos jedna bitna stvar, mi koristimo platne kartice za prenos. I evo sad zarad testa sam sa TW poslao novac, legao je na N26 instant. To sigurno nije kliknuo neki zaposlenik N26.

edward
24-04-2020, 13:24
Pošalji sad sa Transferwise na svoj srpski račun i javi koliko je trebalo da stigne.

Ovo gore što si citirao nema veze sa ovime o čemu pričamo.

jetblack
24-04-2020, 14:03
Ja sve vreme poredim TW i Paysend. Instant payment unutar Srbije, radi kao TW i N26, za razliku od Paysend i N26.

Everytime
24-04-2020, 14:44
Jetblack, mislim da je riječ o terminima koje koristiš a (kao i ja sam) ne shvataš do kraja. Instant payment nije isto što i uplata sa tvog računa na neki drugi, u ovom slučaju devizni. Mislim da je Edward master ove teme,neka nam on i objasni, pa se u to ime isključujem od daljeg uplitanja

jetblack
25-04-2020, 14:17
TW malopre, vikend je zar ne? Uplata instant. Paysend uplata je stigla tek u ponedeljak. Sve vreme pricam o TW i Paysend --> N26. Jasna je razlika.

A to da li razumem ili ne, da se vratimo na vreme ko je medju prvima u ovoj budjavoj zemlji koristio Apple Pay.

Stigla

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200504/3a3ac06e0d03255cc4b7dee0eb4aded9.jpg

xyz
01-11-2020, 16:03
Završio verifikaciju video pozivom kartica stiže za par dana ali je ne mogu dodati u valet kako neko reče da moze odmah.dobio i mail ali kada pokušam dodati baca me u app.kada idem preko weba nema nigdje da dodam apple pay.


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
01-11-2020, 16:55
Delete

jetblack
01-11-2020, 17:10
Ne moras da imas fizicku karticu da bi je dodao. Apple Pay radi mesec dana pre nego sto moras da aktiviras kodom sa fizicke kartice.

wifininja
01-11-2020, 17:11
Da da...sad sam se i ja setio da ne mora fizička.
Posle Boonpayment i Monese nisam više imao živaca da se cimam sa raznim adresama, verifikacijama, vrtenjem pasoša gore dole levo desno kako bi dokazao da sam to ja ;) zato i nisam ulazio u ovu zaj..anciju oko N26 registracije..
Da sam u Bosni verovatno bi se cimao jer pitanje je kada će oni zvanično biti Apple Pay podržani.
Iskreno se nadam uskoro.

xyz
01-11-2020, 17:47
Sve to znam ali neće da se aktivira kada idem preko wallet vraća me u app Gdje nema ništa promijenio sam i zemlju ali ništa.kad idem preko weba pišu svi podaci i sa postoji već kartica ali je ne mogu dodati


Sent from my iPhone using Tapatalk

jetblack
01-11-2020, 18:45
Aktiviras iz aplikacije...

xyz
01-11-2020, 19:07
U aplikaciji stoji samo my status dok ne stigne activacioni pin sa karticom i ništa vise


Sent from my iPhone using Tapatalk

nacione
11-09-2021, 07:46
ako neko treba moj referral code za sign up :thumbsup: Hey! Sign up for N26 with my referral code and see how easy banking can be. Use slobodaj9490. https://n26.com/r/slobodaj9490