PDA

View Full Version : isprekidano prilikom razgovora?



Igi029
23-01-2020, 18:39
pozdrav, u pitanju je Iphone 11 hteo sam da pitam jel neko imao slicnu situaciju prilikom razgovora da ga sagovornik ne cuje dobro, isprekidano, a onda nakon zavrsenog poziva i restarta (gasi-pali), ponovo se unormalizuje, telefon je star 15-ak dana??

mikenzi
23-01-2020, 19:00
Dešava se. Nije to ništa što se nije već dešavalo na drugim telefonima ali je češće bilo na X-u. Promeni prvo karticu. Ako se nastavi i dalje - Servis.

Igi029
23-01-2020, 19:10
pa ako je do kartice i na sedmici sam je koristio dve godine i nisam imao slican problem, ipak hvala na odgovoru!

mikenzi
23-01-2020, 20:32
Iako na oko identične sim kartice zapravo nisu iste. I to što jedna kartica radi normalno u jednom telefonu ne znači da ista radi u drugom telefonu. Ja sada nemam baš vremena da ti napišem kakve sve simptome može da izazove neispravna, stara ili sečena sim kartica ali je u svakom slučaju najlakše i najbrže zameniti sim.

sone888
23-01-2020, 22:56
Moja sestra ima iphone 11 zakljucan na mts-u (ako uopste to ima veze) i desava se kad se cujemo da je cujem isprekidano..desilo se vise puta, prekinemo poziv i pozovem je ponovo i bude ok..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Igi029
24-01-2020, 14:36
to se upravo i meni desava ...

Moja sestra ima iphone 11 zakljucan na mts-u (ako uopste to ima veze) i desava se kad se cujemo da je cujem isprekidano..desilo se vise puta, prekinemo poziv i pozovem je ponovo i bude ok..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Igi029
08-02-2020, 13:44
Samo da javim, reklamirao sam telefon u Istyle-u i konstatovali su hardversku gresku, cekao 10 dana i dobio nov telefon sa produzenom garancijom ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dejan81
08-02-2020, 14:20
To se i meni dešava sa 11 pro, isto zaključan na MTS. Ne uvek, ali često u poslednje vreme...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Didule
25-11-2020, 11:02
Hteo da otvorim novu temu, ali vidim da ima ova slicna, pa da ne otvaram. Otac mi ima iPhone 11, kupljen nov pre pola godine. U poslednje vreme kad god pricam sa njim, to je nemoguce. Dakle svaku drugu trecu rec cujem, a ostalo se samo iskljuci kao da ne govori nista, dakle totalno isprekidano. Menjali smo karticu pre nedelju dana, prijavio sam cak Telenoru tu lokaciju kao problematicnu, ali nista nije pomoglo. Danas ga slucajno pitam i on mi kaze da stalno u poslednje vreme prica preko spikerfona. Ja mu kazem, iskljuci spikerfon, kad ono vise ne prekida. Uzmem da vidim da li neko ima slican problem, kad ono ima ih dosta (https://piunikaweb.com/2020/11/23/iphone-11-series-speakerphone-cutting-out-during-phone-calls-issue-after-ios-14-update/). Ne znam da li se ovo uklapa u ovaj problem sto je gore naveden, jer nisam video da neko spominje samo spikerfon, ali je ovo nesto sto je sada meni, odnosno mom caletu vrlo problematicno. Zanima me da li je @mikenzi upoznat sa ovim problemom i kako se ovavki telefoni tretiraju u servisu? Da li se popravljaju, menjaju i ako se menjaju, da li se dobijaju novi, ili refubrished telefoni?

mikenzi
25-11-2020, 11:19
Od kako postoji iPhone postoje i problemi sa zvukom. Dakle 11 nije izuzetak.


kako se ovavki telefoni tretiraju u servisu?

Imamo posebne testove o kojima nije moguće detaljnije govoriti jer predstavljaju poslovnu tajnu.


Da li se popravljaju, menjaju i ako se menjaju

Sve zavisi šta prikaže dijagnostika. Mogu da se popravljaju, ali mogu i da se menjaju.


da li se dobijaju novi, ili refubrished telefoni?

Ne znam. Apple šalje uređaj. Šta god da dobiješ nećeš znati da li je nov ili refurbished.

Didule
25-11-2020, 11:23
Hvala. Mislio sam da mi neformalno (necu se pozivati na to svakako) kazes, ako znas, da li ste imali ovakve slucajeve i kako su oni bili reseni? Problem ocigledno nije vezan za jedan (moj) telefon, pa pretpostavljam da se takvi problemi resavaju na isti (slican) nacin.

mikenzi
25-11-2020, 13:11
Ne mora da znači. Dijagnostika određuje način popravke za određeni uređaj.