PDA

View Full Version : Curve Apple Pay



edward
23-01-2020, 16:37
Pošto smo tu pričali već o Curve karticama - danas jedna fenomenalna vijest koja je mislim stavila točku na "i" što se tiče ApplePay-a u EU - CURVE OD DANAS NA APPLE PAY-u! :O:O:O

To u prijevodu znači da su SVE Visa i Mastercard kartice SVIH BANAKA (unutar EU) od sada podržane na Apple Pay-u. Znači brutalna stvar i totalni game changer. Curve inače koristim na dnevnoj bazi jako puno gotovo svuda, od fizičke kupnje u dućanima do PayPal-a i internet kupovine, jedna kartica zamjenjuje sve vaše Visa i Mastercard kartice iz novčanika, slobodno ih možete ostaviti doma. Preko aplikacije odaberete onu kojom želite plaćati i Curve kartica postane "ona" koju preko aplikacije izaberete. Fizički plaćate preko nje no direktno se tereti Visa ili Mastercard kartica koju imate doma, i to u vašoj domaćoj valuti, bez konverzija i naknada. Od danas kako je Curve napokon na ApplePay-u, to znači da su sve EU Visa i Mastercard kartice preko Curva također na ApplePay-u. Fenomenalno. Nisam se ovome nadao jer se govorilo (moderatori na Curve forumu) da Apple traži da sve kartice koje se dodaju na Curve moraju prvo podržavati ApplePay pa će tek onda Apple dopustiti plaćanje preko Curve-a, no očito su se predomislili.

Što se mene tiče to je to, zaista mi ne treba više niti jedna (pa ni moja banka) ponuditi ApplePay, imam ih sad baš sve do jedne preko Curve-a! Curve podržava sve HR kartice i plaćanje u kunama.

https://i.ibb.co/w6Rv5wd/IMG-4388.png

DSA
23-01-2020, 17:12
A nemoj nam pristajati na muku dragi prijatelju[emoji30]

zikicz
23-01-2020, 17:14
Samo sto Curve ne radi u Srbiji.

wifininja
23-01-2020, 18:14
Stvarno sjajne vesti. Što se tiče nas u Srbiji mi to nećemo skoro dočekati ali nam barem ostaje uteha u novom sistemu plaćanja računa na prodajnom mestu skeniranjem QR code-gde smo navodno prva zemlja u Evropi koja počinje da primenjuje taj sistem.

zikicz
23-01-2020, 18:17
I zadnja na svetu koja ce dobiti Apple Pay.:D

spo
24-01-2020, 09:06
Koliko se ja sjecam ima odredjena provizija kad se koristi Kurve.
Sad ne znam dal se mozda odnosi na konverziju valuta.
Kad sam koristio Mastercard mislim da je razlika u cijeni bila 1-1,5% .


Sent from my iPhone using Tapatalk

mospre
24-01-2020, 11:12
Logicno, moraju oni od neceg da zive.. :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk

edward
24-01-2020, 17:05
Nema nikakve provizije do 2,000 funti dnevno ili 5,000 funti mjesečno. Što su OGROMNE cifre koje vjerujem rijetko tko bi i ovako i onako prepeglo preko te kartice. Taj limit se može i besplatno povisit nakon nekoliko mjeseci urednog korištenja.

Limiti za besplatno podizanje novca na bankomtu su 200 funti mjesečno.

Ako uzmeš neku od pretplata koje se plaćaju tu dobivaš u startu veće limite koji meni zaista nisu potrebni jer ne mogu niti ovo potrošiti, cashback u određenim dućanima, putno osiguranje, osiguranje odabranog uređaja (mobitela), metalnu karticu i sl.

Kao što rekoh koristim Curve skoro godinu dana posvuda i nisam im ni lipe ostavio do sada, dapače čak sam i zaradio neku siću od free cashback-a i od konverzija (daleko više) jer imaju odličan tečaj kod kupovanja na internetu. Tako da kad kupujem nešto preko interneta uvijek ide plaćanje PayPal -> Curve -> Kartica moje banke ili Curve -> Kartica moje banke jer ako plaćam direktno preko kartice svoje banke dobijem osjetno lošiji tečaj. A da ne govorim da je sigurnije kad ostavljaš na internetu podatke Curve kartice nego direktno karticu svoje banke.

Nego jutros sam baš išao isprobati ApplePay preko Curve-a i uredno je naplaćena Visa kreditna moje banke koja ne podržava ApplePay. Tako da dragi bankari moje banke --> 30897 sada mi više ne trebate.

Cuksi
28-01-2020, 09:21
Mozda @spo (https://www.isrbija.net/member.php/8088-spo) misli na proviziju ako se koristi sa Srpskim karticama.
@edward (https://www.isrbija.net/member.php/99637-edward) nisam te bas razumeo kako koristis Curve. Tebi je tvoja debitna kartica povezana na PayPal pa tek onda na Curve?

zikicz
28-01-2020, 12:53
Misim da nije tako,nego je curve u fazonu pp. Ali nisam bas siguran.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

spo
28-01-2020, 14:42
Pomenuo sam proviziju jer ne znam bolju rijec.
Naime platio sam preko kurve 20l dizela
zatim sam platio visa karticom 20l dizela i primjetio da je preko kurve skinuto nesto malo vise 1-1,5% (ako se dobro sjecam procenta.)
Inace sipao sam gorivo u Bosni i Hercegovini a visa kartica je sa Svedskog akonta.
Takodje kurve je povezana sa tom istom karticom.



Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
28-01-2020, 16:28
Da li si platio preko “kurve” kako si napisao ili preko Curve app?[emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

spo
29-01-2020, 09:25
Napisao sam bas mnogo gresaka.
-Platio sam preko Curve kartice koja je povezana sa mastercard karticom
-Zatim sam na istoj benzinskoj pumpi platio sa tom istom mastercard karticom.
Stavio kartice u citac kartica ukucao pin kod itd.

Pre sam koristio visa karticu-otud ta greska.
Pravopisna greska kod rijeci Kurve je tek katastrofa.
Dobro cu proci ako ne dobijem ban. :)



Sent from my iPhone using Tapatalk

antun
29-01-2020, 10:20
Evo moje iskustvo sa Curve...povezao sam Telenor karticu i platio sam nešto u Maxiju sa Apple pay,stigao mi sms od Telenora i skinuli mi nekih 20 para manje nego sto je bio račun...transakcija se konvertuje u kune pa je zato ispalo manje jer imaju neki kurs po kojima banke menjaju valute..e sad mesečni limit za transakcije u Srbiji kao i ostalim zemljama van matične je 500£ a posle toga 2%,sve u svemu nije loše.


Sent from my iPhone using Tapatalk

roki
29-01-2020, 11:02
To mi deluje sasvim okej u odnosu na sve do sada...

Cuksi
29-01-2020, 13:23
Znaci mogu da se dodaju debitne kartice iz Srbije ?

igoce
29-01-2020, 13:31
Predpostavljam da kolega ima i hrvatsku karticu, jer spominje kune, i sa kojom je aktivirao Curve, pa posle toga je dodao Telenor.

zikicz
29-01-2020, 14:06
Iz Srbije se ne moze aktivirati curve.
Iz Hrvatske moze. Nema veze kartica.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

igoce
29-01-2020, 14:54
Pa, sa hrvatskom karticom je aktivirao Curve redovno i samo je dodao srpsku, predpostavljam da je tako, ja imam curve karticu i pise mi u aplikaciji da bih aktivirao Curve moram da imam bilo koju karticu izdatu u EU. Pa zato predpostavljam da je kolega prvo aktivirao Curve sa tom karticom, pa dodao nasu.

wifininja
29-01-2020, 14:57
Može li se otvoriti Curve acc iz Srbije sa SRB dokumentima? Mislim da ne.

zikicz
29-01-2020, 15:06
O tome pricam sto kaze @wifininja.Ne moze da se aktivira app iz Srbije.

antun
29-01-2020, 15:09
Ja sam aktivirao sa Hr dokumentima i karticom i dodao Telenor..ne može drugačije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

wifininja
29-01-2020, 15:32
Pa da..samo EU zemlje i EU dokumenta.

zikicz
29-01-2020, 16:09
Moze i non EU. Norveska npr.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

edward
29-01-2020, 17:00
@edward (https://www.isrbija.net/member.php/99637-edward) nisam te bas razumeo kako koristis Curve. Tebi je tvoja debitna kartica povezana na PayPal pa tek onda na Curve?

Znači imam Curve Mastercard karticu.
Razne kredite/debitne, hrvatske/strane koje koristim dodao sam u Curve aplikaciju.
Klikom na neku od njih u Curve aplikaciji - Curve Mastercard postaje ta kartica koju si odabrao. Kad plaćaš Curve Mastercardom - automatski se tereti ta koju si odabrao u aplikaciji. Sam Curve nema svoj račun, Mastercard kartica se uvijek oslanja tj. "glumi" neku drugu karticu koju si odabrao.

Kad dodaš taj Curve na PayPal - PayPal najnormalnije tereti tu karticu. Prije plaćanja PayPal-om ti u Curve-u uvijek možeš promijeniti karticu koju želiš da ti tereti, ako ne promijeniš tereti se ona sa kojom si zadnje plaćao.

Ista situacija sa ApplePay-om - ApplePay tereti Curve Mastercard karticu. Curve kao i PayPal nema svoj račun (u biti PayPal ima onaj balance koji je sporedan) već se tereti kartica koju si odabrao.

Curve se zapravo može nalakše dočarati preko PayPal-a. I na PayPal-u dodaješ svoje kartice i onda preko e-maila plaćaš preko njega tako što najprije odabereš koju želiš karticu da ti tereti. Slično je i sa Curvom samo što preko Curva imaš pravu pravcatu fizičku karticu sa kojom možeš plaćati u dućanima, ali i koristiti na internetu. Za razliku od PayPal-a gdje stranica za plaćanje mora podržavati PayPal plaćanje, za Curve stranica na kojoj kupuješ ili pravi dućan van online svijeta - mora samo podržavati Mastercard karticu.

Inače u ovih 10tak dana otkako je uveden ApplePay na Curve-u stvarno sam se preporodio. Nema više razmišljanja imam li dovoljno para na računu da platim ovom ili onom karticom na ApplePay-u - Curve sam linkao na svoju kreditnu (koja sama ne podržava ApplePay) i mozak na pašu - peglaj! Svaka transakcija napravljena preko ApplePay-a se naravno u cijelosti uredno vidi u Walletu, u Curve aplikaciji i u aplikaciji banke čiju kreditnu koristim (i koja se tereti na kraju). Kad poželim digunuti novce sa svog tekućeg računa, u Cuve klik na karticu svog tekućeg računa - i diži novce preko ApplePay-a. Bez kartica, bez ičega. Ovo je stvarno milina :)

edward
29-01-2020, 17:21
Pomenuo sam proviziju jer ne znam bolju rijec.
Naime platio sam preko kurve 20l dizela
zatim sam platio visa karticom 20l dizela i primjetio da je preko kurve skinuto nesto malo vise 1-1,5% (ako se dobro sjecam procenta.)
Inace sipao sam gorivo u Bosni i Hercegovini a visa kartica je sa Svedskog akonta.
Takodje kurve je povezana sa tom istom karticom.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Kod tebe je jedino moglo doći do provizije od strane tvoje banke koja je konverziju iz konvertibilne marke u švedske krune skupo naplatila. Curve ne podržava konvertibilne marke kao valutu i negdje se ta konverzija morala napraviti, no nikakvu proviziju ti tu nije naplatio Curve.

Inače Curve ima odličan tečaj za valute unutar EU i ja sve što kupujem u eurima a želim da mi se tereti moja domaća kartica u HRK radim preko Curva jer znam da ću sigurno 2-3 eura ušparati na većem iznosu. Banke obično svuda imaju bezobrazno loše tečajeve i kad one rade konverziju to debelo i naplate.

spo
29-01-2020, 21:03
Radi testa suma za placanje bjese ista i placena samo koji minut kasnije
Ako Curve ne naplacuju proviziju onda jedino mi pada na pamet da se desila promjena kursa za par minuta kolko je proslo izmedju dvije transakcije.





Sent from my iPhone using Tapatalk

Cuksi
30-01-2020, 07:45
@edward (https://www.isrbija.net/member.php/99637-edward) hvala skapirao sam kako radi nego sam te razumeo u prethodnom postu da si povezao karticu na paypal pa tek onda na curve:)
Za EU dokumenta za aktivaciju to mi je jasno, samo nisam znao da treba i EU platna kartica za aktivaciju. Sad ostaje pitanje da li moze pomocu Revolut da se aktivira :D

edward
30-01-2020, 15:35
Ja mislim da je moja prva kartica na Curvu bila upravo Revolut. Ne vidim razlog zašto ne bi funkcionirala aktivacija preko nje. Ja imam gore i Revolut i Monese, i sve te fintech servise. U Walletu možeš dodat samo 12 kartica na ApplePay i uvijek vodim rat koju da izbrišem, preko Curva imaš limit 99 kartica pa tako mogu sve raditi na ApplePay-u .. :vb_kez:

Inače Curve je bila moja prva (i jedina) kartica koju sam naručivao preko druge države. Tada, prije cca godinu i pol - dvije, Curve nije bio dostupan u Hrvatskoj ali je bio dostupan u Sloveniji i naručio sam je preko "Zagreb, Slovenia" adrese i zaista je stigla doma. No na kraju je nisam mogao aktivirati jer su me tražili osobne dokumente. Srećom svega cca 2-3 tjedna kasnije Curve je stigao u Hrvatsku tako da sam se ispočetka opet registrirao i naručio novu karticu :D Jedini problem što mi je glavna mail adresa ostala na onom slovenskom accountu i nikako ne mogu napraviti promjenu ali što je tu je, bitno da sam uspio broj telefona prebaciti.

zikicz
30-01-2020, 15:38
Taman sam se na pocetku posta ponadao da cu moci i ja tako da se reg,ali nista od toga. [emoji2]
Sad su mi poslali mail da mogu da koristim AP preko Curve. Kazem im da je to super,ali da sam iz Srbije.
Nek uziva u AP ko moze. [emoji1303]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

edward
30-01-2020, 16:42
Da i ja sam prije par minuta dobio mail za ApplePay.

Za sada ApplePay jedino ne radi sa njemačkim Curve karticama. Izgleda da tamo još nisu regulirali prava.


https://i.ibb.co/mynChzV/curve.png

Cuksi
06-02-2020, 10:17
Samo da javim da sam sa Revolut karticom uspesno aktivirao Curve, a koristen mobilni broj iz Srbije. A za lokaciju izabrana Hrvatska :)
Koliko sam umrsio kao VPN da sam koristio :D

edward
06-02-2020, 12:38
Drago mi je da je prošlo.:juhu:

Inače kome treba Curve refferal preko kojeg dobijete 5 funti dobrodošlice moj je - D8X4BGYE

p.s. od nedavno Curve je i službeno dodan ispod Hrvatske na ApplePay listu, i u Walletu i na Apple stranicama (na početku je bio samo ispod UK)


https://i.ibb.co/HG47M8Z/4-E3-BC2-D9-FF02-43-FF-A389-C303-D1-E0-E85-D.png

nacione
26-05-2021, 15:13
Iz Srbije se ne moze aktivirati curve.
Iz Hrvatske moze. Nema veze kartica.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ja aktivirao moju Curve karticu u Srbiji lollllllllll :)

nacione
26-05-2021, 15:16
Samo da javim da sam sa Revolut karticom uspesno aktivirao Curve, a koristen mobilni broj iz Srbije. A za lokaciju izabrana Hrvatska :)
Koliko sam umrsio kao VPN da sam koristio :D

ja sam MTS karticom aktivirao i dobio karticu na kucnu adresu lol :)

wifininja
26-05-2021, 15:53
@nacione
Koja dokumenta si slao kada si aplicirao za Curve acc...?

zikicz
26-05-2021, 16:06
Davno probao,ali nije moglo iz Srbije. Nzm da li se nesto promenilo.

wifininja
26-05-2021, 16:47
@nacione prilikom otvaranja Curve acc koristio si SRB ili možda dokumenta neke EU države i na koju adresu su ti slali karticu?

fontolog
27-05-2021, 04:47
Ja sam svoju Curve karticu takođe aktivirao u Srbiji i pomoću Telenor broja, ali sama kartica je fizički isporučena na adresu u Hrvatskoj koja stoji i kao billing adresa. Za aktivaciju i isporuku kartice nije bilo potrebno priložiti nikakva EU dokumenta niti proći nekakav proces verifikacije video pozivom sa pasošem i LK (tako je bilo pre godinu dana, ne znam da li je i sada isto), već je postupak išao tako da prva kartica koja se dodaje u aplikaciju i pomoću koje se aplikacija aktivira mora da bude hrvatska (ili iz EU, ne sećam se više, u svakom slučaju poslužila je kartica moje sestre koja živi u CRO). Curve onda napravi malu transakciju u čijem opisu se nalazi kod za aktivaciju. Nakon toga može da se doda bilo koja kartica, a ova prva može i da se izbriše. Ja sam dodao kartice Mobi i Raiffeisen banke. Nažalost ne postoji RSD kao valuta, ja sam eksperimentisao sa HRK i EUR i naravno uvek se zbog konverzije malo više naplati ako se plaća u Srbiji. Međutim Curve podržava i Apple Pay i Google Pay. Na Android telefonu imam instaliran hrvatski Google Play Store, pored američkog i srpskog, iz koga sam instalirao Google Pay, dodao Curve i to radi iako se osnovi plaća srpskom karticom.

wifininja
27-05-2021, 06:39
Sve je to super ali koja je poenta te gimnastike sa aktivacijom posebno sada kada su naše domaće banke konačno podržale Apple Pay..?

Cuksi
27-05-2021, 07:33
Meni ta Curve nkartica nikad nije stigla :blush:

@wifininja (https://www.isrbija.net/member.php/100841-wifininja) poenta za Curve je sto ima rollback da menjas karticu, da placas jednom karticom a u stvari su ti sve vezane... ima jos gomilu opcija koje nemas nigde drugde

wifininja
27-05-2021, 07:39
Naravno...sve je te super...ali opet bez obzira mislim da je sva ta gimnastika oko dobijanja posebno za nas iz Srbije bez rodbine i adresa u EU nepotrebna. Naravno da ću ako ikada Curve dođe u Srbiju uzeti tu karticu ali za sada domaće banke sa Apple Pay-om su dovoljne.

edward
27-05-2021, 11:23
Cuksi je htio reći da se Curve ne uzima zbog ApplePay-a jer ta kartica nudi daleko više od njega. Ako ti je samo do Apple (Google) Pay-a naravno da ćeš uzeti prvu dostupnu u tvojoj zemlji :)

Sa druge strane, pošto Curve nije dostupan u Srbiji i još važnije - ne nudi dinar za valutu, upitno je koliko se može iskoristiti sve što taj servis nudi.

Meni osobno je Curve možda i najjači ovakav servis, čak bi ga stavio i ispred Revoluta, N26 i sličnih. Imam doma XYZ kartica a sa sobom u novčaniku nosim samo njih 3 - jedna kreditna, jedna od tekućeg i Curve gdje imam svih ostalih XYZ koje držim doma. U suštini mogao bi slobodno ostaviti i karticu tekućeg i kreditnu doma jer i njih imam u Curve-u ali nosim je čisto ako iz nekog razloga negdje ne primaju Mastercard (no nije mi se još to desilo). :) A da ne pričam koliko sam samo uštedio na konverzijama kupujući online preko Curve-a a ne preko HR kartica koje uvijek imaju nepovoljniji tečaj...

nacione
27-05-2021, 11:26
@nacione
Koja dokumenta si slao kada si aplicirao za Curve acc...?

pasos. :) lol nas srpski naravno

wifininja
27-05-2021, 11:27
@edward
Naravno...Curve je top...ali pošto Srbija nije podržana ne vidim poentu...
Naravno da Apple Pay nije prioritet...barem ne sad kada ga konačno imamo...

nacione
27-05-2021, 11:28
@nacione prilikom otvaranja Curve acc koristio si SRB ili možda dokumenta neke EU države i na koju adresu su ti slali karticu?


moj sprski pasos samo sam stavio dostavu moju adresu iz Srbije mislim ulicu i broj je Srpska samo zemlja je Croatia :P pa su mi poslali ipak na moju adresu u Beogradu lol

wifininja
27-05-2021, 11:29
Znači ista gimnastika kao sa Monese ;)

nacione
27-05-2021, 11:32
Monese ne moze ja mislim... ako imas adresu preko onda moze.

wifininja
27-05-2021, 11:33
Moglo je nekada...tako sam i ja dobio karticu...adresa SRB a država CRO ;)

nacione
27-05-2021, 11:33
i da moras da imas broj iz EU... sa nasim brojevima MTS Telenor ili A1 ne moze da otvoris acc na Monese

ok sad ne moze mora broj iz EU ja imam preko mog grckog broja.

wifininja
27-05-2021, 11:34
Monese sam odavno batalio...

nacione
27-05-2021, 11:35
kad ce revolut da pocne? lol znas nesto?

wifininja
27-05-2021, 11:37
Odosmo previše u off...
Vidim da si aktivan i na Revolut forumu...;)
Još uvek ništa..čekamo da počne beta testing..
Ako ikada počne.

fontolog
28-05-2021, 02:32
Naravno...sve je te super...ali opet bez obzira mislim da je sva ta gimnastika oko dobijanja posebno za nas iz Srbije bez rodbine i adresa u EU nepotrebna. Naravno da ću ako ikada Curve dođe u Srbiju uzeti tu karticu ali za sada domaće banke sa Apple Pay-om su dovoljne.

Pa ne radi se tu o tome da li je nešto potrebno ili nepotrebno ili da li ima poentu ili nema poentu, jer to je vrlo relativna i individualna stvar. Recimo nekima ni Apple Pay kao takav nema poentu, jer im nije neophodan. Meni je poenta u eksperimentisanju sa fintechovima, zato što će to sve u nekom trenutku, nadam se, doći u Srbiju, pa mi je zanimljivo da već sada probam. Naravno, da je moguće preživeti bez svega toga, ali nije suvišno ni upoznavati se sa novim tehnologijama. Kod nas je najveći problem što građani Srbije kao zemlje izvan EU i EEA nemaju priliku ni da isprobaju mnogo toga što je danas potpuno uobičajena stvar za ljude u Evropi, pa svakako da postoji i neka vrsta radoznalosti, bar kod mene, pa koristim prilku što eto imam i rodbinu i prijatelje izvan Srbije.

Za Curve karticu mi je bilo zanimljivo što sam mogao da je dodam i u Apple Pay i u Google Pay, pa sam isprobao oba servisa, uporedio ih itd. Recimo kartica Mobi banke ne može ni na Apple Pay ni na Google Pay, ali preko Curve može i teoretski i praktično. Platio sam parkiranje u garaži sa Google Pay, kao valuta na Mobi kartici je bila aktivirana HRK i na kraju me je posle konverzije parkiranje od 300 dinara koštalo 306 din. Sve u svemu, upoznao sam u većoj meri Curve kao karticu i kao servis i jedva čekam da se (ako se ikad) regularno pojavi kod nas i da imaju i RSD kao valutu.

wifininja
28-05-2021, 06:53
U potpunosti te razumem. I sam sam dok mi nije dosadilo eksperimentisao ( boonpayment, Monese...). Sada mi to više nije interesantno ali podržavam.

fontolog
30-05-2021, 08:00
A da ne pričam koliko sam samo uštedio na konverzijama kupujući online preko Curve-a a ne preko HR kartica koje uvijek imaju nepovoljniji tečaj...

Možeš li ovo malo detaljnije da objasniš. Razumem da kad plaćaš online hrvatskim karticama u EUR (ili recimo USD/GBP) imaš dosta nepovoljan kurs prilikom konverzije, ali kako taj problem konkretno rešava Curve? Nisam još stigao do te lekcije :)

edward
30-05-2021, 10:52
Rješava tako da staviš da tu konverziju iz jedne u drugu valutu radi Curve (koji ima neusporedivo bolji tečaj) a ne tvoja banka. Znači u postavkama unutar Curve-a za svaku karticu odabireš valutu, ako staviš da želiš da se neka hrvatska kartica naplaćuje samo u kunama, kad napraviš transakciju u funtama preko Curve kartice - Curve će sam preračunati koliko je kuna - lupam 300 funti i sa tvoje kartice skinuti iznos u kunama. Da si u postavkama stavio da se iznos naplati u funtama - Curve bi samo proslijedio originalan iznos dalje i banka bi izvršila tu konverziju te automatski bi platio više ako ona ima lošiji tečaj (a u Hrvatskoj sve banke imaju lošiji tečaj od Curve-a, posebno kad je funta u pitanju). Znači ovo je nešto kao PayPal što ti nudi hoćeš li da on napravi konverziju u tvoju valutu ili tvoja banka, samo što PayPal ima tečaj glava da boli, ne znam gdje su tek oni pronašli svoj tečaj.

Meni primjerice sve transakcije sa Asosa, Jdsports ili bilo koje druge britanske stranice gdje ide naplata u funtama obavezno idu preko Curve-a, na cca 1000 kuna (133e) uštedim oko 50-60 kuna (7-8e). Zašto bi ostavio to svojoj banci?

Na eurima je najmanja razlika, pošto Hrvatska ulazi uskoro u eurozonu ni banke ne mogu više toliko krasti na tečaju, ali zato kod ostalih valuta (funte, dolar i sl.) tu ga pokradu pošteno i tu se kombinacija sa Curveom najbolje isplati.

xyz
04-06-2021, 09:55
Nije mi jasno ovo,je li mora biti eu kartica koja je na moje ime ili moze bilo čija eu kartica?posto nemam svoju za prijavu


Sent from my iPhone using Tapatalk

fontolog
05-06-2021, 06:59
Nije mi jasno ovo,je li mora biti eu kartica koja je na moje ime ili moze bilo čija eu kartica?posto nemam svoju za prijavu

Može bilo čija samo da je iz EU. To je neophodno za aktivaciju Curve servisa (da prva dodata kartica bude iz EU/EEA). Nakon toga može da se doda bilo koja kartica, pa i one domaćih banaka.

vdunic
05-06-2021, 14:28
Ja ne mogu da skinem sa app store aplikaciju.

I na US store i na SRB store kaze da nema za moj region.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

xyz
05-06-2021, 21:31
Nema još napravi drugi account hrvatski njemački...


Sent from my iPhone using Tapatalk